Prohlášení o přístupnosti

Při tvorbě těchto stránek byla zohledněna přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly zásady přístupnosti podle Pravidel tvorby přístupného webu připravených pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a vyhlášky č.64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Web je tvořen podle specifikace HTML5 a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Obsah a forma jsou odděleny pomocí CSS. Web je tak možné používat na různých výstupních zařízeních. Velikost písma je definována v relativních jednotkách, aby bylo možno písmo zvětšovat či zmenšovat pomocí prohlížeče.

Informace prezentované v jiných formátech

Některé informace jsou na stránkách umístěny v podobě stažitelných dokumentů, a to především z důvodu jejich velkého rozsahu či nedostupnosti dokumentů v jiné podobě. Pro zobrazení těchto dokumentů jsou potřeba příslušné aplikace, které lze stáhnout zdarma.

  • PDF - Dokumenty PDF na webové stránce můžete otevřít buď ve webovém prohlížeči, nebo pomocí aplikace Adobe Reader, která je dostupná zdarma.
  • DOC, DOCX, RTF - OpenOffice a LibreOffice jsou kancelářské balíčky schopné provozu pod různými operačními systémy a jsou dostupné zdarma.
  • XLS, XLSX - OpenOffice, LibreOffice
  • GIF, JPG, PNG - lze zobrazit v internetovém prohlížeči.


Další možností jak zobrazit výše uvedené formáty bez nutnosti instalovat dodatečné aplikace je umístit soubory do cloundových služeb Dropbox, Disk Google nebo OneDrive a zobrazit soubory přes webové rozhraní těchto služeb (pomocí internetového prohlížeče). Všechny tyto služby jsou dostupné i zdarma.

Výjimky

  • Pro správné fungování hlavního menu je nutný JavaScript. Bez zaplého JavaScriptu se v případě existence podmenu na zařízeních s větším rozlišením displeje zobrazí po kliknutí na položku v menu stránka obsahující odkazy na položky vlastního podmenu.
  • Při zobrazení na zařízeních s menším rozlišením displeje se bez zaplého JavaScriptu neotevře po kliknutí na ikonku menu vlastní menu, ale otevře se Mapa stránek.
  • Zobrazení bloků obsahující Kalendář a Vyhledávání na zařízeních s menším rozlišením displeje je také závislé na zaplém JavaScriptu. Při vyplém JavaScriptu se po kliknutí na příslušnou ikonku otevře přímo stránka s kalendářem nebo vyhledáváním.
  • Zobrazení vyskakovacího okna kalendáře (v pravém sloupci) na monitorech s větším rozlišením je rovněž závislé na zaplém JavaScriptu. Při vypnutém JavaScriptu se neotevře okno, ale zobrazí se stránka vybraného dne.
  • Fotogalerie na těchto stránkách používají technologii JavaScript pro efekt zvětšení obrázků. Není-li JavaScript dostupný, obrázky se načtou bez efektu - jako běžný odkaz na jinou stránku.
  • Použití wysiwyg editoru pro autory obsahu jednotlivých stránek může zapříčinit výskyt prvků v rozporu s uvedenou validitou. Struktura ani funkčnost není ovlivněna.

Kontakt na správce webu

V případě problémů s přístupností obsahu či funkcionality webu kontaktujte prosím správce webu.

Ing. Radek Urban
+420 605 725 518
info@eastburger.cz


Kalendář

Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3