OČIMA ABSOLVENTA - ADÉLA KREJBYCHOVÁ

OČIMA ABSOLVENTA - ADÉLA KREJBYCHOVÁ

Tentokrát se se vzpomínkami podělí Adéla Krejbychová. Co znamená shoda jmen s paní učitelkou? Kdo je dle Áďi nejlepší paní učitelka? A co se stalo se slohovou prací o kontejneru na odpadky?


Tak tady čtu ta krásná vyznání od jiných absolventů a už dopředu se stydím, co ze sebe zase ‘‘vyžvejknu‘‘. Nikdy jsem neměla nijak obdivuhodnou dlouhodobou paměť, a protože je to už chvíle, co jsem na Základní škole U Školek odchodila poslední rok, mám ve své hlavě už jen pár poznámek, které bych chtěla předat ostatním.

1)Jistě jste si všimli jisté shody příjmení mezi mnou a jistou paní učitelkou, no nebudu Vám lhát, není to jen náhodná shoda jmen. Teď si jistě řeknete – Ta musí už z principu mluvit o této škole kladně. Díky této ‘‘shodě jmen‘‘ ale znám celý učitelský tým a co musím s čistým svědomím říct, že celý kolektiv provází skvělá nálada, výborná komunikace, vlastně bych řekla, že je to spíš parta kamarádů než kolegů. Až mi je líto, že já docházku plnila ještě za staršího vedení školy a nezažila nynější přátelskou atmosféru školy.

2)Paní učitelka Hýblová je nejlepší paní učitelka na světě!

3)Já byla vždycky trochu ztřeštěná, no a když jsem při češtině napsala sloh o stojícím kontejneru na odpadky, co stál zrovna za oknem, měla jsem trochu strach, že tohle nemůže dopadnout dobře. No a představte si, nejenže mi paní učitelka nevynadala, dokonce mě pochválila! No kde jinde by měli takové pochopení pro dětskou fantazii?

4)Teď to může vypadat, že jsem měla na základce pouze světlé chvilky, ale i já procházela svým poměrně bouřlivým obdobím puberty a procházela si různými úskalími. V těchto těžších chvílích mi moc pomohla výchovná poradkyně (v dnešní době paní ředitelka) a já jí za to nemůžu být víc vděčná.

5)Už mě nenapadá nic k poznámce 5), já říkala, že moji paměť obdivovat nebudete! Tak už jen dodám, že 2. ZŠ mě toho naučila opravdu hodně – jít si za svými sny, života si užívat a smát se, jak nejvíc to jde. Ale výpisem všeho bych jen opakovala výroky ostatních absolventů, a to se mi nechce. Bylo hezké si zavzpomínat na ‘‘základkovská‘‘ léta a děkuji všem, co se mi za tenhle sloh nevysmějí.


5.2.2019 | Mirka Jirečková

Kalendář

Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31