OČIMA ABSOLVENTA - PAVEL KOVÁŘ

OČIMA ABSOLVENTA - PAVEL KOVÁŘ

Fajn parta lidí + 1800 dní = spousta zážitků a zkušeností!!
Takovou rovnici vytvořil Pavel Kovář ze vzpomínek na základní školu. Pavel je dnes studentem dvou vysokých škol a podělil se s námi v rubrice Očima absolventa o to, co získal na základní škole.


Rád bych podotknul, že na základní školu vzpomínám rád, a to hlavně na naši bezvadnou partu lidí, se kterými jsem se měl možnost setkávat tém...ěř 1800 dní mého života. S velkou částí mých spolužáků jsem se znal již od školky a společně jsme i v loňském roce odmaturovali na místním gymnáziu.
Další a velmi důležitou skupinku lidí tvořili naši učitelé. Ať už to byla paní učitelka Andrea Stejskalová, která nás naučila během prvních 3 let všem základním znalostem, jako je čtení, psaní nebo počítání, tak paní učitelka Vendulka Hýblová, jež nám dělala třídní „maminku“ ve 4. a 5. třídě a připravila nás na přechod na druhý stupeň. Převážnou část pobytu na druhém stupni nad naší třídou držel ochrannou ruku pan učitel Vítězslav Vích. Byla to asi nejkrásnější léta na základní škole. Z nás, dětí, se pomalu stávali dospívající studenti a pomalu jsme si uvědomovali, že naše „dětská léta“ se blíží ke konci.
Nejen, že jsem na „červené škole“ získal základní vzdělání, ale také spoustu skvělých zážitků, zkušeností a možností do dalších etap mého života. Poprvé jsem si vyzkoušel, jaké to je strávit týden v zahraničí bez rodičů, konkrétně při výměnném pobytu v Německu, stal jsem se společně s mými kamarády z ročníku školním mistrem České republiky ve florbalu nebo jsem obsadil s týmem KiBaPa v celorepublikové soutěži Prezentiáda druhé místo v konkurenci středních škol a gymnázií.
Můj velký dík patří všem pedagogům, které jsem za 9 let měl možnost poznat. Jejich učitelská stopa se na mě podepsala jak ve znalostním okruhu, tak pak hlavně po lidské stránce. Nelze nikoho vyzdvihnout nebo naopak někoho kárat. Věřím, že všichni mně i naší třídě předali vše, co měli, a pomohli nám udělat důležitý krok do budoucna.
V současné době válčím na dvou vysokých školách v Praze, ale i tak se tu a tam na „mé základce“ objevím, pozdravím se s učiteli a popřeju jim jen to nejlepší. Ať chceme nebo ne, kdyby nebylo základních škol, nebyli bychom tam, kde jsme dnes. Proto, děkuji, DVOJKO!


26.2.2019 | Mirka Jirečková

Kalendář

Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31