Litomyšl - Burgsinn - Gemünden

Litomyšl - Burgsinn - Gemünden

Půl roku od návštěvy žáků z Burgsinnu a Gemündenu uběhlo jako voda a na naše žáky 8. a 9. tříd čekala cesta do Německa. Počátkem května opět proběhla partnerská výměna žáků škol Litomyšl – Burgsinn – Gemünden.


Neděle 6. 5. 2012       V něděli 6.5.2012 jsme se ráno sešli na vlakovém nádráží a vyrazili směr Praha - Schwandorf - Nürnberg - Würzburg - Gemünden. Po náročné cestě plné legrace a vtípků nastala chvíle plná napětí a očekávání - rozchod do rodin.

Pondělí 7. 5. 2012      Od pondělí na nás čekal nabitý program. Ráno jsme se sešli ve škole v Burgsinnu plní dojmů z prvního večera. Prohlédli jsme si školu a na školním dvoře nás přivítali žáci z celé školy, učitelé, pan ředitel a přišel nás pozdravit i pan starosta. Dopoledne pak následovala jazyková animace a různé hry.      Odpolední procházku nádhernou krajinou jsme zakončili velkým grilováním, které pro nás a rodiče přichystal tatínek Svenji. Přišli nás tam pozdravit i někteří žáci, kteří se partnerské výměny zúčastnili před dvěma roky. Bylo to velmi milé.

Úterý 8. 5. 2012      V úterý jsme poprvé navštívili naši novou partnerskou školu v Gemündenu. Ve velké hale nás mile uvítali žáci a učitelé. Pan Söllner pomocí projekce zajímavě prezentoval naši školu a město a myslím, že se mu to výborně povedlo. Potom jsme se rozdělili do různých tříd a zažili výuku v cizí zemi. Po té jsme odešli na radnici, kde nás přijal pan starosta a nadšeně hovořil o důležitosti těchto partnerských výměn.      Po obědě, který pro nás uvařily maminky ze školské rady, jsme odjeli do lanového parku. K němu snad není, co dodat. Prostě nádhera! Musím smeknout před výkony a odvahou všech našich žáků.

Středa 9. 5. 2012      Ve středu hned ráno jsme odjeli do města Würzburgu. Dopolední program byl naplněn úkoly, při kterých zároveň žáci poznávali historickou část města. Potom následovala prohlídka rezidence. Před dvěmi lety zde natáčeli poslední verzi Třech mušketýrů s Orlandem Bloom v hlavní roli.        Odpoledne jsme část zpáteční cesty jeli lodí.      Večer nás čekalo příjemné posezení se všemi rodiči a učiteli z gemündenské školy.

Čtvrtek 10.5.      Čtvrtek byl ve znamení sportovních klání. Žáci se rozdělili do čtyřech skupin a musím přiznat, že boje byly velice vyrovnané. Nejdříve přišla na řadu vybíjená, potom pozemní hokej a na závěr basketbal. Poslední zbytky sil jsme věnovali krátkému fotbalovému utkání. Ani reportéři naší školní televize nezaháleli a natáčeli i v Burgsinnu.      Odpoledne jsme dokoupili poslední dárky a další skupina dětí strávila odpoledne na plovárně.      Celé setkání ukončila večer závěrečná diskotéka v mládežnické klubu.

Pátek 11. 5. 2012      Páteční ráno bylo plné smutku. Většina rodičů nás doprovodila až na perón. Loučení bylo hodně těžké a plné slz. Tentokrát se slzy objevily i v očích rodičů, což bylo neskutečně dojemné.      Co říci na závěr: Jsme velice pyšní na naše žáky, kteří naprosto perfektně reprezentovali jak naši školu, tak i zemi.      Děkuji p.uč.Iloně Krejbychové za obětavou pomoc během celého výměnného pobytu. A samozřejmě velký dík patří všem rodičům, kteří nás v této partnerské výměně podpořili a všem kolegům, kteří mi pomáhali na podzim zpříjemnit pobyt německých žáků a učitelů u nás.                                                                                                                                          Lenka Ondráčková23.5.2012 | Lenka Ondráčková

Kalendář

Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31