Důležité informace k začátku školního roku

Důležité informace k začátku školního roku

Prázdniny končí a je před námi začátek školního roku, přinášíme proto jako každý rok důležité informace.


Děti nastupují do školy v úterý 1. září 2020 v 8 hodin. První školní den proběhne pouze slavnostní zahájení před školou (v případě nepříznivého počasí ve třídách), žáci s sebou nic nepotřebují a zdrží se jen chvíli. Další den budou probíhat třídnické práce a od čtvrtka 3. 9. už učíme podle rozvrhu, pouze v prvních třídách bude ještě výuka zkrácena (časy se dozvíte od třídních učitelek).
Na středu 2. 9. je domluveno focení tříd na dveře a individuální focení prvňáčků ve školní lavici. Rodiče si fotku nemusejí kupovat, pokud o ni nemají zájem. 

I v tomto školním roce se budeme muset vypořádávat s probíhající pandemií covic-19.

Mrzí nás, že jsme museli zrušit veškeré větší akce, při nichž by došlo ke kumulaci osob – nepřivítáme Vás tedy ani na Dni otevřených dveří, ani na Vítání jara, zatím určitě nevyjedeme do zahraničí. Ostatní život školy se budeme snažit ponechat co nejvíce beze změn.

Přesto však musíme přijmout následující opatření:

1/ Rodiče prosíme, aby nevstupovali do budovy školy.

Výjimku mají rodiče žáků 1. třídy a nově příchozích prvostupňových. Během 1. školního týdne umožníme doprovod dětí jedné osobě v roušce až ke třídě, během září ještě do šatny. Poté již děti jistě zvládnou vše samy.

Druhou výjimkou je vyzvedávání dětí ze školní družiny. Žádáme však, aby dítě opět vyzvedávala pouze jedna osoba se zakrytým nosem a ústy a zdržovala se ve škole po nezbytně nutnou dobu.

Pokud výjimečně potřebujete ve škole něco vyřídit, žádáme, abyste stejně jako v předchozích případech použili dezinfekci u vchodu do budovy a vstupovali vždy s rouškou.

2/ Škola bude zvýšeně dbát na dodržování hygienických předpisů (mytí rukou, dezinfekce, větrání,…). V souvislosti s tím je nutné, aby žáci měli v lavici vlastní ručník a jednorázové kapesníky.

3/ Nevyžadujeme prohlášení o bezinfekčnosti, škola zahajuje svou činnost v plném rozsahu, nejsou žádná plošná omezení počtu žáků ve třídách, roušky zatím nejsou potřeba , o případných změnách bude rozhodnuto v závislosti na aktuální epidemiologické situaci.

Pokud vaše dítě vykazuje příznaky infekčního onemocnění (zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, bolest v krku, bolest hlavy,...), neposílejte ho prosím do školy. U dětí s chronickým  či s alergickým onemocněním (př.rýma, kašel) – je nutné potvrzení od lékaře.

4/ Dle novely školského zákona je i distanční výuka pro žáky povinná, z toho důvodu budeme v září zjišťovat možnosti distančního vzdělávání a s ním související technické vybavení a vás žádáme, abyste případnou neúčast i při distanční výuce oficiálně omlouvali.

5/ Vzhledem k hygienickým opatřením škola přistoupila k systému bezhotovostních plateb. S jeho detaily budete seznámeni.

I když to z výše uvedených řádků možná není zřejmé, těšíme se na vás i vaše děti. 

 


28.8.2020 | Mirka Jirečková

Kalendář

Červenec 2021
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1