Odpovědi na nejčastější dotazy

Odpovědi na nejčastější dotazy

Vážení rodiče,
abychom vám usnadnili rozhodování, zda dítě přihlásit do školy, či s ním zůstat doma na OČR, přinášíme odpovědi na vaše nejčastější dotazy.


Od 25. 5. ve škole budou otevřeny skupiny maximálně po 15 žácích, jejich složení určuje ředitelka školy. Děti z těchto skupin se nemají potkávat v šatně, na chodbách, na toaletách ani v jídelně.  Přesný časový harmonogram příchodů, přestávek, oběda i odchodů jednotlivých skupin zveřejníme před zahájením školy.

Je samozřejmé, že se budeme snažit nechat co nejvíce pohromadě děti z jedné třídy. Ovšem vzhledem k tomu, že na odpoledne nelze spojit žáky z různých skupin, musíme děti rozřadit i podle toho, které děti budou přihlášeny pouze na dopolední blok a které se budou účastnit i odpoledne, abychom zvládli vše personálně obsadit. V případě, že i přes uplatněné kritérium ve třídě bude počet přihlášených dětí přesahovat 15, budou ti, které přeřadíme do jiné skupiny, určeni losem, což považujeme za jediné spravedlivé řešení.

Vzhledem k tomu, že někteří učitelé patří do rizikové skupiny, ne všichni nastoupí do školy. Navíc každý dále povede distanční výuku pro žáky doma, jako tomu bylo doposud. Je proto potřeba počítat s tím, že ve třídách budou působit asistenti, netřídní učitelé i učitelé z 2. stupně, děti nebudou po celou dobu se svojí třídní paní učitelkou.

Výuka nebude probíhat podle původního rozvrhu, nýbrž bude z velké části obsahově kopírovat úkoly zadané distanční formou, zaměří se na nosné předměty. Během výuky budou žáci většinu času pracovat samostatně v lavici podle pokynů dospělého.

Odpolední bloky mají připomínat aktivity školní družiny, ovšem musejí probíhat ve stejných prostorách jako dopolední vzdělávací blok, tedy ve třídách bez herního vybavení, kde děti musejí udržovat dvoumetrové rozestupy (tedy být většinu času ve své lavici), nebo mít nasazenou roušku. Nelze opustit školní areál, tudíž nepřipadají v úvahu ani hry v lesoparku, vycházky apod. Odpolední blok bude zajišťovat jiný člověk než dopolední.

Stravování v jídelně bude probíhat ve zvláštním režimu  - viz samostatný příspěvek na webových stránkách, kde naleznete též odkaz, kde dítěti oběd musíte objednat.

Mnoho dotazů MŠMT zatím nedokáže zodpovědět, protože je teprve řeší.  Pokud se dozvíme další zásadní věci, budeme vás podrobněji informovat.

Striktní opatření, která musí být pro žáky nastavena, jsou z našeho pohledu pro malé děti velmi tvrdá. Nemusíte mít obavy, že ponechání dítěte doma bude mít ve škole negativní dopad a bude hodnoceno jako váš nezájem.


12.5.2020 | Mirka Jirečková

Kalendář

Červenec 2021
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1