Hokej na saních - T. Kvoch a P. Doležal

Hokej na saních - T. Kvoch a P. Doležal

Jeden okamžik, jedno neuvážené rozhodnutí a jeden skok. Vedle toho jedna bolest zad a jedna noc.

Tyto dvě věty spojují dohromady Tomáše Kvocha a Pavla Doležala. Oba jsou reprezentanty České republiky v para hokeji, který se dříve označoval jako sledge hokej. A na nedávném mistrovství světa skončili na krásném čtvrtém místě. Nestačili pouze na týmy USA, Kanady a Jižní Koreji, jež patří mezi světovou špičku, jedná se o profesionální hráče, kteří se para hokejem živí. Oproti tomu hráči českého týmu mají para hokej jako svého koníčka a vedle hraní denně chodí do běžné práce. Na veškeré zápasy v pracovních dnech si hráči musejí vzít dovolenou. Takže lze říci, že český tým obsadil krásné „první“ místo mezi amatéry. Ačkoliv to letos neznamenalo medaili, domácí fanoušci jim velmi děkovali a i na sociálních sítích obdivovali jejich bojovnost.


Jeden okamžik, jedno neuvážené rozhodnutí a jeden skok. Vedle toho jedna bolest zad a jedna noc.

 

Tyto dvě věty spojují dohromady Tomáše Kvocha a Pavla Doležala. Oba jsou reprezentanty České republiky v para hokeji, který se dříve označoval jako sledge hokej. A na nedávném mistrovství světa skončili na krásném čtvrtém místě. Nestačili pouze na týmy USA, Kanady a Jižní Koreji, jež patří mezi světovou špičku, jedná se o profesionální hráče, kteří se para hokejem živí. Oproti tomu hráči českého týmu mají para hokej jako svého koníčka a vedle hraní denně chodí do běžné práce. Na veškeré zápasy v pracovních dnech si hráči musejí vzít dovolenou. Takže lze říci, že český tým obsadil krásné „první“ místo mezi amatéry.  Ačkoliv to letos neznamenalo medaili, domácí fanoušci jim velmi děkovali a i na sociálních sítích obdivovali jejich bojovnost.

 

Tomáš a Pavel společně se svými spoluhráči z národního mužstva ukázali na Mistrovství světa v Ostravě, co všechno je člověk schopný dokázat svou pílí a vůlí. Jejich příběhy zaujaly spoustu lidí po celé republice a mezi nimi byla i paní učitelka Martina Míková, která domluvila a zařídila během probíhajícího mistrovství setkání s oběma reprezentanty pro naši školu.

 

 

Žáci naší školy i zájemci z řad veřejnosti se s oběma hráči setkali 10. května 2019 v Zámecké jízdárně v Litomyšli. Role moderátora se ujal pan učitel Coufal. Hned v úvodu řekla pár slov i paní učitelka Míková a také pan starosta Daniel  Brýdl, který přišel reprezentanty přivítat a předal jim nějaké dárky pro vzpomínku na Litomyšl.

 

Poté přišel čas na životní příběhy obou hráčů a následně prostor pro všetečné dotazy publika, které nebraly konce, protože žáky vyprávění hokejistů hodně zaujalo a toužili se doptávat i na nejrůznější detaily. Celé setkání bylo doplněno projekcí mnoha fotografií z mistrovství světa a také několika krátkými videi právě ze zápasů české reprezentace. Na závěr bylo připraveno jedno velké překvapení od obou hráčů. Donesli několik drobných dárků včetně podepsaného dresu žáku 2.A Tomášku Lněničkovi, který také zápasí s hybností svých nohou.

 

Publikum se loučilo s Tomášek Kvochem a Pavlem Doležalem velmi bouřlivým potleskem, kterým jim dávalo najevo svoji hlubokou úctu a obdiv. Za odměnu měli návštěvníci možnost se s hráči vyfotit nebo je požádat o podpis. Pro všechny zúčastněné to byl velmi emotivní a silný zážitek.

 

 

 

 

 

 12.5.2019 | Holomkova

Kalendář

Červenec 2021
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1