Informace vedení školy


Nabídka individuální prohlídky školy a návštěvy výuky

16.11.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
vzhledem k složité epidemiologické situaci nechceme organizovat Den otevřených dveří, na kterém by se kumulovalo větší množství lidí. Zároveň ale cítíme, že je potřeba, abyste školu mohli vidět a dozvědět se o ní co nejvíce, pokud přemýšlíte, kterou školu vybrat pro svoje dítě.
Nabízíme proto možnost individuální prohlídky, případně i návštěvy výuky. Máte-li zájem, stačí zavolat na telefon 737 560 432 nebo napsat na e-mail reditel@skoluskol.cz a domluvit se.


Dárky dnes najdou své majitele

8.1.2022 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Dnes se konečně uskutečnilo předání dárků pro děti z Klokánku a Koaly.


Vánoční přání

17.12.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
dovolte mi, abych Vám v několika řádcích níže poděkovala za spolupráci a podporu v tomto roce a popřála vše nejlepší do roku nového.


Dárky na pomoc proti pandemii covidu

10.12.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Co víc si může škola přát, než mít podporující rodiče. To je sen každého ředitele. A mně se ten sen splnil. V posledních dnech jsme totiž obdrželi hned několik dárků, které nám mají pomoci bojovat s virem a ustát co nejlépe pandemii covidu 19.


Plánované zpívání před školou zrušeno

8.12.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Ačkoli jsme se moc těšili na společně strávený čas s punčem a koledami, jsme bohužel nuceni akci zrušit. Je zakázáno prodávat alkoholické nápoje a akce Česko zpívá koledy je přesunuta do online prostředí. Nezbývá tedy, než si zkusit vytvořit vánoční náladu doma u obrazovek. A my se na vás budeme těšit za rok!


Dny ředitelského volna

7.12.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
z důvodu složité organizace výuky v souvislosti s karanténními opatřeními a onemocněním Covid 19 a také z provozních a technických důvodů jsem se rozhodla vyhlásit na pondělí, úterý a středu 20. – 22. 12. 2021 ředitelské volno. Jsem si vědoma, že tím některým z vás komplikuji situaci, proto zůstane zachován provoz školní družiny. Máte-li zájem o její využití, doplňte prosím text v Bakalářích. Děkuji za pochopení a spolupráci. M. Jirečková


ONLINE konzultace žák-rodič-učitel

23.11.2021 / Jan Coufal / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
dne 25. 11. 2021 proběhnou online konzultace žák - rodič – učitel i tentokrát v prostředí MS Teams.


Testování ve dnech 22. a 29. listopadu

19.11.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
čeká nás ve škole povinné screeningové testování, které proběhne ve dvou termínech - 22. a 29. listopadu 2021.
Žáci se budou testovat v pondělí (nebo první den příchodu do školy, pokud není žák v pondělí přítomen) neinvazivními antigenními testy v kmenových třídách ráno od osmi hodin.


Rozvrhy distanční výuky

16.11.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

Milí žáci, vážení rodiče,
v příloze naleznete rozvrhy distanční výuky.


Děti dětem

4.11.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

V rámci listopadového a prosincového konání dobrých skutků jsme se rozhodli zapojit naši školu do akce Děti dětem a ve spolupráci s nadací SOOD (Sdružení na ochranu ohrožených dětí) pořádáme sbírku pro děti v Klokánku a Koalce. Sbírka trvá do 30. 11. 2021. Darovat můžete hračky, knížky, školní potřeby, oblečení i další různé drobné potřeby pro malé i velké...


SUIT UP Day 2021

15.10.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

„Podle kabátu se svět měří, lháři ve fraku každý věří, protože je to pravda odvěká, šaty dělaj´ člověka…“, zpívá Jan Werich ve své známé písni.
I letos jsme se připojili k Mezinárodnímu dni obleků (International SUIT UP Day) a děti i učitelé celé školy se oblékli do slavnostních a elegantních oděvů.
Více se dočtete v detailu novinky.


Informatika není o sezení u počítačů

14.10.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Taky jste si mysleli, že při výuce informatiky stráví děti mnoho hodin u počítače? Z omylu vás vyvede krátká reportáž CMS TV a článek, který vyšel v odborném časopise EDUzín.


Rodiče a technologie - pozvánka

7.10.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Také vnímáte, že dnes děti vysedávají u počítačů a jsou závislé na sociálních sítích? Je třeba, aby žáci uměli digitální techniku a moderní technologie maximálně využít ve svůj prospěch, uměli s nimi pracovat, ale aby nad nimi zároveň zůstali pány a nestali se jejích otroky, aby odolali všem jejich nástrahám. V tom mohou být zpočátku dětem nápomocni rodiče. Právě pro ně jsme se rozhodli uspořádat 26. 10. od 17 hodin besedu.


Nefunkční mobilní verze Bakalářů

6.10.2021 / Jan Coufal / Pro rodiče Informace vedení školy

V minulém týdnu vykazoval systém Bakaláři chybu s bezpečnostním certifikátem. Tato chyba byla způsobena na straně samotných Bakalářů a projevovala se pouze v mobilní aplikaci. Chyba byla během čtvrtka opravena. Tato chyba se stále objevuje u telefonů s operační systémem ve verzi android 7.0 a nižším. Jediné řešení je zaktualizování systému vašeho mobilního telefonu, nebo využívat přihlášení prostřednictvím webových stránek.


Evropský týden mobility

23.9.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Od 16. do 22. září jste měli možnost vidět stánek naší školy na náměstí, kde jsme v rámci Evropského týdne mobility prezentovali různé aktivity.


Společné oslavy velkých úspěchů

13.9.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Dnes jsme měli ve škole sváteční den, užívali jsme si totiž společné chvíle, při nichž jsme měli hned dva pádné důvody slavit!


T-Mobile Olympijský běh na Dvojce

9.9.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

Naším cílem je zvlášť letos po minulém distančním roce co nejvíce podporovat sportování dětí, motivovat je k pohybu a zvyšovat tělesnou zdatnost. Předpokladem pro správné osvojování pohybových dovedností je prožitek a radost z pohybu a o to jsme se dnes všichni snažili při celoškolní akci T-Mobile Olympijský běh.


Slavnostní zahájení školního roku

1.9.2021 / Aneta Komárková / Pro rodiče Informace vedení školy

Letošní zahájení školního roku nám překazilo počasí a bezpečnostní opatření. Bohužel jsme se nemohli všichni sejít venku a ani v uzavřeném prostoru, proto si žáci vyslechli ve třídách přání pouze z rozhlasu. Prvňáčci se sešli se svými patrony z 8. tříd, aby si za přítomnosti rodičů užili slavnostní přivítací rituál. Přejeme všem úspěšný a příjemný školní rok.


Rozvrhy hodin

27.8.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
v příloze najdete rozvrhy tříd.


Informace k začátku školního roku

19.8.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Milí rodiče,
věříme, že jste spolu se svými dětmi strávili bezva prázdniny, načerpali jste spoustu sil do podzimních měsíců a nyní se s chutí pustíme do společné práce. Doufáme, že tento školní rok proběhne klidněji než předchozí a užijeme si ho včetně osobních setkání.
Jelikož jsme již obdrželi manuál MŠMT, zveřejňujeme základní informace k nástupu do školy.


Kalendář

Leden 2022
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6