Informace vedení školy


Nabízíme pomůcku k výrobě roušek

27.3.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení a milí,
protože mnoho z vás doma stále šije roušky a hledá cestu, jak si to usnadnit, rádi bychom vám nabídli pomůcku ke snadnějšímu zhotovení tkaniček. Tiskneme ji na naší 3D tiskárně a je zdarma k dispozici u nás ve škole. Můžete si pro ni dojít každý pracovní den od 8 do 12:30, zvoňte na sborovnu Základní školy U Školek, Litomyšl (vchod z boku budovy, proti svahu). Držíme spolu! :)


Jednotné zadávání domácí práce

26.3.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
ráda bych vám poděkovala za vaši maximální snahu a nasazení při domácím vzdělávání dětí, vím, že to není vůbec jednoduché, a velmi si toho cením. Před několika dny jsme pro lepší orientaci sjednotili zapisování domácí práce - týdenní zadání úkolů naleznete na webové stránce, ve stránce třídy, kde ho může bez problémů vidět kdokoli a kdykoli. Přeji vám hodně sil, stále pozitivní mysl a především pevné zdraví.


Vyjádření k současné situaci

20.3.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
všichni zažíváme velmi náročné období, kdy je všechno jinak, než jsme byli zvyklí. Stejně jako pro nás dospělé to platí i pro děti. Najednou nechodí do školy, nemají kroužky, nesmějí se setkávat s kamarády, když chtějí ven, musí mít obličej zakrytý rouškou, k tomu se jim hrne spousta úkolů, které mají vypracovat samostatně.


Poděkování

19.3.2020 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

Je skvělé, když spolu v době nouze lidé a firmy spolupracují. Chtěli bychom moc poděkovat panu Pavlu Wetterovi z Autokempu Primátor Litomyšl, který nám poskytl látky, a díky tomu jsme mohli našít roušky pro CSP, se kterým dlouhodobě spolupracujeme.


Žádost o ošetřovné

19.3.2020 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče, žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školy Vám potvrdíme v úterý a ve čtvrtek od 8 do 11 hodin, případně po domluvě. Děkujeme za pochopení.


Uzavření tělocvičny

12.3.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu je od dnešního dne až do odvolání zakázán vstup do prostor školní tělocvičny. Děkujeme všem, kteří si ji pronajímají, za pochopení.


Důležité sdělení

10.3.2020 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

Žáci budou informování o domácích úkolech a přípravě na vyučování po dobu uzavření školy na webových stránkách v sekci stránky tříd či přes aplikaci Bakaláři. Prosím sledujte zadávání úkolů, aby mohly děti po návratu plynule navázat na učivo.
Informace k Žádosti o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školy naleznete níže, potvrdíme Vám je v kanceláři či v ředitelně školy tento týden dopoledne od 8 do 11 hod. Veškeré akce organizované školou jsou až do odvolání zrušeny.


Mimořádná zpráva

10.3.2020 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu jsou od středy 11. 3. 2020 uzavřeny všechny základní školy. Uzavření platí po dobu neurčitou. Zahájení výuky bude oznámeno na webových stránkách školy.
Mgr. Miroslava Jirečková
ředitelka školy


Vzácná návštěva ze Svitav

6.3.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Dnes nás poctili návštěvou páni ředitelé svitavských škol spolu s jejich panem starostou. Přijeli si prohlédnout novou přístavbu a inspirovat se. Společně jsme při příjemném povídání probrali i mnohá témata související se vzděláváním a my už se těšíme, že někdy v budoucnu navštívíme Svitavy. 


Zrušení akce Vítání jara

5.3.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče, absolventi, přátelé,
vzhledem k situaci, jež nastala v naší republice v souvislosti se šířením koronaviru, a mnoha obavám, které jsme od Vás zaznamenali, jsme se rozhodli zrušit naši plánovanou akci Vítání jara. Je nám to líto, ale věříme, že se brzy potkáme při jiné příležitosti. Děkujeme za pochopení.


DOPORUČENÍ ŠKOLY OHLEDNĚ KORONAVIRU

2.3.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Pokyny, jak postupovat.


Prosba o zapůjčení starých modelů plavek

1.3.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení a milí,
tvoříme s dětmi projekt, do něhož bychom potřebovali natočit krátké video o vývoji plavek. Bohužel se nám nedaří sehnat staré modely. Neměl by někdo k zapůjčení nějaké staré plavky po babičce, dědovi a klidně i starší? Pro představu přikládáme obrázky. Můžete psát na e-mail reditel@skoluskol.cz nebo volat na 737 560 432.
Moc děkujeme!


Děti z MŠ tentokrát v nové cvičné kuchyňce

21.2.2020 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

V pátek 22. února jsme uzavřeli další cyklus návštěv dětí z mateřských škol, tentokrát realizovaný ve cvičné kuchyňce. S pejskem a kočičkou sice upekly dort, ale aby byly zdravé, pochutnaly si na vlastnoručně vyrobených ovocných špízech. Také zdárně splnily spoustu dalších úkolů, za které si vysloužily báječné smoothie vyrobené žáky z 8. ročníku. Těšíme se na březnové návštěvy, chystáme pro Vás pohádku! 


Beseda o Gruzii a Azerbajdžánu

20.2.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Když mladí učí ještě mladší, vždycky to přinese svoje ovoce. S nadšením jsme v pondělí 17. února přivítali Marka a Šimona Dosedělovy, dva vysokoškolské studenty, díky nimž si naši žáci nenásilně rozšířili obzory. Letos procestovali Gruzii a Azerbajdžán a svoje zážitky opět dokázali velmi poutavě a zajímavě prezentovat. Spousty fotografií a videí jejich povídání ještě zpestřily, všichni žáci pozorně naslouchali, ani nedutali, v závěru se i vyptávali na to, co je zajímalo.


Změna ve vydávání obědů

18.2.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
firma Scholarest Vás žádá o pravidelnou kontrolu stavu konta Vašeho dítěte ve školní jídelně Scolarest – U Školek 1117, Litomyšl a upozorňuje, že s platností od 1.3.2020 nelze vydat oběd Vašemu dítěti, pokud konto bude minusové. Připomínají současně, že doplnění stavu konta bankovním převodem může trvat až 3 pracovní dny.
Firma prosí o respektování uvedených informací.


Školky u nás ve filmu

17.1.2020 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

V měsíci lednu proběhla druhá návštěva dětí z mateřských škol, které si přišly vyzkoušet, jak se učí v nových prostorách. Tentokrát si za pomoci starších kamarádů zkusily práci s vybavením v nové jazykové učebně a pak se prostřednictvím televizní techniky staly součástí filmu. Svým účinkováním v přímém přenosu coby herci bavili ostatní.


Jaké kroužky mohu navštěvovat přímo ve škole?

10.1.2020 / Holomkova / Pro rodiče Informace vedení školy

Hýbat se s hudbou, být šmrcovní a navštěvovat divadlo Šmrnc, nenechat se vybít, logicky myslet, být kreativní a nebát se projevit.... To je pouhý zlomek schopností, které se žáci mohou naučit na kroužcích.


ZŠ U Školek získala titul Škola spolupracující s Mensou ČR

8.1.2020 / Jan Coufal / Pro rodiče Informace vedení školy

Titul „škola spolupracující s Mensou“ uděluje Mensa ČR základním a středním školám, které se na celonárodní poměry nadstandardně věnují práci s nadanými dětmi.


Smutná zpráva

20.12.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

S lítostí oznamujeme smutnou zprávu, že nás navždy opustila naše bývalá kolegyně a dlouholetá ředitelka Mgr. Eva Rychtaříková. Poslední rozloučení se koná v pondělí 23. 12. 2019 ve 14 hodin v kostele Povýšení svatého Kříže v Litomyšli.


Vánoční přání

20.12.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

S posledním školním dnem roku 2019 bychom Vám rádi poděkovali za spolupráci a popřáli klidné a v příjemné pohodě strávené vánoční svátky.
Přejeme vám též, aby vám v příštím roce nechybělo zdraví a odvaha dokázat realizovat své sny.


Kalendář

Březen 2020
Po Út St Čt So Ne
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5