Informace vedení školy


Informatika není o sezení u počítačů

14.10.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Taky jste si mysleli, že při výuce informatiky stráví děti mnoho hodin u počítače? Z omylu vás vyvede krátká reportáž CMS TV a článek, který vyšel v odborném časopise EDUzín.


Rodiče a technologie - pozvánka

7.10.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Také vnímáte, že dnes děti vysedávají u počítačů a jsou závislé na sociálních sítích? Je třeba, aby žáci uměli digitální techniku a moderní technologie maximálně využít ve svůj prospěch, uměli s nimi pracovat, ale aby nad nimi zároveň zůstali pány a nestali se jejích otroky, aby odolali všem jejich nástrahám. V tom mohou být zpočátku dětem nápomocni rodiče. Právě pro ně jsme se rozhodli uspořádat 26. 10. od 17 hodin besedu.


SUIT UP Day 2021

15.10.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

„Podle kabátu se svět měří, lháři ve fraku každý věří, protože je to pravda odvěká, šaty dělaj´ člověka…“, zpívá Jan Werich ve své známé písni.
I letos jsme se připojili k Mezinárodnímu dni obleků (International SUIT UP Day) a děti i učitelé celé školy se oblékli do slavnostních a elegantních oděvů.
Více se dočtete v detailu novinky.


Hrajeme si na školu - 1. setkání

10.10.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

Ve středu 6. 10. proběhlo první setkání předškolních dětí, které si k nám přišly „zahrát na školu“. Tématem byli papírové draky i pohádkoví draci. Děti si uvědomily slovní synonyma, procvičovaly jemnou motoriku, tvořily, počítaly a rozvíjely svou fantazii. Na další setkání se můžete těšit 10. listopadu, kdy vás pozveme na tajemné halloweenské odpoledne.


Nefunkční mobilní verze Bakalářů

6.10.2021 / Jan Coufal / Pro rodiče Informace vedení školy

V minulém týdnu vykazoval systém Bakaláři chybu s bezpečnostním certifikátem. Tato chyba byla způsobena na straně samotných Bakalářů a projevovala se pouze v mobilní aplikaci. Chyba byla během čtvrtka opravena. Tato chyba se stále objevuje u telefonů s operační systémem ve verzi android 7.0 a nižším. Jediné řešení je zaktualizování systému vašeho mobilního telefonu, nebo využívat přihlášení prostřednictvím webových stránek.


Evropský týden mobility

23.9.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Od 16. do 22. září jste měli možnost vidět stánek naší školy na náměstí, kde jsme v rámci Evropského týdne mobility prezentovali různé aktivity.


Společné oslavy velkých úspěchů

13.9.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Dnes jsme měli ve škole sváteční den, užívali jsme si totiž společné chvíle, při nichž jsme měli hned dva pádné důvody slavit!


T-Mobile Olympijský běh na Dvojce

9.9.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

Naším cílem je zvlášť letos po minulém distančním roce co nejvíce podporovat sportování dětí, motivovat je k pohybu a zvyšovat tělesnou zdatnost. Předpokladem pro správné osvojování pohybových dovedností je prožitek a radost z pohybu a o to jsme se dnes všichni snažili při celoškolní akci T-Mobile Olympijský běh.


Slavnostní zahájení školního roku

1.9.2021 / Aneta Komárková / Pro rodiče Informace vedení školy

Letošní zahájení školního roku nám překazilo počasí a bezpečnostní opatření. Bohužel jsme se nemohli všichni sejít venku a ani v uzavřeném prostoru, proto si žáci vyslechli ve třídách přání pouze z rozhlasu. Prvňáčci se sešli se svými patrony z 8. tříd, aby si za přítomnosti rodičů užili slavnostní přivítací rituál. Přejeme všem úspěšný a příjemný školní rok.


Rozvrhy hodin

27.8.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
v příloze najdete rozvrhy tříd.


Informace k začátku školního roku

19.8.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Milí rodiče,
věříme, že jste spolu se svými dětmi strávili bezva prázdniny, načerpali jste spoustu sil do podzimních měsíců a nyní se s chutí pustíme do společné práce. Doufáme, že tento školní rok proběhne klidněji než předchozí a užijeme si ho včetně osobních setkání.
Jelikož jsme již obdrželi manuál MŠMT, zveřejňujeme základní informace k nástupu do školy.


Přejeme prima prázdniny!

30.6.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Dnešním dnem jsme zakončili školní rok. Jaké to bylo? ...


Pozvánka na seznamovací setkání budoucích prvňáčků

14.6.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Milí rodiče,
minulý týden jsme odesílali na vaše adresy pozvánku na seznamovací setkání, které uskutečníme koncem června. Pro jistotu vkládám text ještě sem, kdyby se náhodou některá obálka na poště zatoulala.


Oslava na počest pana učitele Jana Coufala

11.6.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Dnes jsme ve škole slavili, měli jsme k tomu totiž pádný důvod. Náš pan učitel Jan Coufal si včera v Praze na vyhlášení ceny Global Teacher Price Czech Republic vyzvedl ocenění za vynikající a inspirativní práci, zařadil se tak oficiálně mezi excelentní učitele. Gratulujeme, jsme rádi, že máme ve škole tak úžasného kolegu a učitele!


Malí programátoři

19.5.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

V pátek 14. 5. se z našich malých spolužáků stali na chvíli programátoři. Vyzkoušeli si, jak se programují robotické stavebnice, postavili si svůj kolotoč, který následně programovali dle svých představ. Robotický kolotoč se mohl otáčet různým směrem, rychlostí, vydávat zvuky, blikat a mnoho dalšího. Naši šikovní programátoři si se vším hravě poradili a moc se těší na další podobné výzvy!


Od 17. 5. již všichni ve škole

12.5.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
od 17. 5. se dle nařízení MŠMT umožňuje osobní přítomnost žáků 1. i 2. stupně bez rotace. Bližší informace v detailu novinky.


Návrat do lavic od 3. 5. 2021

30.4.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
od 3. 5. 2021 umožňuje novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví osobní přítomnost žáků 2. stupně, a to za podmínky, že se vzdělávání v lichém týdnu neúčastní první polovina tříd a v sudém týdnu neúčastní druhá polovina tříd.


ONLINE konzultace žák-rodič-učitel

19.4.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
dne 22. 4. 2021 proběhnou online konzultace žák - rodič – učitel i tentokrát v prostředí MS Teams. Stejně jako na podzim si nebudete muset nic instalovat, vše proběhne ve stejném režimu. K tomu, aby mohla proběhnout společná schůzka, vedou tři kroky:


ŠKOLA PRO DĚTI ZAMĚSTNANCŮ VYBRANÝCH PROFESÍ

13.4.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
vzhledem k aktuální epidemiologické situaci je nutné i nadále zajišťovat péči o děti rodičů zaměstnaných v IZS (integrovaný záchranný systém), proto je Mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 14600/2021-1/MIN/KAN umožněna přítomnost těchto žáků ve věku od 6 do 10 let na prvních stupních základních škol i v době distanční výuky.


Informace ke stravování v jídelně od 12. 4. 2021

9.4.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
přinášíme ještě informace ke školnímu stravování po nástupu žáků do školy 12. 4. 2021


Kalendář

Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31