Informace vedení školy


Už jste viděli reportáž kabelové televize o naší přístavbě?

7.10.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Kabelová televize vysílá reportáž o naší přístavbě. Už jste ji viděli?


SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ODBORNÝCH UČEBEN

30.9.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

V pondělí 30. září 2019 jsme slavnostně otevřeli nové odborné učebny.


Volby do školního parlamentu

24.9.2019 / Holomkova / Pro rodiče Informace vedení školy

Připravujeme se na historicky první volby do žákovského parlamentu. Každý z žáků mohl vyplnit kandidátní listinu, v níž přesvědčí ostatní, že on je tou pravou posilou a zaslouží si mít možnost ovlivňovat dění ve škole.


ŠKOLNÍ TRIČKA

23.9.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Novinkou toho roku jsou červená školní trička s mottem naší školy Jsme správná 2.


NOVINKA LETOŠKA - ÚTERNÍ TŘÍDNICKÉ HODINY

17.9.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
v letošním školním roce jsme zavedli třídnické chvilky v jednotném čase – v úterý ráno před výukou - a v souvislosti s tím se objevily nějaké dotazy. Ráda bych vám je touto cestou zodpověděla.


Slavnostní zahájení školního roku 2019-2020

4.9.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Přinášíme fotky ze slavnostního zahájení a přejeme všem příjemný školní rok, hodně pracovního elánu a nadšení.


Rozvrhy 2019/20

30.8.2019 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

Vzhledem k technickým potížím na straně dodavatele nelze prozatím nahrát soubor rozvrhů na příští školní rok na webové stránky do záložky ROZVRHY, můžete je zhlédnout ve formátu pdf po rozkliknutí této zprávy nebo po přihlášení na Bakaláři. Děkujeme za pochopení, v příštím týdnu by mělo dojít k nápravě.


Těšíme se na vás už v pondělí!

29.8.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Prázdniny končí a je před námi začátek školního roku, přinášíme proto jako každý rok důležité informace.


Slavnostní ukončení školního roku 2018/19

1.7.2019 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

V pátek 28. června jsme se rozloučili s uplynulým školním rokem tradičním slavnostním rituálem před školou. Byli oceněni žáci, kteří dosáhli výborných výsledků v soutěžích, žáci deváté třídy obdrželi absolventský list a na závěr je jejich malí svěřenci doprovodili za potlesku ostatních na poslední cestě do školy. Přejeme všem žákům, pedagogům i rodinným příslušníkům krásně strávené prázdninové dny a těšíme se 2. září na viděnou.


Dětský den v Klášterních zahradách

3.6.2019 / Vítězslav Vích / Pro rodiče Informace vedení školy

Dětský den proběhl 3. 6. 2019 v Klášterních zahradách v Litomyšli. Vystupoval divadelní kroužek Šmrnc, Double Šmrnc a hudební kroužek Hýbeme se s hudbou. Bylo to prima odpoledne. Děkujeme všem účinkujícím i návštěvníkům.


LETEM SVĚTEM NEJEN PO ANGLII

19.5.2019 / Andrea Hanušová / Pro rodiče Informace vedení školy

ANEB Z LITOMYŠLE DO BELGIE, FRANCIE, ANGLIE A ZPĚT
Ve druhém májovém týdnu 19 žáků naší školy procestovalo kus Evropy. Čekalo je krátké zastavení v Bruselu, přenocování ve francouzském Calais a především návštěva ostrovní Anglie. Během pár dnů tak žáci viděli univerzitní Oxford, záhadný Stonehenge, přímořský Brighton, královské sídlo Windsor, gotický hrad Warwick a samozřejmě kosmopolitní Londýn. Při tom si vyzkoušeli jaké to je bydlet v anglických rodinách, procvičili angličtinu, ochutnali místní speciality a na vlastní kůži zakusili rozmary anglického počasí. Chybělo jen setkání s královnou :-)


Podnikatelský projekt našich žáků v Praze zvítězil!

15.5.2019 / Holomkova / Pro rodiče Informace vedení školy

7.B a jejich projekt „Nebuď smutný, dej si smoothie!“ postoupil do užšího výběru do Prahy a tam včera doslova nadchl porotu a s velkou převahou nad ostatními zvítězil!


Jarní část sběru papíru

14.5.2019 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

V květnu jsme uzavřeli a vyhodnotili jarní etapu sběrové akce. Žáci mohli během této doby nosit papír a jiné suroviny do sběrného dvora Recycling Litomyšl nebo ho přinést v posledním dubnovém týdnu přímo do školy. Celkem se za toto období nasbíralo 21 359 kg sběrných surovin, což je náš největší rekord za poslední léta. Každá třída bude odměněna peněžní poukázkou dle počtu nasbíraného papíru na žáka. Nejvíce nasbíraly třídy 7. A, 2. A a 3. B., mezi nejaktivnější sběrače patří N. Šplíchalová ( 7. A), J. Jánová (6. B), K. Isayeva (2.A ), A. Hurychová ( 1.A ), K. Kubín ( 5.B ), M. Hanus ( 3. B), F. a T. Novákovi (5. A). Děkujeme všem žákům a jejich rodinným příslušníkům, kteří se aktivně zapojili do této prospěšné akce. I nadále nemusíte skladovat papír doma a čekat do vyhlášení sběrové akce na podzim, ale můžete svážet suroviny do sběrných surovin.


Hokej na saních - T. Kvoch a P. Doležal

12.5.2019 / Holomkova / Pro rodiče Informace vedení školy

Jeden okamžik, jedno neuvážené rozhodnutí a jeden skok. Vedle toho jedna bolest zad a jedna noc.

Tyto dvě věty spojují dohromady Tomáše Kvocha a Pavla Doležala. Oba jsou reprezentanty České republiky v para hokeji, který se dříve označoval jako sledge hokej. A na nedávném mistrovství světa skončili na krásném čtvrtém místě. Nestačili pouze na týmy USA, Kanady a Jižní Koreji, jež patří mezi světovou špičku, jedná se o profesionální hráče, kteří se para hokejem živí. Oproti tomu hráči českého týmu mají para hokej jako svého koníčka a vedle hraní denně chodí do běžné práce. Na veškeré zápasy v pracovních dnech si hráči musejí vzít dovolenou. Takže lze říci, že český tým obsadil krásné „první“ místo mezi amatéry. Ačkoliv to letos neznamenalo medaili, domácí fanoušci jim velmi děkovali a i na sociálních sítích obdivovali jejich bojovnost.


Velikonoční běh

21.4.2019 / Holomkova / Pro rodiče Informace vedení školy

Poslední školní den před nadcházejícím velikonočním časem vyšel na Škaredou středu. O Škaredé středě je známé, že bychom se v tento den neměli mračit, škaredit apod., protože kdybychom tak učinili, provázela by nás ošklivá nálada po celý rok každý týden ve středu. My jsme se tedy rozhodli případnou nepříjemnou náladu vyběhat a uspořádali jsme štafetový velikonoční běh s pomlázkami. Vždy obě třídy z ročníku startovaly společně a předávaly štafetu dalšímu ročníku. Bojovnost, odhodlání i fajn náladu můžete vidět v následující fotogalerii.

Vám všem přejeme příjemné a poklidné prožití Velikonoc.


DNY ŘEDITELSKÉHO VOLNA

15.4.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
na dny 2. 5. a 3. 5. 2019 vyhlásilo vedení školy z organizačních důvodů Dny ředitelského volna. V těchto dnech nebude možné používat žádné z prostor školy, proto nebude výjimečně otevřena ani školní družina. Děkujeme za pochopení.


NA NAŠÍ ŠKOLE SE UČÍ PODNIKAVOSTI

2.4.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Být aktivní, podnikavý, umět správně jednat s lidmi a obhájit svůj názor či nápad, najít svoje silné stránky a ty nadále rozvíjet. To jsou vlastnosti, bez kterých se v současnosti neobejdeme.
A právě tyto vlastnosti jsme se rozhodli u našich žáků aktivně rozvíjet. Prostřednictvím projektu "Učíme se podnikavosti" děti pracují na svých "malých" projektech či podnikatelských záměrech. Prostřednictvím pracovních listů a aktivit vymýšlí, plánují, hledají odpovědi tak, aby se jejich projekt stal skutečným a byl úspěšný. Učí se vzájemné komunikaci a jak je pro ně osobně i celý tým důležitá pozitivní motivace a příjemná atmosféra.
Své zkušenosti s aktivitami a samotným projektem předáváme dalším kolegům nejen z naší školy, ale i ze škol v okolí. Na společném setkání Centra kolegiální podpory, které v rámci projektu u nás na škole vzniklo, si vzájemně s ostatními kolegy vyměňujeme a sdílíme nápady a další aktivity.


DEN NA PODPORU AUTISMU

2.4.2019 / Vítězslav Vích / Pro rodiče Informace vedení školy

2. duben je již tradičně dnem v modrém, dnem autismu. Tento den slouží především pro zdůraznění faktu, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby mohli vést smysluplný a důstojný život. Tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětových kampaní. Většinu akcí spojuje modrá barva. Proč modrá? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.
I žáci a pedagogové naší školy si o autismu popovídali a do kampaně se zapojili.


PEDAGOGOVÉ POZNÁVALI KRÁSY MORAVY

18.3.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Na víkend v březnu si pedagogický sbor naplánoval návštěvu Moravy. Pan učitel dějepisu Miroslav Jireček si pro sbor připravil zajímavý výklad a prohlídku památníku bitvy u Slavkova. Poté sbor odcestoval do Velkých Bílovic, kde následovala ochutnávka vín a písněmi a tancem naplněný večer. Při společných chvílích měli kolegové možnost se lépe poznat, což jistě prospěje školnímu klimatu a vzájemné spolupráci. Už nyní máme plán na další společnou akci a těšíme se!


Lyžařský výcvik na Pradědu

28.1.2019 / Vítězslav Vích / Pro rodiče Informace vedení školy

Lyžařský výcvik na Pradědu

V neděli 20.ledna jsme se vydali na lyžařský výcvik na Praděd. Bydleli jsme v horské chatě Barborka. Na lyžák jsme jeli , abychom se naučili nebo zdokonalili v lyžování. Podle našich dovedností jsme jezdili na modré, červené a černé sjezdovce. Taky jsme se několikrát vypravili na běžky. Například jsme zdolali nejvyšší vrchol Moravy Praděd a další trasa vedla na chatu Švýcárnu. Někteří odvážlivci vyjeli na Praděd brzy ráno na východ slunce. Během pobytu jsme měli dvě přednášky o lyžování. Na čtvrtek si pro nás připravil zajímavou přednášku člen horské služby, od kterého jsme se dozvěděli samé zajímavé věci spojené s činností horské služby. Domů jsme se vrátili v sobotu 26.ledna. Lyžování jsme si moc užili, i když jsme nemohli být celou dobu online.:

Anna Samková, Jana Kopecká
7. B


Kalendář

Říjen 2019
Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3