Hrajeme si na školu - 5. setkání na dálku

Hrajeme si na školu - 5. setkání na dálku

Vážení rodiče,
nabízíme Vám další díl našeho vzdělávacího programu Hrajeme si na školu. Opět pouze na dálku mohou předškoláci doma pracovat a procvičit si jemnou motoriku, prostorovou orientaci, matematické představy a mnoho dalších dovedností. Téma tohoto setkání je MASOPUST. V detailu novinky najdete pokyny a pracovní listy. Přejeme, aby se úkoly dětem dařily. Sledujte prosím i nadále webové stránky, kde Vás budeme informovat o dalším programu.


ÚNOR ŤUKÁ NA DVEŘE – MASOPUST MU OTEVŘE

Masopustní veselice,

veselá je převelice.

Lidé vodí po vesnici

medvěda i medvědici.

Tancuj, tancuj, medvěde,

karneval se povede.

 

Přečteme si básničku, povídáme si s dětmi o karnevalu – masopustu - jaké mohou být masky (princezny, kovbojové, zvířátka, klauni, čarodějnice, …). Připomeneme si lidovou tradici - Masopust bylo v minulosti období od Tří králů do Popeleční středy. V době masopustu se na královském dvoře konaly hostiny, ve městech tancovačky, na vesnici vepřové hody. Masopust byl pro lidi svátkem hodování, během kterého se připravovali na následný půst. Maškarní zábava, která probíhala zpravidla na masopustní úterý, tedy v úterý před Popeleční středou, byla vyvrcholením masopustu.

S dětmi se můžeme podívat na pohádku Chaloupka na vršku – Jak to bylo o masopustu.

https://www.youtube.com/watch?v=krbyp4CyHdU

1. Obrázek klauna

klaunovi dodělat míčky – vystřihnout kolečko z barevného papíru nebo z bílého papíru a vybarvit. Napsat na ně svoje jméno nebo první písmeno. Na další míčky napsat začáteční písmeno mamky, taťky, sestřičky, brášky …                                                                                       

2. Pohybová chvilka – Karneval – Míša Růžičková  - na hudbu tancovat, cvičit, když se hudba zastaví – STOP – zůstat stát.

https://www.youtube.com/watch?v=Z3obYwubvhE

3. Grafomotorika

pracovní list –  klaun vlasy – dětí kreslí spirály, začínají od středu podle šipky

pracovní list  - balónky – děti kreslí kruhy

4. Matematika – geometrické tvary – vybarvit nebo pokládat podle instrukcí – čtverec – červeně,

trojúhelník – zeleně, kruh – modře, počítat tvary

5. Slož rozstříhaného klauna

List nejprve rozstříhat na jednotlivé části, ty pak rozmístit po bytě, děti běhají, vezmou kousek, položí na stůl (koberec), běží pro další. Potom klauna složí a slepí, popř. vybarví.

 

POMŮCKY: pracovní listy, lepidlo, pastelky, barevný papír na míčky, pastelky, obyčejná tužka, písnička – Začíná karneval - Míša Růžičková, pohádka Chaloupka na vršku - Jak to bylo o masopustu


Dokumenty ke stažení5.2.2021 | Markéta Šplíchalová

Kalendář

Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31