Hrajeme si na školu - 4. setkání - opět jen přes počítač

Hrajeme si na školu - 4. setkání - opět jen přes počítač

Vážení rodiče,
nabízíme Vám další díl našeho vzdělávacího programu Hrajeme si na školu. I tentokrát pouze na dálku mohou předškoláci doma pracovat a procvičit si jemnou motoriku, prostorovou orientaci, matematické představy a mnoho dalších dovedností. Téma tohoto setkání jsou Zimní radovánky. V detailu novinky najdete pokyny a pracovní listy. Přejeme, aby se úkoly dětem dařily. Sledujte prosím i nadále webové stránky, kde Vás budeme informovat o dalším programu.


ZIMNÍ RADOVÁNKY

Motivace:

Víme, že zvířátka v přírodě se musí na zimu připravit. I my lidé se musíme zimě venku přizpůsobit. Měníme své oblečení. Víte, jak se v zimě správně obléci? A jak taková opravdová zima venku vůbec vypadá? Když se řekne ZIMA, napadne nás mráz a sníh. Ne vždy to tak ale je. Když je venku sníh, užijeme si spoustu zábavy. Teď jsme ale doma, a tak si vyrobíme sníh jenom z papíru.

  1. úkol Padá sníh (jemná motorika, procvičování špetkového úchopu palec – ukazovák – správné držení tužky, pera)

Natrháme bílý papír na kousky, sypeme ho z výšky, foukáme do něj, necháme ho padat po koberci a potom ho znovu zvedneme, sypeme na podlahu a uklízíme do krabičky- trhat na malé kousky

  1. úkol básnička Zima (řečová výchova)

Zima, zima, zimička, hází bílá peříčka,

Děti si je chytají, koule si z nich dělají.

– ze zbylého papíru namačkat papírovou kouli – vyhazovat ji do vzduchu, koulet po zemi, udělat více papírových koulí, počítat.

  1. úkol Sporty (grafomotorika)

Prac. list - modrou pastelkou zakroužkuj sportovní náčiní na zimní sporty,

                 žlutou pastelkou zakroužkuj sportovní náčiní na letní sporty

  1. úkol Brusle (grafomotorika)

Prac. list. - nejdříve vyzkoušet ve vzduchu, psát jedním tahem od brusle k brusli – projet 5 barvičkami – dbát na správné sezení – rovná záda, nohy na zemi, hlava narovnaná, netlačit na pastelku, správně držet pastelku - https://www.agatinsvet.cz/jak-spravne-drzet-tuzku/

  1. úkol Zima (matematické představy, předmatematické dovednosti)

Prac. list 1 – Počítáme zimní věci – vybarvit tolik čtverečků, kolik je na obrázku sněhuláků, čepic.…

Pracovní list 2 – Sněhuláci - nakreslit sněhulákům knoflíky podle čísel (děti počítají do 6, pokud některé děti zvládnou, mohou počítat i do 7, 8) Ukaž na prstech, udělej tolik dřepů, tleskni, poskoč, pleskni... jaké číslo má daný sněhulák.

  1. úkol Ušlapaná zimní cestička (tělesná výchova)

Na podlahu si poskládáme za sebou noviny nebo bílé papíry. Tím máme vyznačenou cestičku, po které se děti procházejí. Cestičku v rámci procvičování hrubé motoriky zužujeme, rozšiřujeme... Děti mohou také přeskakovat z papíru na papír, přešlapovat různé překážky, které do cesty postavíme, zvedat papíry za sebou a pokládat je před sebe.

  1. úkol Hledáme dvě rukavice (rozumová výchova)

Děti si vezmou své rukavice, rozházíme je na koberci a úkolem je hledat stejné dvojice. Vysvětlujeme si, že každý z nás má dvě ruce, proto potřebuje dvě rukavice.

Další možné úkoly:

  • Děti hledají dvojice různých předmětů – z krabice si vylosují jeden předmět a doma mají za úkol najít dvojici, např. míček – míček, pastelka – pastelka, bačkora – bačkora, cvička – cvička, hrníček – hrníček…
  • Pantomima – Poznáš, jak v zimě sportuji? Ukázat obrázek zimních sportů, děti pantomimou předvedou.


Dokumenty ke stažení11.1.2021 | Markéta Šplíchalová

Kalendář

Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31