Hrajeme si na školu - 3. setkání - opět jen přes počítač

Hrajeme si na školu - 3. setkání - opět jen přes počítač

Vážení rodiče,
i prosincový díl našeho programu Hrajeme si na školu musí z důvodu protiepidemických opatření opět proběhnout na dálku. Kdo máte zájem s dětmi doma pracovat, v detailu novinky najdete alespoň pokyny a pracovní listy. Přejeme, aby se úkoly dětem dařily. Sledujte prosím i nadále webové stránky, kde Vás budeme informovat o dalším programu.


PROSINEC
Povídání o Vánocích…anděl probudil pastýře oveček (počítání oveček – plyšáků do 6) a řekl jim o narození Ježíška – zahrajeme si na pastýře a zazpíváme si koledu Půjdem spolu do Betléma nebo Pásli ovce Valaši.


1. Grafomotorika

Před každým psaním si předškolák i školák musí procvičit a uvolnit ruce, prstíky.

Zalítejte si jako motýlci či včeličky, zakružte si zápěstím, pomačkejte vizuální papír nebo citrón, zazobejte si jako šikovné slepičky, zaboxujte si . . . . . . . .

Tužku držíme 3 prsty, právě proto jsou nejvhodnější trojhranné tužky, jednu hranu drží palec, naproti je ukazováček, třetí hranou je tužka položena na prostředníčku. Tužka leží v „postýlce" a směřuje k ramínku.

HVĚZDA

Od té doby, co slavíme narození Ježíška a Vánoce, zdobíme stromeček - děti vystřihnou připravenou velkou hvězdu, ozdobí dle své fantazie a pověsí na větvičku nebo ozdobí okno.

Používání nůžek rozvíjí jemnou motoriku, je to díky pohybu, při kterém dítě otvírá a zavírá nůžky. Tak posiluje malé svaly na rukou. Stejné svaly dítě používá také při držení pastelky nebo lžíce. Stříhání dále přispívá k rozvoji koordinace očí a rukou. Dítě jednou rukou stříhá, druhou drží papír, a přitom bedlivě sleduje pohyb nůžek očima. Stříháním nacvičuje také soustředěnost, která je v životě důležitá, ať čteme knihu, učíme se nebo si jen s někým povídáme. Děti se soustředěnosti učí postupně. Z počátku udrží pozornost jen chvíli a stříháním si tuto důležitou dovednost trénují a zlepšují.

ANDÍLEK

ozdobíme andílkovi šaty – podle pokynů děti kreslí – žluté hvězdičky, modré spirály, červené trojúhelníky, zelená kolečka, černé čáry – dbáme na správné sezení při psaní a správné držení pastelky – špetkový úchyt

VÁNOČNÍ STROMEČEK

vánoční stromeček – šikmé rovné čáry – děti mohou psát obyčejnou tužkou nebo pastelkou

 2. Matematické představy

PRACOVNÍ LIST – spočítej a nakresli, tolik teček, kolik je čepic, andílků,…

Velmi vhodnou pomůckou pro domácí procvičování jsou pracovní listy Jiřiny Bednářové  Předčíselné představy http://www.centrumucebnic.cz/cs/detail/3629-predciselne-predstavy/


Dokumenty ke stažení8.12.2020 | Markéta Šplíchalová

Kalendář

Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31