Hrajeme si na školu

KRÁTKÉ VIDEO ZE SOBOTNÍHO ODPOLEDNE

18.1.2019 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Přinášime krátké ohlédnutí za sobotním odpolednem, které patřilo předškolním dětem. Naleznete ho v detailu této zprávy.


HRAJEME SI NA ŠKOLU POČTVRTÉ!

17.1.2019 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Středeční odpoledne opět patřilo předškolním dětem, které si v rámci cyklu Hrajeme si na školu trénovaly dovednosti potřebné při vstupu do školy. A blížíme se do finále – poslední setkání se uskuteční ve středu 13. února. Budeme se těšit! 


Třetí díl cyklu Hrajeme si na školu byl vánoční

15.12.2018 / Ilona Krejbychová / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 12. prosince se v naší škole opět sešly předškolní děti, které si chodí trénovat své "školácké" dovednosti. Všechny úkoly byly tentokrát motivovány Vánocemi, takže došlo na strojení stromečku, počítání baněk a dárků, v jedné ze tříd dokonce zazněla i pravá vánoční pohádka.
My teď už přejeme všem dětem i jejich rodičům klidné vánoční svátky a v lednu se budeme těšit hned na dvě setkání - 12. ledna na speciální sobotní Školácké odpoledne, na které už brzy zveřejníme pozvánku, a pak na čtvrtý díl Hrajeme si na školu - klasicky ve středu 16. ledna.
KRÁSNÉ VÁNOCE A VŠE DOBRÉ V NOVÉM ROCE!


UŽILI JSME SI DRUHÝ DÍL HRAJEME SI NA ŠKOLU.

15.11.2018 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 14. listopadu si užili budoucí školáci druhé společné odpoledne, trénovali dovednosti potřebné při zahájení školní docházky.
Čtenářskou gramotnost rozvíjeli hrou s pohádkou O boudě, budce, matematickou počítáním zvířátek. Jemnou motoriku pilovali na bodlinkách ježečka a vystřihování podzimních listů. Nechyběly ani básničky a písničky. Společná hodinka utekla jako voda a my už se těšíme na další setkání prosincovou středu 12. 12. A jaké bude téma? No jasně, přece Vánoce!


Hrajeme si na školu - 1. díl je za námi

19.10.2018 / Ilona Krejbychová / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Středeční odpoledne patřilo na naší škole předškolním dětem. Sešlo se jich přes třicet a během šedesáti minut si zkusily, jaké to je být školákem. Trénovaly nejen počítání, jemnou motoriku, čtenářskou gramotnost, ale také pozornost a vzájemné naslouchání. Pro lepší náladu si také zazpívaly. Všechny činnosti byly motivovány podzimem. Už nyní se těšíme na další setkání, které se uskuteční opět ve středu 14. listopadu od 16 do 17 hodin.


HRAJEME SI NA ŠKOLU - vzdělávací program pro předškolní děti

3.10.2018 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Chcete, aby se Vaše dítě naučilo a hravou formou si procvičilo dovednosti potřebné při zápisu a vstupu do první třídy, snadněji se adaptovalo ve školním prostředí a seznámilo se s ním? Pak čtěte více o našem programu!


POZVÁNKA NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A TVOŘIVÉ ODPOLEDNE PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI

12.3.2018 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 21. března 2018 se koná na naší škole Den otevřených dveří. Dopoledne můžete navštívit vyučovací hodiny, porovnat, jak se učilo, když jste byli školáky, a jak je tomu nyní. Odpoledne od 15 do 17 hodin pak bude patřit předškolním dětem, pro které je připraven program, při němž si procvičí všechny dovednosti k zápisu do 1. tříd. Také se mohou seznámit s prostředím školy a s budoucími patrony. Máte-li chuť přijít, budete vítáni! :)


Hrajeme si na školu – 5. lekce

15.2.2018 / Ilona Krejbychová / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 14. 2. 2018 proběhl poslední díl cyklu pro předškolní děti Hrajeme si na školu. Tématem byl tentokrát karneval. Děti poznávaly geometrické tvary, vyzkoušely uvolňovací cviky, počítaly a rozvíjely čtenářskou gramotnost.
Jednalo se o poslední díl tohoto cyklu, ale akce pro předškolní děti tím nekončí. Srdečně všechny zájemce zveme ještě na Tvořivé odpoledne pro předškolní děti, které se na naší škole koná ve středu 21. 3. 2018. Děti budou v doprovodu svých rodičů plnit úkoly na stanovištích a trénovat tak dovednosti potřebné při vstupu do 1. třídy. Zároveň se seznámí s prostředím celé budovy. Těšíme se na Vás!


4. díl Hrajeme si na školu - tentokrát na téma zima

18.1.2018 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 17. ledna se sešly předškolní děti na další lekci kurzu Hrajeme si na školu. Opět trénovaly všechny dovednosti, které budou potřebovat při vstupu do školy. Tematicky bylo setkání orientováno na zimu, což krásně podpořila chumelenice za oknem. Těšíme se na další schůzku, která se uskuteční 14. února!


VÁNOČNÍ HRAJEME SI NA ŠKOLU

14.12.2017 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 13. prosince proběhl další díl vzdělávacího cyklu pro předškolní děti Hrajeme si na školu. Byl tematicky zaměřen na Vánoce - takže se zpívaly koledy, počítaly dárky, zdobil stromeček a podobně. Za těmito zábavnými aktivitami však byl jako vždy ukrytý vzdělávací cíl - děti si procvičily matematické i grafomotorické dovednosti, trénovaly postřeh, zvykaly si na školní prostředí. Další setkání se uskuteční ve středu 17. ledna 2018, takže si ve zdraví a pohodě užijte vánoční svátky a v lednu zase s chutí do toho! :)


Hrajeme si na školu - 2. díl

16.11.2017 / Ilona Krejbychová / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 15. listopadu proběhlo další setkání cyklu Hrajeme si na školu. Děti si opět procvičily dovednosti potřebné k nástupu do školy a vyzkoušely, jak se správně chovat ve škole. Další setkání proběhne ve středu 13. prosince, tentokrát na vánoční téma. Srdečně Vás zveme.


Hrajeme si na školu - 1. lekce

19.10.2017 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 18. října odstartoval cyklus setkání předškolních dětí. První lekce tematicky souvisela s podzimem. Děti zábavnou formou rozvíjely všechny dovednosti, které budou potřebovat příští rok ve škole, vyzkoušely si, jaké je to být školákem. Na další setkání, které se uskuteční opět ve středu, tentokrát 15. listopadu, se už všichni těšíme.


Hrajeme si na školu - vzdělávací program pro předškoláky

4.10.2017 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Chcete, aby se Vaše dítě naučilo a hravou formou si procvičilo dovednosti potřebné při zápisu a vstupu do první třídy, snadněji se adaptovalo ve školním prostředí a seznámilo se s ním? Pak čtěte více o našem programu!


Seznamovací odpoledne pro budoucí prvňáčky

21.6.2017 / Ilona Krejbychová / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

V úterý 21. června proběhlo seznamovací odpoledne s budoucími žáky prvních tříd. Ti poznali svoje paní učitelky a své kamarády, se kterými budou od září spolužáky. Seznámili se také s patrony z budoucích 8. a 9. tříd, s nimiž také plnili úkoly na stanovištích. Paní učitelky předaly rodičům důležité informace k začátku školního roku. Těšíme se v září na viděnou!


POSLEDNÍ DÍL HRAJEME SI NA ŠKOLU JE ZA NÁMI

3.4.2017 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Poslední díl cyklu pro předškolní děti Hrajeme si na školu je za námi. Tentokrát byl tematicky motivován jarem. Teď už zbývá jen dodat, že se na předškolní děti a jejich rodiče těšíme příští úterý 11. dubna 2017 od 14 do 16.30 hodin při zápisu.


POZVÁNKA NA POSLEDNÍ DÍL HRAJEME SI NA ŠKOLU

24.3.2017 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Srdečně zveme všechny předškoláčky a jejich rodiče na poslední díl z cyklu Hrajeme si na školu. Koná se opět ve středu, tentokrát 29. 3. 2017 od 16 hodin v budově ZŠ U Školek. Může samozřejmě přijít i ten, kdo na předchozích dílech chyběl. S sebou není potřeba nic nosit, děti vše potřebné dostanou.


POZVÁNKA NA TVOŘIVÉ ODPOLEDNE SE ŠMOULY

9.2.2017 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Srdečně zveme všechny předškolní děti i jejich rodiče na Tvořivé odpoledne se Šmouly. Prohlédnou si prostory školy a poté si na stanovištích budou moci procvičit všechny dovednosti potřebné k zápisu. S sebou nepotřebují nic, naopak - čeká na ně i drobný dárek a sladká odměna.
Ve středu 15. února 2017 od 15 do 17 hodin se na vás budeme těšit!


HRAJEME SI NA ŠKOLU - 4. díl

16.1.2017 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 11. ledna se konal další díl vzdělávacího programu pro předškolní děti Hrajeme si na školu. V obou třídách vládla velmi příjemná pracovní atmosféra, děti procvičovaly jemnou motoriku, počítání, prostorovou orientaci, menší - větší, barvy, tvary a mnoho dalších dovedností. Tématem byla (jak jinak, když nám tak krásně sněží) zima.
Na únor - konkrétně 15. 2. 2017 od 15 do 17 hodin je místo "klasické hodiny" připraven program na stanovištích, děti si ho budou moci projít v doprovodu rodičů, za splněné úkoly budou sbírat tiskátka. Čeká na ně drobný dárek a sladká odměna. Další "klasický" díl Hrajeme si na školu se potom bude konat ještě ve středu 29. března, aby byly děti na dubnový zápis dobře připraveny.


3. díl cyklu pro předškolní děti Hrajeme si na školu

17.12.2016 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 14. prosince proběhl 3. díl vzdělávacího kurzu pro předškolní děti Hrajeme si na školu. Opět se sešla parta moc šikovných dětí a spolu s paními učitelkami si ve dvou třídách plnily úkoly, při nichž rozvíjely všechny dovednosti, které potřebují při vstupu do školy. Protože setkání proběhlo jen pár dní před Vánoci, i úkoly byly laděny vánočně. Nezbývá, než popřát všem klidné a příjemné vánoční svátky a připomenout, že další díl se koná už 11. ledna a těšíme se na vás! :)


Druhý díl Hrajeme si na školu úspěšně za námi

13.11.2016 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 9. listopadu se uskutečnilo druhé setkání budoucích školáků, kteří si trénují dovednosti potřebné k zápisu a při vstupu do školy. Tentokrát byla hlavním tématem zvířátka. Děti si nenásilnou formou procvičily postřeh, jemnou motoriku, počítání a mnoho dalšího, ale také třeba zkoušely, jak se správně chovat ve škole. Další setkání se uskuteční ve středu 14. prosince, opět v 16 hodin a téma bude - jak jinak - vánoční. Srdečně vás zveme.


Kalendář

Září 2019
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6