Aktuality

Čtenářské a tvořivé dílničky

24.2.2020 / Daniela Hrdonková / Třídy 1.B

Již potřetí navštívili prvňáčci Městskou knihovnu, kde pro ně paní knihovnice připravila program zaměřený na pohádkové knížky. Poslouchali úryvky z knížek, hádali hádanky zaměřené na pohádkové postavy, hledali knihy, ve kterých se pohádkové bytosti objevují, povídali si o typických znacích pohádek.
Žáčci také poprvé navštívili Regionální muzeum, kde se dozvěděli mnoho zajímavých informací o masopustu a vyrobili si karnevalovou masku nebo klibnu. Nesměla chybět ani návštěva herny.


Bruslení nás baví!

24.2.2020 / Daniela Hrdonková / Třídy 1.B

Když si nemůžeme užívat hrátek ve sněhu, chodíme alespoň bruslit na zimní stadion. Žáčci se na bruslení vždy těší. Všichni již překonali počáteční strach z pádu na tvrdou ledovou plochu a nebojí se jezdit sami bez pomoci. V polovině března vymění brusle za plavky a budou se zdokonalovat v plaveckých dovednostech.


Školní kolo Pythagoriády

24.2.2020 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, do kterého se zapojili všichni žáci pátých až osmých tříd. Z každé kategorie postupují do okresního kola ti nejúspěšnější. Nejlepší řešitelé školního kola jsou zde:
5.třída: Andrejka Horáčková, Jindra Cafourek
7.třída: Jára Filipi
8.třída: Anička Samková


Okresní kolo olympiády v německém jazyce

24.2.2020 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V Ústí nad Orlicí proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce. Ve dvou kategoriích měla i naše škola své zástupce. A všichni byli úspěšní. V kategorii I.A zvítězila Káťa Vodehnalová a 2.místo obsadil Honza Radimecký, v kategorii II.A získala Amálka Pakostová 2.místo a bude nás reprezentovat 4.3.2020 v krajském kole. Výborný výkon předvedla i Míša Pelcová.


Zahájení Matějské pouti

23.2.2020 / Andrea Stejskalová / Po vyučování Hýbeme se s hudbou

V sobotu ráno se naše tanečnice vydaly do Prahy, aby svým tanečním vystoupením otevřely brány Matějské pouti. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo a svítilo a vystoupení se holčičkám moc povedlo. Za odměnu dostaly VIP lístky na atrakce. Užily jsme si zábavu na autíčkách, ve strašidelném hradě, na ruském kole, na lochnesce,.. A jaký by to byl výlet, kdyby se nenavštívil Mc Donald. Matějskou pouť letos ještě navštívíme 23.března.


Děti z MŠ tentokrát v nové cvičné kuchyňce

21.2.2020 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

V pátek 22. února jsme uzavřeli další cyklus návštěv dětí z mateřských škol, tentokrát realizovaný ve cvičné kuchyňce. S pejskem a kočičkou sice upekly dort, ale aby byly zdravé, pochutnaly si na vlastnoručně vyrobených ovocných špízech. Také zdárně splnily spoustu dalších úkolů, za které si vysloužily báječné smoothie vyrobené žáky z 8. ročníku. Těšíme se na březnové návštěvy, chystáme pro Vás pohádku! 


HRAJEME SI NA ŠKOLU PROBĚHLO JIŽ POPÁTÉ!

21.2.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 19. 2. se popáté sešly předškolní děti, aby si společně s našimi paními učitelkami procvičily dovednosti, které budou potřebovat při vstupu do první třídy. Přibylo dokonce i několik nových tváří, které se rychle zorientovaly a s chutí zapojily. Tematicky byly tentokrát všechny úkoly motivovány karnevalem.
Uteklo to jako voda a už nás čeká poslední setkání, uskuteční se 18. března. Těšíme se na vás!


Beseda o Gruzii a Azerbajdžánu

20.2.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Když mladí učí ještě mladší, vždycky to přinese svoje ovoce. S nadšením jsme v pondělí 17. února přivítali Marka a Šimona Dosedělovy, dva vysokoškolské studenty, díky nimž si naši žáci nenásilně rozšířili obzory. Letos procestovali Gruzii a Azerbajdžán a svoje zážitky opět dokázali velmi poutavě a zajímavě prezentovat. Spousty fotografií a videí jejich povídání ještě zpestřily, všichni žáci pozorně naslouchali, ani nedutali, v závěru se i vyptávali na to, co je zajímalo.


Změna ve vydávání obědů

18.2.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
firma Scholarest Vás žádá o pravidelnou kontrolu stavu konta Vašeho dítěte ve školní jídelně Scolarest – U Školek 1117, Litomyšl a upozorňuje, že s platností od 1.3.2020 nelze vydat oběd Vašemu dítěti, pokud konto bude minusové. Připomínají současně, že doplnění stavu konta bankovním převodem může trvat až 3 pracovní dny.
Firma prosí o respektování uvedených informací.


Závěr 1.pololetí v 6.A

2.2.2020 / Andrea Hanušová / Třídy 6.A

1.pololetí jsme ukončili netradičně. Nejprve jsme večer na bowlingu zjistili, že máme v hodech značné rezervy :-) Zato nám skvěle jde´just dance´a noc ve škole byla prima. Ráno jsme školu provoněli palačinkami a zvládli jsme také průřez lidskými právy. Nakonec jsme si rozdali vysvědčení a vydali se na prázdniny...


Pololetní vysvědčení

31.1.2020 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

Ve čtvrtek jsme rozdali pololetní vysvědčení. Krásné známky, výbornou práci a snahu oslavili. Připili jsme si dětským šampaňským, zakousli muffiny a uspořádali malou diskotéku. První pololetí jsme radostně zakončili a už se všichni těšíme na další společný půlrok.


Fotbalový zápas

30.1.2020 / Jiří Paclík / Po vyučování Fotbal

Ve dnech 23. 1. a 30. 1. se střetli kluci a holky z fotbalového kroužku s dětmi hrajícími fotbal za oddíl TJ Jiskra Litomyšl.


Zima stále vládne, ale jaro už klepe na dveře

30.1.2020 / Ludmila Drobná / Po vyučování Školní družina

I když venku je stále ještě zima, u nás ve školní družině pomalu, pomaloučku klepe jaro na dveře. Nechceme nic ponechat na poslední chvíli, a proto si už připravujeme základy našich výrobků pro školní akci " Vítání jara ".


Nakopněte svoji školu

28.1.2020 / Jan Coufal / Po vyučování Školní televize

Naši žáci a učitelé natočili pro festival vzdělávaní Nakopněte svoji školu pozvánku. Jak se jim to povedlo, se můžete podívat na výsledném videu.


Naše plavba pokračuje

22.1.2020 / Ludmila Drobná / Po vyučování Školní družina

Naše plavba stále pokračuje severním směrem.
Klikněte na foto.


Školní televizní noviny č. 49.

21.1.2020 / Jan Coufal / Po vyučování Školní televize

Školní televize Dvojka 2 TV přináší další díl zpráv a informací o dění na naší škole.


Olympiáda v anglickém jazyce

17.1.2020 / Andrea Hanušová / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Letos se této jazykové olympiády zúčastnilo 13 žáků. Žáci předvedli své dovednosti při poslechu a konverzaci. Mezi jednotlivými místy byly jen nepatrné bodové rozdíly. Do okresního kola však mohou postoupit pouze ti z prvních míst. Naši školu bude reprezentovat za starší žáky Honza Machálek a za mladší žáky Kuba Vomočil. Gratulujeme!


Hrajeme si na školu - 4. díl

17.1.2020 / Ilona Krejbychová / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Ve středu 15. ledna si předškolní děti opět trénovaly dovednosti potřebné při vstupu do školy při dalším, již čtvrtém dílu cyklu Hrajeme si na školu. Setkání probíhalo v duchu zimních radovánek. V obou třídách vládla velmi příjemná pracovní atmosféra, děti procvičovaly jemnou motoriku, prostorovou orientaci, tvary a mnoho dalších dovedností. Těšíme se na další schůzku, která se uskuteční 19. února!


Školky u nás ve filmu

17.1.2020 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

V měsíci lednu proběhla druhá návštěva dětí z mateřských škol, které si přišly vyzkoušet, jak se učí v nových prostorách. Tentokrát si za pomoci starších kamarádů zkusily práci s vybavením v nové jazykové učebně a pak se prostřednictvím televizní techniky staly součástí filmu. Svým účinkováním v přímém přenosu coby herci bavili ostatní.


Po Vánocích

15.1.2020 / Ludmila Drobná / Po vyučování Školní družina

Konečně máme dost času pohrát si s hračkami, které jsme ve školní družině dostali k Vánocům...Jsou krásné a zajímavé. Děkujeme za ně!


Kalendář

Únor 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1