Aktuality

Dvojka v PYŽAMU

29.6.2022 / Aneta Komárková / Pro rodiče Informace vedení školy

Je 16.00 a právě byla ukončena soutěž o nejhezčí Pyžamový model!
Pátek 24.6. jsme si parádně užili! Tentokrát jsme totiž po ránu neřešili, co si vezmeme na sebe, protože jsme do školy vyrazili v PYŽAMECH!


Závěrečné počtení

29.6.2022 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Konečně přišla naše chvíle! Na začátku školního roku jsme našim patronům z 8.B slíbili, že až se naučíme číst, přečteme jim z našich oblíbených knížek. Šlo nám to skvěle a my si společně užili krásné dopoledne.


Paříž, Londýn, Brighton / po druhé

28.6.2022 / Andrea Hanušová / Třídy 7.B

Stejná místa, jiné třídy. Tentokrát se za poznáním vypravili žáci 6. a 7. ročníků.


Veliká gratulace Vildovi Voříškovi

28.6.2022 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Sedíme u obrazovek a fandíme. Na X. letní olympiádě dětí a mládeže soutěží naši žáci - Vilda Voříšek v atletice a Matěj Dvořák ve florbale.


8.A a 8.B na výletě v Potštejně

28.6.2022 / Andrea Hanušová / Třídy 8.A

V úterý jsme vyrazili do Potštejna – někteří na kole a někteří vlakem. Co myslíte, kdo tam dorazil dřív? Nikdo! Oba týmy dojely stejně :-)


Fajn výlet 3. B

28.6.2022 / Ilona Krejbychová / Třídy 3.B

Co vše se dá zažít během jednoho dne? Třída 3. B toho zvládla v úterý 23. 6. docela hodně. Vydala se na školní výlet do Fanjparku u Chlumce nad Cidlinou.
Tady si děti zasportovaly v Hopsálkově, mnohé se dozvěděly ve Hmyzákově a Dinopralese, nenechaly si ujít procházku ve Zvířatkově a naboso kolem chlumeckého rybníka, vyzkoušely jízdu různými dopravními prostředky. Děti odjížděly nadšené a krásně vyřáděné a určitě by se sem někdy chtěly vrátit! Byl to prostě FAJN výlet.


Spaní ve škole 4.B

27.6.2022 / Martina Míková / Třídy 4.B

23.6. absolvovala 4.B průřezové téma Mediální výchova aneb Dokážeš si představit život bez televize. A jak jsme den bez TV zvládli? Naprosto hravě a skvěle: dopoledne jsme strávili v knihovně, odpoledne jsme hráli deskové hry, bowling, vyblbli se v klášterních zahradách, zatančili just dance, zazpívali karaoke a přespali ve škole. Bylo to moc prima.


Ocenění Litomyšlskou nemocnicí

26.6.2022 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Litomyšlská nemocnice vyhlásila na Den dětí soutěž o nejveselejší obrázek s názvem Duhová chobotnička aneb Děti kreslí ruce. Ze tří desítek obrázků vybrali celkem 7 nejlepších děl.
Moc gratulujeme Terezce Šplíchalové z 6.A, Terezce Tobkové a Toničce Bělohlávkové z 5.B a všem dětem ze školní družinky za úžasné umístění mezi sedmi nejlepšími autory. Odměnou byl výborný dort a malé dárečky. :)


Modročervené adrenalíny, aneb tajný výlet se vším všudy

24.6.2022 / Jan Coufal / Třídy 6.B

Mozkodrásající, svalynamáhající a strachuprověřovací výzvy agenta Zpytáka čekaly na začínající agenty F. B. I. (Fakt boží inteligenti) ze šesté třídy. Jak to celé dopadlo? Jak zastavit zloděje kabelek? Kdo řídil ponorku? Koho jsme nenašli? A kdo má v kožichu štěnice? Tak to se možná dozvíte z následujících řádků.


Dobrodružná Olomouc

23.6.2022 / Pavla Horáková / Třídy 7.B

Ve středu 22. 6. jsme se vydali na školní výlet do Olomouce. A začal pěkně dobrodružně! Zavítali jsme totiž do Strašidelného domu s tématikou Hostelu.


9.B na Vltavě

21.6.2022 / Mojmír Bogdan / Třídy 9.B

Poslední společný výlet je za námi. Tentokrát jsme se vypravili až do jižních Čech.


VÝCVIK PSŮ

20.6.2022 / Sylva Špinková / Po vyučování Školní družina

V pondělí 6.6. proběhla na naší školní zahradě
ukázka výcviku psů BORDER KOLIÍ - Amálky,
Haničky, Conie a Arčího s paní Janou Pucherovou.
Měli jsme možnost zhlédnout psí tanec, fotbal,
střelbu na bránu a přetahování lanem.
Děti byly nadšené a s pejsky se jim moc
těžce loučilo.


Zlatíčka na vodě, aneb školní výlet 9.A

19.6.2022 / Lenka Ondráčková / Třídy 9.A

V úterý 14.6. jsme se vypravili vlakem do Českého Krumlova, kde na nás čekal bohatý program.


Tvoříme venku

17.6.2022 / Markéta Šplíchalová / Třídy 4.A

Děti ze 4. A si v rámci pracovních činností vyrobily z přírodních materiálů náramek. Někteří žáci si dali opravdu práci a trpělivě lepili okvětní i jiné lístky, někdo dal přednost pestrým barvám, jiný si pohrál s jemným dekorem. Vznikl krásný šperk, který zdobil ruce všem dětem.


Druháci v Krtkově světě

16.6.2022 / Andrea Stejskalová / Třídy 2.A

Děti z druhých tříd byly součástí oslav druhých narozenin Krtkova světa. Akce nesla název Pohádkoland, cesta do pohádky aneb princové jsou na draka. Děti zvládly během jednoho týdne nacvičit krásné vystoupení, které ocenil i porotce Stardance Vojta Lacko. Dětem se nejvíce líbila dětská skupina Zlobidla s.r.o., Maxíci, se kterými si zazpívaly známé písničky. I přes deštivé počasí si děti užily spoustu zábavy v dětské herně, nahlédly do motýlího domu a plnily úkoly na pohádkové stezce.


Malujeme s přírodou

10.6.2022 / Aneta Komárková / Třídy 5.B

Kombinování různých technik nás moc baví, proto jsme tentokrát zkusili spolupracovat s přírodou. V našich dílech jsme ji nechali kousek prostoru a "dali to dohromady". Výsledkem jsou překrásné práce!!!


Práce se dřevem nás baví

9.6.2022 / Libuše Janišová / Třídy 5.A

V úterý 7.6. jsme se zúčastnili kurzu práce se dřevem v Trstěnici. Ve skupinách si žáci vyrobili ptačí budky, které se jim moc povedly!


Školní výlet 1. A v Častolovicích

8.6.2022 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Ve středu 8. června jela naše třída společně s dětmi z 1. B na školní výlet. Nejdříve jsme se všichni posilnili svačinkou v zámeckém parku. Potom jsme si prohlédli komnaty v zámku. Moc se nám také líbilo v minizoo, kde jsme viděli divoká prasata, lamy, pávy, poníky, ovce, morčata a další zvířata. Mohli jsme si je pohladit a dokonce i nakrmit. A než jsme odjeli autobusem domů, vyřádili jsme se na hřišti na prolézačkách.


Jak jsme zakončili kroužek Šikovné ruce

8.6.2022 / Irena Bartošová / Po vyučování Šikovné ruce

Děti v kroužku po celý rok pilně pracovaly a tak si na poslední hodině za odměnu pochutnaly na vlastnoručně vyrobeném zmrzlinovém poháru.


První místa v soutěži Kriminacht!

7.6.2022 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dne 3. 6. proběhlo vyhlášení výsledků literární soutěže Kriminacht v Klášterních zahradách s panem Vojtěchem Matochou, autorem úspěšné knihy Prašina.
Do soutěže se zapojilo neuvěřitelných 64 prací. Naši žáci obsadili rovnou dvě 1. místa! V kategorii A – 1. stupeň vyhrál Honzík Kratochvíl ze 4.B. V kategorii komiks vyhrál Kryštof Vomáčka z 5.B.
Moc klukům gratulujeme! Je to obrovský úspěch.


Kalendář

Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3