Aktuality

Září v 1.B

20.9.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Září je ve druhé půlce a my už jsme se toho ve škole tolik naučili a zažili. Vytvořili jsme si třídní pravidla, soutěžili v běhu, učili se správně sedět při psaní...Minulý týden jsme obdivovali dravce. Dozvěděli jsme se o jejich životě a viděli je při lovu. Učení nás baví a těšíme se na vše nové, co nás čeká.


Čisté ručky

20.9.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Ve středu 15.září jsme spolu s kamarády z 1.A navštívili Litomyšlskou nemocnici. V rámci prvouky jsme si povídali o zdraví a správném dodržování hygieny. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o bacilech a virech a naučili se, jak si správně mýt ruce. Ze splněných úkolů jsme měli radost a navíc nás čekala prima odměna.


Děti z 1. A na akci Čisté ručky

19.9.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Ve středu jsme vyrazili do parku Litomyšlské nemocnice a účastnili se edukativního programu týkajícího se hygieny rukou. Na stanovištích jsme s pomocí zdravotnického personálu plnili úkoly, odpovídali na otázky a dozvěděli jsme se, proč je důležité dbát na čistotu rukou. Moc se nám plnění úkolů líbilo, pracovali jsme s nadšením a elánem. A tak jsme si do školy každý odnášel i malou odměnu.


Vzdělávací program Dravci 1. A

19.9.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Učíme se nejen ve třídě, ale i na vzdělávacích akcích. V úterý 14. září jsme poznali některé dravé ptáky, dozvěděli jsme se, čím se živí a pozorovali jsme je při letu a při lovu.


První společný výlet prvňáčků s velkými kamarády

15.9.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Naši patroni z osmé třídy pro nás připravili první výlet - šipkovanou. Po cestě za pokladem jsme plnili úkoly - počítali, zpívali, cvičili. Za splněné úkoly jsme společně v cíli našli poklad. Po dobré svačince nám naši kamarádi četli ze své oblíbené knihy. Výlet s osmáky se nám vydařil.


První dny ve škole

15.9.2021 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

Jsme jen několik dnů ve škole a už jsme toho hodně zažili. Poznáváme nové spolužáky, cvičíme, hrajeme hry, připravujeme se na psaní, umíme první písmenko - velké A, zúčastnili jsme se celoškolního běhu. Na fotkách se můžete podívat, jak se nám daří. A my se těšíme, co nového nás ve škole čeká.


Vzdělávací program Dravci 4.B

14.9.2021 / Martina Míková / Třídy 4.B

14.9. děti nadchl vzdělávací program skupiny Seiferos z Lednice, která se již desítky let zabývá chovem a ochranou dravých ptáků. Seznámili jsme se nejen se jmény dravců, ale dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o jejich životě a též jsme viděli ptáky v letové fázi a při lovu.


Centrum EDEN - Bystřice nad Perštejnem

14.9.2021 / Andrea Stejskalová / Třídy 2.A

Hned na začátku školního roku jsme si vyrazili na školní výlet plný dobrodružství a nových zážitků. V centru Eden jsme poznali život našich předků, seznámili se s některými řemesly - včelař, kovář, řezbář. Na vlastní oči viděli a mohli si nakrmit zvířata na statku. V expozici "Příběh půdy" se nám nejvíce líbila krtčí nora. Kromě těchto zážitků jsme si po prázdninách upevnili naše kamarádské vztahy.


Pasování druháčků

14.9.2021 / Andrea Stejskalová / Třídy 2.A

Pasování druháčků


Společné oslavy velkých úspěchů

13.9.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Dnes jsme měli ve škole sváteční den, užívali jsme si totiž společné chvíle, při nichž jsme měli hned dva pádné důvody slavit!


Společná akce prvňáčků a osmáků

13.9.2021 / Martina Pazourová / Třídy 8.B

Na začátku školního roku proběhla již tradiční akce čtení s prvňáčky, která nám umožnila více se poznat, vzájemně mezi sebou spolupracovat a předat svým novým kamarádům lásku ke svým oblíbeným knížkám.


Rozesmátý adapťák

12.9.2021 / Jan Coufal / Třídy 6.B

Poznat nejen sebe, ale i úspěšně spolupracovat se svými spolužáky, najít důvěru s novým panem učitelem, to byl jasný cíl našeho adaptačního kurzu. A že se nám to povedlo, jasně ukázalo závěrečné měření „vztahometrem“, který zcela bez pochyb ukázal, že po adapťáků máme k sobě o velký kus blíž. A to je moc dobře.


Zvítězili jsme v soutěži Svět očima dětí

11.9.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V sobotu 11. 9. se konalo v Praze vyhlášení výsledků soutěže Svět očima dětí, která proběhla pod záštitou Ministerstva vnitra. Více informací, fotografií i samotný soutěžní projekt můžete vidět v detailu této zprávy.


Triumfální úspěch týmu TWEE

10.9.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Ve čtvrtek 9. 9. 2021 se konalo celostátní kolo soutěže Prezentiáda, což je soutěž v prezentačních dovednostech. Naši školu reprezentoval tým TWEE složený ze dvou dívek – Sáry Chmelíkové a Liwen Barrery.


Školní výlet - Centrum Eden

9.9.2021 / Veronika Řeháková / Třídy 2.B

Ve středu 8.9. se vydala třída 2.B společně s 2.A na školní výlet do zábavního a poznávacího parku - Centrum Eden v Bystřici nad Perštejnem. V areálu jim bylo umožněno vyzkoušet si bohatý interaktivní program. Také si prohlédli Panské bydlení, kde se seznámili s povoláním panského kočího. Dále si prošli Horáckou vesnici, kde se seznámili s různými řemesly. Celý den jsem si všichni užili a z výletu si přivezli nové zážitky i informace jak se žilo před lety.


T-Mobile Olympijský běh na Dvojce

9.9.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

Naším cílem je zvlášť letos po minulém distančním roce co nejvíce podporovat sportování dětí, motivovat je k pohybu a zvyšovat tělesnou zdatnost. Předpokladem pro správné osvojování pohybových dovedností je prožitek a radost z pohybu a o to jsme se dnes všichni snažili při celoškolní akci T-Mobile Olympijský běh.


PRVNÍ ČTENÍ S PRVŇÁČKY

9.9.2021 / Andrea Hanušová / Třídy 8.A

Krásné úterní dopoledne v Klášterních zahradách strávila nejen třída 1.A, ale i my jejich velcí kamarádi z 8.A. Vyměnili jsme si role s paní učitelkou a stali se z nás průvodci a zároveň i vychovatelé.


Počtení 1.B a 8.B

8.9.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

V úterý 7. září jsme se vydali s našimi patrony z 8.A na náš první výlet. V rámci naší tradiční akce "Počtení" jsme si užili prima společné dopoledne.


Prázdninový mixér

3.9.2021 / Jan Coufal / Třídy 6.B

Učit se už první den školy? Ano! Jde to s úsměvem i radostí.


Slavnostní zahájení školního roku

1.9.2021 / Aneta Komárková / Pro rodiče Informace vedení školy

Letošní zahájení školního roku nám překazilo počasí a bezpečnostní opatření. Bohužel jsme se nemohli všichni sejít venku a ani v uzavřeném prostoru, proto si žáci vyslechli ve třídách přání pouze z rozhlasu. Prvňáčci se sešli se svými patrony z 8. tříd, aby si za přítomnosti rodičů užili slavnostní přivítací rituál. Přejeme všem úspěšný a příjemný školní rok.


Kalendář

Září 2021
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3