Aktuality

„Ředitelka roku“

16.10.2020 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Naše paní ředitelka Miroslava Jirečková byla nominována do ankety Ředitel roku 2019-2020 a v kategorii Základních škol se umístila mezi čtyřmi nejlepšími finalisty!


Informace k ošetřovnému

15.10.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
protože se mi množí dotazy ohledně potvrzení o uzavření školy v souvislosti s vyplácením ošetřovného, informuji vás, že škola tentokrát nic nepotvrzuje. Více informací naleznete níže v přiloženém odkazu, oficiální cestou nám k této problematice nebylo nic sděleno.
Děkuji za pochopení. M. Jirečková


SUIT UP DAY

14.10.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

V úterý 13. října jsme si v naší škole užili slavnostní atmosféru, zapojili jsme se totiž do mezinárodního Suit Up dne. Všichni jsme přišli do školy svátečně oblečeni a snažili jsme se po celý den vzorně dodržovat pravidla slušného chování. Každá třída si zvolila největšího gentlemana a lady, kteří byli oceněni. Věříme, že se děti dozvěděly mnoho nového z etikety a den si příjemně užily. Snad vše využijí i v dalším běžném životě a svět bude zase o trošku přívětivější. 


Provoz školní jídelny v době uzavření škol

13.10.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
přinášíme informace ohledně možnosti stravování ve školní jídelně Scolarest.


Nabídka pomoci pro rodiče vybraných profesí

13.10.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
v návaznosti na uzavření škol jsme připraveni poskytnout péči žákům ve věku od 6 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci:
- bezpečnostních sborů
-obecní policie
- poskytovatelů zdravotnických služeb
- orgánů ochrany veřejného zdraví
- zaměstnanci v sociálních službách
- sociální pracovníci zařazení na k výkonu sociální práce na úřadech
- příslušníky ozbrojených sil
- pedagogickými anebo nepedagogickými pracovníky naší školy či školského zařízení.


Co nového ve 2.A

11.10.2020 / Vendulka Hýblová / Třídy 2.A

Již druhý měsíc jsme druháčci. Nezahálíme. Jsme rádi, že jsme se celá třída po půl roce opět setkali. Učíme se spolupracovat, hodně procvičujeme, naučili jsme se abecedu, umíme řádit i řadit slova podle abecedy, začali jsme počítat příklady s přechodem přes desítku. Pomáhali jsme uklízet Litomyšl. Jako starouškové jsme vítali vítěze Prezentiády. Každý den je jiný a rychle nám uteče. Nejslavnostnější den jsme ovšem zažili v městské knihovně.


13. října - SUIT UP DEN

9.10.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Protože je současná doba velmi psychicky náročná, rozhodli jsme se přinést do školy trošku rozptýlení v podobě Suit-up dne.


Informace ke stravování v jídelně v době distanční výuky

9.10.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
na základě USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 8. října 2020 č. 995 o přijetí krizového opatření je nutné dodržet následující pokyny pro zajištění stravování ve školní jídelně ZŠ Litomyšl od 12.10. – do 23.10.2020:


Informace k výuce v následujících týdnech

9.10.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
v návaznosti na mimořádná opatření při epidemii se ministerstvo rozhodlo stanovit odlišnou organizaci školního roku podle § 24 odst. 3 školského zákona. Jedná se o následující úpravy:


Místo členské schůze alespoň video

8.10.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
v tomto podzimním období se obvykle konají společné rodičovské schůzky spojené se členskou schůzí zapsaného spolku Naše škola v Litomyšli. Letos se bohužel nemůžeme kvůli hygienickým opatřením společně sejít, hledala jsem tedy náhradní cestu, jak bychom dostáli povinnostem, které vyplývají ze stanov.


Přihlášení do MS Teams

7.10.2020 / Jan Coufal / Pro rodiče Informace vedení školy

Výuka v případě distanční výuky bude na naší škole probíhat prostřednictvím MS Teams. Pro snadnější první přihlášení jsme pro Vás připravili stručný návod.


Výuka dopravní výchovy se sluncem!

5.10.2020 / Aneta Komárková / Třídy 4.B

Máme za sebou výuku dopravní výchovy!


Za koňmi do Janova.

5.10.2020 / Aneta Komárková / Třídy 4.B

Počasí klaplo a my vyrazili do Janova za koňmi!


Hrajeme si na školu - 1. setkání - bohužel jen přes počítač

5.10.2020 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Vážení rodiče,
vzhledem k vyhlášení nouzového stavu není možné sejít se na 1. díl vzdělávacího cyklu Hrajeme si na školu, který se měl konat už ve středu 14. října 2020. Připravili jsme pro vás alespoň tři krátká videa a pracovní listy, kdybyste chtěli s dětmi pracovat z domova.


Čtení s prvňáčky

4.10.2020 / Lenka Ondráčková / Třídy 8.A

V pátek jsme využili krásného podzimního počasí a vypravili se s našimi kamarády z prvních tříd do Klášterních zahrad. Cílem bylo seznámit své malé kamarády s knihou, která žáky osmých tříd zaujala v době, kdy začali chodit do školy. Počtení bylo moc zajímavé a už teď se těšíme, až na konci školního roku budou naopak číst prvňáčkové svým starším kamarádům.


MyslIQ startuje!

4.10.2020 / Jan Coufal / Po vyučování MyslIQ

V úterý 6. října zahajuje svojí činnost kroužek zábavné logiky MyslIQ.


Reportáž naší televize Dvojka2 TV o Prezentiádě

4.10.2020 / Mirka Jirečková / Po vyučování Školní televize

S novým školním rokem se po dlouhé době začal znovu scházet tým reportérů, kteří chtějí pracovat ve školní televizi. Přinášíme jejich první práci - reportáž o soutěži Prezentiáda. Tvořili ji žáci 5. třídy, tak posuďte sami, jak jsou šikovní. :)


Jsou z nás druháčci!

3.10.2020 / Ilona Krejbychová / Třídy 2.B

Měsíc utekl jako voda a žáci 2. B vůbec nezaháleli. Po delší době se spolu opět setkali a seznámili s novou paní učitelkou. Pracovali na plné obrátky, procvičovali, co se naučili v 1. třídě. Byli pasováni na čtenáře, navštívili knihovnu, aby zjistili, jaké knihy si zde mohou půjčit a přečíst. Učili se také venku, zapojili se do akce Ukliďme Česko a při pracovních činnostech postavili domečky pro zvířátka. Však hned při odchodu dětí si veverky obhlížely, které domečky budou jejich.


Září v 1.A

3.10.2020 / Andrea Stejskalová / Třídy 1.A

Máme za sebou první měsíc školy. Děti se postupně seznámily se spolužáky, s pravidly třídy, s budovou školy. Umí už první písmenka a číslice. Ale kromě školy zažily i další akce - dopravní výchova, šipkovaná, počtení s patrony. Těšíme se, co nám přinese další měsíc:)


Ředitelské volno v pátek nebude

23.9.2020 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
protože jsme si vědomi, že pro vás každý den ředitelského volna znamená velké komplikace se zajištěním hlídání dětí, rozhodli jsme se nenásledovat doporučení pana ministra Prymuly a ředitelské volno nevyhlásíme. Škola bude v pátek normálně fungovat v plném rozsahu.


Kalendář

Říjen 2020
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1