Aktuality

Informace k zápisu do 1. tříd pro školní rok 2021-2022

10.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Zápis

Vážení rodiče,
přináším potřebné informace k realizaci zápisu budoucích prvňáčků. Naše škola otevře v příštím školním roce dvě první třídy, třídními učitelkami budou Mgr. Irena Bartošová a Mgr. Dalena Beníšková. Vzhledem k situaci, která v zemi přetrvává, proběhne zápis v měsíci dubnu bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Více informací viz níže.


Informace ke stravování v jídelně od 12. 4. 2021

9.4.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
přinášíme ještě informace ke školnímu stravování po nástupu žáků do školy 12. 4. 2021


Informace k nástupu žáků od 12. 4. 2021

8.4.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
od 12. 4. 2021 je povolena prezenční tzv. rotační výuka pro žáky 1. stupně – střídání celých tříd po týdnu za velmi specifických pravidel. Podmínkou však je pravidelné testování na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, které musí proběhnout dvakrát týdně přímo ve škole. Děti, které v daném týdnu nemají prezenční výuku, se povinně vzdělávají distančním způsobem. Podrobné informace naleznete v detailu níže a v přiloženém letáku.


Velikonoční hledání

6.4.2021 / Aneta Komárková / Třídy 4.B

Velikonoční prázdniny, poklad a MY!!


Ukliďme Česko v Litomyšli

30.3.2021 / Libuše Janišová / Třídy 4.A

Žáci 4.A se i letos zapojili do akce Ukliďme Česko v Litomyšli. Jsem moc ráda, že jste vyrazili na úklid, pomohli přírodě a zkrášlili jste naše okolí. Jste úžasní!


Matematický klokan

28.3.2021 / Lenka Ondráčková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dne 19.3.2021 zasedli žáci z celé Evropy k řešení zajímavých matematických úloh v mezinárodní soutěži "Matematický klokan". V naší škole řešilo celkem 272 žáků ve čtyřech kategoriích. Všichni řešitelé si zaslouží velikánskou pochvalu. Zde jsou jména třech nejúspěšnějších v každé kategorii:


Poděkování a přání učitelům

25.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Není snad pro ředitele větší pocit štěstí, než když mu pracovníci ČŠI sdělí, že práce jeho týmu je velmi nadstandardní. To se dnes přihodilo mně a já bych se s vámi o tu radost ráda podělila.


První místo v republice v matematice

19.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes nám přišla obálka s milým překvapením. Byl v ní diplom a informace, že se náš žák Honzík Vysoký umístil v podzimní soutěži Matematický klokan 2020 na 1. místě v kategorii Cvrček, a to s plným počtem bodů!
Honzíku, srdečně gratulujeme alespoň takto na dálku!!! Diplom na Tebe počká v ředitelně školy. :)


Vystoupení pana učitele Coufala v soutěži Zlatý Ámos

16.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Náš pan učitel Jan Coufal se probojoval mezi dvanáct nejoblíbenějších učitelů v České republice, do semifinále soutěže Zlatý Ámos. I když nepostoupil mezi finalisty, jsme hrdí na jeho výkon, který můžete zhlédnout ve videu níže. Taky byste chtěli takového prima učitele? A nezapomeňte říct i vy: ŘÍZEK! :)


Hrajeme si na školu - poslední setkání na dálku

15.3.2021 / Markéta Šplíchalová / Pro budoucí žáky Hrajeme si na školu

Vážení rodiče,
když jsme v říjnu zahajovali další ročník našeho vzdělávacího programu Hrajeme si na školu a zasílali Vám videa a pokyny, jak pracovat s dětmi z domova, nenapadlo nás, že se v tomto školním roce nepotkáme v rámci tohoto programu ani jednou. Pevně věříme, že se Vám doma práce s dětmi dařila, a nyní v březnu Vám již naposledy zasíláme možnost se s námi spojit alespoň na dálku a procvičit doma hravou formou dovednosti potřebné ke vstupu do první třídy. Více níže.


Proč učíme, jak učíme

12.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Včera to byl přesně rok, co se nečekaně zavřely školy a od té doby se výuka výrazně změnila. Všude kolem čtu diskuse o tom, jak by měla vypadat, ale názory na ni se velmi různí. Poslední dobou jsem zaznamenala dva odlišné postoje rodičů - jedni by byli rádi, abychom ještě přidali do rozvrhu další hodiny, a druzí přesně naopak, abychom zvolnili a děti nepřetěžovali. Pokusila jsem se tedy zprostředkovat vám náš pohled na věc a vysvětlit, proč věci děláme právě tak, jak je děláme...


Ocenění pana učitele Coufala

8.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Když si myslíte, že máte toho nejlepšího učitele, jakého si můžete přát, pak je dobré mu to říci. Žáci 9. ročníku to vyjádřili nominací svého pana učitele Jana Coufala na Zlatého Ámose. V pondělí 8. března 2021 bylo zveřejněno dvanáct vybraných semifinalistů této soutěže a k naší velké radosti je pan učitel mezi nimi. Srdečně gratulujeme! Držte pěsti společně s námi, aby uspěl i v dalším kole, které se koná už 16. března.


Virtuální prohlídka prostor školy

3.3.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Už se vám stýská po škole? Nebo byste rádi viděli, jak to u nás vypadá, ale současná situace vám neumožňuje nás navštívit? Tak právě pro vás jsme s pomocí našeho vybavení vytvořili virtuální prohlídky některých našich učeben a prostor. Mrkněte níže. :)


Informace ke vzdělávání od 1. 3. 2021

27.2.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
právě jsem do datové schránky obdržela z MŠMT informace ke vzdělávání žáků od 1. 3. 2021.
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200, kterým se nad rámec dosavadních opatření zakazuje osobní přítomnost žáků ve škole.


Předběžné informace k výuce v příštích dnech

26.2.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
netrpělivě čekáme na zprávy z MŠMT týkající se výuky v dalších dnech, zatím marně. Jelikož je velká pravděpodobnost, že budou školy od pondělí zcela uzavřeny, chceme vám poskytnout alespoň předběžné informace.


Nejlepší statistický plakát opět z naší školy

24.2.2021 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Uspět v konkurenci téměř dvou stovek týmů z celé České republiky se podařilo týmu z 9.B ve složení Anička Samková, Máťa Cafourek, Vítek Trávníček a Dáda Klement. Vítězství je o to cennější, že se jim podařilo obhájit prvenství z předchozího ročníku soutěže, kde uspěli s plakátem zaměřeným na sňatky v České republice.


Co byste měli vědět o červené škole ...

22.2.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Zajímalo nás, co se žákům na naší škole líbí, proto jsme je oslovili s anketou. V detailu této novinky zhlédněte krátké video.


English Olympics

17.2.2021 / Andrea Hanušová / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

V nedávné době proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, jak jinak než online. Žáci si vyzkoušeli gramatickou část a nejlepší z nich i tu ústní. Hovořili o sobě, o naší škole, ale i o výhodách a nevýhodách vzdělávání na dálku. V nižší kategorii se na 1.místě umístila Natálka Dolníčková, na 2.místě Kája Fousek a na 3.místě Vikča Štyndlová. Ve vyšší kategorii se umístil na 1.místě Máťa Cafourek. Všem účastníkům srdečně blahopřejeme a těší nás, že se olympiády zúčastnili.


Střípky ze 2.A

12.2.2021 / Vendulka Hýblová / Třídy 2.A

Školu si užíváme – hlavně kamarády, přestávky, hry ve třídě i venku, ale i učení.


Chybí nám škola

9.2.2021 / Pavla Horáková / Třídy 6.B

Stýská se nám po školních lavicích, tak využíváme aspoň ty na Teamsech. Kéž se brzy potkáme i v těch reálných! Třída 6. B :)