Aktuality

Slavnostní ukončení školního roku 2018/19

1.7.2019 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

V pátek 28. června jsme se rozloučili s uplynulým školním rokem tradičním slavnostním rituálem před školou. Byli oceněni žáci, kteří dosáhli výborných výsledků v soutěžích, žáci deváté třídy obdrželi absolventský list a na závěr je jejich malí svěřenci doprovodili za potlesku ostatních na poslední cestě do školy. Přejeme všem žákům, pedagogům i rodinným příslušníkům krásně strávené prázdninové dny a těšíme se 2. září na viděnou.


Výlet do Plzně

1.7.2019 / Jan Coufal / Třídy 7.B

Poslední týden školy jsme společně vyrazili na školní výlet do města piva - Plzně.


NÁŠ TÝM ZVÍTĚZIL V PŘÍBĚZÍCH NAŠICH SOUSEDŮ!

27.6.2019 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Náš tým ve složení Ema M., Nikča Š., Dan K. a Klára Š. zpracoval pod vedením paní učitelky Martiny Míkové a za pomoci pana učitele Jana Coufala video a prezentaci o MUDr. Františku Zemanovi a o sametové revoluci. Zapojili se do projektu Příběhy našich sousedů, který organizuje společnost Post Bellum. Ve středu 26. 6. 2019 se konala přehlídka prezentací žáků z 9 litomyšlských a českotřebovských škol, při níž práce hodnotila odborná porota. Náš tým získal nejlepší ocenění. Gratulujeme!


Cyklovýlet na Kozlov

25.6.2019 / Mojmír Bogdan / Třídy 6.B

Dne 20. června 2019 se byla 6.B podívat na Kozlovský kopec. Nejeli jsme autobusem, ani nešli pěšky, ale cestu jsme si vyšlapali na kole. Bylo to hodně namáhavé, ale náramně jsme si to užili. Dost jsme se u toho ušpinili, když jsme projížděli bahnitou lesní cestou. To nám nevadilo. Byl to vážně úchvatný výlet a myslím, že všem kteří jeli, se to také líbilo.


Závěr školního roku ve školní družině

25.6.2019 / Ludmila Drobná / Po vyučování Školní družina

A je to opět tady. Konec školního roku se kvapem blíží. Končí nejenom vyučování, ale také všechny činnosti v naší školní družině. A že jich za ten rok bylo! Nejlepší jsme si ale nechali na konec - zábavné sportovní odpoledne na naší školní zahradě. Všechna stanoviště s úkoly jsme si náležitě vychutnali, vždyť na závěr našeho snažení na nás čekala výborná zmrzlinka a my jsme si na ní báječně pochutnali. Tak teď už hurá na prázdniny a v září zase na shledanou!


Veselé záložky do knih

25.6.2019 / Ludmila Drobná / Po vyučování Školní družina

Se studentkou pedagogické školy jsme si ve školní družině vyrobili veselé záložky do knih...


Měsíc červen ve školní družině

25.6.2019 / Ludmila Drobná / Po vyučování Školní družina

Ve školní družině probíhala v červnu praxe studentek pedagogické školy. Naše studentka pro nás připravila zábavnou orientační hru v lesoparku u školy. Hra se nám moc líbila, protože jsme v terénu hledali schované lístečky s jednotlivými úkoly. Ty jsme také museli splnit. Byla to docela legrace. V cíli na nás také čekala zasloužená odměna. Odpoledne ve školní družině jsme si hezky užili.


Společně s prvňáčky v Klášterkách

24.6.2019 / Andrea Hanušová / Třídy 9.A

Je to paráda, lehnout si na záda a číst si... nám dnes četli prvňáčci..
V Klášterních zahradách jsme se zaposlouchali do pohádek a příběhů a tak trochu si zavzpomínali na naše léta v první třídě...
Prvňáčkům děkujeme, moc se nám to líbilo.


Návštěva Zemědělského družstva v Dolním Újezdě

24.6.2019 / Andrea Hanušová / Třídy 9.A

Jak to vypadá v zemědělském družstvu a co práce obnáší jsme se dozvěděli na dnu otevřených dveří v Dolním Újezdě a Vidlaté Seči. Exkurze to byla zajímavá a zároveň přínosná. Seznámili jsme se s technikou i zvířaty - některá byla tak roztomilá, že mnozí z nás zvažují pořízení nového domácího mazlíčka :-)


Výlet na Budislav

23.6.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 2.A

Krásné letní dny jsme využili k výletu do Toulovcových Maštalí. Cestou jsme poznávali stromy, květiny, plnili různé úkoly, stavěli špajzku pro veverku a také hledali poklad slavného rytíře Toulovce.


Spali jsme ve škole

23.6.2019 / Markéta Rosypalová / Třídy 3.A

Konečně nastal den, na který se třeťáci celý školní rok těšili - spaní ve škole.
Sešli jsme se ve čtvrtek v 17 hodin u školy. Nejprve jsme vyklidili třídu, abychom se měli kde uložit a hned poté jsme vyrazili na bowling. Hodina utekla velmi rychle a my se vraceli zase zpět do školy. Po večeři jsme ve skupinách připravili úžasné ovocné dorty...


Červen patřil divadelním představením Double Šmrncu

23.6.2019 / Holomkova / Po vyučování Divadelní kroužek Double Šmrnc

Druhou polovinu školního roku žáci z kroužku Double Šmrnc pilně trénovali a zkoušeli na vystoupení, která se uskutečnila během června. Připravili si pro nás upravenou verzi jedné z oblíbených dětských knížek, kterou znají rodiče, děti i prarodiče. Jednalo se příběhy Dětí z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové, které žáci doplnili písničkami na melodie známé skupiny ABBA.


Do Brna za zábavou i poznáním

23.6.2019 / Holomkova / Třídy 7.A

Poměrně dlouho jsme se ve třídě nemohli dohodnout, která z destinací České republiky bude cílem našeho výletu. Nakonec jsme si odhlasovali Brno, kde jsme se pobavili, ale také jsme měli možnost toto město poznat.


Děti z 1.A na zámku v Častolovicích a v minizoo

21.6.2019 / Irena Bartošová / Třídy 1.A

V pátek 14.6. děti z 1. A jely na školní výlet do Častolovic, kde navštívily nejprve zámek a po prohlídce i minizoo. Dětí se na zámku ujal zkušený průvodce a provedl je „po komnatách paní hraběnky“. Prohlídka byla velmi zajímavá a vyprávění poutavé, ušité na míru pro zvídavé děti. Poté se děti vydaly přes nádherný zámecký park do zámecké minizoo, kde viděly divoká prasata, nádherné pávy, lamu, kozy, poníky, osla, ovce, kačeny, morčata, pštrosy…


ŠKOLNÍ VÝLET 9.A

20.6.2019 / Andrea Hanušová / Třídy 9.A

V první polovině června jsme vyrazili na třídenní výlet. Nejeli jsme daleko, naší cílovou destinací se stal Brandýs nad Orlicí.Bydleli jsme v budově a přilehlých chatkách. První den jsme prozkoumali krásy Brandýsa – navštívili zříceninu hradu, Labyrint i město a večer strávili u táboráku.Druhý den jsme uskutečnili celodenní výlet do Litic, horký den zakončili na koupališti v Chocni.Třetí den jsme uvařili společně oběd a vyrazili k domovu. Bylo to fajn. Škoda, že to byl výlet poslední..


Seznamovací odpoledne pro budoucí prvňáčky

20.6.2019 / Ilona Krejbychová / Pro budoucí žáky Zápis

Ve středu 12. června proběhlo seznamovací setkání budoucích prvňáčků. Poznali se s budoucí paní učitelkou, se svými spolužáky a také se staršími kamarády, kteří jim budou v příštím školním roce pomáhat. Všichni už se těšíme na setkání v září!


Tkali jsme

17.6.2019 / Mojmír Bogdan / Třídy 6.B

V úterý 11.6. jsme jeli do Trstěnice na Mikšíkův statek. V rámci programu Práce se lnem jsme měli možnost se seznámit se zpracováním přadného lnu od semínka k niti. Povídali jsme si o výrobě textilu a řemeslech s tím spojenými. Viděli jsme kolovrat a přeslen. Měli jsme možnost vyrobit si drobný výrobek na tkacím rámu, který jsme si odnesli domů. Byla to pro nás zajímavá zkušenost a už se těšíme, až Mikšíkův statek opět navštívíme při některém podobném programu.


Jak jsme se stali patrony

15.6.2019 / Jan Coufal / Třídy 7.B

Poprvé jsme se společně setkali s našimi budoucími prvňáčky.


5. B v Městské obrazárně

12.6.2019 / Martina Pazourová / Třídy 5.B

Dne 11.6.2019 se žáci 5.B v rámci výtvarné výchovy zúčastnili programu Malování mezi obrazy v Městské obrazárně Litomyšl. Program trval 2 hodiny. Žáci se poutavým způsobem dozvěděli mnoho zajímavých informací o tamních obrazech a malířích. Nakonec programu se žáci inspirovali dílem, které je nejvíce zaujalo, a poté si zkusili nakreslit svůj vlastní obraz.


Malý architekt 1.B

11.6.2019 / Dalena Beníšková / Třídy 1.B

Také žáci 1.B si vyzkoušeli, jaké je to být architektem a navrhovat domy, města nebo vesnice. Užili jsme si tak příjemné a netradiční dopoledne. Odměnou nám byl diplom " Malý stavitel", který všichni získali.


Kalendář

Červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4