Aktuality

NOVINKA LETOŠKA - ÚTERNÍ TŘÍDNICKÉ HODINY

17.9.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Vážení rodiče,
v letošním školním roce jsme zavedli třídnické chvilky v jednotném čase – v úterý ráno před výukou - a v souvislosti s tím se objevily nějaké dotazy. Ráda bych vám je touto cestou zodpověděla.


Adaptační kurz 6.A

15.9.2019 / Andrea Hanušová / Třídy 6.A

Přesně před týdnem vyrazila naše třída 6.A na ´adapťák´. Počasí nám zpočátku nepřálo. Provázel nás vydatný déšť, ale nám to ani trochu nevadilo. Všechny hry a aktivity jsme si užili a domů se nám nakonec ani moc nechtělo :-)


Počtení 1.B a 8.B

10.9.2019 / Daniela Hrdonková / Třídy 1.B

Prvňáčci mají za sebou první týden školy, ve kterém se seznamovali se svými patrony, kteří je provedli celou školou, chodili s nimi na oběd, ukazovali jim, jak to v naší škole funguje a připravili si pro ně šipkovanou se zábavnými úkoly.


Počtení prvňáčků z 1.A s jejich patrony z 8. A

9.9.2019 / Vendulka Hýblová / Třídy 1.A

Čtvrteční dopoledne strávili naši prvňáčci již tradičně se svými patrony z osmých tříd. Starší kamarádi pro ně připravili šipkovanou se zajímavými úkoly a pak společně strávili dopoledne v Klášterních zahradách. Osmáci prvňáčkům četli ze svých oblíbených knih, povídali si a hráli spolu hry. Nakonec se společně vydali jako každý den na oběd.


Slavnostní zahájení školního roku 2019-2020

4.9.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Přinášíme fotky ze slavnostního zahájení a přejeme všem příjemný školní rok, hodně pracovního elánu a nadšení.


Rozvrhy 2019/20

30.8.2019 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

Vzhledem k technickým potížím na straně dodavatele nelze prozatím nahrát soubor rozvrhů na příští školní rok na webové stránky do záložky ROZVRHY, můžete je zhlédnout ve formátu pdf po rozkliknutí této zprávy nebo po přihlášení na Bakaláři. Děkujeme za pochopení, v příštím týdnu by mělo dojít k nápravě.


ŠKOLNÍ DRUŽINA

30.8.2019 / Radka Kulichová / Po vyučování Školní družina

V pondělí 2.9.2019 bude provoz školní družiny do 14:30 hodin.


Těšíme se na vás už v pondělí!

29.8.2019 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Prázdniny končí a je před námi začátek školního roku, přinášíme proto jako každý rok důležité informace.


Slavnostní ukončení školního roku 2018/19

1.7.2019 / Ilona Krejbychová / Pro rodiče Informace vedení školy

V pátek 28. června jsme se rozloučili s uplynulým školním rokem tradičním slavnostním rituálem před školou. Byli oceněni žáci, kteří dosáhli výborných výsledků v soutěžích, žáci deváté třídy obdrželi absolventský list a na závěr je jejich malí svěřenci doprovodili za potlesku ostatních na poslední cestě do školy. Přejeme všem žákům, pedagogům i rodinným příslušníkům krásně strávené prázdninové dny a těšíme se 2. září na viděnou.


Výlet do Plzně

1.7.2019 / Jan Coufal / Třídy 8.B

Poslední týden školy jsme společně vyrazili na školní výlet do města piva - Plzně.


NÁŠ TÝM ZVÍTĚZIL V PŘÍBĚZÍCH NAŠICH SOUSEDŮ!

27.6.2019 / Mirka Jirečková / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Náš tým ve složení Ema M., Nikča Š., Dan K. a Klára Š. zpracoval pod vedením paní učitelky Martiny Míkové a za pomoci pana učitele Jana Coufala video a prezentaci o MUDr. Františku Zemanovi a o sametové revoluci. Zapojili se do projektu Příběhy našich sousedů, který organizuje společnost Post Bellum. Ve středu 26. 6. 2019 se konala přehlídka prezentací žáků z 9 litomyšlských a českotřebovských škol, při níž práce hodnotila odborná porota. Náš tým získal nejlepší ocenění. Gratulujeme!


Cyklovýlet na Kozlov

25.6.2019 / Mojmír Bogdan / Třídy 7.B

Dne 20. června 2019 se byla 6.B podívat na Kozlovský kopec. Nejeli jsme autobusem, ani nešli pěšky, ale cestu jsme si vyšlapali na kole. Bylo to hodně namáhavé, ale náramně jsme si to užili. Dost jsme se u toho ušpinili, když jsme projížděli bahnitou lesní cestou. To nám nevadilo. Byl to vážně úchvatný výlet a myslím, že všem kteří jeli, se to také líbilo.


Závěr školního roku ve školní družině

25.6.2019 / Ludmila Drobná / Po vyučování Školní družina

A je to opět tady. Konec školního roku se kvapem blíží. Končí nejenom vyučování, ale také všechny činnosti v naší školní družině. A že jich za ten rok bylo! Nejlepší jsme si ale nechali na konec - zábavné sportovní odpoledne na naší školní zahradě. Všechna stanoviště s úkoly jsme si náležitě vychutnali, vždyť na závěr našeho snažení na nás čekala výborná zmrzlinka a my jsme si na ní báječně pochutnali. Tak teď už hurá na prázdniny a v září zase na shledanou!


Veselé záložky do knih

25.6.2019 / Ludmila Drobná / Po vyučování Školní družina

Se studentkou pedagogické školy jsme si ve školní družině vyrobili veselé záložky do knih...


Měsíc červen ve školní družině

25.6.2019 / Ludmila Drobná / Po vyučování Školní družina

Ve školní družině probíhala v červnu praxe studentek pedagogické školy. Naše studentka pro nás připravila zábavnou orientační hru v lesoparku u školy. Hra se nám moc líbila, protože jsme v terénu hledali schované lístečky s jednotlivými úkoly. Ty jsme také museli splnit. Byla to docela legrace. V cíli na nás také čekala zasloužená odměna. Odpoledne ve školní družině jsme si hezky užili.


Výlet na Budislav

23.6.2019 / Andrea Stejskalová / Třídy 3.A

Krásné letní dny jsme využili k výletu do Toulovcových Maštalí. Cestou jsme poznávali stromy, květiny, plnili různé úkoly, stavěli špajzku pro veverku a také hledali poklad slavného rytíře Toulovce.


Spali jsme ve škole

23.6.2019 / Markéta Rosypalová / Třídy 4.A

Konečně nastal den, na který se třeťáci celý školní rok těšili - spaní ve škole.
Sešli jsme se ve čtvrtek v 17 hodin u školy. Nejprve jsme vyklidili třídu, abychom se měli kde uložit a hned poté jsme vyrazili na bowling. Hodina utekla velmi rychle a my se vraceli zase zpět do školy. Po večeři jsme ve skupinách připravili úžasné ovocné dorty...


Červen patřil divadelním představením Double Šmrncu

23.6.2019 / Holomkova / Po vyučování Divadelní kroužek Double Šmrnc

Druhou polovinu školního roku žáci z kroužku Double Šmrnc pilně trénovali a zkoušeli na vystoupení, která se uskutečnila během června. Připravili si pro nás upravenou verzi jedné z oblíbených dětských knížek, kterou znají rodiče, děti i prarodiče. Jednalo se příběhy Dětí z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové, které žáci doplnili písničkami na melodie známé skupiny ABBA.


Do Brna za zábavou i poznáním

23.6.2019 / Holomkova / Třídy 8.A

Poměrně dlouho jsme se ve třídě nemohli dohodnout, která z destinací České republiky bude cílem našeho výletu. Nakonec jsme si odhlasovali Brno, kde jsme se pobavili, ale také jsme měli možnost toto město poznat.


Děti z 1.A na zámku v Častolovicích a v minizoo

21.6.2019 / Irena Bartošová / Třídy 2.A

V pátek 14.6. děti z 1. A jely na školní výlet do Častolovic, kde navštívily nejprve zámek a po prohlídce i minizoo. Dětí se na zámku ujal zkušený průvodce a provedl je „po komnatách paní hraběnky“. Prohlídka byla velmi zajímavá a vyprávění poutavé, ušité na míru pro zvídavé děti. Poté se děti vydaly přes nádherný zámecký park do zámecké minizoo, kde viděly divoká prasata, nádherné pávy, lamu, kozy, poníky, osla, ovce, kačeny, morčata, pštrosy…


Kalendář

Září 2019
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6