Aktuality

Cyklovýlet 8.B

22.6.2021 / Mojmír Bogdan / Třídy 8.B

Naše třída se tentokrát vydala na dvoudenní cyklovýlet na Budislav.


Výlet do Sebranic 7. B

22.6.2021 / Martina Pazourová / Třídy 7.B

Dne 14. 6. se uskutečnil školní výlet do Sebranic, kde jsme navštívili krásné sklepení domu č. p. 8. Zde jsme měli domluvený program týkající se zpracování lnu a mohli jsme si také vyzkoušet tkaní koberečků.


Výlet 3.B do Nových Hradů a spaní ve škole

20.6.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 3.B

Náš výlet se 3.A do Nových Hradů se nám vydařil. Celý den se nám věnovala babička Amy, paní Růžičková, za což jí moc děkujeme. Provedla nás zámkem, stájemi i zahradami. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavosti, pohladili si hříbátko, počítali labutě, mlsali v cukrárně, nakoupili suvenýry, bloudili v labyrintu. Na našem výletě zkrátka nic nechybělo, ani sluníčko a dobrý skutek. Přivezli jsme totiž zvířátkům suché pečivo, mrkvičku a jablíčka.


Červen ve 2. B

20.6.2021 / Ilona Krejbychová / Třídy 2.B

Druháčci si poslední školní dny užívají.


Programování nás baví

19.6.2021 / Dalena Beníšková / Třídy 3.B

V květnu jsme zažili skvělou hodinu programování. Sestavili jsme si kolotoč. Už teď se těšíme na nový předmět informatiky, který nás ve 4. třídě čeká.


Výlet do Janova

18.6.2021 / Andrea Stejskalová / Třídy 1.A

Ve čtvrtek jsme si s prvňáčky užili první školní výlet. Navštívili jsme naši spolužačku Madlenku, která nás se svojí mamkou provedla statkem. Vysvětlila nám, jak se starat o koníky, proč je ve stáji tolik vlaštovčích hnízd. Vyzkoušeli jsme si jízdu na velkém koni nebo malém poníkovi. Viděli jsme, jak vypadá drezura psů. Namalovali si podkovu a opekli buřtíky. Celé dopoledne jsme si užili a odvezli si spoustu zážitků a nových informací.


Noční škola 5.B

18.6.2021 / Martina Míková / Třídy 5.B

Jelikož se páťákům zbývající čas na prvním stupni značně krátí a dá se již spočítat na prstech, rozhodli jsme se ho řádně využít. Noční škola byla naprosto super, zažili jsme spoustu legrace a o maminku nikdo nebrečel. :-)


Vyrábíme temperu z vajíček!

17.6.2021 / Pavla Horáková / Pro budoucí žáky Práce našich žáků

V průběhu dvou týdnů jsme skoro se všemi třídami z druhého stupně navštívili galerii dům U Rytířů.
Viděli jsme obrazy litomyšlského malíře Josefa Voleského a dozvěděli se zajímavé informace z jeho života. Následně jsme si v rámci výtvarné dílny sami umíchali vaječnou temperu, se kterou jsme si mohli namalovat jakýkoliv obrázek. Teď už všichni víme, jak taková tempera vlastně vzniká a byli jsme velmi překvapení. :)


Školní výlet 2. A do ZOO v Olomouci

17.6.2021 / Vendulka Hýblová / Třídy 2.A

Konečně jsme se po roce a půl dočkali výletu.
Vlakem jsme se vydali do ZOO v Olomouci.
Užívali jsme si už i cestu vlakem, protože jsme měli kupé jen pro sebe a to se nám moc líbilo.


Výlet do ZOO Olomouc 4.A

16.6.2021 / Libuše Janišová / Třídy 4.A

V pondělí 14.6. jsme vyrazili autobusem do ZOO v Olomouci. Počasí nám přálo a my jsme si to parádně užili!


1. místo v celostátním kole získala Terezka Pivoňková

16.6.2021 / Jan Coufal / Pro budoucí žáky Výsledky soutěží

Dnes máme důvod slavit. Přišla nám obálka a v ní diplom za 1. místo celostátního kola soutěže Matematický klokan. Získala ho s maximálním počtem bodů Terezka Pivoňková. Srdečně gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i do dalších let!


Pozvánka na seznamovací setkání budoucích prvňáčků

14.6.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Milí rodiče,
minulý týden jsme odesílali na vaše adresy pozvánku na seznamovací setkání, které uskutečníme koncem června. Pro jistotu vkládám text ještě sem, kdyby se náhodou některá obálka na poště zatoulala.


6. B vyráběla ptačí budky

13.6.2021 / Pavla Horáková / Třídy 6.B

V pátek 11. 6. jsme jeli do Trstěnice na Mikšíkův statek. V rámci programu Práce se dřevem jsme se seznámili s druhy dřeva. Na vlastní oči jsme si prohlédli nástroje na jeho opracování. Měli jsme možnost si ve skupinkách vyrobit krásné ptačí budky, které s radostí využije nějaký ptáček. Společnost nám dělala i živá zvířátka, která jsme si v mžiku zamilovali. Práce nás moc bavila a jeli jsme domů s dobrou náladou. Moc se těšíme, až Mikšíkův statek opět navštívíme. :)


Oslava na počest pana učitele Jana Coufala

11.6.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Informace vedení školy

Dnes jsme ve škole slavili, měli jsme k tomu totiž pádný důvod. Náš pan učitel Jan Coufal si včera v Praze na vyhlášení ceny Global Teacher Price Czech Republic vyzvedl ocenění za vynikající a inspirativní práci, zařadil se tak oficiálně mezi excelentní učitele. Gratulujeme, jsme rádi, že máme ve škole tak úžasného kolegu a učitele!


Školní výlet 5.A

9.6.2021 / Markéta Rosypalová / Třídy 5.A

8.6. jsme autobusem vyrazili do Zoo Dvůr Králové. Počasí nám vyšlo na jedničku, všichni jsme strávili den v dobré náladě, prošli se i odpočívali, ale hlavně se hodně smáli!


Výlet do ZOO Dvůr Králové 5.B

9.6.2021 / Martina Míková / Třídy 5.B

Víte jak vypadá nejúžasnější školní výlet? Když si objednáte skvělé počasí, když jedete s bezva partou, když máte po celou dobu výbornou náladu, nestane se nic nepříjemného a domů jedete všichni s úsměvem na rtech. A tak jsme to opravdu měli, užili jsme si na 200%.


Robotika - projektový den 8.B

7.6.2021 / Mojmír Bogdan / Třídy 8.B

V pátek 4.6. jsme se neučili podle běžného rozvrhu, ale měli jsme projektový den zaměřený na robotiku. Učili jsme se programovat roboty. Moc nás to bavilo a náramně jsme si to užili.
Děkujeme panu učiteli Petru Coufalovi, který se nám celé dopoledne věnoval a měl s námi trpělivost.


Den dětí a piknik

2.6.2021 / Markéta Rosypalová / Třídy 5.A

Na Den dětí jsme využili krásného počasí, vytáhli deky a šli se najíst a popovídat si do parku, kde nás čekalo milé překvapení v podobě paní učitelky Markéty a Klárky.


ROBOTI nás baví!!

28.5.2021 / Aneta Komárková / Třídy 4.B

Měli jsme obrovský zážitek!


Výsledky voleb do školské rady

28.5.2021 / Mirka Jirečková / Pro rodiče Školská rada

Vážení rodiče,
dnešním dnem zveřejňuji výsledky voleb do Školské rady Základní školy Litomyšl, U Školek 1117, okres Svitavy.


Kalendář

Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4