TŘÍDY, DRUŽINA A KLUB - 7.C

Žákovský ples
Žákovský ples
Žákovský ples
Žákovský ples
Žákovský ples
Žákovský ples
Žákovský ples
Žákovský ples

Fotogalerie

Datum: 13. 5. 2022 | Počet fotografií: 11

V pátek 13.5. jsme přespali ve škole. Hráli jsme fotbal, vybíjenou, noční hru po škole, schovávanou... Moc jsme si to užili.

Datum: 13. 5. 2022 | Počet fotografií: 7

V pátek se naše třída zúčastnila otevření discgolfového hřiště, ktré se nachází v parku za základními školami. Vyzkoušeli si, jak se discfolf hraje, a zjistili, že to není zas tak jednoduché.

Datum: 18. 2. 2022 | Počet fotografií: 12

V rámci tématu o divadle si zkoušíme, jak takové divadlo vzniká. Žáci měli za úkol určit si reřiséra, herce, technické zázemí a vše další, co je potřeba ke vzniku divadla. Vytvořili si vlastní divadelní hru, udělali kulisy a začali trénovat.

Datum: 18. 2. 2022 | Počet fotografií: 18

Tak zní název programu, ve kterém žáky 7. ročníku provede ředitel Smetanova domu významnou litomyšlskou budovou, představí jim její historii a architektonickou hodnotu, provede je stavbou skutečně doslova od sklepa po půdu a umožní jim tak podívat se do míst, která jsou běžně nedostupná. Program probíhá v rámci výuky tématu "Divadlo, jeho formy a podoby".

Datum: 8. 2. 2022 | Počet fotografií: 6

V rámci předmětu Výchova k občanství jsme se seznámili s různými národy a kulturami žijící také v České republice. Z projektů a výborně provedených prezentací jsme se dozvěděli mnoho nových informací o svátcích, symbolech, zvycích, významných osobnostech, pokrmech a zajímavostech jednotlivých kultur a národů.

Datum: 17. 12. 2021 | Počet fotografií: 16

Poslední den před vánočními prázdninami jsme v rámci vánoční besídky uspořádali soutěž o nejlepší vánoční palačinku. Soutěžily proti sobě dva týmy - dívčí a chlapecký. Rozhodování o lepší chuti, náplni, barvách, síle, zdobení bylo opravdu náročné, a proto se odborná porota usnesla na remíze. Obě palačinky byly naprosto úžasné. Děkujeme za příjemně strávený čas ve školní kuchyňce. 

Datum: 14. 12. 2021 | Počet fotografií: 6

Před Vánoci jsme si připomněli 10 let od úmrtí Václava Havla. Zašli jsme se do zámeckého sklepení podívat na srdce, které bylo utvořeno ze zbytků svíček po smrti našeho bývalého prezidenta.

Datum: 19. 11. 2021 | Počet fotografií: 6

Při hodině hudební výchovy jsme vyzkoušeli, jak jsme kreativní a hudebně založení :-) Vytvářeli jsme vlastní doprovod. Pro někoho to byla velká výzva :-) 

Datum: 5. 11. 2021 | Počet fotografií: 9

V rámci učiva o středověké literatuře jsme si vyzkoušeli, jaké to bylo pracovat ve skriptorium a přepisovat texty.

Datum: 19. 10. 2021 | Počet fotografií: 8

Divadélko pro školy nám představilo vystoupení Legenda V+W, ve kterém jsme se dověděli mnoho zajímavých informací o Osvobozeném divadle.