PRO RODIČE

Tv - Hra
Halloweenský den
Tv - Hra
Halloweenský den
Halloweenský den
Halloweenský den
Tv - Hra
Tv - Hra

Druhý cizí jazyk

Vážení rodiče, 

na ZŠ Litomyšl, Zámecká 496 nabízíme (od 7. ročníku) výuku těchto cizích jazyků (žák si na konci 6. třídy z nabádky volí jazyk, kterému se bude v následujících třech letech věnovat):

NĚMECKÝ JAZYK

Němčina je oficiálním jazykem pro cca 90 miliónů evropských mluvčích. Kromě Německa a Rakouska, kde je jediným oficiálním jazykem, se jedná o Švýcarsko, Belgii a Lucembursko. V německý mluvících zemích najdeme mnoho turisticky atraktivních cílů.

Specifická geografická poloha České republiky poskytuje studentům němčiny obrovskou výhodu v tom, že mohou mít poměrně snadno pravidelný styk s autentickým prostředím němčiny. Učíte se v hodinách němčiny ptát se na cestu, nakupovat nebo si objednávat jídlo? Tak proč si nově nabyté znalosti nevyzkoušet přímo v praxi a zajet si na otočku třeba do Drážďan nebo do Vídně?

Geografická blízkost Čech s německy mluvícími zeměmi nevyhnutelně tvoří společnou historii, ve které soužití Čechů s Němci a Rakušany tvoří nemálo kapitol. Němčina je důležitá i proto, že Německo je nejvýznamnějším obchodním partnerem ČR, na území ČR působí cca 4500 německých firem.

Němčina je oblíbená díky snadno naučitelným pravidlům výslovnosti a při praktickém používání je lze poměrně brzy zvládnout. Odlišnost pravopisu a výslovnosti v němčině prakticky, výslovnost a pravopis mají svá jasná pravidla a jejich poměrně rychle dosažitelné zvládnutí umožňuje přečíst jakékoliv (i neznámé německé slovo) správně.

 

RUSKÝ JAZYK

Chceš mluvit řečí největšího státu na světě? Ano? Pak si určitě vyber ruštinu jako druhý cizí jazyk!

  • Ruština je krásný slovanský jazyk a to znamená, že je velmi podobný jazyku českému, proto výuka může být snadnější v porovnání s ostatními cizími jazyky.
  • Až 280 milionů lidí mluví ruštinou, to není zrovna málo, ne? :-)
  • Mnoho firem hledá pracovníky se znalostí ruštiny, protože Rusko nabízí spoustu obchodních příležitostí.
  • Je to jazyk, který je úředním jazykem OSN a zároveň sedmý nejpoužívanější jazyk v EU.
  • Chceš letět do vesmíru? Pak se Ti ruština bude určitě hodit, protože je společně s angličtinou úředním jazykem Mezinárodní vesmírné stanice.

A co dál?

Vrátíš se do první třídy, protože budeme nacvičovat nová písmenka azbuky. Budeme si pouštět autentické seriály, písničky a budeme se bavit i o kultuře a jídle. Důraz je kladen také i na rozvoj komunikačních dovedností a správné výslovnosti.

Motivační video pro žáky ZDE.

 

ŠPANĚLŠTINA

Španělština je rodným jazykem téměř půl miliardy lidí a v počtu rodilých mluvčích se po čínštině řadí na druhé místo na světě. Je to úřední jazyk ve 20 zemích, z nichž největší je Mexiko. Druhou zemí s nejvíce rodilými mluvčími španělštiny jsou USA. Současně je španělština druhým nejčastěji používaným jazykem na internetu. I v našem regionu jsou firmy, které přímo spolupracují se španělsky mluvícími zeměmi.

Se španělštinou se každý z nás běžně setkává v mnoha různých oblastech. Je to například sport (zejména fotbal a tenis), kultura (hudba a kinematografie), gastronomie (nejen mexická) nebo cestování (Španělsko, Latinská Amerika).

Španělština jako cizí jazyk je oblíbená především kvůli své melodičnosti a snadné základní gramatice. Navíc je výuka díky atraktivním reáliím španělsky mluvících zemí zajímavá a zábavná.

 

Motivační video pro žáky naleznete ZDE.