TŘÍDY, DRUŽINA A KLUB - 2.A

povánoční besídka
povánoční besídka
povánoční besídka
povánoční besídka
povánoční besídka
vánoční tvoření
bruslení
vánoční tvoření

Angličtina 1. třída

        DUBEN

    

  Úkoly 20.4. / 21.4.

   1. Procvičte si výslovnost slovíček ZDE

    

 

  

  Úkoly 6.4. / 7.4.

 

 1. Procvičte si výslovnost slovíček  FEELINGS

 2. Online cvičení ZDE  

 Toto cvičení mi zkuste poslat nazpět. Kliknete na Finish, pak vyberete Email my answers to my teacher. Vyplníte jméno a příjmení, třídu(1A), předmět (AJ) a mou emailovou         adresu  alice.doubkova@1zs.litomysl.cz

BŘEZEN 

ZDE  Slovíčka : FAMILY MEMBERS  - ČLENOVÉ RODINY 

   

 

Úkoly 30.3. / 31.3.

 1.Poslechněte si písničku I love my family  ZDE

 

 2.Online cvičení  ZDE -  klikněte na symbol zvuku a vyberte správnou hračku. Po dokončení klikněte na FINISH a vyberte CHECK MY ANSWERS. Děti zjistí, jak byly úspěšné.

 

Úkoly 23.3. / 24.3.

 1.Znovu si prosím pusťte příběh o narozeninové oslavě ( odkaz v Úkoly 16.3./17.3)

 2. Online cvičení ZDE - klikněte na symbol zvuku a vyberte správnou hračku. Po dokončení klikněte na FINISH a vyberte CHECK MY ANSWERS. Děti zjistí, jak byly úspěšné.

 

 

Úkoly 16.3. / 17.3.

 1.Odkaz na příběh o narozeninové oslavě najdete ZDE, vyberte story 4

 2.Točící kolo se slovíčky. odkaz ZDE

 

Úkoly 9.3. / 10.3.

 1.Online cvičení WORDWALL. Klikněte na odkaz, napište své jméno a spojujte slova s postavami. Vemte si na pomoc žluté obrázkové kartičky, zde najdete psanou formu slovíček.

  Odkaz  :  WORDWALL

 

Úkoly 2.3. / 3.3.

  1.Výslovnost slovíček ZDE

  2. Online cvičení ZDE - klikněte na symbol zvuku a vyberte správnou postavu. Po dokončení klikněte na FINISH a vyberte CHECK MY ANSWERS. Děti zjistí, jak byly úspěšné.

 

Únor

 

A story : The Moon is in the river

 

  Bugs Team 2 - Stories - Unit 2 - YouTube

 

 

LEDEN

 FARM ANIMALS - zvířata na farmě

 

  1.Slovní zásoba 

  

    Procvičte si výslovnost ZDE

 

   2.Song

      

LISTOPAD

 DISTANČNÍ VÝUKA 10.11.2020

 TOYS - hračky

 1. Nová sada slovní zásoby

  

    Procvičte si výslovnost  ZDE

 

 2. Online cvičení

     Odkaz na cvičení ZDE  

  Toto cvičení mi zkuste poslat nazpět. Kliknete na Finish, pak vyberete Email my answers to my teacher. Vyplníte jméno a příjmení, třídu, předmět a mou emailovou         adresu  alice.doubkova@1zs.litomysl.cz

 

 

 

 

 

 DISTANČNÍ VÝUKA 3.11.2020

  

     31.října se slaví Halloween. Tento den se děti v anglicky mluvících zemích převlečou za různé masky duchů a čarodějnic, chodí dům od domu na koledu a ptají se:“Trick or treat?“ "Dejte výkupné nebo vám něco provedem". Kdo nedá koledníkům nějakou dobrotu, je potrestán třeba tím, že mu na práh vysypou mouku anebo vyvedou podobné legrace. Samozřejmě, že děti většinou dostanou nějaké bonbony. 

 

1. Písnička

 Žádný pořádný Halloween se neobejde bez zamaskovaných koledníků. Podívejte se a poslechněte si písničku.

  

 

2. Online cvičení

Mezi symboly Halloweenu patří dýně, kostýmy, masky a strašidelná výzdoba. V odkazu na online cvičení si poslechněte některá slovíčka, opakujte je a zkuste určit správný obrázek. Online cvičení  ZDE .

( Pokud nebude fungovat zvuk, vyberte jiný prohlížeč např. Google Chrome) . Toto cvičení mi zkuste poslat nazpět. Kliknete na Finish, pak vyberete Email my answers to my teacher. Vyplníte jméno a příjmení, třídu, předmět a mou emailovou adresu  alice.doubkova@1zs.litomysl.cz

    

 

Vážení rodiče,

v letošním roce se vaše děti budou učit podle učebnice Let´s Explore 1(verzi pro interaktivní tabuli). Kniha je motivující a zábavná, rozvíjí komunikační jazykové dovednosti, vytváří solidní slovní zásobu a dává základy dobré výslovnost. Výuka jazyka bude probíhat prostřednictvím příběhů, písní, vytváření hodnotové orientace a využití mezipředmětových vztahů.

V této záložce Vám budu poskytovat odkazy na slovíčka, písničky a příběhy, které budeme s dětmi v hodinách probírat. Vyzvěte Vaše děti, ať Vám ukáží co jsme se učili ve škole. 

Předem vám děkuji za spolupráci na rozvoji jazykových dovedností a schopností vašeho dítěte během školního roku. Neváhejte se na mě obrátit s dotazy nebo komentáři, které se budou týkat našich hodin, kdykoli budete mít pocit, že vám mohu pomoci.

S pozdravem 

Alice Doubková

ŘÍJEN

DISTANČNÍ VÝUKA  20.10.2020

Probíráme školní potřeby. Děti mají u sebe malé obrázkové kartičky školních potřeb.Procvičte s nimi pojmenování jednotlivých obrázků, využijte odkazu na procvičování slovíček   ZDE   School items - školní potřeby.

 

Další odkaz je na poslechové cvičení. Kliknutím na reproduktor uslyšíte slovo, vyberete správný obrázek a kliknete na něj. Po dokončení stisknete FINISH a vyberete možnost CHECK MY ANSWERS. Odkaz   ZDE .

 

Děti znají příběh o kouzelné tužce. Znovu si ho pusťte, děti mohou zkusit některé věty opakovat.

Animovaný příběh A MAGIC PENCIL   ZDE ( story 1)

ZÁŘÍ 

  • představili jsme si hlavní postavy učebnice

              Toby , Ella a jejich pejsek Lucky

  • zazpívali jsme si písničky

          HELLO  odkaz ZDE

          BYE BYE GOODBYE odkaz ZDE

 

         COLOURS - barvičky, procvičování výslovnosti ZDE

         Písnička COLOURS  ZDE