NÁSTĚNKA - ŠKOLNÍ SPORT

Zážitkový kurz žáků 9. ročníku
Tajný cyklovýlet - jaro 2022
Zážitkový kurz žáků 9. ročníku
Tajný cyklovýlet - jaro 2022
Tajný cyklovýlet - jaro 2022
Zážitkový kurz žáků 9. ročníku
Zážitkový kurz žáků 9. ročníku
Zážitkový kurz žáků 9. ročníku

Aktuality

Projekt na podporu výuky tělesné výchovy na prvním stupni

ZŠ Zámecká je byla vybrána v Pardubickém kraji k realizaci projektu "Zapojení trenérů do výuky Tv", který bude probíhat od října do prosince letošního roku. Organizátorem je sportovní organizace Wannado, z.s. (zakladatel sportovních festivalů Wannado-Sporťáček, provozovatel Tělocvik online).

V první řadě se jedná o docházení trenérů do hodin tělesné výchovy na 1. stupni v průběhu navazujících 8 týdnů. Učitelé i žáci budou mít možnost zažít všestrannou tělesnou výchovu pod vedením zkušených trenérů dětských a mládežnických kategorií obohacenou aktuální poznatky z této oblasti. 

Závěrečným výstupem bude jednodenní workshop pro pedagogické pracovníky. Jeho hlavní náplní budou praktické ukázky plné hravých inspirací do hodin Tv, organizační efektivita při práci v tělocvičně, kompenzační a nápravná cvičení pod vedením zkušeného fyzioterapeuta a další činnosti.

Zahájení se plánuje na pondělí 25. 10. Vyučovací dny trenérů zatím vycházejí na pondělky a úterky v dopoledních hodinách.

Sportujeme v novém školním roce

Doba je taková, že nepřeje úplně hromadným akcím. Ani těm sportovním, kde se potkává více osob z různých prostředí. Samotné vyučování v průběhu školního roku nám ukáže, jestli se rozběhnou také příslušná sportovní klání.

Předvánoční soutěž Skokan roku jsme přesunuli na jarní měsíce. První a druhý stupeň skáčou zvlášť. Jedná se o skákání jednotlivců přes švihadlo způsobem snožmo. Trénujte, trénujte ať je přeskoků přes švihadlo co nejvíc a třeba padne i nějaký školní rekord :-).

 

Informace k zážitkovému kurzu

Zážitkové kurzy pobytu v přírodě jsou plánovány dva. Oba se odehrají v Mladočově.

pro 8. ročník je termín 25. - 27. 5.

pro 9. ročník je termín 15. - 17. 6.

Více informací je možné získat od vyučujících Tv. Vedoucím kurzů bude pan učitel Dvořák.