Akce pořádané ve Smetanově domě
akce pořádané Smetanovým domem

čtvrtek 5.11.2015 19:30 Kolega Mela Gibsona - abonmá
uvádí: Divadelní spolek Frída režie: Jakub Nvota hrají: Martin Trnavský Jde o komorní příběh jednoho herce. Začíná ve chvíli, kdy je hlavní hrdina, druhořadý herec provinčního divadla, zatčen za loupežné přepadení banky a vyslýchán policií. Během necelé hodiny a půl nám povypráví svůj příběh, během něhož se dozvíme nejen o jeho pohnutém hereckém i osobním životě, ale i jak se jednou setkal v letadle z Kanady do Frankfurtu s Melem Gibsonem a to jej zasáhlo na celý život. Divadelní spolek Frída, se souhlasem autora, připravil toto monodrama přímo na tělo protagonistovi Martinovi Trnavskému. Text byl aktualizován a přenesen do českých reálií. S písničkami a tanečními kreacemi je skvělým zážitkem s překvapivou pointou. délka představení: 90 minut bez přestávky Prodej abonentních vstupenek podzimní divadelní sezony bude zahájen v kanceláři Smetanova domu Litomyšl Od úterý 8. září 2015 pro stávající abonenty. Od pondělí 14. září v prodeji nevyzvednuté uvolněné a nové divadelní abonentky. Cena divadelní abonmá: 1. pořadí 800 Kč / 2. pořadí 740 Kč Vstupné na jednotlivá představení 350 Kč /300 Kč Volné vstupenky budou v předprodeji týden před akcí v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli (tel. 461 612 161) nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před představením v den konání.
pořádá Smetanův dům Litomyšl

pondělí 9.11.2015 19:30 541. LHV - Štěpán Rak "Cesta do pohádky"
Prof. Štěpán Rak se v roce 1982 zasloužil o založení oboru kytara na AMU v Praze, kde byl také prezidentem republiky v roce 2000 jmenován historicky prvním vysokoškolským profesorem tohoto oboru. Jeho pětiprstá technika, jíž vyučuje po celém světě, se stala doslova legendou, stejně tak, jako tzv. „Rakovo tremolo etherna“. Jeho díla zasahují téměř všechny nástrojové kombinace od sólové kytary až po symfonické orchestry. V roce 2015 oslaví Štěpán Rak 70. narozeniny, v rámci nichž se rozhodl uvést svůj nový cyklus skladeb nazvaný Cesta do pohádky. Tento cyklus nás zve na cestu radosti a hravosti, protože skrze ní můžeme prožívat život, který nás obohatí na naší cestě. Program Š. Rak: Píseň pro Davida – věnováno biblickému králi Davidovi, který tóny své harfy léčil churavou duši krále Saula Š. Rak: Cesta do pohádky - nový cyklus skladeb věnovaný pohádkám různých národů Š. Rak: Vivat Carolus Quartus – suita pro sólovou kytaru inspirovaná loutnovou hudbou dávných mistrů Š. Rak: Tanec okolo lípy - skladba z cyklu Svět vůní
pořádá Smetanův dům Litomyšl

středa 11.11.2015 19:00 Hana Zagorová a Petr Rezek - vyprodáno!!!
Boom! Band Jiřího Dvořáka Hana Zagorová je česká zpěvačka, textařka, herečka a moderátorka. Po Lucii Bílé drží nejvíce ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka, stala se držitelkou devíti zlatých slavíků nepřetržitě od roku 1977 až do roku 1985. Během své kariéry nazpívala více než 800 písní. Na koncertních turné projela kromě České a Slovenské republiky celou Evropu, Střední Asii, Střední a Severní Ameriku. Získala několik zlatých a platinových desek, cen a uznání u nás i v zahraničí. Vstupné: I. pořadí 590 Kč, II. pořadí 490 Kč Vstupenky na tento pořad jsou již vyprodány.
pořádá neurčeno

neděle 15.11.2015 15:00 POHÁDKOVÁ NEDĚLE - VODNICKÁ POHÁDKA
JAK SE VODNÍCI USADILI V ČECHÁCH Aneb Kouzelný proutek a praotec Šplouch uvádí: Divadýlko MRAK, Havlíčkův Brod režie: Jan Prokeš, scénář: Jan Prokeš a Yvonna Kršková účinkují: Yvonna Kršková a Josef Melena Veselá, výpravná pohádka, plná kouzel a čarování, protkaná známými i neznámými písničkami o vodě, rybách a rybnících. O vodníkovi Šplouchovi, který odmítl topit lidi a před trestem vodnického krále utíká i se svojí vdavek chtivou dcerou na bezpečné místo u opuštěného mlýna, v Čechách. Naneštěstí mlýn koupila lakomá mlynářka, rozhodnutá, najít v něm zakopaný poklad. Šplouch zpočátku splní mlynářce všechna přání, než dostane rozkaz, aby zneužil svých vodnických kouzel ve prospěch její hamižnosti. Rozzlobí se a rozhodne se mlynářku potrestat …. Co se stane, když do mlýna zabloudí vandrovní Pepa a připluje sám vodnický král? Na tyto otázky odpoví pohádka, která získala řadu ocenění: cenu dětského diváka, cenu odborné poroty za herecký výkon a za výpravu. délka představení: 50 minut, vstupné: 70 Kč vstupenky v prodeji hodinu před představením v pokladně Smetanova domu
pořádá Smetanův dům Litomyšl

pátek 20.11.2015 19:30 Módní přehlídka Trendy 2015
pořádá NONN - konfekce

středa 25.11.2015 19:30 Podzimní koncert dechového orchestru Smetanova domu Litomyšl
Dirigent: Jiří Tomášek. Koncertem provází zpěvák Jiří Helán. Účinkují: trumpetista Jaroslav Jiráček, sopranistka Jana Ženková, tenorista Václav Boštík a vzácný host dirigent a skladatel Josef Jiskra. Vstupné: 90 Kč (předprodej v IC Litomyšl, tel. 461 612 161)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

úterý 1.12.2015 19:30 Sex pro pokročilé - abonmá
uvádí: Studio DVA divadlo autor: Michele Riml režie: Darina Abrahámová videoprojekce a dramaturgická spolupráce: Adam Kraus hrají: Alice: Jana Krausová, Jindřich: Karel Roden, ve videoprojekcích: Tonya Graves Jak získat návod na oživení dlouholetého manželství? Je řešením vzrušující víkend v hotelu a příručka „Sex pro pokročilé“? Jindřich a Alice byli kdysi šťastný pár, ale 25 let manželství zanechalo své stopy. Vášeň je pryč. Dostane jejich láska ještě šanci? Škádlení, veselé akty zoufalství a objevování pravdy více než erotogenních zón nadchlo diváky této kanadské komedie po celém světě. Sex pro pokročilé nemusí být nevyhnutelně pokročilý sex, ale pro záchranu vztahu může znamenat mnohem víc… délka představení: 100 minut bez přestávky Prodej abonentních vstupenek podzimní divadelní sezony bude zahájen v kanceláři Smetanova domu Litomyšl Od úterý 8. září 2015 pro stávající abonenty. Od pondělí 14. září v prodeji nevyzvednuté uvolněné a nové divadelní abonentky. Cena divadelní abonmá: 1. pořadí 800 Kč / 2. pořadí 740 Kč Vstupné na jednotlivá představení 350 Kč /300 Kč Volné vstupenky budou v předprodeji týden před akcí v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli (tel. 461 612 161) nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před představením v den konání.
pořádá Smetanův dům Litomyšl

úterý 8.12.2015 9:00 Čert Všudybyl a princezna Zlobilka
Rozmarná pohádka pro školy (děti do 8 let) i veřejnost, uvádí Umělecká agentura A. Bastlové z Opavy. vstupné 35 Kč
pořádá Smetanův dům Litomyšl

neděle 13.12.2015 15:00 POHÁDKOVÁ NEDĚLE - VÁNOČNÍ HVĚZDA
uvádí: Divadlo Scéna o.p.s. Kuřim autor: Josefína Zimová režie: Hana Mrázková a Dalibor Dufek hrají: Veverčák Drápek - Jan Janča, Veverka Zubka - Michaela Holíková, Kocour, Prasátko, Vojáček - Dalibor Dufek nebo Radim Bánovský, Rolnička, Baletka, Slaměná panenka, Vánoční hvězda - Barbora Hrubá, Kuňák, Medvěd, Josef - Lukáš Borik Vánoce? Co znamenají? Veverky Zubka a Drápek neznají vánoce. Jednoho dne, přímo na den Štědrý se dostanou do člověčího doupěte. Vydají se na cestu po vánočním stromečku až přímo ke koruně, kde na ně čeká vánoční hvězda. Avšak cesta na vrchol nebude jednoduchá. Během svého putování budou poznávat vánoce, pro každého totiž znamenají úplně něco jiného. Vyjděte s námi na pouť za poznáním vánoc. Zazpívejte si s námi koledy, polibte se pod jmelím a možná uvidíte i zlaté prasátko. Krásná vánoční pohádka plná zábavy, překvapení, vánočních zvyků a koled. délka představení: 50 minut, vstupné: 70 Kč vstupenky v prodeji hodinu před představením v pokladně Smetanova domu
pořádá Smetanův dům Litomyšl

pondělí 14.12.2015 19:30 Vražda na Nilu - abonmá
uvádí: Městské divadlo Kladno autor: Agatha Christie režie: Marián Amsler hrají: Zdena Hadrbolcová,Petra Nakládalová, Šárka Opršálová, Bohdana Pavlíková, Marie Štípková, Jiří Böhm, Petr Buchta nebo Jiří Š. Hájek, Hynek Chmelař, Ondřej Novák a Tomáš Petřík Všichni si chtějí užít příjemnou dovolenou na luxusním výletním parníku, který se plaví po Nilu. Jenže pokojný výlet se změní v drama, když na palubě dojde k vraždě. Pachatelem může být jen některý z cestujících. Ale kdo? Přehlídka podezřelých, mrazivé napětí a opravdu nečekané rozuzlení! Exotické prostředí, vynikající vy­kreslení postav a skvělá zápletka - to vše učinilo z Vraždy na Nilu jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších knih královny detektivek Agathy Christie. K neutuchající oblibě přispěl i stejnojmenný oscarový film z roku 1978 s Peterem Ustinovem v roli Hercula Poirota. Městské diva­dlo Kladno uvedlo toto mistrovské dílo královny detektivek v české premiéře! délka představení: 110 minut + 20 min.přestávka Prodej abonentních vstupenek podzimní divadelní sezony bude zahájen v kanceláři Smetanova domu Litomyšl Od úterý 8. září 2015 pro stávající abonenty. Od pondělí 14. září v prodeji nevyzvednuté uvolněné a nové divadelní abonentky. Cena divadelní abonmá: 1. pořadí 800 Kč / 2. pořadí 740 Kč Vstupné na jednotlivá představení 350 Kč /300 Kč Volné vstupenky budou v předprodeji týden před akcí v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli (tel. 461 612 161) nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před představením v den konání.
pořádá Smetanův dům Litomyšl

úterý 15.12.2015 18:00 Vánoční koncert pěveckého sboru KOS
Host Michal Šust (USA).
pořádá Vyšší odborná škola a střední pedagogická škola

čtvrtek 17.12.2015 19:30 Bratři Ebenové - koncert
Bratři Ebenové, Marek, Kryštof a David připravili nový koncertní program s názvem Čas holin. V roce 2014 jeho vydáním zároveň oslavili 30 let od vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984). Vstupné: I. pořadí 340 Kč, II. pořadí 290 Kč (předprodej IC Litomyšl, tel. 461 612 161)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

úterý 12.1.2016 19:00 Kurz tance a společenské výchovy 2016
Pro všechny dívky a chlapce milující tanec Smetanův dům pořádá tradiční kurz tance a společenské výchovy pro rok 2016. Vévodit budou rytmy Latinské Ameriky, ovšem stranou nezůstanou ani standardní tance a další „specialitky“. Zápis do kurzu je možné učinit v termínu od úterý 3. listopadu do pátku 18. prosince 2015 v kanceláři Smetanova domu Litomyšl. Kurz zahrnuje 13 lekcí včetně dvou prodloužených a Věnečku. Kurz proběhne od 12. ledna do 3. března 2016 ve Smetanově domě Litomyšl. Výuku tance povedou profesionální taneční instruktoři manželé Martina a Aleš Novákovi, kteří od roku 1991 velmi úspěšně vedou Taneční školu Besta v Chrudumi. http://besta-chrudim.cz/sin-slavy.php Cena kurzu 1300 Kč více informací na tel. 461 613 239
pořádá Smetanův dům Litomyšl

neděle 7.2.2016 19:00 Ondřej Havelka a jeho Melody makers
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Orchestru Melody Makers je dvacet. Krásný věk. Mládí v rozpuku a přitom již jisté zkušenosti. Ondřej Havelka a jeho hot-jazzoví pardálové vrhají se do jubilejní sezóny s nakažlivou vitalitou a v nebývalé formě. V novém programu zazní mnohé pyramidální hity, jež si publikum za ta léta oblíbilo – Mě to tady nebaví, Děkuji, bylo to krásné, Půlnoční blues, Vendelíne, co děláš?... A k nim přibude pár fungl nových swingových smrští, které jistě chytnou za srdce též. Zkrátka, přijďte s námi tu dvacítku oslavit, protože jazz a swing nás bavil, baví, a bavit bude. A já se vsadím, že i vás! Pestrý repertoir zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Vstupné: 450 a 490 Kč (předprodej v IC Litomyšl a www.ticketart.cz)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

pondělí 29.2.2016 19:30 542. LHV - Tango argentino
Program Tango argentino nabízí dokonalé spojení temperamentu a vášně s uměleckým hudebním mistrovstvím. V projektu se představí pětice vynikajících instrumentalistů Escualo kvintetu. Escualo kvintet Escualo kvintet je jedinečné uskupení profesionálních instrumentalistů, kteří se věnují hudebním stylům Tango argentino. Tento mladý soubor již absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů, co do nástrojového obsazení je identický s kvintetem argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly. V interpretaci se Escualo kvintet zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních - Tango viejo, Tango típico a koncertního stylu - Tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu. Svůj název dostal kvintet podle stejnojmenné piazzollovy skladby "Escualo", což znamená v překladu žralok. Členové souboru: akordeon/bandoneon - Jakub Jedlinský housle - Vít Chudý el. kytara - Petr Beneš klavír - Ivan Vokáč kontrabas - Jan Prokop
pořádá Smetanův dům Litomyšl

středa 16.3.2016 19:30 543. LHV - Dialog na hranici možného
Když v roce 2005 vystoupili Kateřina Englichová a Vilém Veverka na svém prvním společném koncertě, ukázalo se, že došlo k jednomu z nejšt'astnějších hudebních spojení na české scéně. Unikátní kombinace hoboje a harfy přinesla doposud málo vídané možnosti, a to na poli komorní i koncertantní hudby. Interpreti patří ke špičce svých oborů - pro fenomenální dvojici je charakteristické, že se oba dlouhodobě prosazují také individuálně, jako sólisté. V jejich repertoáru najdeme nejvýznamnější skladby pro hoboj, harfu a orchestr předních světových autorů, jako např. W. Lutoslawski, F. Martin, A. Schnittke, I. Yun, J. Hanuš – drtivou většinu z nich provedli v české premiéře. V roce 2009 pro Supraphon nahráli (spolu s klavíristou Ivo Kahánkem) album „Risonanza“. Vilém Veverka se v roce 2015, rovněž u Supraphonu, zásadním způsobem podílel i na sólovém albu Kateřiny Englichové „Musica per arpa“ . Společně vystoupují v řadě evropských zemí, ale také např. v Kanadě. Komplexnost obou interpretů podtrhuje právě rovněž významná činnosti na poli současné hudby. V roce 2010 společně debutovali se skladbami Isanga Yuna na festivalu Pražské jaro. O rok později pak provedli od téhož autora v Berlíně ve světové premiéře jeho „Duo – Kleines Doppelkonzert“. Pravděpodobně jako jediní interpreti současnosti realizovali Dvojkoncert W. A. Mozarta pro hoboj (orig. flétnu), harfu a orchestr C-dur KV. 299. Sólové nahrávky obou umělců najdeme v produkci hudebních vydavatelství Arco Diva a Supraphon. Účinkují: Kateřina Englichová - harfa Vilém Veverka - hoboj Na programu: Maurice Ravel, Carlos Salzedo, Claude Debussy, Antonio Pasculli
pořádá Smetanův dům Litomyšl

středa 27.4.2016 19:30 544. LHV - Litomyšlský symfonický orchestr
Tradiční jarní koncert Litomyšlského symfonického orchestru. Na koncertě zazní valčíky od Johanna Strausse ml., Antonína Dvořáka, polky Bedřicha Smetany a melodie z operet Franze Lehára a dalších. vstupné 120,- Kč
pořádá Smetanův dům Litomyšl

středa 25.5.2016 19:30 545. LHV - Vivaldi: Čtvero ročních dob
Cyklus koncertů pro housle a orchestr je nejslavnějším dílem italského barokního skladatele. Čtvero ročních období, 1. až 4. houslový koncert Antonia Vivaldiho pochází pravděpodobně z roku 1725. Je rozdělen na čtyři části, ve kterých Vivaldi popisuje průběh celého roku. Každé roční období se skládá z několika vět: Jaro (ptáci, potůčky, pastýřská idyla, venkovský tanec), Léto (Zefyr, Boreás, klid, komáři, bouřka, vichřice), Podzim (tanec, žně, opilý spánek, lov, útěk), Zima (chlad, vítr, déšť, krb, na ledě). Sólové housle zahraje vynikající mladý umělec, laureát mnoha houslových soutěží, pedagog Pražské konzervatoře a člen Smetanova tria houslista Jiří Vodička. Program: Peter Breiner: Beatles go Baroque (Concerto grosso ve stylu A. Vivaldiho) Adam Skoumal: Shalik pro housle a orchestr Antonio Vivaldi: Čtvero ročních dob Účinkují housle Jiří Vodička Collegium C&M Hradec Králové umělcký vedoucí Jaromír Křováček
pořádá Smetanův dům Litomyšl


Domů Historie Akce Nabídka Kontakt