Akce pořádané ve Smetanově domě
akce pořádané Smetanovým domem

neděle 2.4.2017 15:00 Když jde kůzle otevřít
Pohádku pro děti zahraje Hravé divadlo Inscenace na motivy známé české pohádky o chytrých kůzlátkách a vlkovi, kterému se nepodařilo přes veškerou snahu kůzlátka přechytračit. Kůzlátka, tak jako děti poslouchala svou maminku a nikomu neznámému dveře neotevřela, v tomto případě lstivému vlkovi. Nápaditě, s patřičnou dávkou humoru zpracované představení, u kterého se pobaví nejen děti, ale i dospělí. Pohádka je určena dětem od 3 do 9 let. Vstupné: 70 Kč
pořádá Smetanův dům Litomyšl

úterý 4.4.2017 19:00 F. R. Čech: Dívčí válka
Dívčí válka je nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v České republice. Její atraktivnost se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení. Autor sám o této komedii říká: "Dívčí válku jsem psal – tak říkajíc – českému národu „na míru", jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká (erotika, politika). Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. "Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice“. Hrají: Sandra Pogodová, F.R.Čech, Mojmír Maděrič, Jiří Štědroň, Miluše Bittnerová, Roman Skamene, Petr Jablonský, Petr Martinák, Evžen Hájek, Tereza Šefrnová, Bedřich Maruštík, Martina Šťastná a další. Vstupné: I. pořadí 369 Kč, II. pořadí 349 Kč (předprodej vstupenek v IC Litomyšl, tel. 461 612 161).
pořádá neurčeno

úterý 11.4.2017 19:00 Jeff Baron: Návštěvy u pana Greena
Abonentní divadelní představení. Uvádí Filmová a divadelní agentura. Autor: Jeff Baron Režie: Vladimír Michálek, překlad: Benjamin Kuras Hrají: Stanislav Zindulka a Daniel Tůma Legrační i dojemný příběh lásky a odpouštění. Náhodná automobilová nehoda přivádí do styku dva muže, jenž rozdělují dvě generace a kteří by se jinak nikdy nesetkali. Neštěstí navždy změní jejich životy. Vzájemné kontakty zprvu naráží na kontrast kultur, postupně se mezi nimi hrotí problémy osamělosti, předsudky, netolerance. Plynou však týdny, odhalují se tajemství, prověřují se lidské vztahy a vytváří přátelství... Délka představení: 120 minut, přestávka. Vstupné: 290-360 Kč (prodej zbylých vstupenek od 3. 4. v IC Litomyšl)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

středa 12.4.2017 19:30 Jarní koncert dechového orchestru Smetanova domu
Dechový orchestr Smetanova domu na svém tradičním jarním koncertu přivítá také letos vzácného hosta. Tentokrát jím bude oblíbená dechovka Dolnovanka. Diriguje: Jiří Tomášek, Zpěv: Hana Bauerová, Gabriela Řeháková a Radek Klusoň Vstupné: 100 Kč (předprodej v IC Litomyšl)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

čtvrtek 20.4.2017 17:00 Divadlo bratří Formanů: Aladin
Matěj Forman spolu s autorským týmem vytvořil magické představení, kde pomocí loutek, stínohry, výtvarné dekorace i působivého hlasu a hudby ožívají karavany velbloudů, otevírají se brány velkolepého paláce a pod nebem plným hvězd se rozprostírá nedozírná krajina pouště. Toto rodinné představení hledá všemožnými prostředky způsob, jak přenést dětské i dospělé diváky do míst, kde na samé hranici fantazie začíná cesta a na ní velké dobrodružství. Vstupné: 190 Kč (při předložení vstupenky z výstavy Imaginárium v Regionálním muzeu sleva 20 Kč)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

sobota 22.4.2017 19:00 Otevřené manželství
Divadelní představení uvádí Studio dva Praha. Brilantní tragikomedie o jednom svérázném manželském páru z pera italského dramatika Daria Fo (nositele Nobelovy ceny za literaturu) a jeho ženy Franky Rame je hereckou příležitostí pro dva vynikající herce - Janu Krausovou a Karla Rodena. Vstupné: 360 - 420 Kč (předprodej v IC Litomyšl, tel. 461 612 161)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

středa 26.4.2017 19:30 552. LHV: Litomyšlský symfonický orchestr
552. Litomyšlský hudební večer. Tradiční koncert Litomyšlského symfonického orchestru. Na programu: Ludwig van Beethoven Klavírní koncert č. 5 Es dur „Císařský“, op. 73 Antonín Dvořák Symfonie č. 8 G dur "Anglická", op. 88 Účinkují: Ester Godovská klavír Litomyšlský symfonický orchestr David Lukáš dirigent vstupné 150,- Kč Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, v Informačním centru Litomyšl, tel.: 461 612 161, nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.
pořádá Smetanův dům Litomyšl

čtvrtek 27.4.2017 19:00 Poprask na laguně
Temperament, rvačky, pračky, hádky, rozchody a usmiřování – to vše ve slavné klasické komedii ze slunné Itálie. Muži a ženy šílí! Podaří se snaživému soudnímu úředníkovi urovnat věčné spory mezi rozhádanými mileneckými páry? Commedia al dente, piccante, furiosa! Divadelní představení uvádí Studio DVA Praha. Hrají: Eva Holubová, Bohumil Klepl, Jana Krausová, Kryštof Hádek, Kristýna Fuitová Nováková, Jan Meduna, Jana Stryková, Petr Pěknic a další. Vstupné: I. pořadí 440 Kč, II. pořadí 390 Kč, III. pořadí 360 Kč (předprodej v IC Litomyšl nebo www.smetanuvdum.cz)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

pátek 28.4.2017 18:00 Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha
Písničky Ježka, Voskovce a Wericha a mnohé další v podání výjimečných hudebníků. Ondřej Ruml s pianistou Matejem Benkem a trumpetistou Mírou Hloucalem zaranžovali a natočili písničky Ježka, Voskovce a Wericha. Album bylo velmi příznivě přijato kritikou i veřejností a bylo oceněno i Zlatou deskou. Kromě již dvou zmíněných muzikantů nesmím opomenout zmínit Badyho Zbořila na bubny, Rasťo Uhríka na kontrabas a Radka Zapadlo na saxofon. Na desce hostovali také Zdeněk Svěrák a Ondřej Brzobohatý s Jirkou Macháčkem. Vstupné: 190 Kč
pořádá Smetanův dům Litomyšl

úterý 2.5.2017 19:30 Volba Miss Majáles 2017
Majálesová dance party s volbou Miss Majáles 2017. Vstupné: 70 Kč
pořádá Majáles Litomyšl o.p.s.

neděle 7.5.2017 15:00 Pipi Dlouhá punčocha
Pohádku pro děti uvádí Hoffmanovo divadlo Uherské Hradiště. Vstupné: 70 Kč
pořádá Smetanův dům Litomyšl

úterý 9.5.2017 19:00 Jméno
Abonentní divadelní představení. Uvádí: Divadlo Verze Autor: Matthieu Delaporte a Alexandre de la Patelli?re Režie: Thomas Zielinski, překlad Jaromír Janeček Hrají: Roman Zach, Jana Janěková ml., Petr Lněnička, Jan Dolanský a Linda Rybová Jméno je brilantní komedií podle nejlepší francouzské tradice. Polštářová bitva omezenců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že svá omezení už dávno překonali. Hra nabízí vysoce komický pohled na sebejisté zastánce svobodného myšlení. Vstupné: 290-360 Kč (prodej zbylých vstupenek v IC Litomyšl)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

pondělí 15.5.2017 19:30 553. LHV: Guitar4mation
Guitar4mation je kytarový kvartet se sídlem ve Vídni. Členové souboru - Petr Saidl (Česká Republika), Michal Nagy (Polsko), Martin Schwarz a Martin Wesely Rakousko) představují posluchačům hudbu 20. a 21. století v nové, netradiční formě. Repertoár zahrnuje skladby impresionismu, hudbu španělskou, latinskoamerický folklór, jazz i popové aranže. Originální kompozice i vlastní úpravy skladeb vtiskly kvartetu nezaměnitelný zvuk. Účinkují: Petr Saidl Česká Republika 8-strunná kytara Martin Wesely Rakousko, kytara Michal Nagy, Polsko, kytara Martin Schwarz, Rakousko, 8-strunná kytara vstupné 150 Kč Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, v Informačním centru Litomyšl, tel.: 461 612 161, nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.
pořádá Smetanův dům Litomyšl

čtvrtek 18.5.2017 19:00 Česká kuchařka
Hra je uváděna při příležitosti konání 6. Gastroslavností M. D. Rettigové. Uvádí: Městské divadlo Kladno Autoři: Šimon Caban, Magdalena Dobromila Rettigová Scéna a režie Šimon Caban Hrají: Magdalena - Alena Štréblová, Dobromila - Petra Tenorová, Pospíšil - Jan Grundman, Metternich - Petr Buchta, Rettig - Jiří Š. Hájek, Koráb - Tomáš Petřík, Dobromila - Ivan Vodochodský Divadelní adaptace největšího českého bestselleru všech dob z kuchyně Městského divadla Kladno! Domácí kuchařka Magdaleny Dobromily Rettigové vyšla poprvé v roce 1826, ihned se stala samozřejmou součástí téměř každé domácnosti, nedocenitelným průvodcem a zastáncem všech začínajících a bezradných kuchařek i inspirací těm zkušenějším. Délka představení: 120 minut, přestávka Vstupné: 340 -390 Kč (předprodej v IC Litomyšl, tel. 461 612 161 a na www.smetanuvdum.cz)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

úterý 30.5.2017 17:00 Království ctností a Neřestí
Projekt ZUŠ Open.
pořádá Základní umělecká škola Bedřicha Smetany

čtvrtek 1.6.2017 19:00 Rošáda
Abonentní divadelní představení. Uvádí Divadelní spolek Frída. Scénář a režie: Jakub Nvota Hrají: Martin Trnavský, Bára Munzarová, Radim Novák, Marika Procházková Laura žije se svým manželem Viktorem, ve šťastném vztahu. Viktor má dobrou práci, vždy se o všechno postará…, ale poslední dny se začíná chovat divně. Laura tuší, že se něco děje, ale nedokáže tomu přijít na kloub hned. Délka představení: 140 minut, přestávka. Vstupné: 290-360 Kč (prodej zbylých vstupenek od 3. 4. v IC Litomyšl)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

sobota 3.6.2017 19:30 Michal Horáček - Na cestě
S výjimečným koncertním projektem, který mapuje tvorbu textaře, básníka a producenta Michala Horáčka, přijede Michal Horáček osobně. Zazní především písně, které během třicetileté spolupráce vytvořil se skladatelem Petrem Hapkou a dalšími autory, tedy písně, které prověřil čas, éter i zájem posluchačů mnoha generací. Zpívat budou František Segrado, Lenka Nová a Ondřej Ruml. Zpěváky doprovodí orchestr vynikajících sólistů. Vstupné: I. pořadí 490 Kč, II. pořadí 400 Kč, III. pořadí 360 Kč (předprodej vstupenek bude zahájen 27. 2. 2017 v Informačním centru Litomyšl). Výtěžek benefiční akce bude věnován na podporu činnosti Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro nevidomé Dědina, o.p.s.
pořádá Rehabilitace Rudolf Kosina

neděle 4.6.2017 15:00 O Sněhurce
Pohádku pro děti uvádí Malé divadélko Praha. Vstupné: 70 Kč
pořádá Smetanův dům Litomyšl

čtvrtek 15.6.2017 19:00 Africká královna
Abonentní divadelní představení. Uvádí: Divadlo Palace Praha Autor: Cecil Scott Forester Adaptace: Věra Mašková Režie: Viktorie Čermáková Hrají: Hynek Čermák a Linda Rybová Humorný i dramatický příběh o tom, k čemu dokáže chytrá žena přinutit zamilovaného muže, odehrávající se v Africe uprostřed první světové války, baví čtenáře i diváky už řadu let, a přesto neztrácí nic ze své působivosti. Délka představení: 105 minut bez přestávky. Vstupné: 290-360 Kč (prodej zbylých vstupenek v IC Litomyšl)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

středa 21.6.2017 19:00 Divadlo Járy Cimrmana: České nebe
Hra s podtitulem Cimrmanův dramatický kšaft. Svatý Václav, praotec Čech a Jan Amos Komenský jsou členy nebeské komise. Rozhodují o tom, kdo se dostane do nebe, a kdo ne. Když ale Komenský chce jako další členku komise prosadit Boženu Němcovou, dojde ke konfliktu. To vše se odehrává na jevišti během hry, pod kterou Jára Cimrman připsal, že je vhodná k národním oslavám 28. října, ale lze ji uvádět i při jiných příležitostech. V posledním dramatu z dílny oblíbené autorské dvojice Smoljak, Svěrák účinkují: Zdeněk Svěrák, Miloň Čepelka, Jan Hraběta, Petr Brukner, Petr Reidinger, Jaroslav Weigel, Genadij Rumlena, Václav Kotek a další. Vstupné: I. pořadí 410 Kč, II. pořadí 380 Kč, III. pořadí 350 Kč (předprodej v IC Litomyšl a na www.smetanuvdum.cz)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

pátek 30.6.2017 18:00 - 19:30 Rusalenka (2)
Jiřina Marková Krystlíková: Rusalenka Operní představení pro děti od osmi let na motivy nejznámější pohádkové opery Antonína Dvořáka Rusalka. Premiéra na objednávku festivalu Rusalka Šárka Stejskalová Princ Martin Vydra Vodník Michael Kubička Ježibaba Tereza Papoušková Sólisté, soubor a orchestr Dětské opery Praha Režie Jiřina Marková Krystlíková Dirigent Jan Chalupecký 290 Kč 50% sleva pro děti do 15 let a studenty Počet přestávek: 1 Předpokládaný čas konce: 19.30 hodin
pořádá Smetanova Litomyšl, o.p.s.

pátek 30.6.2017 14:00 - 15:30 Rusalenka (1)
Jiřina Marková Krystlíková: Rusalenka Operní představení pro děti od osmi let na motivy nejznámější pohádkové opery Antonína Dvořáka Rusalka. Premiéra na objednávku festivalu Rusalka Šárka Stejskalová Princ Martin Vydra Vodník Michael Kubička Ježibaba Tereza Papoušková Sólisté, soubor a orchestr Dětské opery Praha Režie Jiřina Marková Krystlíková Dirigent Jan Chalupecký 290 Kč 50% sleva pro děti do 15 let a studenty Počet přestávek: 1 Předpokládaný čas konce: 15.30 hodin
pořádá Smetanova Litomyšl, o.p.s.

neděle 2.7.2017 11:00 - 12:15 Bedřich No.1
Bedřich Smetana byl skladatelská jednička. Přijďte se o tom přesvědčit na premiéru interaktivního pořadu. A pozor: uslyšíte dokonce i jeho skladbu No. 1! Petr Kadlec – průvodní slovo Komorní filharmonie Pardubice Dirigent Marko Ivanović 290 Kč 50% sleva pro děti do 15 let a studenty Počet přestávek: 0 Předpokládaný čas konce: 12.15 hodin
pořádá Smetanova Litomyšl, o.p.s.

středa 12.7.2017 19:30, park Středa, hudby Vám třeba
Téměř každou prázdninovou středu posezení s živou hudbou různých žánrů v hudebním pavilonu v parku za Smetanovým domem. Občerstvení zajištěno. Vstup volný.
pořádá Smetanův dům Litomyšl

sobota 14.10.2017 19:00 Dalibor Janda se skupinou Prototyp
Koncert, na kterém zazní staré i novější hity trojnásobného slavíka. Host Jiřina Anna Jandová. Předprodej vstupenek od 12. 6. 2017.
pořádá Rehabilitace Rudolf Kosina

sobota 9.12.2017 10:00-17:00 Když Vánoce klepou na dveře
Vánoční dílny pro děti a dospělé, patchwork, inspirace pro štědrovečerní stůl, netradiční vánoční menu v restauraci Karlov, promítání pohádek pro nejmenší.
pořádá Rodinné centrum Litomyšl


Domů
Historie Akce Nabídka Kontakt