Akce pořádané ve Smetanově domě
akce pořádané Smetanovým domem

středa 8.4.2015 19:30 Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho - 1. abonentní představení
Klicperovo divadlo Hradec Králové autor: Ladislav Smoček, režie: David Drábek účinkují: SVATAVA Pavla Tomicová, OUTĚCHOVÁ Lubor Novotný, BURKE Jiří Zapletal, TICHÝ Miroslav Zavičár, VÁCLAV Ondřej Malý Surrealistická crazy-komedie, ze které zůstane rozum stát - a pak si sedne. Tedy pokud budou volné přístavky. Kdo viděl legendární inscenaci Činoherního klubu s Boleslavem Polívkou, Ninou Divíškovou a spol., ten jistě ocení naši odvahu... Dr. Burke je takový Don Quijote dneška a kolega Tichý jeho oddaný Sancho Panza. Dr. Burke je lidumil-amatér, ovšem bezmála i masový vrah. A troglodytní Svatava se touží provdati za chodského nápadníka Václava Václava, což je ukázkový Vidlák Vidlák. Její matka, vdova Outěchová, si každé ráno uklohní dva šedavé culíčky a upeče kontejner buchet. Když se důchodce Burke dozví o labutí písni svého podnájmu, propukne nevýslovná řež! Ale nebojte se, celé je to dojemně zbabrané a trapné, Smočkova šťavnatá čeština cáká všude kolem, radují se všichni - ano, i sýkorka Máňa, špekolizka! Čím více se cítí domnělý vrah Burke ohrožen, tím hloub se noří do své minulosti. Vybavují se mu vzpomínky na bezúhonné mládí i dětství, jejich radosti („Na Vánoce strojil jesličky. Sbíral motýly a brouky a zkoumal vesmír… Pět duhových kuliček jsem měl!“), i na rodičovská naučení a katechismové pravdy („Proč je život takovej, proč? Proč pořád někde něčo číhá? Proč? Proč muší člověk néšt takovej těžkej kšíž? Maminko, tatínku, vy jste mi to dobže žíkali!“) Podivuhodně podtrhuje Smoček tyto reminiscence situačním gagem; Burkovi zakousnuvšímu se do Václavovi zadnice vypadnou zuby a stařík začne zcela dětinsky šišlat. Burke se vrátil zpět až tam, kde se jeho osobnost definitivně zformovala. Kruh se uzavřel. Délka představeni 2:20 s přestávkou Vstupné 340 Kč / 300 Kč Cena abonomá: 1. pořadí 790 Kč / 2. pořadí 730 Kč Prodej abonentních vstupenek jarní divadelní sezony bude zahájen v kanceláři Smetanova domu 16. března 2015 pro stávající abonenty, od 23. března 2015 budou v prodeji nevyzvednuté a nové divadelní abonentky. Volné vstupenky v prodeji od 1. dubna 2015 v IC Litomyšl. Více informací na tel. 461 613 239
pořádá Smetanův dům Litomyšl

neděle 12.4.2015 15:00 Pohádková neděle: Čtyřlístek v pohádce
Divadlo D5 Praha režie: Libor Jeník, na motivy Čtyřlístku podle Jaroslava Němečka Není snad nikdo, kdo by neznal čtveřici nerozlučných kamarádů - dobrosrdečnou a důvtipnou hospodyňku Fifinku, trochu roztržitého, ovšem geniálního vynálezce profesora Myšpulína, často ustrašeného, ale oddaného kamaráda a vtipálka Pinďu a samozřejmě, nemotorného siláka Bobíka, který spolu s Pinďou neustále vymýšlí jednu lotrovinu za druhou. Ano, správně. Je to Čtyřlístek! Ale kdyby se přece jen našel někdo takový, kdo by naše veselé kamarády neznal, tak pro takové máme návrh. Pojďte se na Čtyřlístek podívat do divadla. délka představení: 60 minut vstupné: 70 Kč vstupenky v prodeji hodinu před představením v pokladně Smetanova domu
pořádá Smetanův dům Litomyšl

úterý 14.4.2015 19:00 4TET: koncertní verze IIIb - vyprodáno!!!
Koncert vokálního seskupení 4TET (tenor David Uličník, baritone 1 Jiří Korn, baritone 2 Jiří Škorpík, bass Dušan Kollár) - IIIb verze programu (obnovená verze s novými sólo i společnými písněmi). Již 12 let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady vokální seskupení 4TET. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou v nové verzi programu, která měla premiéru na podzim 2012. Umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev tohoto vokálního seskupení se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna. Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké a "taneční" výkony všech aktérů na jevišti. To vše rozhodně nenechá nikoho chladným a odměnou jsou jim vždy vyprodané koncerty s neopakovatelnou atmosférou. Není tedy divu, že vystoupení 4TETu bývají vyvrcholením jak prestižních akcí, tak i společenských událostí. Vstupné: I. pořadí 450 Kč, II. pořadí 400 Kč, balkon 380 Kč - vstupenky na tento pořad jsou již vyprodány!
pořádá neurčeno

pátek 17.4.2015 9:00 Honza Nebojsa
Na motivy českých pohádek napsali - František Kaska, Petr Mlád a Veronika Bergerová. Hrají - Jana Tenglerová ( Dana Mládová ) a Petr Mlád. Výprava - Jaroslav Hrubý, režie - Petr Mlád. uvádí: Divadýlko KUBA Plzeň Pohádka Honza Nebojsa vypráví, činoherně i pomocí loutek, o jednom Honzovi, kmotře Smrti, strašení a Lidunce ( a kterak to všechno kdysi kdesi se strachem bylo nebylo ). Honzové bývají hloupí, chytří, někdy se málem stanou králem, jindy se toulají s Mařenkou po lese, nebo osvobozují princezny. Náš Honza se nebojí. Nebojí se ničeho a nikoho, dokonce ani samotné .... Všichni vesničané si myslí, že je to divné, že se Honza ničeho nebojí. Proto si nemůže vzít Lidunku za ženu - z ničeho nemá strach a ještě ke všemu je chudý jak kostelní myš. Tak se Honza vydává do světa, aby se naučil bát. Kmotra Smrt mu poradí, že ve starém hradě ještě nikdo do rána nevydržel, tam Honza určitě pozná, co je to strach. Ale ani tam se Honza nebojí, ikdyž se všechna strašidla snaží. Honza vydrží na hradě až do rána a dostává za odměnu měšec zlaťáků. Alespoň si může vzít Lidunku za ženu. Je bohatý a to, že se nebojí už tolik nevadí. Brzy se Lidunce a Honzíkovi narodí syn. Přichází je navštívit kmotra Smrt a Honza se konečně začne bát - o syna a o Lidunku. Představení nabízí několik pohledů na téma strach.. Je lepší mít strach, anebo být Nebojsou? Čeho se člověk může bát? Koho se může bát? Ale především o koho by se měl bát. Délka představení: 45 - 50 minut. Představení pro pozvané děti MŠ i pro veřejnost
pořádá Smetanův dům Litomyšl

sobota 18.4.2015 15:00 Michal na hraní - Michal Nesvadba
V sobotu 18. dubna od 15:00 se ve Smetanově domě v Litomyšli koná nejoblíbenější dětské divadelní představení autora a protagonisty Michala Nesvadby s názvem Michal na hraní. O co půjde? O soutěže, o zábavu, o aktivní zapojení úplně všech dětí v sále do hodiny plné her s Michalem z Kouzelné školky! Vstupné: 160 Kč (předprodej v IC Litomyšl, tel. 461 612 161)
pořádá neurčeno

neděle 19.4.2015 19:00 Noelle Chatelet: Žena Vlčí mák (akce 1+1 zdarma!)
Divadelní představení, monodrama, ve kterém jedinou a zároveň jedinečnou roli Marty ztvárnila excelentní Hana Maciuchová. Starší dáma prožívá ve věku, kdy se většina jejích vrstevnic už dávno smířila s šedí, jednotvárností a osamělostí zbytku života, nečekané, šokující citové vzplanutí, neuvěřitelnou, ostýchavou a stejně intenzivně opětovanou lásku k muži ještě o deset let staršímu než je ona sama. Vstupné: 270 - 330 Kč (od 3. 4. ke každé zakoupené vstupence druhá zdarma!!!) (předprodej v IC Litomyšl, tel. 461 612 161)
pořádá neurčeno

pondělí 20.4.2015 18:00, malý sál Sbor paní a dívek slaví 20. narozeniny
Uslyšíte stálé i novější skladby. Večerem budou provázet Stanislav Švejcar a Ondřej Vomočil. Jako host vystoupí instrumentální soubor ZUŠ B. Smetany Heblata, dále pak litomyšlské sbory Mužský pěvecký sbor, Vlastimil a Kos Pedagogické školy v Litomyšli v komornějším obsazení. Vstupné je dobrovolné.
pořádá Sbor paní a dívek v Litomyšli + Spolek paní a dívek

středa 22.4.2015 19:30 Jarní koncert dechového orchestru Smetanova domu
Dechový orchestr pod vedením pana Jiřího Tomáška uvede nově nastudované instrumentální skladby se svými sólisty. V programu koncertu se představí žáci Základní umělecké školy Bedřicha Smetany v krásné skladbě Františka Uhlíře „K dobré náladě“ se svým sólem pro čtyři klarinety s doprovodem orchestru. Posluchači samozřejmě v průběhu večera uslyší i celou řadu lidových českých i moravských skladeb, které svým zpěvem doprovodí Hana Bauerová, Ludmila Hrodková a Jan Sisr. Program celého koncertu bude konferovat moderátor Karel Hegner. I on přispěje svým zpěvem k dobré náladě a s orchestrem si zazpívá několik skladeb. Vstupné: 80 Kč (předprodej v IC Litomyšl, tel. 461 612 161)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

čtvrtek 23.4.2015 19:30 Rob Becker: Caveman
Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví. Hraje: Jan Holík nebo Jakub Slach Režie: Patrik Hartl Hudba: David Kraus Vstupné: I. pořadí 330 Kč, II. pořadí 300 Kč (předprodej v IC Litomyšl, tel. 461 612 161 a na www.ticketportal.cz)
pořádá neurčeno

pátek 24.4.2015 19:30 Vinnetou
Městské divadlo Kladno autor: Petr Kolečko režie: Ondřej Pavelka účinkují: Old Shatterhand Jakub Prachař | Vinnetou Vojtěch Kotek | Nšo-či Šárka Opršálová | Klekí-petra Marie Štípková | Ribanna Petra Tenorová nebo Lenka Zahradnická | Kulaté sklo Petr Buchta | Sam Hawkens Daniel Čámský | Castlepool Jiří Š. Hájek | Bancroft Jiří Hajdyla | Medvídek Ondřej Novák | Santer Tomáš Petřík | Inču-čuna, Tašunka Hynek Chmelař Ten příběh o pokrevním bratrství ušlechtilého indiánského náčelníka a udatného greenhorna, který se stal nejslavnějším zálesákem Divokého západu, je v Čechách všem dobře známý. Snad každému, kdo zaslechne ta dvě jména, začne v uších znít chytlavá filmová melodie a leckomu se možná vybaví i stránky ilustrované Zdeňkem Burianem. Ostatně, kdo se v dětství alespoň na chvíli nestal Vinnetouem či Old Shaterhandem (nebo Ribannou). A kdo měl houpacího koně, pojmenoval ho nejspíš Hatátitlá anebo Ilčí. Co na tom, že se Karel May do Ameriky podíval až dávno potom, co Vinnetoua dopsal. Co na tom, že se všichni ti filmoví indiáni ve skutečnosti jmenovali Gojko, Dragan nebo tak nějak, Vinnetou byl Francouz a jediný skutečný Američan hrál Němce… přece na tom příběhu je cosi výjimečného. Nejspíš ty osudové zvony. A co má společného středověké hradiště Drahúš se zlatem z Nugget-tsilu? Inu, nejspíš zase ty zvony. Inscenace není vhodná pro diváky do 15 let. Délka představení: 110 minut s přestávkou Vstupné: I. pořadí 250 Kč, II. pořadí 210 Kč předprodej vstupenek v IC Litomyšl, tel. 461 612 161
pořádá Smetanův dům Litomyšl

sobota 25.4.2015 19:30 DASHA & LÁĎA KERNDL & JAN SMIGMATOR S VELKÝM SWINGOVÝM ORCHESTREM ČESKÁ TŘEBOVÁ
Swingové hvězdy na lázeňském nebi. Výjimečný koncert současných tří nejslavnějších interpretů swingové hudby v naší zemi. Vystoupí král českého swingu-český Frank Sinatra - Laďa Kerndl, který dne 16.5.2015 oslaví sedmdesát let života a dále jeho mladí následovníci zpěvačka Dasha a Jan Smigmator, kteří již od roku 2011 na Dvojce Českého rozhlasu každou sobotu v poledne propagují swing v pořadu Klub Evergreen. Laďa Kerndl řadu let zpíval na zámořských lodích. Po těžké nemoci v roce 1994 a řadě operací se navrátil do naší vlasti a spolu s Karlem Hálou se stali velkými propagátory swingové hudby. Na našem koncertu bude pokřtěno nové CD s názvem YOU a kniha Ladi Kerndla „ Kariéra na druhý dech“. Zpěvačka DASHA je velmi uznávanou interpretkou nejenom swingu a jazzové hudby, ale je i nositelkou Ceny Thalie 2010 za roli Máří Magdaleny v muzikálu JESUS CHRIST SUPERSTAR. Zpívala v řadě dalších muzikálů - například hlavní role v Hudebním divadle Karlín Praha / CARMEN, AIDA/. Od roku 1998 vystupuje s Karlem Gottem na jeho koncertech. Jan Smigmator je nejmladším interpretem našeho koncertu. Již opakovaně vystupoval v Litomyšli, kterou si zamiloval pro její atmosféru i výtečné publikum. Jeho pojetí swingu je tradiční, ovšem s mnoha moderními prvky, protože jeho vzory jsou Frank Sinatra, Paul Anka, Tony Bennet ale i Michael Bublé nebo Matt Dusk. Na koncertě zazní krásné melodie, například Strangers In The Night, Georgia on My Mind, Smile, SWAY, The Girl From Ipanema, In The Mood.. Swingové hvězdy pod vedením Milana Špičáka doprovodí Velký swingový orchestr Kulturního centra Česká Třebová, který v letošním roce oslaví 35 let od svého založení panem Stanislavem Vosykou. Vstupné: I. pořadí 250 Kč, II. pořadí 210 Kč předprodej vstupenek v IC Litomyšl, tel. 461 612 161
pořádá Smetanův dům Litomyšl

neděle 26.4.2015 19:00 F. R. Čech: Dívčí válka
Dívčí válka je nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v České republice. Její atraktivnost se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení. Autor sám o této komedii říká: "Dívčí válku jsem psal – tak říkajíc – českému národu „na míru", jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká (erotika, politika). Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. "Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice“. Hrají: Sandra Pogodová, F.R.Čech, Mojmír Maděrič, Jiří Štědroň, Miluše Bittnerová, Roman Skamene, Petr Jablonský, Petr Martinák, Evžen Hájek, Tereza Šefrnová, Bedřich Maruštík, Martina Šťastná a další. Vstupné: I. pořadí 349 Kč, II. pořadí 329 Kč (předprodej vstupenek v IC Litomyšl, tel. 461 612 161).
pořádá neurčeno

pondělí 27.4.2015 19:30 Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete? - 2. abonentní představení
Divadlo Palace Theatre Praha autoři: Jean-Jacques Bricaire a Maurice Lassayques režie: Petr Palouš účinkují: Ondřej Vetchý, Kateřina Hrachovcová-Herčíková, Jaromír Dulava, Kamila Špráchalová/Dana Černá, Martina Hudečková, Otmar Brancuzský/Zdeněk Vencl Christian má "nemoc". S každou ženou vydrží jen chvíli. Byl ženatý s Gisele, ale po čase na něj padla hrůza a pocítil nepřekonatelnou potřebu utéct. Aby své svědomí alespoň částečně utišil, uzavřel ve prospěch své ženy vysokou životní pojistku a předstíral, že se na rybách utopil. Tento trik úspěšně použil v životě dvakrát a právě se ho chystá zrealizovat potřetí. Jenomže tentokrát mu osud postaví do cesty problém v podobě přítele z dětství, který ho pozná podle náhodné fotografie v novinách a navštíví ho. Christian, který měl vždy vše dopodrobna naplánováno, musí najednou improvizovat a ke své hrůze se ocitá tváří v tvář se svými "vdovami" i novou snoubenkou. Podaří se mu tuto nezávidění hodnou situaci zvládnout i potřetí? Vstupné 340 Kč / 300 Kč Cena abonomá: 1. pořadí 790 Kč / 2. pořadí 730 Kč Prodej abonentních vstupenek jarní divadelní sezony bude zahájen v kanceláři Smetanova domu 16. března 2015 pro stávající abonenty, od 23. března 2015 budou v prodeji nevyzvednuté a nové divadelní abonentky. Volné vstupenky v prodeji od 20. dubna 2015 v IC Litomyšl. Více informací na tel. 461 613 239
pořádá Smetanův dům Litomyšl

středa 29.4.2015 17:00 Taneční akademie ZUŠ Litomyšl
pořádá Základní umělecká škola Bedřicha Smetany

úterý 5.5.2015 16:30 Vystoupení dětí z MŠ Zámecká k svátku matek
Pro rodiče, prarodiče a veřejnost.
pořádá I. mateřská škola

středa 13.5.2015 19:30 537. LHV: Litomyšlský symfonický orchestr
Velký sál Smetanova domu Tradiční jarní koncert Litomyšlského symfonického orchestru ve velkém sále Smetanova domu Na programu: Vilém Blodek: Východ měsíce - intermezzo z opery V studni Joseph Haydn: Koncert pro housle a orchestr G dur č.2, 1.věta Allegro sólo: Terezie Štanclová - housle Edvard Grieg: Koncert pro klavír a orchestr, a moll, Op. 16, 2.věta Adagio sólo: Pavlína Šeflová - klavír Eduard Parma: Cesta ke hvězdám (orch. arr. David Lukáš) sólo: Vilém Münster - saxofon Ludvig van Beethoven: Symfonie No.6 F dur, Op. 68 "Pastorální" vstupné 120,- Kč přenosná abonentní vstupenka 550,- Kč přenosná abonentní vstupenka studentská 400,- Kč Abonentky lze zakoupit v kanceláři Smetanova domu od 9. do 25. září 2014 v pracovní době od 8:00 do 15:30 hod. Vstupenky na jednotlivé koncerty v prodeji hodinu před začátkem v místě konání.
pořádá Smetanův dům Litomyšl

sobota 16.5.2015 Opera pod májovým nebem 2015
Šestý ročník Opery pod májovým nebem aneb večer plný vycházejících hvězd opět přinese to nejlepší z klasické hudby. Čtyři mladí interpreti stojící na prahu své pěvecké a dirigentské kariery předvedou to nejlepší ze své operní kuchyně.. Zatímco mezinárodní festival Smetanova Litomyšl nabízí převážně plně profesionální hudební provedení a interpretaci, Smetanův dům, skrze ojedinělou akci Opera pod májovým nebem, dává příležitost začínajícím talentům, u kterých je předpoklad, že již brzy stanou na prknech, jež znamenají svět. V kotlině české se rozumí prkna zlaté kapličky Národního divadla v Praze. Než se tak stane, je zapotřebí nasbírat bohaté zkušenosti nejen s hudební frází, ale i poznat tajemství interpretace nebo řečeno jinak, naučit se jak pracovat s publikem. A protože zkušenosti se nedají naučit, ale prožít, Smetanův dům se štědrým přispěním svých mecenášů a sponzorů letos již po šesté nabízí možnost mladým zpěvákům a dirigentům účinkovat na open air koncertu v srdci města s profesionálním orchestrem před lety prověřeným operním publikem. Neznamená to však, že by koncert byl prováděn ve tvz. studentské kvalitě. Na Operu pod májovým nebem jsou zváni jen ti nejlepší - laureáti mnoha tuzemských i mezinárodních soutěží, kteří již měli to štěstí, stát po boku a pracovat s nejlepšími svého oboru. Ostatně každoroní nadšené ovace stovek diváků mluví za své. Však se přijďte se přesvědčit sami.. Místo konání - Smetnovo nám. před sochou Bedřicha Smetany, vstup volný V případě nepříznivého počasí koncert přesunut do velkého sálu Smetanova domu
pořádá Smetanův dům Litomyšl

úterý 19.5.2015 16:00 50 let "Vertexové školky" 1965-2015
Vystoupení jednotlivých tříd II. MŠ. Vstupné: 35 Kč
pořádá II. mateřská škola

středa 20.5.2015 19:30 Minipárty Karla Šípa
Zcela nová a jedinečná talkshow Karla Šípa s hostem Josefem Aloisem Náhlovským. Ve volném dialogu proberou jeho umělecké začátky, zážitky ze studentských let, společně pohovoří o sportovních aktivitách, proberou i cesty do zahraničí opředené veselými historkami a přidají úsměvné příhody ze života populárních umělců. Prostor dostanou také dotazy diváků. Vstupné: I. pořadí 230 Kč, II. pořadí 190 Kč (předprodej vstupenek v IC Litomyšl, tel. 461 612 161)
pořádá Smetanův dům Litomyšl

čtvrtek 21.5.2015 19:30 Mafie a city - 3. abonentní představení
Divadelní agentura SophiaArt autor: Luca Chaumar režie: Ivan Vyskočil účinkují: Ivan Vyskočil, Lukáš Langmajer, Veronika Nová a Karel Zima Francouzská komedie ze současnosti, jejímž obsahem není obligátní manželský trojúhelník. Přiznat se svému nejlepšímu příteli, že jsem milencem jeho dcery... je záležitostí delikátní. Zejména pak, je-li on kmotrem mafie... Jak reagovat na skutečnost, že s vaší dcerou chodí o dost starší muž? A jaké jsou praktiky sicilské mafie při řešení těchto delikátních rodinných záležitostí? A když se do příběhu trefně zamotá kuriózní požadavek vyznavače buddhizmu, umocní se dvojsmyslností obsahu vzájemných dialogů, je zábava všech diváků zaručena a následně umocněna přesvědčivými hereckými výkony. Vstupné 340 Kč / 300 Kč Cena abonomá: 1. pořadí 790 Kč / 2. pořadí 730 Kč Prodej abonentních vstupenek jarní divadelní sezony bude zahájen v kanceláři Smetanova domu 16. března 2015 pro stávající abonenty, od 23. března 2015 budou v prodeji nevyzvednuté a nové divadelní abonentky. Volné vstupenky v prodeji od 14. května 2015 v IC Litomyšl. Více informací na tel. 461 613 239
pořádá Smetanův dům Litomyšl

neděle 24.5.2015 15:00 Pohádková neděle: O čarodějnici Chytrolíně
Liduščino divadlo, Roztoky u Prahy scénář: Ludmila Razimová Veselá pohádka s písničkami, plná kouzel, překvapení a komických situací ukáže dětem, jak se na jednu věc mohou dívat čtyři tvorové naprosto odlišnýma očima a jak je důležité snažit se najít společné řešení, i když to na začátku vypadá jako nemožné. Princ Truhlík se má ujmout vlády, ale je líný. Nakonec se raději vydá do světa na zkušenou. Ocitne se u čarodějnice Chytrolíny, která prince přesvědčí, že se právě stal pánem celého světa. Princ jim uvěří a ani si nevšimne, že se z něj místo vládce stal obyčejný sluha. Než se všechny zádrhele vyřeší, strhne se pěkná mela... délka představení: 60 minut vstupné: 70 Kč vstupenky v prodeji hodinu před představením v pokladně Smetanova domu
pořádá Smetanův dům Litomyšl

čtvrtek 28.5.2015 19:30 538. LHV: Autorský koncert Petra Jiříčka
Malý sál Smetanova domu Koncert komorní a sborové tvorby mladého hudebního skladatele z Litomyšle. Lukáš Hrubeš (klavír), Jan Kratochvíl (lesní roh), Jiřina Macháčková (kytara), Lucie Vavřínová (flétna), Leoš Krejčí (zpěv) a další ansámbly: Vox Humana (sbormistr Petr Jiříček), Lilium (sbormistryně Lucie Vavří- nová ), Lidový soubor Heblata (vedoucí Ladislava Blajdová) Na programu: Klavírní sonáta „Terezčiny bylinky“ (Premiéra!), Ciaconna pro Káťu, Pirátská fantazie, Koncertík pro pravou hornu a levého klavíristu, Ave Maria, výběr z muzikálu Píseň písní, kantáty Hodinky a další vstupné 150,- Kč přenosná abonentní vstupenka 550,- Kč přenosná abonentní vstupenka studentská 400,- Kč Abonentky lze zakoupit v kanceláři Smetanova domu od 9. do 25. září 2014 v pracovní době od 8:00 do 16:30 hod. Vstupenky na jednotlivé koncerty v prodeji hodinu před začátkem v místě konání.
pořádá Smetanův dům Litomyšl

pátek 5.6.2015 110 let Smetanova domu
pořádá Smetanův dům Litomyšl

úterý 9.6.2015 19:30 Na mělčině - 4. abonentní představení
Divadlo Kalich Praha autor: Frank Houtappels režie: Jakub Nvota účinkují: Iva Janžurová, Miroslav Vladyka, Sabina Remundová, Barbora Munzarová Představení je plné svérázného černého humoru, který v některých případech nezanechá ani jedno oko suché, a příjemných životních paradoxů. Velice inspirativní je obdivuhodná síla Ingrid vzepřít se svému osudu v jakémkoli věku, a to i bez ohledu na úspěšný výsledek. Iva Janžurová tak opět ukázala, že je žena na svém místě a herečka, jak se patří. Promarněnost života je silné téma a rezonuje i v této hořké hře, v níž postavy obrazně uvíznou na mělčině, podobně jako vorvaň, který ztratil svůj kompas…“ Komedie Na mělčině disponuje životní moudrostí, humorem a zároveň je v ní odvěký příběh běhu času, vnímaný přes model rodiny. Každý z nás dospěje pod ochranou rodičů, aby záhy začal chránit je, starat se o ně a doufal, že je pro svoje děti tím, čím byli rodiče pro něho. Toto odvěké střídání generací přináší pravdy, ale i trpkost, ironii života a humor jako zbraň, díky níž je možné přežít. délka představení: 140 minut Vstupné 340 Kč / 300 Kč Cena abonomá: 1. pořadí 790 Kč / 2. pořadí 730 Kč Prodej abonentních vstupenek jarní divadelní sezony bude zahájen v kanceláři Smetanova domu 16. března 2015 pro stávající abonenty, od 23. března 2015 budou v prodeji nevyzvednuté a nové divadelní abonentky. Volné vstupenky v prodeji od 2. června 2015 v IC Litomyšl. Více informací na tel. 461 613 239
pořádá Smetanův dům Litomyšl

neděle 14.6.2015 15:00 Pohádková neděle: Pat a Mat jedou na dovolenou
Studio Patmat sro autor: Marek Beneš účinkují: Zdeněk Tomeš a Michal Dufek Představení nápaditě spojuje zdánlivě nespojitelné - animovaný loutkový film a hraný projev se živými herci a vtipně rozvíjí anekdotickou zápletku o tom, jak se dva kutilové vydají na cesty, aby projeli světa kraj a nakonec beztak zjistili, že doma je to nejlepší. Cestují vlakem, letí letadlem, zamíří do vesmíru, jedou lodí, ocitnou se na mořském dně, kde bojují s děsivým chapadlem, ale když se konečně dostanou do vysněného hotelového pokoje v přímořském letovisku, je jejich jediným zájmem přetvořit neosobní hotelový pokoj tak, aby se co nejvíc podobal jejich domovu. Délka představení: 60 minut vstupné: 70 Kč vstupenky v prodeji hodinu před představením v pokladně Smetanova domu
pořádá Smetanův dům Litomyšl

úterý 16.6.2015 19:30 Jára Cimrman: Hospoda Na mýtince
Divadlo Járy Cimrmana Cimrman / Smoljak / Svěrák: Hospoda Na mýtince Opereta s výpravou a kostýmy Jára Cimrman je označován jako největší český génius, vlastenec, cestovatel, vědec, vynálezce, kriminalista, lékař, učitel, filozof, spisovatel, dramatik, hudebník, tanečník, gynekolog – samouk, sportovec, skladatel a reformátor. Narodil se ve Vídni Marlen a Leopoldu Cimrmanovým někdy mezi lety 1856 – 1883, možná i 1884. Do svých šestnácti let o sobě smýšlel jako o dívce, neboť byl nucen nosit šaty po své starší sestře Luise. Na svém kontě má bezpočet záslužných činů: předložil americké vládě projekt Panamského průplavu včetně libreta stejnojmenné opery. Reformoval haličské školství. S hrabětem Zeppelinem konstruoval první vzducholoď s tuhou konstrukcí ze švédské oceli a s gondolou z českého vrbového proutí. Jako anarchista vyhoštěný z Německa si nesl v osobních dokladech záznam „strůjce nepokojů“, což vedlo švýcarskou firmu Omega k nabídce, aby zdokonalil setrvačník dámských hodinek Piccolo. Zároveň v těžkých podmínkách tamních Alp zavedl (a po nějaký čas také vykonával) funkci porodního dědka. Dále Cimrman zkoumal život polárních Samojedů a na útěku před vyhladovělým kmenem Mlasků minul severní pól o pouhých sedm metrů. V Paraguayi založil loutkové divadlo. Ve Vídni Cimrman založil kriminalistickou, hudební a baletní školu. Vedl obsáhlou korespondenci s G. B. Shawem, na niž bohužel zarputilý Ir neodpovídal. Dále vynalezl CD (Cimrmanův disk), dvojdílné plavky, jež si nechal patentovat, plnotučné mléko, jogurt, lapačku na pěnkavy, a spousty dalších užitečných vynálezů. Přijďte se na odkaz tohoto génia podívat osobně.. Režie: Ladislav Smoljak Osoby a obsazení: Hostinský: Zdeněk Svěrák nebo Jan Hraběta Hrabě Zeppelin: Miloň Čepelka Vězeň: Petr Brukner nebo Petr Reidinger Trachta: Václav Kotek nebo Robert Bárta Vstupné: I. pořadí 380 Kč, II. pořadí 340 Kč předprodej vstupenek v IC Litomyšl, tel. 461 612 161
pořádá Smetanův dům Litomyšl

středa 17.6.2015 18:00 - 19:30 MALÝ PRINC
Jakub Jan Ryba: Dar pilné mládeži, cyklus dětských písní s průvodem klavíru Václav Trojan: České pastorely, cyklus písní pro dětský sbor, sóla a dva akordeony Ivana Loudová: Malý princ, dětská kantáta o sedmi obrazech pro soprán, alt, recitátora, dětský sbor a malý instrumentální soubor na motivy knihy Antoina de Saint-Exupéryho Jan Hanuš: Jaro a Léto, z pásma na lidové texty Český rok pro dětský sbor, komorní orchestr a klavír Instrumentální soubor, Kühnův dětský sbor, dirigent Jiří Chvála A 390 Kč – B 290 Kč – C 190 Kč 50% sleva pro děti do 15 let a studenty
pořádá Smetanova Litomyšl, o.p.s.

čtvrtek 25.6.2015 19:30 - 21:15 Zuzana Lapčíková: BALADY
Příběhy plné vášní a touhy. Dramata nešťastné lásky, zločinu, násilí, nevěry, zrady, prokletí i smrti. Jedinečný zážitek umocněný osobitou hudbou a zpěvem Zuzany Lapčíkové Zuzana Lapčíková – cimbál, zpěv, Instrumentální soubor, Soubor baletu Národního divadla Moravskoslezského Ostrava, choreografie a režie Hana Litterová A 490 Kč – B 390 Kč – C 290 Kč
pořádá Smetanova Litomyšl, o.p.s.

pondělí 29.6.2015 16:00 - 17:00 LOUTKANDO GRANDO
Loutkando Grando aneb Kouzelné hraní s barokní hudbou Dětské loutkové představení, v němž se v nápadité režii se ruku v ruce s krásnou barokní hudbou otevírá inspirující svět plný fantazie, kouzel a humoru. Pořad je vhodný zejména pro děti od pěti do dvanácti let. Dana Chroustová, Budlana Baldanova, Slava Zubkov – herci Gabriela Eibenová – zpěv, Adam Viktora – varhany, Lenka Torgensen a Adéla Štajnochrová – barokní housle, Andreas Torgersen – barokní viola, Helena Matyášová – barokní violoncello, Jan Krejča – theorba, Filip Dvořák – cembalo Divadlo pod Šťastnou Hvězdou, Ensemble Inégal Scénografie a výroba loutek – Slava Zubkov, Režie – Evgeny Ibragimov A 250 Kč – B 150 Kč – C 100 Kč 50% sleva pro děti do 15 let a studenty
pořádá Smetanova Litomyšl, o.p.s.

pondělí 29.6.2015 18:30 - 19:30 LOUTKANDO GRANDO II.
Loutkando Grando aneb Kouzelné hraní s barokní hudbou Dětské loutkové představení, v němž se v nápadité režii se ruku v ruce s krásnou barokní hudbou otevírá inspirující svět plný fantazie, kouzel a humoru. Pořad je vhodný zejména pro děti od pěti do dvanácti let. Dana Chroustová, Budlana Baldanova, Slava Zubkov – herci Gabriela Eibenová – zpěv, Adam Viktora – varhany, Lenka Torgensen a Adéla Štajnochrová – barokní housle, Andreas Torgersen – barokní viola, Helena Matyášová – barokní violoncello, Jan Krejča – theorba, Filip Dvořák – cembalo Divadlo pod Šťastnou Hvězdou, Ensemble Inégal Scénografie a výroba loutek – Slava Zubkov, Režie – Evgeny Ibragimov A 250 Kč – B 150 Kč – C 100 Kč 50% sleva pro děti do 15 let a studenty
pořádá Smetanova Litomyšl, o.p.s.

středa 8.7.2015 19:30, park Středa, hudby vám třeba
Každou prázdninovou středu posezení s živou hudbou různých žánrů na přírodním parketu u Smetanova domu. Občerstvení zajištěno.
pořádá Smetanův dům Litomyšl

středa 21.10.2015 19:30 Jakub Smolík s kapelou
Současná umělecko interpretační osobnost, jež svými sladce laděnými písněmi oslňuje zejména něžnou část publika. Při poslechu hitů jako „Až se Ti jednou bude zdát“ , „Ave Maria“, „Jen blázen žárlí“ či „Prý chlapi nebrečí“ pookřeje nejedno ženské srdce. Těží ze své image, pěkných skladatelských kousků Z.Bartáka, Fr.Kasla nebo J. Zmožka, ale i nesmírně vytříbeného vkusu pro výběr coververzí starších českých šlágrů, které mladší část publika dnes zná především díky němu. J. Smolík má na kontě více než 22 alb a patří k českým interpretům s největší fanouškovskou základnou. Jeho koncerty doprovázeny jeho doprovodnou skupinou a vokalistkami jsou obohaceny nejedním zážitkem, humorem i jevištní zábavou, čímž umocňuje divácký zážitek a potvrzuje skutečnost, že jeho představení není jen běžný koncert, avšak i zábavné show. vstupné: 290 a 250 Kč
pořádá Smetanův dům Litomyšl


Domů Historie Akce Nabídka Kontakt