Městská knihovna Litomyšl sídlí v budově staré radnice přímo v centru města na Smetanově náměstí. Své služby nabízíme ve třech odděleních - pro dospělé, děti a v čítárně. Půjčujeme nejenom knihy, ale i časopisy, mapy a zvukové knihy.Také nabízíme přístup k Internetu, barevný i černobílý tisk a kopírovací služby. Dále pořádáme řadu kulturních a vzdělávacích akcí pro veřejnost i školy. Od roku 2007 organizujeme litomyšlskou Univerzitu 3. věku, pro seniory jsme založili Klub astronomů, Klub reiki a Klub historiků. Pravidelně připravujeme akce i pro Rodinné centrum.

Aktuality

 • Snížený registrační poplatek

  29.9. 2014

  Pouze během Týdne knihoven zaplatí noví čtenáři na dětském i dospělém oddělení snížený registrační poplatek na dobu 1 kalendářního roku, a to 30 nebo 60 korun.

 • Týden knihoven

  24.9. 2014

  Ve dnech 6. až 11. října se uskuteční v rámci celostátní kampaně Týden knihoven řada akcí. Také litomyšlská knihovna připravila pro své čtenáře i veřejnost bohatý program. Sledujte náš web, kde se dozvíte vše potřebné.

  Přílohy: programtk2014.doc
 • Kamarádka knihovna

  12.8. 2014

  Kluci a holky, od září u nás můžete vyplňovat nové formuláře soutěže Kamarádka knihovna, tentokrát v komiksové podobě. Znalci už vědí, že mohou pochválit, ale i zkritizovat dětské oddělení litomyšlské knihovny. A pokud k tomu připojíte nějaký vlastní text nebo obrázek, může být právě "váš" formulář vybrán a oceněn drobným dárkem.

Jednorázové akce

 • Beseda s nakladatelkou Slávkou Kopeckou

  07.10.2014 - 16:00 - 18:00

  Nakladatelka Slávka Kopecká bude vyprávět o lidech, se kterými se během své dlouholeté vydavatelské činnosti setkala i o tom, co to obnáší "být vydavatelem knih" v Česku. Současně přiveze k prodeji nové i starší tituly, které vydala (např. knihu "Krajan" o Gustavu Mahlerovi nebo "Nekamenujte proroky" o Bedřichu Smetanovi)

 • Vystoupení písničkáře Jiřího Dědečka

  10.10.2014 - 17:00 - 19:00

  Přijďte si poslechnout písničky i úryvky z knížek Jiřího Dědečka, známého písničkáře, básníka i předsedy české sekce PEN klubu. Akce proběhne v knihovně, kde jsou k dostání i vstupenky v ceně 50 korun.

Cykly akcí

Kromě jednorázových akcí uvedených výše pořádáme také různě zaměřené cykly akcí. Informace o jednotlivých setkáních najdete na stránkách cyklů.

 • Litomyšlská univerzita 3. věku - Podzim 2014

  25.09.2014 - 14:30 - 04.12.2014 - 18:00

  Patnáctý ročník je jubilejní, proto jsme ho sestavili jinak. Pozvali jsme přednášející, kteří se našim posluchačům v uplynulých letech nejvíce líbili, a myslíme si, že mají stále co říci. Každý z nich si zvolil téma, které je mu blízké. Celý ročník jsme nazvali „Ohlédnutí“. Program podzimní části najdete v příloze.

  podzim_2014.doc