Městská knihovna Litomyšl sídlí v budově staré radnice přímo v centru města na Smetanově náměstí. Své služby nabízíme ve třech odděleních - pro dospělé, děti a v čítárně. Půjčujeme nejenom knihy, ale i časopisy, mapy a zvukové knihy. Zvlášť rozsáhlý máme fond regionální literatury a literatury o regionálních osobnostech. Dále nabízíme přístup k Internetu, barevný i černobílý tisk a kopírovací služby. Také pořádáme řadu kulturních a vzdělávacích akcí pro veřejnost i školy. Od roku 2007 organizujeme litomyšlskou Univerzitu 3. věku, pro seniory jsme založili Klub astronomů, Klub reiki a Klub historiků. Pravidelně připravujeme akce i pro Rodinné centrum.

Aktuality

 • Turistický klub LU3V - středa 27.5.2015 - Kozlov- Švabinského chata, Zlatá studánka, Litomyšl

  25.5. 2015

  Sraz v 8:25 autobusové nádraží – stanoviště č. 11

  Projdeme znovu naši první turistickou cestu z roku 2012. Sejdeme se ve středu 27. května na autobusovém nádraží v 8:25. Pojedeme na rozcestí na Svinou a kolem Švabinského chaty (možné občerstvení) půjdeme přes Zlatou studánku strakovskými lesy do Litomyšle. Je to asi 16 km.

 • Výsledky ankety SUK 2014

  20.4. 2015

  Děti, učitelé a knihovníci vybrali nejkrásnější, nejčtenější a nejpřínosnější knížky, které vloni v Česku vyšli. Tady se s nimi můžete seznámit i vy a svým dětem nebo vnoučatům je koupit nebo v litomyšlské knihovně vypůjčit.

  Přílohy: suk-2014.pdf
 • Výsledky Magnesia Litera 2015

  20.4. 2015

  Pokud jste nesledovali televizní přenos z vyhlášení cen Magnesia Litera, tak tady se můžete s výsledky na rok 2015 seznámit.

  Přílohy: mag.litera2015.doc

Cykly akcí

Kromě jednorázových akcí uvedených výše pořádáme také různě zaměřené cykly akcí. Informace o jednotlivých setkáních najdete na stránkách cyklů.