Městská knihovna Litomyšl sídlí v budově staré radnice přímo v centru města na Smetanově náměstí. Své služby nabízíme ve třech odděleních - pro dospělé, děti a v čítárně. Půjčujeme nejenom knihy, ale i časopisy, mapy a zvukové knihy.Také nabízíme přístup k Internetu, barevný i černobílý tisk a kopírovací služby. Dále pořádáme řadu kulturních a vzdělávacích akcí pro veřejnost i školy. Od roku 2007 organizujeme litomyšlskou Univerzitu 3. věku, pro seniory jsme založili Klub astronomů, Klub reiki a Klub historiků. Pravidelně připravujeme akce i pro Rodinné centrum.

Aktuality

 • Turistický klub LU3V - středa 17.9.2014 - Kolumbovo vejce - Zderaz - Polanka

  15.9. 2014

  Sraz v 8:40 na autobusovém nádraží – stanoviště č. 7

  Odjezd autobusu z Litomyšle v 8.40 směr Proseč, vystoupíme na zastávce Borka a dále půjdeme osadou Borka, přes Petrovy kameny do Boru, přes Kolumbovo vejce a Zderaz do restaurace Polanka. Tady si posedíme. Zpět pojedeme z Nových Hradů v 16:20, příjezd do Litomyšle v 17.10. Délka trasy cca 10 km.

 • Skutečné a exotické příběhy

  14.8. 2014

  Milí čtenáři, nově jsme pro vás vybrali a shromáždili na jednom místě autobiografické příběhy a příběhy z exotického prostředí. Věříme, že osudy týraných a  zneužívaných žen a dětí, které zachycují dnešní realitu, vás zaujmou stejně jako příběhy z exotického prostředí arabského a islámského světa. Knihy jsou ve volném výběru označeny fialovým páskem na hřbetě knihy.

 • Kamarádka knihovna

  12.8. 2014

  Kluci a holky, od září u nás můžete vyplňovat nové formuláře soutěže Kamarádka knihovna, tentokrát v komiksové podobě. Znalci už vědí, že mohou pochválit, ale i zkritizovat dětské oddělení litomyšlské knihovny. A pokud k tomu připojíte nějaký vlastní text nebo obrázek, může být právě "váš" formulář vybrán a oceněn drobným dárkem.

Cykly akcí

Kromě jednorázových akcí uvedených výše pořádáme také různě zaměřené cykly akcí. Informace o jednotlivých setkáních najdete na stránkách cyklů.

 • Litomyšlská univerzita 3. věku - Podzim 2014

  25.09.2014 - 14:30 - 04.12.2014 - 18:00

  Patnáctý ročník je jubilejní, proto jsme ho sestavili jinak. Pozvali jsme přednášející, kteří se našim posluchačům v uplynulých letech nejvíce líbili, a myslíme si, že mají stále co říci. Každý z nich si zvolil téma, které je mu blízké. Celý ročník jsme nazvali „Ohlédnutí“. Program podzimní části najdete v příloze.

  podzim_2014.doc