Městská knihovna Litomyšl sídlí v budově staré radnice přímo v centru města na Smetanově náměstí. Své služby nabízíme ve třech odděleních - pro dospělé, děti a v čítárně. Půjčujeme nejenom knihy, ale i časopisy, mapy a zvukové knihy.Také nabízíme přístup k Internetu, barevný i černobílý tisk a kopírovací služby. Dále pořádáme řadu kulturních a vzdělávacích akcí pro veřejnost i školy. Od roku 2007 organizujeme litomyšlskou Univerzitu 3. věku, pro seniory jsme založili Klub astronomů, Klub reiki a Klub historiků. Pravidelně připravujeme akce i pro Rodinné centrum.

Aktuality

 • Uzavření dětského oddělení

  24.7. 2014

  Ve dnech 29. července až 1. srpna bude dětské oddělení z důvodů malování uzavřeno.

 • Knížky na prázdniny

  23.6. 2014

  Na záložce pro děti najdete v aktualitách pár tipů na zábavné i poučné knížky pro vaše potomky. Všechny z nich máme v knihovně a můžete si je přijít vypůjčit anebo je dětem koupit jako dárek za vysvědčení.

 • Hurá na prázdniny s knížkou

  23.6. 2014

  Pro případ, že by pršelo nebo jste neměly nablízku své kamarády, nabízíme vám pár tipů na knížky, u kterých se báječně pobavíte nebo se něco zajímavého dozvíte. Tak si je buď přejte jako odměnu za vysvědčení nebo si je rychle v naší knihovně vypůjčte. Ahojky u nás v knihovně...

Jednorázové akce

 • Prodej vyřazených knih a knižních darů

  19.08.2014 - 09:00 - 16:00

  Na minulém prodeji knih jste si nic nevybrali? Nevadí, zkuste to znova. Další výprodej vyřazených knih a nevyužitých knižních darů se koná v úterý 19. srpna od 9 do 16 hodin na podsíni před knihovnou. V případě špatného počasí se akce neuskuteční.

Cykly akcí

Kromě jednorázových akcí uvedených výše pořádáme také různě zaměřené cykly akcí. Informace o jednotlivých setkáních najdete na stránkách cyklů.

 • Litomyšlská univerzita 3. věku - Podzim 2014

  25.09.2014 - 14:30 - 04.12.2014 - 18:00

  Patnáctý ročník je jubilejní, proto jsme ho sestavili jinak. Pozvali jsme přednášející, kteří se našim posluchačům v uplynulých letech nejvíce líbili, a myslíme si, že mají stále co říci. Každý z nich si zvolil téma, které je mu blízké. Celý ročník jsme nazvali „Ohlédnutí“. Program podzimní části najdete v příloze.

  podzim_2014.doc