Městská knihovna Litomyšl sídlí v budově staré radnice přímo v centru města na Smetanově náměstí. Své služby nabízíme ve třech odděleních - pro dospělé, děti a v čítárně. Půjčujeme nejenom knihy, ale i časopisy, mapy a zvukové knihy. Zvlášť rozsáhlý máme fond regionální literatury a literatury o regionálních osobnostech. Dále nabízíme přístup k Internetu, barevný i černobílý tisk a kopírovací služby. Také pořádáme řadu kulturních a vzdělávacích akcí pro veřejnost i školy. Od roku 2007 organizujeme litomyšlskou Univerzitu 3. věku, pro seniory jsme založili Klub astronomů, Klub reiki a Klub historiků. Pravidelně připravujeme akce i pro Rodinné centrum.

Aktuality

  • Do knihovny v neděli už jenom v dubnu

    4.2. 2015

    V neděli 26. dubna můžete naposledy v tomto pololetí vrátit nebo si vypůjčit knihy a časopisy během nedělní otevírací doby na dospělém oddělení. Ta bude opět obnovena v měsíci říjnu a bližší informace najdete v bloku Aktuality na tomto webu. Věříme, že ti z vás, kteří ji vyzkoušeli, ocenïli tuto novou službu a opět ji využíjí i na podzim.

Jednorázové akce

  • Národní parky Chile a Argentiny

    31.03.2015 - 17:00 - 19:00

    Procházku nevšedními přírodními krásami slibuje promítání fotografií z národních parků Chile a Argentiny, které připravil a slovem doplní pan Václav Sedláček. Akce se uskuteční v úterý 31. března od 17 hodin v přednáškovém sále litomyšlské knihovny.

Cykly akcí

Kromě jednorázových akcí uvedených výše pořádáme také různě zaměřené cykly akcí. Informace o jednotlivých setkáních najdete na stránkách cyklů.