Městská knihovna Litomyšl sídlí v budově staré radnice přímo v centru města na Smetanově náměstí. Své služby nabízíme ve třech odděleních - pro dospělé, děti a v čítárně. Půjčujeme nejenom knihy, ale i časopisy, mapy a zvukové knihy.Také nabízíme přístup k Internetu, barevný i černobílý tisk a kopírovací služby. Dále pořádáme řadu kulturních a vzdělávacích akcí pro veřejnost i školy. Od roku 2007 organizujeme litomyšlskou Univerzitu 3. věku, pro seniory jsme založili Klub astronomů, Klub reiki a Klub historiků. Pravidelně připravujeme akce i pro Rodinné centrum.

Aktuality

 • Ocenění práce knihoven

  10.10. 2014

  V novém čísle REFLEXU se dozvíte,  koho by tento týden pozvala spisovatelka Kateřina Tučková na panáka...
   "Na panáka bych pozvala všechny zapálené KNIHOVNICE A KNIHOVNÍKY, kteří se podíleli na organizaci Týden knihoven. Celorepubliková akce přivedla na autorská čtení a debaty o literatuře spoustu lidí, z nichž jsou někteří třeba jen občasnými návštěvníky. Díky za vaši práci !"

   

 • Kamarádka knihovna

  12.8. 2014

  Kluci a holky, od září u nás můžete vyplňovat nové formuláře soutěže Kamarádka knihovna, tentokrát v komiksové podobě. Znalci už vědí, že mohou pochválit, ale i zkritizovat dětské oddělení litomyšlské knihovny. A pokud k tomu připojíte nějaký vlastní text nebo obrázek, může být právě "váš" formulář vybrán a oceněn drobným dárkem.

Cykly akcí

Kromě jednorázových akcí uvedených výše pořádáme také různě zaměřené cykly akcí. Informace o jednotlivých setkáních najdete na stránkách cyklů.

 • Litomyšlská univerzita 3. věku - Podzim 2014

  25.09.2014 - 14:30 - 04.12.2014 - 18:00

  Patnáctý ročník je jubilejní, proto jsme ho sestavili jinak. Pozvali jsme přednášející, kteří se našim posluchačům v uplynulých letech nejvíce líbili, a myslíme si, že mají stále co říci. Každý z nich si zvolil téma, které je mu blízké. Celý ročník jsme nazvali „Ohlédnutí“. Program podzimní části najdete v příloze.

  podzim_2014.doc