Městská knihovna Litomyšl sídlí v budově staré radnice přímo v centru města na Smetanově náměstí. Své služby nabízíme ve třech odděleních - pro dospělé, děti a v čítárně. Půjčujeme nejenom knihy, ale i časopisy, mapy a zvukové knihy. Zvlášť rozsáhlý máme fond regionální literatury a literatury o regionálních osobnostech. Dále nabízíme přístup k Internetu, barevný i černobílý tisk a kopírovací služby. Také pořádáme řadu kulturních a vzdělávacích akcí pro veřejnost i školy. Od roku 2007 organizujeme Litomyšlskou univerzitu 3. věku a kurzy trénování paměti, pro seniory jsme založili Klub astronomů, Turistický klub a Klub historiků. Pravidelně připravujeme akce pro Rodinné centrum a pro klienty denního stacionáře Ruka pro život o.p.s..

Aktuality

 • Knihy a časopisy na plovárně

  17.7. 2015

  Ode dneška si můžete na litomyšlské plovárně vypůjčit časopisy nebo koupit za pětikačku knížky. Obojí vám může zpříjemnit chvíle mezi koupáním. Věříme, že o tuto novou nabídku knihovny bude v létě zájem.

 • Průvodce a mapy na vaše cesty a výlety

  13.7. 2015

  Pokud se v létě chystáte na cesty, ať už po vlastech českých nebo do zahraničí, můžete si vypůjčit nejrůznější průvodce a mapy. K vyhledávání použijte náš online katalog. Šťastnou cestu a dobrý návrat vám přejí litomyšlské knihovnice.

 • Změna otevírací doby knihovny

  1.7. 2015

  Od 1. července má litomyšlská knihovna změněnou otevírací dobu tak, jak je nyní uvedeno na našich webovýzch stránkách.

 • Moje zážitky z prázdnin

  20.6. 2015

  Ukažte, jak jste kreativní ! Zapište, zachyťte foťákem nebo nakreslete vlastní rukou nevšední a zajímavé zážitky z letošních prázdnin. Své dílko pošlete nebo přineste do litomyšlské knihovny. Soutěž probíhá až do 4. září. Pak vybereme 3 nejlepší výtvory a jejich autory oceníme. Tak vám držíme palce, ať jste mezi nimi...

 • Soutěž "Karel Čapek nejen dětem"

  3.6. 2015

  V letošním roce uplyne 125 let od narození Karla Čapka a k tomuto výročí jsme připravili cyklus soutěžních otázek. Kromě úkolů z knížek Karla Čapka a jeho bratra Josefa se mohou děti zapojit i do výtvarné či literární části soutěže.
   

  Přílohy: img155.jpg, img156.jpg

Cykly akcí

Kromě jednorázových akcí uvedených výše pořádáme také různě zaměřené cykly akcí. Informace o jednotlivých setkáních najdete na stránkách cyklů.