Vítězství v soutěži Jsem blíž přírodě

Aktivity > Vítězství v soutěži Jsem blíž přírodě

Český svaz ochránců přírody společně se sponzorující firmou NET4GAS vyhlásili v polovině května vítěze ve třech kategoriích v soutěži „Jsem Blíž přírodě“.

O umístění v této výtvarné soutěži bojovalo 286 obrázků ze 62 mateřských a 52 základních škol celé republiky. Hodnotící komise vybrala ve druhé kategorii obrázek Veroniky Kmoškové z 1. A, která namalovala rybník a okolí Velkého Košíře. Tuto soutěž nabízel Dům dětí a mládeže v Litomyšli na Zábavném odpoledni v Nedošíně, které se pořádalo při příležitosti oslav Dne Země. DDM se připojilo ke gratulantům a zajistilo na výletě pedagogický dozor. Vítězstvím Veronika zajistila nejen sobě, ale i svým spolužákům ze Základní školy Zámecká Litomyšl, výlet do lokality Žákova hora a do záchranné stanice Pasíčka.

Celodenní výlet se uskutečnil v úterý 12. června. Pro děti přijel ke škole autobus, který je dovezl do výše zmíněných přírodních oblastí. Tam už na ně čekali přírodovědci, kteří je provedli celým programem. S místem je blíže seznámili a přidali i odborný výklad. Po celou dobu děti doprovázeli zástupci organizátorské a sponzorující firmy, kteří vítězce Veronice předali cenu za prvenství v její kategorii. Také všichni její spolužáci si odnesli hodnotné dárečky, které jim budou připomínat zasloužený výlet.

FotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografie