Litomysl Městský úřad Litomyšl
Bookmark and Share

Snižme společně náklady na energie našich domácností

Litomyšl v uplynulých dvou letech nakupovala elektrickou energii a plyn pro své úřadovny a zřizované organizace na komoditní burze. „Zjistili jsme, že se tímto nákupem dá hodně ušetřit a rádi bychom pomohli zprostředkovat podobné úspory i pro občany našeho města,“ říká místostarosta Radomil Kašpar. V praxi půjde o elektronickou dražbu, ve které dodavatelé přes internet snižují své nabídky a snaží se tak získat zakázku a klienta. Výhodou tohoto způsobu nakupování je průhlednost celého průběhu nákupu a navíc fakt, že dodavatelé o svého klienta férově soutěží.

„Síla každého klienta je v tom, jak velký objem zakázky dodavatelům na trhu nabízí. Čím větší je poptávka, tím lepší ceny samozřejmě mohou dodavatelé nabídnout,“ uvedl Vítězslav Grygar, ředitel společnosti eCENTRE, která bude aukci na dodavatele v Litomyšli zajišťovat.

Přihlásit se mohou jednotlivé domácnosti i bytová sdružení. Pořádající firma pak všechny sdruží, stanoví přesné podmínky, které musejí dodavatelé dodržet, a osloví všechny dodavatele energií na trhu, aby o „balík“ domácností soutěžili v on-line elektronické aukci. 

Pro lidi je tato služba úplně ZDARMA. Pořadatelské firmě neplatí za zprostředkování e-Aukce nic ani město. Aukční poplatek zaplatí firmě po ukončení aukce dodavatel, který e-aukci vyhraje.

Jaký je časový plán?
„Červenec a srpen věnujeme jakési osvětě a podrobnému vysvětlování,“ říká místostarosta Kašpar a pokračuje:“Na přelomu srpna a září bychom rádi uspořádali setkání z občany, kteří budou mít zájem ušetřit a v září zahájíme sběr potřebných podkladů. Věříme, že již na podzim tohoto roku budou moci obyvatelé Litomyšle čerpat levnější elektrickou energii a plyn,“ uzavírá Kašpar.

A bude třeba pro to, aby se občané do e-aukce na energie mohli zapojit?
·         pořadatelské firmě musí předat kopii smlouvy se stávajícím dodavatelem elektřiny, či zemního plynu, včetně všech případných dodatků, a dále kopii ročního vyúčtování energií. 
·         aby občané podepsali smlouvu s pořadatelskou firmou eCENTRE. Tato smlouva je bezúplatná a definuje práva a povinnosti obou stran.

Ing. Michaela Severová
tisková mluvčí Města Litomyšl

vystavuje: Místostarosta

datum uložení: 7. 6. 2013

Loading

© 2011 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty