Litomysl Na duši je Litomyšl záložky a sdílení

Prožívejte každou minutu roku 2018 naplno!

březen

09.03.2018 • Smetanův dům

Benefiční dobový ples - 6. ročník

Hraje Bigband ZUŠ Litomyšl a Reflex. Vystoupení skupiny Marching Gang, vystoupení flamencového tanečního souboru El Grupo Andaluz z Brna. Bohatá tombola. Výtěžek plesu bude věnován Speciální škole v Litomyšli. Vstupné: velký sál 200 Kč, malý sál 160 Kč, galerie 140 Kč (rezervace na www.veteranklublitomysl.cz)

přátelská  lákavá  


14.03.2018 • Zámecký pivovar

Expediční kamera 2018

Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přináší do kin nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce. Na letošním programu je 6 filmů, které uspěly na zahraničních festivalech i domácí novinky. Vstupné: 70 Kč

sportovní  přátelská  lákavá  


20.03.2018 • Denní stacionář Ruka pro život

Jarní výstava

Na výstavě budou k vidění výrobky nejen s jarní tématikou, vyrobené v rámci terapeutických aktivit denního stacionáře, který je určen lidem s mentálním a kombinovaným postižením, poruchou autistického spektra a seniorům. Přijďte si prohlédnout jarní dekorace, popřípadě zakoupit malou drobnost.

přátelská  lákavá  


23.03.2018 - 25.03.2018 • Okrasné a ovocné školky Litomyšl

Jaro začíná

Jarní prodejní výstava spojená s prodejem rostlin, aranžovaná expozice, prohlídka ukázkového arboreta.

kvetoucí  lákavá  


24.03.2018 - 28.10.2018 • Portmoneum - Museum Josefa Váchala

Smetanova výtvarná Litomyšl : Mystika v horách a dřevě ukrytá

Výstavu fotografa Rostislava Bartoně a sochaře Jiřího Janočky propojuje mystika, která se v jejich dílech nezřídka objevuje. Vystavené sochařské objekty vytvářel autor přímo pro Portmoneum. Nechal se inspirovat místem, ale i Váchalovou tvorbou. Josef Portman se u příležitosti letošního připomenutí padesáti let od úmrtí konečně dočká čerta, kterého si tak přál mít do svého výklenku od Josefa Váchala. Atmosféru dokreslí nejen fotografie Šumavy, ale i Orlických hor, odkud pochází Rostislav Bartoň.

tajemná  umělecká  lákavá  Akce v tomto měsíci probíhající


04.02.2018 - 08.04.2018 • Regionální muzeum v Litomyšli

Od masopustu do Velikonoc

Na začátku února propukne masopust, následován postním obdobím a Velikonocemi. O lidových tradicích spjatých s tímto obdobím se dozvíte z textů, fotografií, sbírkových předmětů a krátkých filmů o masopustních obchůzkách na Hlinecku a vodění jidášů na Vysokomýtsku. Součástí výstavy bude také sbírka kraslic rodiny Večeřových z Litomyšle, která se věnuje reliéfnímu zdobení voskem, ale sbírá i jiné kraslice.

tajemná  lákavá  © 2011 - 2018 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty