Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Kam dnes?


pondělí 20. května 2019

Aktuality z města

Pozvánka na únorové jednání zastupitelstva

Zveme občany na jednání zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 15. února od 16 hodin v Klenutém sále zámeckého pivovaru. Na programu budou rozpočtové změny, vyhláška o nočním klidu, majetkoprávní záležitosti či informace z jednání výborů zastupitelstva.

7. 2. 2018


Další kolo jednání ohledně budoucnosti Perštýnu

Litomyšl patří mezi nejhezčí a architektonicky nejoceňovanější města v republice. Přes všechny úspěchy se v ní však nachází místa, která by si zasloužila novou podobu. Mezi takové části Litomyšle bezesporu patří území ohraničené Loučnou, silnicí I/35 a sádkami, které obyvatelé neřeknou jinak než Perštýn.

7. 2. 2018


Nové značení ulic v historickém jádru

Někteří spoluobčané si jich už asi všimli. Řeč je o nových bílošedých cedulích s názvy jednotlivých ulic, které na sklonku minulého a začátku letošního roku nahradily původní značení v historickém jádru Litomyšle. Zajímá vás, proč k této změně došlo?

7. 2. 2018


Co by měli vědět lidé bydlící u vodních toků

K Litomyšli a blízkému okolí neodmyslitelně patří vodní toky, které dotvářejí ráz místní krajiny, a v jejich blízkosti bydlí stovky lidí. Řada z nich přesto neví, jaká práva a povinnosti pro ně vyplývají ze zákona č. 254/2001 Sb., o vodách. V následujících řádcích se pokusíme vysvětlit některé nejasnosti.

7. 2. 2018


Festival vzdělávání Nakopněte svoji školu

Festival vzdělávání Nakopněte svoji školu bude pro Pardubický kraj mimořádnou událostí. Cílem konference je poskytnout ředitelům škol, pedagogům, rodičům a studentům inspiraci s možností lépe se zorientovat v současných vzdělávacích trendech a ve způsobech vedení školy v třetím tisíciletí.

7. 2. 2018


Výběrové řízení na provozování kavárny v muzeu

Regionální muzeum v Litomyšli vyhlásilo výběrové řízení na pronájem a provozování kavárny ve své budově, Jiráskova 9, 57001 Litomyšl. Výběrového řízení se mohou zúčastnit vlastníci živnostenského oprávnění na živnost hostinská činnost. Výběrové řízení trvá do 18. února.

7. 2. 2018


V nemocnicích platí do odvolání zákaz návštěv

Na základě rozhodnutí generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje byl vyhlášen zákaz návštěv z důvodu počínající chřipkové epidemie. Toto opatření platí od úterý 6. února 2018 a bude v platnosti až do odvolání. Zákaz návštěv se týká všech pracovišť Nemocnice Pardubického kraje.

5. 2. 2018


Upozornění na omezení vjezdu na parkoviště u 3. ZŠ

Ve dnech 28. 1. 2018 a 2. 2. 2018 bude omezen vjezd na parkoviště v ulici T. G. Masaryka naproti III. základní škole, a to z důvodu příjezdu a odjezdu účastníků Olympiády dětí a mládeže 2018. Na místě bude zákaz vjezdu pro všechna vozidla s výjimkou pro transport dětí na ODM.

25. 1. 2018


Zapálení olympijského ohně v Litomyšli

V neděli 28. 1. 2018 odstartuje zimní olympiáda dětí a mládeže v Pardubickém kraji. Po slavnostním ceremoniálu v pardubické Tipsport aréně (začátek v 15.00 hodin) zapálíme olympijský oheň i u nás v Litomyšli, kam se tento sportovní svátek vrací po 15 letech. Přijďte se podívat na zámecké návrší!

22. 1. 2018


Regionální muzeum hledá průvodce a uklízečku

Sháníte přivýdělek? Pokud ano, tak vás možná zaujme nabídka Regionálního muzea v Litomyšli, kde v současné době hledají průvodce a uklízečku. Své přihlášky zasílejte na emailovou adresu klimes@rml.cz, vybraní uchazeči budou vyzváni k ústnímu pohovoru.

8. 1. 2018


Rok 2017 a Litomyšl v prezentaci Tři roky poté

Co vše se v uplynulém roce stihlo v našem městě udělat? Jaké má vedení města plány pro následující měsíce a roky? Které projekty se naopak musely přesunout? Tyto a mnohé další informace se můžete dozvědět v prezentaci Tři roky poté a co dál.

5. 1. 2018


Co radnice chystá na rok 2018?

Pro letošní rok zastupitelé schválili rozpočet ve výši téměř 303 milionů korun, jenž je asi o 10 % nižší než ten loňský. Rovněž se vyčlenilo přes 60 milionů korun na investice. Jedná se zhruba o poloviční částku než pro rok 2017 a ušetřené finance se použijí na obnovu a opravu stávajícího majetku města.

4. 1. 2018


Nadační fond pomůže s nákupy vybavení za milion

Speciální operační přístroj pro chirurgy z Litomyšlské nemocnice, matrace proti proleženinám i automobil, kterým budou pracovníci Farní charity Litomyšl dojíždět za klienty. To jsou věci, jejichž nákup finančně podpoří Nadační fond na rozvoj zdravotnictví Litomyšlska.

3. 1. 2018


Plány na oslavu 100 let státnosti

Na podzim letošního roku si připomeneme 100 let od vzniku Československé republiky. V současné době se vedení města zabývá návrhy na vybudování mementa, které připomene uplynulé století naší novodobé státnosti. O tomto záměru budeme informovat v dalších vydáních Lilie

3. 1. 2018


Jak to vypadá s novým domovem pro seniory?

Zastupitelé se v prosinci seznámili s peticí, v níž přes 600 signatářů žádá urychlenou výstavbu nového domova pro seniory. V textu rovněž organizátoři zmiňují neutěšenou situaci v sociálních službách. Jak to tedy v současné době vypadá s výstavbou nového domova pro seniory?

3. 1. 2018© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty