Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Pozvánka na zářijové jednání zastupitelstva města

Zveme občany na jednání zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 21. září od 16 hodin v sále zámeckého pivovaru. Program jednání: stanovisko města k trasování D35, majetkoprávní záležitosti, schválení změny č. 2 územního plánu, změny rozpočtu či informace z jednání výborů zastupitelstva.

13. 09. 2017


7. září bude z technických důvodů zavřeno muzeum

Upozorňujeme občany na to, že ve čtvrtek 7. 9. 2017 bude z technických důvodů uzavřeno regionální muzeum. Důvodem je stěhování výstavy Imaginárium, tentýž den by zároveň měla dorazit nová výstava.

25. 08. 2017


Pozvánka na předávání Plaket Rady města Litomyšle

Zveme občany na předávání Plaket Rady města Litomyšle, které se uskuteční 17. září od 18.00 hod. ve Smetanově domě. Letos si své plakety odnesou sbormistr, hudební pedagog a skladatel Petr Jiříček, který ji získal za svou autorskou tvorbu a působení v Základní umělecké škole Bedřicha Smetany.

04. 09. 2017


Policie varuje před podvodníky, kteří okrádají seniory

Neznámí pachatelé okradli během jednoho dne hned dvě seniorky na Moravskotřebovsku. Policisté se obávají toho, že by se podvodníci mohli přesunout jinam. Podezřelí měli peníze od žen vylákat pod legendou, že je jejich příbuzný ve finanční tísni, a že si sám nemůže pro peníze přijít, proto posílá své známé.

21. 08. 2017


Nadcházející výstava Květiny na zámku v Litomyšli

Návštěvníci litomyšlského zámku se mohou na podzim těšit na květinovou výstavu. Aranžmá z čerstvých květin a podzimních plodů budou k vidění od 9. do 17. září 2017. Výstava nese název Květiny na zámku v Litomyšli, Období sklizně. Její zaměření má své historické opodstatnění.

21. 08. 2017


Nabídka přivýdělku při průzkumech veřejného mínění

Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd ČR hledá externí spolupracovníky. Náplní práce je dotazování se na otázky v rámci výzkumu, který není určen ke komerčním účelům. Jedná se o nárazové aktivity vhodné jako dlouhodobý přivýdělek.

14. 08. 2017


Upozornění na nové autobusové linky

Ke 2. září 2017 ruší komerční provozovatelé celkem osm linek na trase mezi Svitavami a Hradcem Králové. Z důvodu zajištění dopravní obslužnosti budou od 3. září zrušené spoje nahrazeny novými linkami. Tyto linky bude Pardubický kraj dotovat po svém území. Jejich jízdní řád najdete v příloze.

14. 08. 2017


Mikrojesle se otevřou již na podzim letošního roku

Během podzimu letošního roku zahájí svou činnost Mikrojesle Litomyšl. Jejich zřizovatelem je Rodinné centrum Litomyšl spolu s městem Litomyšl jako partnerem. Ministerstvo práce a sociálních věcí prostřednictvím projektu podpoří rodiče s nejmenšími dětmi.

06. 09. 2017


Upozornění na kácení stromů v okolí Černé hory

V následujících dnech budou zaměstnanci Městských lesů Litomyšl kácet stromy podél silnice na Černé hoře. Jako první přijde na řadu lokalita od bývalé hospody směrem k městu, kde se bude kácet během tohoto týdne. Při cestě autem nebo pěšky proto prosím dávejte pozor.

07. 08. 2017


Do Litomyšle se chytají desítky sociálních pracovníků

Ve dnech 7. - 8. září 2017 se v prostorách na zámeckém návrší koná již XI. ročník konference Současnost a perspektiva sociální péče ve společnosti 21. století. Pro účastníky je kromě velmi zajímavých přednášek připraven také bohatý doprovodný program včetně příležitostí ke sdílení dobrých zkušeností.

04. 08. 2017


V září bude mobilní svoz nebezpečného odpadu

Pokud se potřebujete zbavit starých akumulátorů, olejů, ředidel, ale i ledniček, televizí či pneumatik, tak si v kalendáři označte datum 18. - 19. 9. 2017, společnost LIKO Svitavy bude v těchto dnech provádět v Litomyšli a integrovaných obcích mobilní svoz nebezpečného odpadu.

03. 08. 2017


Změna ve způsobu parkování na Smetanově náměstí

Na základě doporučení dopravní komise došlo na dvou místech Smetanova náměstí ke změně způsobu parkování pomocí svislých dopravních značek. Na úsecích před křižovatkami s ulicemi Jiráskova a s ulicí J. Váchala je v současnosti dopravním značením regulováno stání vozidel podélně.

03. 08. 2017


Smetanova Litomyšl hodnotí Festivalové zahrady

Velkou novinkou uplynulého ročníku Smetanovy Litomyšle se staly Festivalové zahrady. Fun zóna nabídla vyžití nejen po tři víkendy a červencové sváteční dny. Festivalové zahrady cílily na návštěvníky pořadů, ale i na obyvatele města, náhodné turisty a ty, kteří si chtěli užít atmosféru bez smokingů a večerních rób.

02. 08. 2017


Přijďte se zúčastnit veřejného semináře k dotacím

Na podzim letošního roku budou moci lidé podávat žádosti hned do několika dotačních programů, například do oblíbené Dešťovky, z níž mohou domácnosti financovat vybavení na zadržování srážkové vody pro zalévání zahrady a splachování toalet.

30. 08. 2017


Protipovodňový systém pomůže s ochranou životů

Obyvatelé Litomyšle se v historii již bohužel několikrát přesvědčili o tom, kolik škody umí napáchat povodně. S ohledem na to se v červenci podařilo dokončit projekt, díky kterému se z dotace Operačního programu Životního prostředí v okolí toku Loučné nainstalují desítky zařízení výstražného a varovného systému.

02. 08. 2017© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty