Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Město opraví Partyzánskou ulici za šest milionů

Část Partyzánské ulice od mostu přes Loučnou směrem na Benátky rozhodně nepatří mezi reprezentativní místa. Zdevastovaná vozovka znepříjemňuje život místním i projíždějícím řidičům aut. Na letošek je naplánovaná kompletní rekonstrukce zhruba 300metrového úseku za 6 milionů Kč.

6. 3. 2019


Obnošené šaty mají další využití

Od roku 2011 máme možnost obnošené a nevyhovující ošacení vytřídit do celkem šesti bílých velkoobjemových kontejnerů. Kontejnery najdeme na těchto veřejných místech: v ul. Nová, ul. Na Lánech, ul. 17. Listopadu, na sídlišti Komenského náměstí a ve Sběrném dvoře na Mařákově ulici v Litomyšli.

6. 3. 2019


Informace pro cizince, kteří chtějí volit v ČR

V pátek 24. května a sobotu 25. května 2019 se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Své hlasy při nich mohou odevzdat i občané jiných členských států Evropské unie. Musí však splnit několik podmínek. Volit své zástupce v parlamentu EU smí pouze občané, kteří mají státní občanství jiného členského státu EU.

6. 3. 2019


Litomyšl vyvěsí 10. března vlajku pro Tibet

Na stožáru u litomyšlského úřadu zavlála tibetská vlajka již v roce 2004 a symbolická podpora Tibeťanů a lidských práv se v Litomyšli uskuteční i letos, v roce, kdy si svět připomíná již 60. výročí čínské okupace Tibetu. Mezinárodní kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let.

6. 3. 2019


Nečekaně vysoká účast komentovaných prohlídek

V sobotu 23. února se Informační centrum Litomyšl přidalo k Mezinárodnímu dni průvodců. Akce přilákala rekordní počet zájemců. Známé i utajené krásy Litomyšle si přišlo prohlédnout celkem 101 osob. Organizátoři připravili dopolední i odpolední prohlídku.

6. 3. 2019


Kvůli opravě bude dočasně uzavřeno Portmoneum

Výstava Cestopisák Josefa Váchala od 23. března do 16. června bude poslední příležitostí navštívit Portmoneum – Museum Josefa Váchala v letošním roce. Tato pobočka Regionálního muzea v Litomyšli bude následně po zbytek sezóny uzavřena kvůli významné rekonstrukci za téměř 10 milionů korun.

4. 3. 2019


Konec zákazu návštěv v krajských nemocnicích

Vzhledem k poklesu výskytu akutních respiračních infekcí a chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji rozhodl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje o ukončení zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů. Počínaje 4. březnem 2019 jsou opět povoleny návštěvy na všech pracovištích NPK.

4. 3. 2019


Smetanova Litomyšl letos nabídne 41 pořadů

Při příležitosti konání společného novoročního koncertu České spořitelny, České filharmonie a Smetanovy Litomyšle byl 30. ledna 2019 v pražském Rudolfinu představen program 61. ročníku Národního festivalu Smetanova Litomyšl 2019. Na co se letos můžeme těšit?

4. 2. 2019


Zimní prohlídky Litomyšle s průvodcem

Informační centrum Litomyšl se po dohodě s Asociací průvodců ČR již podruhé připojí k Mezinárodnímu dni průvodců. V sobotu 23. února 2019 uspořádá infocentrum komentované prohlídky historickým jádrem města zdarma. Skupiny zájemců provede zkušená průvodkyně.

19. 2. 2019


Nemocnice má pevné místo na mapě zdravotnictví

Třetí hejtmanskou zastávkou při návštěvě Litomyšle byla 15. února místní nemocnice, která je nedílnou součástí Nemocnice Pardubického kraje a.s. S vedením řešil hejtman rozvojové plány včetně dokončení rekonstrukce interního oddělení, vybudování parkování či významnou investici do monobloku nemocnice.

19. 2. 2019


Kraj a město spolupracují při výstavbě parkoviště

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v pátek 15. února v rámci výjezdů po regionu Litomyšl, kde nejprve jednal se starostou města Danielem Brýdlem a následně členy městské rady. Mezi témata patřilo především zdravotnictví, oblast dopravy se zaměřením na D35 či služby pro seniory.

19. 2. 2019


Gymnázium se pyšní moderními učebnami biologie

Hejtman Martin Netolický v pátek 15. února společně s představiteli města a kraje otevřel nové učebny přírodovědných předmětů za přibližně 14 milionů korun v Gymnáziu Aloise Jiráska. Další plánovanou investicí jsou úsporná opatření a rekonstrukce budovy, která je nemovitou kulturní památkou.

18. 2. 2019


Chcete se stát ředitelem/ředitelkou knihovny?

Až do konce března se mohou uchazeči hlásit do výběrového řízení na obsazení funkce ředitele/ředitelky Městské knihovny Litomyšl. Pokud máte rádi knihy a splňujete vypsaná kritéria, tak čtěte dále. V textu níže se dozvíte všechny podrobnosti k nabídce zaměstnání.

21. 1. 2019


Zapojte se do #Nepetuj

Není vám lhostejné životní prostředí a narůstající náklady za svoz odpadů? Litomyšl se stala partnerem ekologické kampaně #Nepetuj a společně se můžeme pokusit o změnu. Hlavní myšlenkou kampaně je snížit produkci jednorázových PET lahví a zároveň jít ostatním lidem příkladem.

13. 2. 2019


Jízdní řády autobusových linek

V příloze zveřejňujeme jízdní řády autobusových linek pro letošní rok. Platné jsou od 3. 3. 2019 do 14. 12. 2019. Jízdní řády byly zpracovány v rámci technologických možností dle připomínek měst a obcí. Změny, které nebyly zapracovány, nebylo možné k 3. 3. 2019 provést, avšak nadále je krajští úředníci evidují.

12. 2. 2019© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty