Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Vrací se kampaň Litomyšl přátelská rodině

V Litomyšli je hodně rodin s malými dětmi, které hledají přívětivé prostředí při trávení volného času. Proto se po dvou letech vrací kampaň Litomyšl přátelská rodině. Jejím cílem je ocenit veřejná místa, poskytující potřebné vybavení a služby pro návštěvníky s malými dětmi.

2. 4. 2019


Potřebujete na poslední chvíli občanku či pas?

Sezóna dovolených se pomalu blíží a při tom všem zařizování občas na něco důležitého zapomeneme. Třeba platnost svých osobních dokladů. Pokud by se to stalo právě vám a na poslední chvíli byste potřebovali udělat nový pas či občanský průkaz, nemusíte zoufat.

25. 3. 2019


Město začíná šetřit na domov pro seniory

Všechny strany kandidující do zastupitelstva měly ve volebních programech jako jednu z programových priorit vybudování nového domova pro seniory. Náklady na postavení moderní budovy, která klientům nabídne kvalitní a důstojné podmínky pro život, se v současné době odhadují na 180 až 200 milionů korun.

6. 3. 2019


Opravy průtahu budou pokračovat v dubnu a květnu

Zpěv ptáků, slunečné dny, probouzející se příroda… a uzavírky silnic. To jsou již tradiční litomyšlské známky jara. I letos v dubnu a květnu budou dělníci opravovat části dlouhodobě přetěžovaných komunikací, zejména průtahu města. Komplikace na řidiče však čekají i na silnici II/358.

19. 3. 2019


Zápis do prvních tříd ZŠ bude 11. dubna

Rodičům dětí narozených od 1. 9. 2012 do 31. 8. 2013 připomínáme, že zápis do prvních tříd zdejších základních škol se uskuteční ve čtvrtek 11. dubna 2019. Zápisy se v tento den v prostorách I. II. a III. ZŠ konají od 13.30 do 16.30 hodin. S sebou si vezměte rodný list dítěte a svůj občanský průkaz.

22. 3. 2019


Informace k volbám do Evropského parlamentu

V neděli 14. dubna 2019 od 8.00 hod. do 16.00 hod. budou mít voliči – občané jiného členského státu EU, kteří chtějí hlasovat ve volbách do Evropského parlamentu, možnost podat si žádost o zápis do seznamu voličů. Služba bude zajištěna v budově Městského úřadu Litomyšl, Bří Šťastných 597– odbor správní.

20. 3. 2019


Nový jízdní řád železniční tratě 018

Pardubický kraj se rozhodl na základě připomínek obcí a cestujících pro mimořádnou změnu vybraných železničních jízdních řádů. V příloze aktuality najdete nový jízdní řád tratě 018, který je platný od 18. 3. 2019. Kompletní mimořádné změny naleznete na stránkách Pardubického kraje.

12. 3. 2019


Strojní čištění komunikací v březnu a dubnu

Zima pomalu končí a s přicházejícím jarem je potřeba začít s úklidem města. V následujících řádcích najdete harmonogram strojního čištění ulic, který se však může z technických důvodů ještě změnit. Prosíme řidiče, aby respektovali dopravní značení a špatně zaparkovanými vozy neblokovali čištění.

8. 3. 2019


Kácení stromů na hřbitově

Upozorňujeme veřejnost na kácení tří starých lip na hřbitově. Arboristé tam začnou pracovat ve čtvrtek 7. března odpoledne. Důvodem kácení je špatný stav stromů a obavy o bezpečnost občanů. Za každý pokácený strom bude následně v areálu hřbitova vysazena nová lípa.

7. 3. 2019


Dětští dokumentaristé natočí vzpomínky pamětníků

Druhá světová válka, politické procesy 50. let a kolektivizace, ale také doba relativně nedávná a události roku 1989. To jsou témata, kterým se bude až do konce června věnovat devět žákovských týmů ze tří litomyšlských a jedné českotřebovské základní školy.

7. 3. 2019


Mateřské školy mají od března delší provozní dobu

Dobrá zpráva pro rodiče malých dětí. Od 4. března funguje v II. MŠ 17. listopadu a III. MŠ Lidická každý pracovní den jedno oddělení až do 17.00 hodin. Zkušební provoz bude trvat do 30. června letošního roku. Doposud měly školky v Litomyšli otvírací dobu zhruba do 16.00 hodin.

6. 3. 2019


Nový vzhled webu a vznik turistického portálu

Výrazné grafické a technické změny webu litomysl.cz, vytvoření nového turistického a volnočasového portálu, analýza grafické identity města i lepší komunikace na sociálních sítích. To jsou plány pro příští měsíce a roky, které odsouhlasili členové mediální komise.

6. 3. 2019


Více míst pro trávení volného času

Řada Litomyšlanů ve volných chvílích ráda tráví čas v okolí města. Místa jako Nedošínský háj, židovský hřbitov nebo stará plovárna svádí při pěkném počasí k toulkám o samotě i procházkám s rodinou. A zajímavých míst pro trávení volného času by v okolí mohlo být více.

6. 3. 2019


Přehled významných investicí pro letošní rok

I v roce 2019 se pracuje na důležitých projektech. Mezi ně patří například přístavba II. ZŠ, rozšíření kapacit II. MŠ 17. listopadu, rekonstrukce strojovny zimního stadionu, výstavba chodníku Na Lánech či pravidelná údržba městského majetku. Co se vše se má letos dokončit? A kolik to bude stát peněz?

6. 3. 2019


Nadační fond pro rozvoj zdravotnictví bude aktivnější

Nadační fond pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska pomáhá od konce roku 2015. Jeho cílem je poskytovat finanční pomoc Litomyšlské nemocnici, privátním poskytovatelům zdravotní péče, pacientům, záchranné službě a místním charitám. Za téměř čtyři roky existence do něj město vložilo dva miliony korun.

6. 3. 2019© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty