Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Jednání bezpečnostní rady města - 16. 3.

V pondělí 16. 3. se ráno sešla bezpečnostní rada města. Níže se dočtete o aktuálním počtu nakažených na Litomyšlsku, uzavření mateřských škol, omezení provozu MěÚ Litomyšl, programů na pomoc seniorům a místním podnikatelům a další důležité informace.

ČTYŘI PŘÍPADY V LITOMYŠLI. Počet nakažených na Litomyšlsku od pátku vzrostl na celkem čtyři případy. Jedná se o onemocnění navazující na první potvrzený případ. Situaci řeší odborníci z hygienické stanice.

ZAVÍRÁNÍ ŠKOLEK. Od zítřka se zavírá provoz v mateřských školách. Již dnes byla zavřena z preventivních důvodů MŠ Lidická. Ve „vertexové“ MŠ 17. listopadu bude fungovat jedno oddělení pro děti (3 – 10 let) zdravotnického personálu, policie, hasičů, zaměstnanců v sociálních službách a po domluvě i pro děti rodičů pracujících v nepřetržitém provozu. Pokud chcete využít této služby, JE NUTNÉ SE NEJPRVE PŘEDEM DOMLUVIT SE ZAMĚSTNANCI ŠKOLKY – tel. 605 838 246. Této služby mohou využít pouze rodiče zaměstnaní v Litomyšli nebo ti, kteří zde mají trvalé bydliště.

POMOC SENIORŮM a potřebným. Město od zítřka spustí pomoc s nákupy a pochůzkami pro seniory, postižené, osoby v individuální karanténě a další ohrožené skupiny obyvatel.

POMOC OBCHODNÍKŮM. Na našem FB a webu města v příštích dnech spustíme pomoc pro živnostníky. Můžete nám nahlásit, zda váš obchod/restaurace funguje v souladu s nařízením vlády, uvést aktuální krátké info a kontaktní údaj. My z těchto podkladů vytvoříme jednoduchou infografiku, kterou zveřejníme.

TESTOVÁNÍ NA COVID 19 V NEMOCNICI. Litomyšlská nemocnice nemá odběrové místo pro veřejnost. Testy provádí pouze z nařízení hygienika nebo epidemiologa.

MHD FUNGUJE. Provoz městské hromadné dopravy zatím není omezen. Autobus jezdí podle jízdního řádu, aby se zejména senioři mohli v nutných případech dostat k doktorovi či na nákup.

PROVOZ MĚÚ. Z nařízení vlády úřad omezuje úřední hodiny – otevřeno bude v pondělí od 8.30 do 11.30, ve středu 13.30 do 16.30. Osobní návštěvy omezte, prosíme, na nezbytně nutné případy vypršení zákonných lhůt apod.

Pokud můžete, zůstaňte v klidu doma, své domovy opouštějte v opravdu nutných případech (cesta do práce a z práce, nákup, pomoc druhým).


datum zveřejnění: 16. 03. 2020
datum aktualizace: 18. 03. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Jednání bezpečnostní rady města - 16. 3.


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty