Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Litomyšl v publikacích o moderní architektuře

Naše město se dostalo do prestižní publikace IN practise, v níž odborná redakce sestávající ze členů italské asociace pro architekturu IAIC, zástupců magazínu A10 a studia Gnosis Architettura vybírá a srovnává kvalitní architektonické stavby z celé Evropy.

Litomyšl se ve vydání objevila jako jediný zástupce České republiky, a to díky projektu krytého bazénu od brněnské architektonické kanceláře DRNH. Odborná u tohoto projektu ocenila vizuální podobu haly, její propojení s nedalekou Černou horou i trávou pokryté části stavby, které se doplňují s kovovou střechou. Do publikace bylo vybráno 37 staveb ze stejného počtu zemí. Vybrané projekty musely splňovat podmínku, že jejich autoři tvoří minimálně 10 let a na svém kontě mají nejméně dvě stavby, které vzbudily v mezinárodních architektonických kruzích ohlas.

Více než čtyřicet stránek je věnováno Litomyšli také v aktuálním čísle časopisu Architect+. V rámci sekce Cesty za architekturou nechybí úvodní slovo Petra Volfa, starosty Radomila Kašpara, emeritního starosty Miroslava Brýdla ani Antonína Dokoupila z oddělení rozvoje města. Šéfredaktor Julius Macháček vyzpovídal také městskou architektur Zdeňku Vydrovou.  Díky mapě města s doporučenými body si může každý zájemce udělat prohlídku moderní Litomyšle sám. Nechybí zde ani příklady zdařilých soukromých staveb, vizualizace lávky s vyhlídkou přes průtah I/35 nebo výběr těch nejdůležitějších událostí z oblasti architektury a umění.    

Stavby soudobé architektury se již neodiskutovatelně zařadily mezi významné atraktivity města Litomyšl, na které se jezdí dívat zájemci nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

.

datum zveřejnění: 14. 3. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Litomyšl v publikacích o moderní architektuře


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty