Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Vláda zakázala od 13. března divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobně akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy, a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé. Došlo i k dalšímu omezení veřejného života, aktuální informace najdete vždy na www.vlada.cz

Aktuality z města

Prohlášení starosty k aktuální situaci v Litomyšli

Vážení spoluobčané, máme za sebou další týden, další vlny opatření v boji proti koronaviru. Pozitivní zprávou pro nás všechny je, že poslední dny byly v Litomyšli relativně klidné. Přesto se udála řada důležitých věcí, na které bych vás chtěl upozornit.

Ošetřovné pro OSVČ

Ošetřovné pro OSVČ bude vypláceno na základě rozhodnutí Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) ve výši 424,- Kč/den. Žádost mohou příjemci podávat od 1. dubna 2020 prostřednictvím Obecních živnostenských úřadů (OŽÚ). Formuláře budou k dispozici na stránkách MPO (www.mpo.cz).

Omezení krajské autobusové dopravy

Pardubický kraj se společně s dopravci dohodl na omezení veřejné dopravy, které začne platit v sobotu 28. března. Změna jízdních řádů se dotkne autobusové i železniční přepravy, která není v tuto chvíli v souvislosti s mimořádnými opatřeními téměř využívána.  

Vládní opatření proti koronaviru platí do 1. dubna

Vláda v pondělí prodloužila omezení volného pohybu osob v celé České republice, které má zabránit šíření nového typu koronaviru, do středy 1. dubna. Lidé starší 65 let budou mít nově pro nákupy ve větších obchodech s potravinami vyhrazený čas od 08.00 do 10.00 hod.

Informace k zápisům do prvních tříd ZŠ

Pokud máte doma předškoláka a čeká vás zápis do prvních tříd, měli byste věnovat zvýšenou pozornost této zprávě. Zápisy budou probíhat od 1. do 15. dubna 2020 bez přítomnosti dítěte, žádost o přijetí či případný odklad budou školy přijímat osobně přímo ve škole, nebo elektronicky.

Distribuce ochranných prostředků pro lékaře

Od čtvrtka 19. 3. začal úřad s distribucí osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) centrálního zásobování MZ ČR do území Pardubického kraje pro praktické lékaře, stomatology, ambulantní specialisty a lékárníky. Výdejovým místem je hlavní budova městského úřadu.

Vláda nařídila povinné zakrývání úst a nosu

Vláda schválila zákaz vycházení bez roušky nebo jiné pokrývky nosu a úst, který má platí od půlnoci ze středy 18. 3. na čtvrtek 19. 3. Nařízením hejtmana Pardubického kraje se od 18. března od 18.00 zakazuje občanům bez zakrytých úst a nosu vstupovat do obchodů, lékáren, zdravotnických zařízení, pošt,...

Opatření v Litomyšli kvůli koronaviru

V této aktualitě budeme postupně zveřejňovat informace a odkazy pro občany, které vyplývají z nařízení vlády, ministerstev a Pardubického kraje při boji proti koronaviru. Aktuální stav opatření můžete také sledovat na webu www.pardubickykraj.cz, kde je uvedena řada praktických informací.

Poskytujeme pomoc seniorům

Epidemie koronaviru výrazně omezila život v České republice. Žádáme zejména seniory a další rizikové kategorie spoluobčanů, aby vycházeli z domu jen v nezbytně nutných případech. Vedení města ve spolupráci s dobrovolníky nabízí pomoc při nákupech a dalších nutnostech.

Funguje váš obchod? Dejte o tom vědět!

Koronavirus neohrožuje pouze zdraví, ale i ekonomiku. Pokud v Litomyšli (a integrované obci) provozujete v souladu s nařízením vlády v upraveném režimu občerstvení, restauraci, rozvoz jídla, drogerii a podobně, rádi vám pomůžeme s propagací. Informace nám posílejte pouze na mail michele.vojacek@litomysl.cz.

V republice je nouzový stav, všichni musí nosit roušky

Vláda vyhlásila kvůli výskytu koronaviru nouzový stav na celém území Česka. Platí od čtvrtka 12. 3. od 14:00. Důvodem je ohrožení zdraví obyvatel. Kabinet také rozhodl o zpřísnění opatření. Od pátečního rána 13.3. vláda zakázala mimo jiné veřejné i soukromé akce s účastí přesahující 30 osob.

Od úterý 17. 3. zavírají mateřské školy

Kvůli epidemii koronaviru vedení města po konzultaci s odborníky zavírá od 17. 3. až do odvolání mateřské školy. Ve „vertexové“ MŠ 17. listopadu funguje jedno oddělení pro děti (3 – 10 let) rodičů, kteří musí chodit do práce. Tato služba je nově rozšířena na všechny profese.

Otvírací doba MěÚ Litomyšl se dočasně mění

V souladu s usnesením vlády upravujeme provozní dobu Městského úřadu Litomyšl. Své pochůzky na úřad, prosíme, plánujte pouze v nutných případech a nevystavujte se zbytečně zvýšenému riziku nakažení. Otevřenými dny pro veřejnost zůstávají pondělí a středa s pozměněnými časy.

Stanovisko praktických lékařů ke koronaviru

V souvislosti s probíhající pandemií Vám oznamujeme, že na základě platných doporučení budeme s platností od 16.3.2020 až do odvolání v ordinacích praktických lékařů ošetřovat pouze pacienty s akutními problémy, a to až na základě předchozí telefonické domluvy.
© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty