Litomysl Zprávy z města záložky a sdílení

Zprávy z města

počet záznamů v databázi: 1049
zobrazeno položek: 20


Hvězdný druhý poločas Pátků je tu!

Vážení milovníci pohádek, dobré muziky a prázdninové pohody. Jsme za polovinou - osmnáctý ročník Toulovcových prázdninových pátků má před sebou již několik posledních zastávek, které však zcela jistě budou stát za to! Pojďme si tedy říct, na co se můžeme těšit.

datum uložení 10. 8. 2016


Historické vozy a motocykly opět na zámku

Veterán klub Litomyšl ve spolupráci se Státním zámkem Litomyšl pořádají druhý ročník akce s názvem Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy. Těšit se na ni můžeme ve dnech 12. až 14. srpna. Na zámeckém nádvoří budou k vidění historické vozy a motocykly, chybět nebudou automobily značky Bugatti.

datum uložení 1. 8. 2016


VII. ročník Litomyšlského pivního festiválku

Akce s podtitulem Litomyšlí napříč hudebními žánry se bude konat opět na Toulovcově náměstí. Těšit se můžete nejen na regionální pivovary a minipivovary, ale také na kapely z Litomyšle a okolí. Ani letos nebudou chybět vtipné soutěže o věcné ceny. Festiválek se koná v sobotu 6. srpna od desíti do desíti hodin.

datum uložení 1. 8. 2016


Bezpečnost je důležitým motivátorem k návštěvě

Česká republika je šestou nejbezpečnější zemí světa. Litomyšl malé město, do kterého se turisté nebojí cestovat. Podívejte se na první dva spoty z dílny bloggerů z New Yorku. Litomyšli to tam sluší. Přečtěte si, jaké jsou trendy v cestování a co připravujeme pro zvýšení návštěvnosti Litomyšle.

datum uložení 28. 7. 2016


1 000 000 dílků LEGA na zámeckém návrší

Všechny milovníky této stavebnice zveme do Zámecké jízdárny. Až do 4. září si můžete prohlédnout překrásnou výstavu a samozřejmě si v herně i něco postavit. Výstavu doplňuje i obchůdek Lega. Ve spojení s nedalekým dětským programem Litomyšlení vám možná nebude stačit jeden den.

datum uložení 18. 7. 2016


Dětský program Litomyšlení zabaví nejen děti

Máte děti nebo se občas sami cítíte jako děti? Pak je Litomyšlení pro vás přesně to pravé ořechové. Interaktivní program vás zábavnou formou provede celou historií zámeckého areálu a také samotným areálem. Jeho velká část se nachází v interiérech a proto nevadí ani krátká přeháňka. A pokud správně vyplníte pracovní list, můžete i vyhrát!

datum uložení 14. 7. 2016


Toulovcovy prázdninové pátky osmnáctileté

Vážení milovníci pohádek, dobré muziky a prázdninové pohody. Máme pro vás dobrou zprávu – jsou tu v pořadí osmnácté Toulovcovy prázdninové pátky. A co nás letos čeká? Každý prázdninový pátek parádní pohádka, tradiční losování o ceny a samozřejmě fúra výborné muziky.

datum uložení 30. 6. 2016


Tvář - příběh ztracení a touha znovunalézání

Madona z Osíka jako umělecká památka, starobylý kultovní předmět a svědek současnosti je až do konce letošního roku k vidění v kryptě kostela Nalezení sv. Kříže. Od zahájení Smetanovy Litomyšle shlédlo expozici již víc než 1.000 návštěvníků. Připraven je i bohatý doprovodný program.

datum uložení 27. 6. 2016


Bohdan Kopecký – Vladyka z Bídy

Velkou, retrospektivní výstavou připomene městská galerie tvorbu, ale i životní osudy akademického malíře a litomyšlského rodáka Bohdana Kopeckého. Na výstavě budou prezentována nejen jeho ikonická díla inspirovaná Litomyšlí, Mosteckem a zachycující krajinu utvořenou sopečnou činností, ale i drobnější práce, které vytvářel pro potěšení svých přátel.

datum uložení 21. 6. 2016


Oblíbený Starodávný jarmark nás čeká již tuto sobotu!

Jedním z nejnavštěvovanějších doprovodných programů Smetanovy Litomyšle je již mnoho let Starodávný jarmark. V sobotu 18. června se zaplní Smetanovo náměstí velkým množstvím stánků a chybět nebude ani bohatý doprovodný program před Mariánským sloupem. Tak tedy přejeme krásnou zábavu a dobrou chuť!

datum uložení 16. 6. 2016


Startuje 58. ročník Smetanovy Litomyšle

Již ve čtvrtek 9. června bude zahájen další ročník Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Čeká nás pětadvacet dní plných neopakovatelných zážitků. Některé pořady jsou již vyprodané, ale na mnohé jsou stále ještě volné vstupenky. Užijte si krásnou hudbu v krásné Litomyšli!

datum uložení 6. 6. 2016


Podpořte Litomyšl v soutěži Architekt obci

Cenu obdrží tandem obec – architekt, protože právě o dobré spolupráci mezi nimi je tvorba veřejného prostoru. Do soutěže se přihlásila také Litomyšl, které můžete od 19. června projevit přízeň svými „lajky“ prostřednictvím FB Svazu měst a obcí ČR.

datum uložení 6. 6. 2016


XII. Smetanova výtvarná Litomyšl je velkolepá

Letošní ročník Smetanovy výtvarné Litomyšle nám představuje téměř kompletní průřez dějinami výtvarného umění od gotiky přes baroko, 19. století, až po současnost a dotkne se i budoucnosti. Mimořádnou událostí je také umělecká intervence v kryptě litomyšlského kostela Nalezení sv. Kříže.

datum uložení 1. 6. 2016


Soutěž o krále a královnu Lázní ducha 2016 má vítěze!

Celý květen jste mohli dávat palec nahoru všem soutěžícím. O půlnoci 31. května bylo rozhodnuto - králem a královnou Lázní ducha 2016 se stala dvojice Robin Michenka a Gabriela Kodysová. Jejich fotografie od vás získala na facebooku nejvíce lajků. Děkujeme, že jste spolu s námi tak krásně (b)láznili.

datum uložení 1. 6. 2016


Chebské dvorky tentokrát také v Litomyšli

V rámci projektu Ozvěny festivalů 2016, který pořádá Česká inspirace, se i v Litomyšli můžeme seznámit s festivalem Chebské dvorky. Již 14. ročník festivalu se koná od 8. června 2016 v Chebu. Od 9. června si užijeme Ozvěny na litomyšlských dvorcích. Program je již připravený - přejeme dobrou zábavu!

datum uložení 30. 5. 2016


Litomyšlská muzejní noc plná překvapení

První červnová sobota bude v Litomyšli patřit znovuobnovení tradice muzejních nocí. Část programu bude zaměřena na nejmenší návštěvníky - na zahájení dorazí i Karkulka z pohádky Tři bratři. Neobvyklý bude také program v Městské galerii s názvem Dotýkejte se prosím! Těšte se i na Umělecký blešák.

datum uložení 25. 5. 2016


Opera pod májovým nebem již posedmé!

V sobotu 28. května nás od 18.30 před sochou Bedřicha Smetany čeká opět večer plný krásných operních melodií. Představí se zde pět mladých umělců, kteří možná za několik let díky svému výjimečnému nadání překročí hranice naší země a postaví se na operní prkna, která skutečně znamenají svět.

datum uložení 23. 5. 2016


Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové popáté

Chuť a estetika, tradice a experiment v gastronomii podle Magdaleny Dobromily Rettigové. Pod tímto heslem se již popáté konají litomyšlské gastronomické slavnosti. Tématem letošního ročníku je "hromový kořen, jinak řečený špargl".

datum uložení 13. 5. 2016


Unikáty z doby Karla IV. v Litomyšli

V sobotu 14. května uplynulo 700 let od narození Karla IV. K významným počinům tohoto panovníka patří i založení biskupství v Litomyšli v roce 1344. Z důvodu ochrany budou středověké listiny vystaveny v regionálním muzeu pouze dva týdny. Nevynechejte ani komentované prohlídky s autorem výstavy.

datum uložení 13. 5. 2016


Jiří Bělohlávek a Josef Pleskot čestnými občany

Symbolické klíče od města a dekrety čestného občanství převzali 3. května ve Smetanově domě šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek a český architekt Josef Pleskot. V rámci hudebního programu vystoupili vynikající klarinetista Jan Mach a klavírista Ivo Kahánek společně se Zemlinského kvartetem.

datum uložení 11. 5. 2016© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty