Zprávy z naší školy

Paso doble v televizi - pátek 2. listopadu v 18:05 na ČT Déčko!!!

aktualizováno 10.11.2018

V červnu na naší škole ostravské studio České televize natočilo svůj taneční pořad Rytmix s našimi žáky - můžete zhlédnout v pohodlí domova v pátek po ukončení pracovního týdne.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11534697959-rytmix/

Pavel Jirsa - ředitel školy

 

 

 

Rodičovské schůzky s dobrodružstvím!

zveřejněno 10.11.2018

Ve čtvrtek 8.listopadu 2018 už jednou byl pro náš národ černý den (v roce 1620 bitva na Bílé hoře), tentokrát jsme při rodičovských schůzkách také prožili společně s rodiči temné chvíle, když nám energetici opakovaně vypínali elektřinu. Chvílemi bylo obtížené studovat práce dětí potmě, ale společně jsme se s tím popasovali a nakonec se i světla dočkali. Děkujeme rodičům za trpělivost a omlouváme se za vzniklé potíže.

Pavel Jirsa - ředitel školy

 

 

 

Budeme opět v televizi

zveřejněno 26.10.2018

Po příjemném setkání v minulém roce s Václavem Moravcem a jeho pořadem Fokus Václava Moravce, ve kterém účinkovali naši žáci, nás čeká další vystoupení, a to v pátek 2. listopadu 2018 v 18:05 na stanici ČT Déčko (Art). V krátkém, ale intenzivním desetiminutovém programu si budete moci prohlédnout, jak naše děti tančili paso doble s profesionálními tanečníky České televize.

Pavel Jirsa - ředitel školy

 

 

 

Vychází kniha s ilustracemi našich žáků

zveřejněno 21.9.2018

V minulém školním roce se skupinka našich žákyň i žáků 9. ročníku pod vedením p. uč. Heleny Lorencové a pod záštitou Městské knihovny Litomyšl zapojila do vytváření knihy, která v těchto dnech vychází pod názvem Ze světa knih a knihoven. V uvedené knize se objevují ilustrace našich loňských deváťáků, které vytvořili při hodinách výtvarné výchovy. Jsou to Nicol Cachro, Karolína Částková, Vladimír Janiš, Laura Kmošková, Lenka Koháková, Daniela Minářová, Silvie Nechvílová, Sára Šedová, Denisa Vomočilová a Veronika Sodomková.

Pavel Jirsa - ředitel školy

 

 

 

Chystá se nové Školní mléko

zveřejněno 10.6.2017

Od podzimu by se měl rozběhnout nový vládní projekt - tzv. školní mléko. Tentokrát by měli naši žáci 1. - 9. ročníku mít nárok na bezplatný odběr jednoho mléčného výrobku týdně. Ještě se bude upřesňovat podle výše dotací, ale děti by měly dostat na vybranou mezi následujícím sortimentem:

          - Jogurt bílý Kapucín 150 g
          - Kapucín Eidam 30%, plátky, přírodní polotvrdý sýr
          - Mléko 1,5% tuku, 330 ml
          - Bobík Mil Drink natural, polotučné mléko neochucené, 250 ml

Kromě toho od nového školního roku bude pokračovat Ovoce a zelenina do škol ve stejném rozsahu jako v uplynulém školním roce, tedy tyto dodávky jsou určeny jen pro děti 1. stupně.

Pavel Jirsa - ředitel školy

 

 

 

Víčka pro Kristýnku

zveřejněno 1.4.2017

Kristýnka z Dolního Újezda je vážně postižené dítě, kterému my můžeme alespoň malým dílem pomoci tím, že shromažďujeme víčka od plastových lahví. Právě v tento týden se odvezla jejich část - foto svědčí o tom, kolik se jich škole podařilo shromáždit. A akce pokračuje i nadále …

několik málo fotografiíe .... otevře se v novém okně

 

 

 

Nová výzdoba školy

zveřejněno 1.4.2017

Jarní výzdoba se objevila jednak na oknech, jednak v především ve vestibulu školy. Děkujeme především školní družině, ale i ostatním výtvarníkům za jejich kreativitu, protože je-li okolo nás příjemné prostředí, vždy to zlepší náladu i chuť do práce.

několik málo fotografiíe .... otevře se v novém okně

 

 

 

Personální změny pro školní rok 2015-2016

zveřejněno 13.8.2015

  1. Po dvaceti letech na naší škole odchází paní učitelka Alena Popelková, děkujeme jí za její dlouholetou práci a přejeme klid, radost z vnoučat a vše, co s tím souvisí.
  2. Po 11 letech přechází na školu ve svém bydlišti pan učitel Dušan Simonides. I jemu patří poděkování za práci, kterou zde udělal a přejeme mu, ať se mu v novém působišti dobře pracuje.
  3. Novou paní učitelkou, která prošla náročným třístupňovým výběrovým řízením, je Šárka Kadidlová, která bude učit češtinu, výchovu k občanství, etiku a praktické činnosti.
  4. Z mateřské dovolené se na poloviční úvazek (tělesná výchova a přírodopis) vrací paní učitelka Zuzana Veselíková.
  5. Jelikož máme na škole několik dětí, které kvůli svým různým znevýhodněním potřebují zvláštní péči, budou na škole ještě působit asistentky pedagoga, popř. osobní asistentky. Bohužel ještě dotace nejsou dořešeny, ale je jisté, že i v příštím školním roce to budou paní asistentky Věra Brokešová a Renata Pražáková. Budeme se ještě během prázdnin snažit tyto pozice posílit o další sílu.
  6. Tak ať se nám všem v novém školním roce daří a ve škole líbí.

 

 

 

Vichřice na naší škole

zveřejněno 26.6.2008

Také nás se dotkla silná vichřice, která zasáhla město ve středu 25. 6. 2008. Jak dosvědčují fotografie, zasaženo bylo především školní hřiště, kde padající stromy zničily plot a teprve se ukáže, jestli nezůstaly škody také na střeše šaten. Bezprostředně po živelné pohromě technické služby a správce haly započali práce na odstranění následků.

Důsledky vichřice se dotkly i běžného provozu školy. Na následující den, čtvrtek 26. 6. 2008, bylo pro naši školu připraveno promítání filmu Nejkrásnější hádanka. Bohužel ale bylo celé město bez elektřiny. V tuto chvíli se nedalo nic dělat ani ve škole (chyběla el. energie, nešly počítače, nefungovalo ani telefonické spojení, muselo se maximálně šetřit vodou), navíc se objevila další špatná zpráva, školní jídelna také nemůže vařit. V této situaci jsme museli pobyt dětí ve škole zkrátit na dobu nezbytně nutnou.

 

Konec školního roku - poděkování

Netradičně již 27. června jsme se sešli naposledy, abychom předali vysvědčení a rozloučili se. Mezi učitele do sborovny přišli deváťáci, kteří nám učitelům poděkovali za devět let na této škole. O nějaké ty slzičky nouze opravdu nebyla. Rozloučili jsme se také s odcházejícími kolegy. Zatímco Iva Skácelová, Ludmila Paščenková a Jitka Pavlišová odcházejí do nových pracovišť, po 38 letech na této škole odchází do důchodu Hana Hanusová, které patří zvláštní dík za vytrvalost.

Samozřejmě to ve škole vždycky není med, ale pro nás učitele je vždycky příjemné, když se najdou rodiče, kteří se vyjádří v tom smyslu, že si naší práce váží. V souvislosti s tím bych chtěl srdečně poděkovat paní Gregušové, která se svou dcerou z 9.B vyrobila krásný dort, a také manželům Koníčkovým za jejich velmi pozitivní dopis, kterým ocenili práci naší školy.