10 dní florbalu 2019 - turnaj základních škol

zveřejněno 2.6.2019

starší žáci ... 22.5.2019

Opět po roce se uskutečnil již tradiční turnaj ve florbalu na zimním stadionu v České Třebové.

Naše družstvo chlapců soutěžilo v kategorii 8. - 9. tříd za účasti rekordního počtu 19 družstev.

Kluci byli nalosováni do skupiny C z celkového počtu 4 skupin společně s dalšími 4 celky. V prvních dvou zápasech vedli, ale své vedení neudrželi a vždy prohráli. Ve třetím utkání konečně vyhráli a v posledním zápase ve skupině pouze remizovali. Přesto ve skupině obsadili 3. postupové místo.

V nástavbové části buď mohli postupovat výšenebo naopak. O postup výše se utkali ve vzájemném zápase s chlapci z 2. ZŠ Litomyšl. Zápas byl plný napětí a nakonec skončil zaslouženou remízou. O postupu tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich jsme bohužel propadli a tím jsme se dostali do skupiny o 6. - 10. místo. Zde jsme postupně dvakrát remizovali, jednou prohráli a v posledním zápase se s turnajem rozloučili přesvědčivým vítězstvím 9 : 0. To stačilo nakonec na sympatické deváté místo.

Naše družstvo hrálo ve složení: M.Urban, L.Jiskra, T.Fait, J.Vávra a brance byla jistá E.Křivková.

Pro mnohé kluky to byl poslední turnaj na základní škole. Chtěli jsme svým výkonem navázat na předcházející úspěchy, neboť v posledních letech jsme vždy přijeli s pohárem. To se bohužel nepodařilo. Není však proč smutnit, protože o den dříve naši kluci v kategorii 6. - 7. třída obsadili celkové druhé místo. Tedy zase pohár. Je tak potěšitelné, že opět můžeme na čem stavět a pokračovat tak v úspěšné sérii na tomto turnaji jak v kategorii mladších tak starších žáků.

Milan Břeň

 

 

zveřejněno 2.6.2019

mladší žáci ... 21.5.2019

Tento týden se uskutečnil již tradiční turnaj ve florbalu na zimním stadionu v České Třebové.

Turnaje se zúčastnilo 18 družstev žáků z širokého okolí (Svitavy, Lanškroun, Libchavy, Letohrad, Choceň, Ústí, Litomyšl,…).

Systém turnaje: 3 skupiny po 6ti týmech, poté čtvrtfinále a opět skupiny po třech týmech. Naši školu reprezentovali: L. Hochbergr, T. Janáček, Š. Halousek, P. Barcal, L. Majtnerová, J. Majtner a O. Pakosta.

Skupinu B naši žáci suverénně vyhráli - 5 zápasů - 5 vítězství! I když některé zápasy pouze o gól (s pozdějšími finalisty - Chocní). Bojovnost a sehranost našeho týmu byla viditelná a chuť vyhrávat byla rozhodující ve vypjatých a vyrovnaných zápasech ve skupině.

Čtvrtfinále bylo odehrané v poklidném tempu proti slabšímu, téměř domácímu, celku ZŠ Habrmanova Česká Třebová. Výhra 3:1 našim žákům zajistila definitivním postup mezi TOP 3. A žáky čekala opět Choceň A. Ve vyrovnaném zápase měli naši žáci v závěru víc štěstí a vyhráli 3:2.

Před posledním - finálovým zápasem byl stav 7 zápasů - 7 výher! Finálový zápas proti Chocni B byl ve znamení herně-rozdílového žáka soupeře, který dal 3 góly, a naši žáci vstřelili pouze jeden gól. V turnaji žáci obsadili nádherné 2. místo.

Děkuji všem žákům i žákyni, kteří se turnaje zúčastnili, za účast, bojovnost a za vzornou reprezentaci naší ZŠ T. G. Masaryka v Litomyšli.

fotografie z akce (otevře se nové okno)

Jiří Kusý