Studijní cesta do Anglie

Zpráva ze zájezdu

Ve dnech 6.- 12. 5. 2019 jsme absolvovali zájezd do Velké Británie.

Na kontinentě jsme zahajovali u Atomia v Bruselu, dále jsme navštívili Bruggy s vyhlídkovou plavbou na lodičkách. Z Calais jsme trajektem odpluli na Britské ostrovy.

Zde na nás čekalo městečko Rye, křídové útesy Beachy Head u Eastbournu, Brighton a jeho Sea Life Centre. V následujících dnech jsme navštívili Warwick Castle, Stonehenge, Windsor Castle, Oxford a zde oblíbený obchod Primark, dále Salisbury Cathedral.

Před odjezdem jsme celý den pobyli v Londýně, viděli jsme všechny důležité památky a projeli se londýnským metrem, doubledckerem, lodní MHD a nakonec jsme si Londýn prohlédli z ptačí perspektivy - z London Eye.

Celkem jsme nachodili cca 25 mil, z toho 9,5 míle po Londýně. Okusili jsme kromě sněhu a náledí všechny druhy počasí. Bez ohledu na jakoukoliv vzdálenost se děti už cestou k trajektu těšily domů.

Irena Matysová

 

několik málo fotografií z akce .... otevře se v novém okně

Postřehy žáků

"Program se mi líbil, ale podle mě jsme hrozně spěchali. V rodině to bylo báječné. Krásně se o nás postarali. Nejvíce se mi líbilo London Eye, Windsor Castle, Stonehenge a Oxford."

Lenka Hochbergrová, 9. B

"Cestou do Anglie jsme se stavili v Bruselu, kde se mi moc líbilo. Spali jsme ve Francii a brzy ráno jsme vyrazili trajektem do Anglie. Večer jsme přišli do rodin, my jsme dostali dobrou rodinu. Další den jsme jezdili po památkách. Zájezd byl hezký, ale dlouhá cesta autobusem."

Aneta Pechancová, 9. B

"Zájezd se mi moc líbil, i když jsem byla v Anglii poněkolikáté. Poznala jsem mnoho nových míst. Podobně jako před čtyřmi lety se mi líbilo v hostitelské rodině."

Anna Bednářová, 9. B

"Pobyt v Anglii byl velmi zajímavý a zábavný. Nejvíce se mi líbilo u Stonehenge a na Beachy Head. Nejméně mě bavil Oxford, přišel mi obyčejný. Viděli jsme toho opravdu dost. Jsem se zájezdem spokojená."

Nikol Horáčková, 9. B

"Mně se tam moc líbilo a klidně bych jela znovu. Nejhezčí místo pro mě asi bylo Beachy Head. Negativem bylo, že jsme měli málo času na ty památky a pořád jsme někam spěchali."

Nikola Rejmanová, 9. A

"Strašně se mi tam líbilo a nejvíce na London Eye a na Křídových útesech. V Anglii se mi také hodně líbila krajina."

Eliška Netíková, 9. A

"Bylo to super.Nejvíce se mi líbilo na lodičkách v Belgii a na hradě Warwick."

Karolína Klementová, 9. A

"V Londýně jsme se svezli dvoupatrovým autobusem a byli jsme na London Eye, odkud byl úžasný výhled na Londýn. Potom jsme čekali na loď, která nás odvezla k autobusu. V rodinách na nás byli hodní a vařili dobře."

Michal Macek, 7.tř.

 

 

Aktuální pokyny .... termín 6. - 12. 5. 2019

zveřejněno 29.4.2019

Termín: 6.-12.5.2019

Doprava: autobus CK PRO TRAVEL PLZEŇ bude přistaven v den odjezdu na parkoviště pod školou, tamtéž i při návratu

Ubytování: v rodinách po 2,3,4 dětech dle rozpisu, rodina zajišťuje přepravu od a k autobusu na meeting point

Stravování: v rodinách snídaně, večeře, balíček místo oběda /obvykle sendvič, sušenky, ovoce/zelenina, sladký nápoj, čipsy/

Program: dle instrukcí od CK PRO Travel

Důležité: ZKONTROLUJTE, PROSÍM, DĚTEM PLATNOST CESTOVNÍCH DOKLADŮ. V PŘÍPADĚ NEPLATNOSTI BUDE ÚČASTNÍK ZÁJEZDU VYŘAZEN A RODIČE PRO DÍTĚ + JEDEN DOPROVOD BUDOU MUSET PŘIJET NA HRANICE.

Irena Matysová, Helena Lorencová, Kamila Voříšková

 

 

 

 

 

 

 

 

POKYNY PRO ZÁJEZD DO ANGLIE .... termín 6. - 12. 5. 2019

zveřejněno 23.10.2018

V letošním školním roce chceme uskutečnit pro naše žáky poznávací zájezd do Velké Británie. Zájezd se uskuteční v květnu 2019. Děti dostávají pro rodiče průběžné informace, co se týče přihlášení a placení zálohy a doplatku. Pro přihlášení do systému je nutné udělat tyto kroky:

  1. Na příslušné stránce se přihlásit a zaregistrovat dle pokynů a údajů z informačního lístku, který děti dostaly ve škole.
  2. Rodič vytiskne smlouvu, podepíše a žák nám ji doručí do školy.
  3. Frekvenci plateb si už rodič reguluje sám, důležité jsou dva termíny:

      Záloha - 3000 Kč do 20. 11. 2018
      Doplatek - 5 900 Kč do konce března 2019

V ceně zájezdu není zahrnuto kapesné a vstupné do objektů. To obvykle řešíme tak, že sečteme vstupy, které jsou v programu, částku vybereme, abychom mohli platit hromadné vstupné s případnou množstevní slevou.

Děti mají po celou dobu pobytu stravování - snídaně, teplá večeře a celodenní balíček - v hostitelské rodině, která je vozí a vyzvedává na daném místě. Celý den jsou pod dohledem buď delegáta CK, nás učitelek nebo hostitelské rodiny. V průběhu celého zájezdu si děti obvykle mohou koupit jídlo nebo nápoje např. na trajektu nebo při přesunech dle programu. Řidiči autobusu prodávají nápoje za české koruny.

Podrobnější informace o cestě Vám kdykoliv rády sdělíme ať už e-mailem nebo osobně. V listopadu budou informační schůzky o chování a prospěchu, v tu dobu už budeme mít více informací, které Vám budeme moci předat.

Irena Matysová, Helena Lorencová, Zuzana Veselíková

 

 

 

 

 

 

 

 

POKYNY PRO ZÁJEZD DO ANGLIE .... termín 27.4. - 2.5.2014

zveřejněno 24.4.2014

Program zájezdu do Anglie Další dotazy: matysova@3zs.lit.cz.

program zájezdu

 

Poučení o BOZ při cestě do Anglie

poučení o BOZ

učitelka angličtiny - Irena Matysová, 3. ZŠ Litomyšl

 

 

zveřejněno 22.4.2014

Uvádíme důležité pokyny pro nadcházející cestu do Anglie. Další dotazy: matysova@3zs.lit.cz.

pokyny

učitelky angličtiny (Irena Matysová, Helena Lorencová), 3. ZŠ Litomyšl

 

 

 

 

NOVÁ NABÍDKA NA ZÁJEZD DO ANGLIE .... termín 27.4. - 2.5.2014

zveřejněno 19.2.2014

Škole byla nabídnuta cesta do Anglie. CK potřebuje na doplnění autobusu 9 žáků s doprovodem.

CK dokonce snížila cenu z původních 7 700 Kč na 6 900 Kč pro žáka. Ubytování je tradičně v rodinách. V programu jsou zajímavá místa nejen Anglie - například fotbalový stadion FC Chelsea, lze zařadit i vyhlídkovou jízdu London Eye. Zastávka je i v belgickém Brusselu. Více podrobností je na informačním letáku, který dostali původní i noví zájemci ve škole. Máte-li zájem, přihlašte se na adresu: matysova@3zs.lit.cz.

nabídka zájezdu (pdf)

učitelky angličtiny (Irena Matysová, Helena Lorencová), 3. ZŠ Litomyšl

 

 

 

 

Nabídka na zájezd do Anglie .... termín duben - květen 2014

zveřejněno 17.1.2014

Pro malý zájem byl zájezd do Velké Británie zrušen.

učitelky angličtiny (Irena Matysová, Helena Lorencová), 3. ZŠ Litomyšl

 

zveřejněno 6.1.2014

Do školy přišla nabídka na doplnění zájezdu do Anglie + 1 den v Paříži. CK nám zájezd rezervuje do 15.1., neboť o cestu projevily zájem další dvě základní školy. Jsme oproti nim ve výhodě, neboť nástup do autobusu je na trase. Zvažte nabídku, do konce týdne (do 10.1.) potřebuji vědět, zda máte zájem.

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, připomínky, posílejte dotazy na následující e-mail: matysova@3zs.lit.cz.

nabídka zájezdu (pdf)

učitelky angličtiny (Irena Matysová, Helena Lorencová), 3. ZŠ Litomyšl

 

 

 

 

CESTUJEME   CHCEME CESTOVAT   CHCEME POZNÁVAT A CESTOVAT   CHCEME SI OVĚŘIT SVOJE ZNALOSTI A SCHOPNOSTI

zveřejněno 27.9.2013

Vážení rodiče, v letošním školním roce bychom chtěli pro Vaše děti zorganizovat poznávací zájezd do Velké Británie. Skupina pro uskutečnění zájezdu s ubytováním v anglicky mluvících rodinách a s výukou angličtiny ve škole je obvykle sestavována z dětí 6.-9. tříd. Studijní cesta se uskuteční za nabízenou cenu od CK tehdy, pokud se dá dohromady skupina 17-20 dětí. Cestovat může i menší skupina, ale už se změní cena i organizace zájezdu. Děti například nejsou vyzvednuty u školy, ale musí je rodiče do Prahy (nástupní a výstupní místo) dopravit na svoje vlastní náklady apod. Cena se obvykle pohybuje v rozmezí cca 8000-9000. Není v tom započítáno kapesné, které dáte dle svého uvážení. Je potřeba na vstupné do různých míst, suvenýry.

Pokud byste měli zájem poskytnout dětem tuto možnost dalšího rozvoje cizí řeči, můžeme domluvit informativní schůzku s organizátory zájezdu, kteří do školy přijedou a rádi vysvětlí a zodpoví Vaše dotazy.

Na zájezd by také bylo možné postupně šetřit, tzn. každý měsíc poslat menší zálohu, která by se odvíjela od Vašich možností a termínu, do kterého musí být zaplacena záloha britskému protějšku CK.

V minulosti jsme takový zájezd zorganizovaly již 2x a vždycky byl všemi účastníky hodnocen velmi pozitivně - služby CK i ubytování.

V případě zájmu pošlete, prosím, zpět návratku, abychom věděly, zda máme požádat CK o informační schůzku pro Vás, kteří máte hlavní slovo v této akci.

Prosíme o navrácení do 4.10.2013.

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, připomínky, posílejte dotazy na následující e-maily: matysova@3zs.lit.cz nebo lorencova@3zs.lit.cz.

informace pro rodiče žáků (doc)

učitelky angličtiny (Irena Matysová, Helena Lorencová), 3. ZŠ Litomyšl

 

 

 

 

Nabídka studijního pobytu v Anglii na šk. rok 2012/13

Přicházíme s nabídkou studijního pobytu v Anglii pro žáky naší základní školy

16.9.2012

Studijní cesta do Velké Británie, pro žáky nejen naší školy! Pojeďte s námi i vy, kteří chcete poznat život britské metropole a jejích obyvatel, uvidíte to, co vídáte pouze na TV obrazovkách!

Vážení rodiče, žáci, cestovatelé, v letošním roce přicházíme s nabídkou výukového zájezdu do Velké Británie pro žáky 6.-9. ročníků naší školy. Termín zájezdu obvykle směrujeme na jarní období - začátek května. Zájezd je vždy přizpůsoben požadavkům školy, některé podmínky stanovuje cestovní kancelář. V posledních letech spolupracujeme s cestovní kanceláří Školní zájezdy. Jejich cestovní programy si můžete prohlédnout na webu www.skolnizajezdy.cz.

V katalogu jsou letos nabízeny zájezdy poznávací i výukové. S ohledem na možnosti jsme vybrali kratší zájezd poznávací v délce 5-6 dní včetně cesty.

Víme, že rodiče chtějí svým dětem dopřát kvalitní jazykové vzdělání. Obvykle hraje hlavní roli finanční stránka věci. Rozhodnete- li se pro účast vašeho dítěte na zájezdu, přicházíme k vám s následující nabídkou. Přibližná cena takového zájezdu činí cca do 7000,- Kč, pokud se přihlásí 20 dětí. Můžeme se dohodnout na vybírání jednotlivých záloh už od počátku šk.roku. Vámi zvolenou ukládanou částku bychom uložili ve škole a po dohodě s CK bychom mohli v požadované době bez větších zásahů do rodinných rozpočtů uhradit zálohu a následný doplatek.Tyto úhrady následují poměrně brzy po sobě a je proto dosti náročné vydat jednorázově tak velkou částku. Zálohy budou přijímány tak, aby se v lednu mohla zaplatit první část platby CK, v únoru zbývající částka. O dohodnutém způsobu úhrady budete vy, rodiče - zákonní zástupci dětí samozřejmě informováni.

Pokud se přihlásí méně žáků, některé věci jako přistavení autobusu ke škole nemohou být ze strany CK dodrženy a tím se pak celá akce komplikuje. Děti se musí například na své náklady v určenou dobu dostavit na nástupní místo v Praze a tím už se navýší cena pro jednotlivce.

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, připomínky, posílejte dotazy na následující e-maily: matysova@3zs.lit.cz nebo lorencova@3zs.lit.cz .

informace pro rodiče žáků (doc)

učitelky angličtiny (Irena Matysová, Helena Lorencová), 3. ZŠ Litomyšl

 

 

5.1.2012

Další informace k plánovanému výukovému zájezdu do Velké Británie

V současné době je přihlášeno 6 žáků naší školy. Je to méně než poloviční potřebný počet k uskutečnění zájezdu. V tomto případě nebude autobus přistaven ke škole, ale účastníci se musí po vlastní ose dopravit k autobusu do Prahy. Je potřeba 15 zájemců, aby mohly být dodrženy nabídnuté podmínky zájezdu. V současné době je žádostí osloveno několik sponzorů, čekáme na jejich odpověď.

Veškeré dotazy zasílejte na e-mailovou adresu matysova@3zs.lit.cz .

Irena Matysová, organizátor zájezdu

 

5.12.2012

Nabídka studijního pobytu v Anglii na šk. rok 2011/12

Přicházíme s nabídkou studijního pobytu v Anglii pro žáky naší základní školy.

klikni pro zobrazení nabídky ve formátu pdf

informace pro rodiče studentů (pdf - 2MB)

Podrobnější (další) informace ráda podá paní učitelka Irena Matysová --- matysova@3zs.lit.cz

 

 

 

18.7.2008

Jak bylo v Anglii

Ve dnech 4. - 9. 5. 2008 jsme navštívili Velkou Británii. Z naší školy jelo 19 dětí a jeden žák z 2. ZŠ Litomyšl. Program jsme měli nabitý od rána do večera. Naštěstí jsme si s sebou vezli krásné počasí, takže jsme stihli a viděli vše, co jsme naplánovali.

1. den - 4. května

Odjezd od školy byl naplánován na 9:50, což bylo přesně dodrženo. Autobus s žáky a učitelkami základní školy z Ostravy, kteří tvořili druhou část výpravy, přijeli přesně v 9:30 podle plánu. Naložili jsme zavazadla, děti zamávaly rodičům a vyrazili jsme. Díky zrušení hraničních kontrol jsme přejížděli hranice zemí, aniž bychom to nějak výrazně vnímali. Jeli jsme přes území Německa, Belgie, Lucemburska a Francie.

2. den - 5. května

Brzy ráno (kolem 5 h) jsme měli zastávku před vjezdem do Eurotunelu v Calais. Pár dětí spalo, někteří vytrvalci však stihli propovídat celou noc. I přesto byli ráno svěží a vydali se prozkoumat příjezdové prostory k tunelu. Vlaky už čekaly na svoje pasažéry. Celý autobus najel do speciálního stříbrně lesklého vagónu, který měl pouze malá okénka asi ve výši pasu dospělého člověka. Mezi jednotlivými vagóny se dá během jízdy přecházet, jsou zde k dispozici toalety. Celá cesta (45 m pod mořským dnem) trvala přibližně 30 min. Po výjezdu z tunelu ve Folkestone jsme si museli všichni vrátit hodinky o hodinu zpět. Tím už jsme byli definitivně na území Velké Británie.

Kolem 8 h ranní jsme už vystupovali z autobusu u Temže a před námi se tyčilo obří kolo London Eye. Na nábřeží jsme byli sami - v Anglii byl ten den státní svátek, takže Angličané si užívali ranního spánku. My jsme si tak mohli v klidu prohlédnout a nafotit kolo a hned potom jsme se vydali přes London Bridge na prohlídkovou trasu centra Londýna. Prošli jsme kolem hodin se zvonem Big Ben a Houses of Parliament k Westminster Abbey, vyslechli výklad průvodkyně. Měli jsme jedinečnou příležitost vnímat ranní atmosféru velkoměsta bez davů lidí a nekonečných šňůr aut a autobusů. Prošli jsme se po Downing Street kolem sídla britských premiérů, kolem St. James´s Park jsme došli k Buckingham Palace. Královna byla přítomná v paláci, na střeše vlála britská vlajka, které se zde říká Union Jack. Prohlédli jsme si pomník královny Viktorie z bílého mramoru, krásné květinové záhony před palácem. Dalším místem prohlídky Londýna bylo Trafalgar Square se sochou Lorda Nelsona v nadživotní velikosti a čtyřmi bronzovými lvy hlídajícími obelisk se sochou. Odsud návrat k Buckinghamskému paláci, kde se v poledne střídala hradní stráž s jízdní hlídkou na koních. A potom už následoval vytoužený odpočinek na trávníku v parku St James´s Park. Zajímavým místem byla také Čínská čtvrť - Chinesetown a Piccadilly Circus s obrovskými reklamními plochami. Následovala vyhlídková jízda obřím London Eye, odkud jsme mohli pozorovat Londýn z ptačí perspektivy. Londýnským metrem jsme se odsud dopravili ke koncertní síni Albert Hall, kde už na nás čekal autobus a dopravil nás na místo setkání s rodinami, kde jsme bydleli. Byly to okrajové části - předměstí Londýna vzdálené asi 20-30 km od centra. Děti byly velmi dobře instruovány slečnou průvodkyní - co mohou a nemohou, dokonce dostaly seznam otázek a konverzačních témat, která mohou použít, až budou v rodině samy.

3. den - 6. května

Na tento den jsme měli velmi zajímavý program - jeli jsme k prehistorické observatoři zvané Stonehenge. Počasí bylo naprosto dokonalé - obloha bez mráčku, mírný vánek. Ke Stonehenge jsme dojeli po 10. hodině dopoledne. Už zdáli bylo vidět několik autobusů a osobních aut na parkovišti. Kolem observatoře se už procházeli návštěvníci ze všech koutů světa. "Zavěšený kámen" má kolem sebe cestu pro návštěvníky, nelze dojít až ke kamenům, neboť v minulosti byly návštěvníky dosti poškozovány - každý si odsud chtěl odvézt kousek s sebou.

Po prohlídce jsme měli možnost dát si českou svačinku - párky s hořčicí. Spokojeni jsme odsud odjížděli do Salisbury - města s nejvyšší věží v Anglii a pak následoval Winchester s deskou kulatého stolu rytíře Artuše.


4. den - 7. května

Dnešní program bylo královské sídlo Hampton Court s krásnými francouzskými zahradami a malým bludištěm. Po prohlídce zahrad jsme odjeli do studentského města Cambridge. Zde jsme měli nejdříve volný čas na pěší procházku a prohlídku města. V určenou dobu jsme se sešli u přístaviště lodiček, kterými jsme se vydali na projížďku po řece Cam. Obsadili jsme čtyři lodičky a lodivod, který celou skupinu vedl - mimochodem to byl student ze Slovenska, který si takto přivydělává na studium a jeho kolega byl z Kopřivnice - měl pro ten den vyděláno, neboť je placen podle množství prodaných lístků. Z lodě jsme viděli několik studentských kolejí, např. Queen´s College, St. George´s College, King´s College a spoustu dalších včetně knihovny The Jerwood Library. Při plavbě si děti mohly vyzkoušet práci lodivoda.


5. den - 8. května

Poslední den pobytu v Anglii jsme se ráno rozloučili s domácími a se všemi zavazadly nastoupili do autobusu. Celý čtvrtek jsme měli naplánovaný Londýn. Dojeli jsme do čtvrti Greenwich. Zde jsme podešli tunelem Temži na druhý břeh, zatímco průvodkyně odběhla zajistit lístky na loď. Tou jsme dojeli k pevnosti Tower. Z paluby jsme pozorovali londýnské budovy, podpluli jsme Tower Bridge a vystoupili jsme. Naše první cesta vedla přímo na Tower Bridge, odkud je krásný výhled na všechny strany. Z mostu jsme už mířili přímo do Toweru. Zde jsme si viděli towerské havrany hlídající pevnost, prohlédli si zbrojnici, korunovační klenoty, zhlédli film o průběhu korunovace královny Alžběty II. Čas byl také věnován nákupu suvenýrů a občerstvení. Potom jsme pluli lodí MHD zpět do Greenwiche. Zde jsme navštívili interaktivní námořní muzeum, kde si děti mohly vyzkoušet na pohybu vody, jak vzniká vlnobití, vzduchový a vodní vír a podobné přírodní jevy. Po muzeu nás čekal ještě nultý poledník, kde jsme získali certifikát o jeho překročení a observatoř s parkem. Vše jsme si řádně užili, prohlédli a ve večerních hodinách se vydali na cestu zpět, domů.


6. den - 9. května

Ke škole jsme dorazili kolem 16. hodiny unavení, ale plni dojmů a zážitků z vydařené cesty.

 

4.4.2008

Informační schůzka k cestě do Anglie
Dne 16.4.2008 v 15.30 se v jazykové učebně uskuteční informační schůzka k chystané cestě do Anglie. Dětem připomínám, aby si zkontrolovaly platnost svých cestovních pasů. Aktuální kurz britských liber je velmi výhodný, doporučuji vyměnit danou částku navýšenou o 5-10 liber. Výše kapesného závisí na rodičích. Čas odjezdu a další podrobnější informace budou zde na webových stránkách zveřejňovány postupně tak, jak je dodá cestovní kancelář.

Irena Matysová, Helena Lorencová

 

28.2.2008

Cestu organizujeme ve spolupráci s cestovní kanceláří z Brna (www.skolnizajezdy.cz). Děti budou ubytované v rodinách. Každý den budou rodinou ráno dovezeny a večer opět vyzvednuty u autobusu na smluveném místě. Výpravu povede průvodce cest. kanceláře, děti budou neustále pod dohledem pedag. dozoru či ubytovávající rodiny. Původně byla plánovaná cesta trajektem přes Kanál, jelikož ale došlo ke zdražení jízdného, pojedeme Eurotunelem. Cesta trvá asi 20 - 30 minut.

V programu zájezdu je samozřejmě Londýn, kde např. je v plánu cesta lodí po Temži ke hvězdárně v Greenwichi. Svezeme se také londýnským metrem. Kromě Londýna navštívíme univerzitní město Cambridge, dále Salisbury, Winchester, prehistorickou observatoř Stonehenge, královský palác Hampton Court a další místa.

Před odjezdem budou pozváni rodiče dětí na informativní schůzku do školy, termín bude ještě upřesněn.

Irena Matysová a Helena Lorencová, pedag.dozor