U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Ostatní soutěže

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Výsledky našich žáků » Ostatní soutěže

VÍTĚZSTVÍ V KRAJSKÉM KOLE PREZENTIÁDY 2018

Datum publikování: 11.4.2018
V úterý 10. dubna 2018 se konalo v Pardubicích krajské kolo Prezentiády, což je soutěž v prezentačních dovednostech. Naši školu tentokrát reprezentoval tým MAmča ve složení Amálka Nešporová a Marek Štegner. Po úspěších školy v předchozích čtyřech letech měli nelehký úkol obhájit prvenství školy a postup do Grand finále. Zdálo se to skoro nemožné, protože jsme byli jedinou základní školou, všechny ostatní týmy byly z gymnázií. Amálce s Markem se však podařilo zaujmout publikum i porotu jak nápaditou grafikou, tak vtipným a kultivovaným projevem. Skvěle zvládli i pohotově odpovídat na zvídavé otázky poroty, takže zaslouženě stanuli na stupni vítězů a potvrdili, že žáci naší školy prezentovat umějí! Srdečně gratulujeme a přejeme hodně štěstí 26. 4. 2018 v Brně na Grand finále Čech a Slovenska.
VÍTĚZSTVÍ V KRAJSKÉM KOLE PREZENTIÁDY 2018

The Project Competition 2018

Datum publikování: 5.4.2018
Nakladatelství Oxford University Press vyhlašuje každý rok soutěž v anglickém jazyce, letos na téma filmových žánrů. Úkolem soutěžících je vymyslet plakát na dané téma. Do této soutěže se přihlásily Ivča Záleská a Stella Janderová ze 6.B a Nikča Rybová ze 7.A. Společně vytvořily ´poster´s názvem ´The Horror Story of Twins´. Vymyslely příběh, který doplnily svými fotografiemi. Na prvních místech se sice neumístily, ale i tak to pro ně byla zajímavá zkušenost. Za účast v této mezinárodní soutěži získaly dívky ocenění.
The Project Competition 2018

Matematický klokan

Datum publikování: 23.3.2018
V pondělí 19.3.2018 žáci celé Evropy měli opět příležitost zasednout do lavic se společným cílem - řešit matematické úlohy. Každým rokem se této soutěže účastní i žáci naší školy. 60 minut řeší 24 úloh v kategoriích - Cvrček (2. a 3. třída), Klokánek (4. a 5. třída), Benjamín (6. a 7. třída) a Kadet (8. a 9. třída). Zde je prvních deset nejlepších řešitelů z každé kategorie.
Výsledky matematické soutěže KLOKAN 2018 Kategorie – KADET

Pořadí Jméno a příjmení Třída Body
1. Ondřej Stodola 9. A 61
2. Amálie Nešporová 8. A 58
3. Vojtěch Kabrhel 9. A 57
4. – 6. Matyáš Sedláček 8. A 55
Kryštof Jandera 9. A 55
Marie Tobková 9. A 55
7. Vendula Nekvindová 9. A 54
8. – 9. Matěj Sádovský 8. A 52
Štěpán Ludvíček 8. A 49
10. Pavel Saqua 8. A 48Výsledky matematické soutěže KLOKAN 2018
Kategorie – BENJAMÍN

Pořadí Jméno a příjmení Třída Body
1. Anna Samková 6.B 107
2. – 3. Jan Soukup 6. A 73
Žrout Daniel 6. A 73
4. Jana Kopecká 6.B 72
5. Michaela Pelcová 7. A 71
6. Jana Vacková 6. A 69
7. Jan Šimek 6.B 66
8. – 9. Matyáš Cafourek 6.B 62
Daniel Císař 7. A 62
10. Fanda Řehoř 6.B 61

Výsledky matematické soutěže KLOKAN 2018 Kategorie – KLOKÁNEK

Pořadí Jméno a příjmení Třída Body
1. Jaroslav Filipi 5. A 100
2. – 3. Majda Vysoká 4. A 89
Antónie Chalupníková 5. A 89
4. Michaela Filipi 4. A 87
5. Stella Chadimová 5. A 86
6. – 7. Amálie Švecová 5. A 85
Kateřina Tmejová 5. A 85
8. Tadeáš Novák 4. A 84
9. Lukáš Vavřín 5. B 82
10. – 11. Rostislav Šašek 4. B 78
Tereza Holásková 5. A 78


Výsledky matematické soutěže KLOKAN 2018
Kategorie – CVRČEK

Pořadí Jméno a příjmení Třída Body
1. Adam Dvořák 3. A 79
2. Jindřich Cafourek 3. B 74
3. Jáchym Černý 2. A 72
4. Marie Soukupová 3. B 69
5. Matylda Pavlasová 3. A 60
6. Pavel Vacek 3. A 56
7. Veronika Pechancová 3. A 54
8. Petr Krsek 2. A 53
9. Vladislav Perepelycja 3. B 51
10. Terezie Nešporová 3. A 50

Velký úspěch v soutěži Festival vědy a techniky pro děti a mládež

Datum publikování: 10.3.2018
Ve dnech 8. – 9. 3. 2018 se v Pardubicích konalo krajské kolo soutěže Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Na soutěži žáci představují svým porotcům své projekty zaměřené na vědu a výzkum. Jedná se o dlouhodobou práci, kde si žáci sami zvolí téma a poté ho zpracovávají přesně podle pokynů. Žáci se učí vědeckým základům, řešení problému, ale hlavně přicházejí s novými, zajímavými informacemi. Naši školu reprezentovalo 7 žáků. Anna Samková, Klára Šoutová a Jana Kopecká zpracovávaly téma „Máme rádi sport?“. Adéla Karásková s Michaelou Pelcovou tvořily projekt STOP! Obezitě u dětí na ZŠ. A Máslo za zlato, tak se jmenoval projekt od Nikoly Šplíchalová s Danielem Klementem. Naši žáci dosáhli velikého úspěchu. Nikola s Danem dostali dvě zvláštní ocenění, a to Cenu děkana Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a Zvláštní cenu města Lanškroun a Společenství firem Lanškrounska. Největšího úspěchu však dosáhly Áďa s Míšou, které se dostaly mezi 30 nejlepších řešitelů a zúčastní se krátkodobé odborné stáže ve Francii, na kterou pojedou v květnu letošního roku. Moc gratulujeme a přejeme všem řešitelům mnoho štěstí v dalších soutěžích.
Velký úspěch v soutěži Festival vědy a techniky pro děti a mládež

Druhé místo v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce

Datum publikování: 15.2.2018
Dnes 15.2.2018 proběhlo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. V kategorii do 7. ročníku reprezentoval naši školu Matěj Markl a v kategorii do 9. ročníku Milan Záleský. Oba naši kandidáti prokazovali své schopnosti při pohovoru a poslechu. Jejich úkolem bylo se krátce představit a popovídat na vylosované téma. Matějovi se podařilo vybojovat krásné druhé místo! Milan se mezi opravdu silnou konkurencí umístil na místě jedenáctém. Oběma chlapcům srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho štěstí v dalších soutěžích.
Druhé místo v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce

Úspěch na soutěži FVTP

Datum publikování: 12.2.2018
Dne 9. 2. 2018 se v Lanškrouně konalo okresní kolo soutěže Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. V letošním roce několik nadšených žáků pracovalo na 3 projektech. „Máme rádi sport?“, tak zněl název projektu od Aničky Samkové a Klárky Šoutové. Adélka Karásková spolu s Míšou Pelcovou tvořily projekt STOP obezitě dětí na ZŠ. Nikča Šplíchalová společně s Danem Klementem dali svému projektu název Máslo za zlato.

Všichni žáci se svými projekty porotce přesvědčili, že jejich práce jsou smysluplné a velmi zajímavé. Sklidili veliký úspěch a postupují do krajského kola, které se koná 8. - 9. 3. 2018 v Pardubicích.

Děvčata s projektem o obezitě navíc získala zvláštní ocenění od firmy Schott z Lanškrouna.

Přejeme všem mnoho štěstí a držíme palce!
Úspěch na soutěži FVTP

Druhý nejlepší komiks o životě pamětnice 2. světové války nakreslila Klára Šoutová

Datum publikování: 29.1.2018
Klára Šoutová obsadila druhé místo v celorepublikové komiksové soutěži, která měla připomenout životní osudy pamětníků z 2. světové války.
Druhý nejlepší komiks o životě pamětnice 2. světové války nakreslila Klára Šoutová

VÝTVARNÝ ÚSPĚCH JAROSLAVA FRANCE.

Datum publikování: 6.10.2017
Dne 3. října 2017 proběhlo v prostorách klášterního referáře Opatství Emauzy v Praze slavnostní vyhlášení výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí. V kategorii 11 – 15 let uspěl žák 8. třídy Jaroslav Franc, který s kresbou svého dědečka obsadil nádherné 3. místo.
Toto ocenění má pro naši školu velkou hodnotu, jelikož se jednalo o celorepublikovou soutěž a porota vybírala jen v této kategorii z téměř čtyř set výtvarných prací. Předsedou poroty byl akademický malíř Kristian Kodet, dalšími členy přední čeští výtvarníci.
Samotné vyhlášení v Praze představovalo velký zážitek. Moderoval ho Aleš Cibulka, slavnostní atmosféru podtrhlo i vystoupení saxofonového kvartetu ZUŠ Ilji Hurníka z Prahy. Už pozvání do nádherných prostor opatství bylo pro Járu, jeho paní učitelku a rodinu krásnou odměnou, nezanedbatelné jsou však i hodnotné ceny - dostal sluchátka. Na závěr si děti se svým doprovodem užili raut.
Vítězové této kategorie byli ujištěni odborníky o svém velkém talentu a motivováni k další budoucí tvorbě. Věříme, že o našem Járovi Litomyšl ještě uslyší.
VÝTVARNÝ ÚSPĚCH JAROSLAVA FRANCE.

Velký úspěch v ćelostátní zeměpisé soutěži EUROREBUS

Datum publikování: 12.6.2017
V pondělí 5. června 2017 proběhlo za účasti tisíce lidí Celostátní finále 22. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus v Praze. Jedná se o celorepublikovou zeměpisnou soutěž, určenou pro základní a střední školy včetně víceletých gymnázií, ve které se soutěžící snaží vyřešit těžké otázky na různá témata. V letošním roce byla soutěž opět zaměřena na téma: „Svět v pohybu“. Vzhledem k počtu získaných bodů soutěžili naši žáci za třídu, nikoli za jednotlivce. Školu reprezentovali žáci deváté třídy Pavel Chadima, Eliška Vodehnalová a Pavla Horáčková. Celkem v Praze soutěžilo 1000 žáků. Náš tým získal 24 bodů. Od prvního místa je dělilo pouze 5 bodů, vítěz jich měl 29. Rozhodl čas odevzdání testu. S tímto výkonem se nám podařilo dosáhnout 22. místa v kategorii devátých tříd základních škol, a to i v silné konkurenci víceletých gymnázií z celé České republiky. Velmi nás těší tento výsledek a hlavně to, že zeměpis žáky baví. Domů se vraceli nadšeni z úspěchu a obohaceni o další zkušenosti z této akce.
Velký úspěch v ćelostátní zeměpisé soutěži EUROREBUS

Školní kolo pěvecké soutěže

Datum publikování: 7.6.2017
Školní kolo pěvecké soutěže se konalo v úterý 9.5. a nadšení zpěváci si zde vyzkoušeli zpěv před publikem. 10.5. se uskutečnila pěvecká soutěž DDM, kde jsme získali krásná umístění:
V 1. kategorii čestné uznání - Marian Hošek, třetí místo Ester Trávníčková a Alenka Kratochvílová a první místo Lucinka Hrabálková.
Ve 2. kategorii - čestné uznání David Hajro, druhé místo Klára Vaňková, první místo Verunka Kováčová.
Ve 3. kategorii - čestné uznání Viktorka Šmejdová, Gabča Paulusová a první místo i čestné uznání za dojetí poroty získala Nikola Šplíchalová.
V poslední kategorii 9. tříd získala první místo Anička Leksová.
Všem zpěvákům srdečně gratulujeme.
Školní kolo pěvecké soutěže

Matěj Markl dnes zazářil na MŠMT, odvezl si zlato!

Datum publikování: 25.5.2017
Snímku Matěje Markla, který vytvořil do soutěže Send a postcard, se dnes dostalo náležitého ocenění. Salvy smíchu, pokyvování hlavou a pak velký potlesk, to předcházelo vyhlášení výsledku. Matěj získal 1. místo v republice ve své kategorii! O tom, že diváky i porotu opravdu zaujal, svědčilo i to, že ho jako jediného oslovila tamější televize a udělala s ním rozhovor. Také někteří žáci z ostatních škol mu podávali ruce a gratulovali. Ještě po cestě domů jsme po Praze mohli slyšet hlášky: "Hele, to je ten borec!" A my jenom souhlasíme a gratulujeme! :) Společnost mu dělaly děti, které soutěžily v soutěži Sing a Song. Ty už si jen vyzvedly ocenění, protože o vítězství už věděly. I ty si vyslechly milá slova plná chvály. Zažili jsme společně opravdu krásný den, je úžasné vézt si domů dvě zlatá republiková umístění. Soutěžícím děkujeme za báječnou reprezentaci a ještě jednou srdečně gratulujeme.
Matěj Markl dnes zazářil na MŠMT, odvezl si zlato!

Velký úspěch v celostátním kole matematické soutěže Pangea

Datum publikování: 12.5.2017
Spolu s více než 40 tisíci dětmi z celé České republiky se zapojili naši žáci do matematické soutěže Pangea. Z nejpočetnější kategorie pátých tříd postoupila mezi 56 nejlepších matematiků do celorepublikového finále Anička Samková. Finále se uskutečnilo 5. května v nové budově Národního muzea v Praze. Všechny úkoly finálového kola spojovalo téma zdravotnictví a architektura, proto se patrony této soutěže stali architekt David Vávra, kardiochirurg Jan Pirk, či herečka Dana Morávková. Celé finále bylo hodně náročné, na soutěžící čekalo 25 obtížných úloh a na jejich vyřešení měli pouhých 60 minut. Anička si vedla více než výborně, podařilo se ji správně vyřešit více než 70 % úloh. A to jí vyneslo na 7. místo z celkových 8376 zúčastněných žáků pátých ročníků. Aničce moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších, nejen matematických úspěchů.
Velký úspěch v celostátním kole matematické soutěže Pangea

ZVÍTĚZILI JSME V SOUTĚŽI SING A SONG

Datum publikování: 5.5.2017
Dnes máme další velikou radost – získali jsme s naším klipem k písni DON´T WORRY, BE HAPPY 1. místo v republice v soutěži Sing a song. Pro žáky 1. stupně, kteří v písni zpívají, to znamená, že si pojedou ve čtvrtek 25. května 2017 na ministerstvo školství převzít ocenění. Srdečně gratulujeme a děkujeme žákům 9. třídy za pomoc s doprovodem a panu učiteli Techlovskému ze ZUŠ Bedřicha Smetany za pomoc se zvukovou nahrávkou. Už samo nahrávání bylo pro děti zajímavým zážitkem, ale návštěva MŠMT tomu jistě dodá punc nezapomenutelnosti! Všem zúčastněným srdečně gratulujeme! ´Vítězný klip můžete zhlédnout v detailu této zprávy.
ZVÍTĚZILI JSME V SOUTĚŽI SING A SONG

NÁŠ ŽÁK MATĚJ MARKL JE POZVANÝ NA MINISTERSTVO!

Datum publikování: 3.5.2017
Před časem jsme vás informovali o tom, že škola natočila snímek do soutěže Send a postcard. Jediným hercem je právě Matěj Markl, žák 6. ročníku, a jeho výkon se dočkal kladného ohodnocení. Je nominován mezi nejlepšími v republice a pozván 25. května 2017 na slavnostní vyhlášení vítězů, které se koná v Praze, přímo na MŠMT. Zde se Matěj dozví, na který stupínek vítězů se postaví. Držme mu pěsti, ať je to ten nejvyšší! :) Nominovaný video snímek můžete vidět v detailu této zprávy.
NÁŠ ŽÁK MATĚJ MARKL JE POZVANÝ NA MINISTERSTVO!

Mezi nejlepšími v celostátním kole Prezentiády

Datum publikování: 29.4.2017
Dne 27. dubna se konalo celostátní kolo Prezentiády. Náš tým se na něj pečlivě připravoval a těšil. Ale jak už to bývá, někdy se člověku lepí smůla na paty. Jen si představte - veliký sál plný lidí, soutěž je zahájena a hned první jdete na řadu právě vy. Zahájíte svoji prezentaci a zjišťujete, že nefunguje správně prezentér, mačkáte tedy tlačítka opakovaně a netušíte, co se právě promítá na stěně za zády, jestli obraz souvisí s tím, o čem mluvíte. K tomu občas začne hvízdat mikrofon a připravené video se nechce spustit. Tak přesně tohle prožili naši soutěžící - Michaela Janecká a Pavel Chadima. Mnoho z nás by to vzdalo, prostě se v polovině sbalilo a prchlo, oni to dokázali ustát a s úsměvem na rtech dokončili svoji prezentaci. Dokonce s ní vybojovali úžasné čtvrté místo ze všech týmů z Čech a Slovenska. Určitě si za to zasloužili pořádný dort v podobě peřiny (to proto, že zpracovávali téma Dřív než usnu) a potlesk ve stoje, čehož se jim ve škole dostalo. Mají náš veliký obdiv, srdečně gratulujeme!
Mezi nejlepšími v celostátním kole Prezentiády

Zlato v krajském kole Prezentiády patří opět naší škole!

Datum publikování: 10.4.2017
V pondělí 10. 4. 2017 se konalo v Pardubicích krajské kolo Prezentiády, soutěže v prezentačních dovednostech. Naše škola letos vyslala pouze dvojčlennou sestavu, zato však zdatných a osvědčených prezentiádníků. Tým MyslIQ ve složení Michaela Janecká a Pavel Chadima si vybral téma Nejdůležitější věc na světě. O tom, že se porotě jejich výkon líbil, svědčí text na stránkách soutěže: "Pořadové číslo osm padlo na tým MyslIQ. Lehce sestavou pozměněný tým, který minulý rok na Grandfinále obsadil zlatou příčku! Není tedy divu, že se od něj letos očekávalo ještě něco mnohem víc! I letos do celorepublikového finále postoupil tým MyslIQ, který po loňském vítězství opravdu nasadil v letošním roce laťku ještě výše."
Gratulujeme a držíme pěsti!
Zlato v krajském kole Prezentiády patří opět naší škole!

Velký úspěch v zeměpisné soutěži EUROREBUS

Datum publikování: 10.4.2017
V neděli dne 9. dubna 2017 se uskutečnila zeměpisná soutěž Eurorebus v Brně. Jedná se o celorepublikovou zeměpisnou soutěž, určenou pro základní školy, pro střední školy a víceletá gymnázia, ve které se soutěžící snaží vyřešit těžké otázky na různá témata na internetu. V letošním roce byla soutěž opět zaměřená na téma: „Svět v pohybu“. Po dosažení určitého počtu bodů jsou pozváni nejlepší žáci do soutěže za jednotlivce nebo za třídu na krajské kolo. Vzhledem k počtu získaných bodů jsme soutěžili za třídu, nikoli za jednotlivce. Naši školu reprezentovali žáci deváté třídy Pavel Chadima, Eliška Vodehnalová a Pavla Horáčková. Podařilo se nám dosáhnout vynikajícího 4. místa z přibližně 30 zúčastněných družstev v kategorii devátých tříd základních škol, a to i v silné konkurenci víceletých gymnázií. Naši žáci měli stejný počet bodů jako soutěžící na druhém a třetím místě a od prvního místa nás dělil pouze jeden bod. Rozhodl čas odevzdání testu. Do celostátního kola v Praze postupuje pět nejlepších týmů. Jsme rádi, že jsme mezi nimi. Nyní nás čeká náročná příprava. Chtěli bychom v této vědomostní soutěži uspět. Celkem v Brně soutěžilo přibližně 400 žáků. Celá akce byla pod záštitou mnoha významných firem, které nám zajistily doprovodný program s různými hrami a soutěžemi. Domů jsme se vraceli nadšeni z úspěchu a obohaceni o další zkušenosti z této akce.
Velký úspěch v zeměpisné soutěži EUROREBUS

Matematické soutěže

Datum publikování: 9.4.2017
Během školního roku probíhá na naší škole několik různých matematických soutěží. Ve školním kole Pangey byla nejúspěšnější Anna Samková, která postoupila do celostátního kola. Gratulace však patří i Janě Vackové - 77% úspěšnosti, 6.tř. Ondra Pohorský - 64%, 8.tř. Matěj Sádovský - 59% a 9.tř. Patrik Šplíchal 70% úspěšnosti.
Dále jsme se zúčastnili mezinárodní matematické soutěže Klokan. I tam jsme zaznamenali velký úspěch. V kategorii nejmenších matematiků - Cvrček 1.místo v okrese Vilém Voříšek, Klokánek 2.místo - Anna Samková a 11.místo Lukáš Kurka v kategorii Kadet.
Všem řešitelům matematických soutěžích gratulujeme.
Matematické soutěže

MÍSTO VIDEO POHLEDNICE SEND A POSTCARD

Datum publikování: 28.2.2017
Už na konci srpna jsme zde informovali, že jsme natáčeli snímek do soutěže Video pohlednice z mého města. Letos má tato soutěž nový název Send a Postcard. My jsme si vybrali kategorii jednotlivců a budeme soutěžit se snímkem The Pathway trough Centuries s Matějem Marklem ve více rolích. Hotové video můžete vidět v detailu této novinky nebo na stránkách soutěže. Držíme pěsti, aby se jeho jméno v květnu objevilo mezi nejlepšími nominovanými.
MÍSTO VIDEO POHLEDNICE SEND A POSTCARD

SNÍMEK DO SOUTĚŽE SING A SONG

Datum publikování: 28.2.2017
V tomto školním roce jsme objevili soutěž v anglickém jazyce, která je určena pro žáky 1. stupně. Úkolem je natočit videoklip, ve kterém děti zazpívají anglicky písničku. Přivítali jsme možnost využít naše dovednosti v práci s technikou a pustili se s chutí do práce. Vybrali jsme si písničku Dont Worry, be Happy a happy jsme u toho opravdu byli. Poprosili jsme Základní uměleckou školu Bedřicha Smetany o možnost nahrát zvukový záznam v jejich studiu. Tamější pan učitel Miroslav Techlovský nám s tím ochotně pomohl, za což mu patří velké poděkování. Natáčet klip po městě a pracovat v tak krásném studiu, to byl pro děti velký zážitek. Výsledek naší práce můžete zhlédnout v detailu této novinky nebo na stránkách soutěže. Teď už můžeme jen držet dětem pěsti, aby se jejich snímek divákům líbil a obstál v konkurenci ostatních škol.
SNÍMEK DO SOUTĚŽE SING A SONG
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | další > | >>