U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Sportík

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Po vyučování » Sportík

SPORTÍK - TURISTA

Datum publikování: 24.4.2016
Jarní trasa, která měřila kolem 7 km, vedla z Nedošína do Tržku a odtud přes Osecké údolí do Litomyšle. Cestou jsme pozorovali přírodu, zkoušeli orientační smysl, střídali chůzi s během. Moc jsme si to užili:)
SPORTÍK - TURISTA

BIATLON MÁNIA

Datum publikování: 24.1.2016
Naši SPORTÍCI si vyzkoušeli biatlon na sucho - okružní běh kolem tělocvičny, v jehož průběhu závodník hází 5 krát na cíl (část rozložené bedny), za každý špatný hod běží malé kolečko navíc. Měřil se čas a tady jsou nejúspěšnější závodníci:
SPORTÍK 2. a 3.třída:
1. místo: Amálka Švecová
2. místo: Míša Dražkovič
3. místo: Kuba Koutný
4. místo: Štěpán Sirotek

SPORTÍK 1. třída:
1. místo: Maruška Soukupová
2. místo: Tadeáš Pařil
3.místo: Verunka Kováčová
4. místo: Vojtík Kovář
Úspěšným závodníkům gratulujeme a držíme palce i našim biatlonistům, ať se jim daří po celou sezonu:)
BIATLON MÁNIA

SPORTÍK NA VÝSTAVĚ O HOKEJI

Datum publikování: 1.1.2016
V předvánočním týdnu se naši SPORTÍCI vydali do muzea, kde se koná výstava o ledním hokeji. Prohlédli jsme si fotografie hokejových mužstev od nejmenších dětí až po kategorii mužů, nahlédli jsme do hokejové šatny a vyzkoušeli si hokejovou výzbroj. Na divácké tribuně jsme si zabubnovali a zaskandovali hokejová hesla. Nakonec jsme si zahráli stolní hokej. Třeba tato výstava některé z nás přiláká k opravdovému hokeji.
SPORTÍK NA VÝSTAVĚ O HOKEJI

SPORTÍKŮV TURISTICKÝ VÝLET

Datum publikování: 25.10.2015
Ve čtvrtek 22. října se děti vydaly se Sportíkem na turistický výlet do okolí Litomyšle. Autobus je dovezl na Pazuchu a odtud už šlapaly pěkně po svých až do Litomyšle. Cestou pozorovaly krásnou podzimní přírodu, sbíraly oříšky a jablíčka, maminkám donesly podzimní kytičky z barevně zbarvených listů. Na Suché nakrmily ovečky a podívaly se, jak trénují koně.
Počasí jim přálo a chvílemi se na ně usmívalo i sluníčko. Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu za úžasný turistický výkon.
SPORTÍKŮV TURISTICKÝ VÝLET

SPORTÍK-TURISTA

Datum publikování: 25.10.2014
Naši malí Sportíci si v pátek vyzkoušeli své fyzické síly na turistickém výletě. Autobus nás odvezl na Pazuchu a odtud jsme se vydali lesními a turistickými cestami zpět ke škole. Byla to cesta plná dobrodružství - lezli jsme na posed, sbírali krásné podzimní listy, pozorovali stopy v blátě. Také jsme se zastavili na něco dobrého u koníčků na Suché.
Všichni Sportíci byli stateční a odvážní a výlet zvládli výtečně. Určitě si na jaře podobný výlet zase zopakujeme:)
SPORTÍK-TURISTA