U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Společné akce

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Školní družina » Společné akce

Velikonoce na pedagogické škole

Datum publikování: 26.4.2019
Velikonoční tvoření si pro naši školní družinu připravily i studentky pedagogické školy. Překvapily nás pěkným divadelním představením i tvořivými dílnami, které pro nás přichystaly. Za každý splněný výrobek či úkol jsme dostávali symbolické peníze, které jsme si na konci programu vyměnili za nejrůznější odměny. Domů jsme všichni odcházeli spokojeni a šťastně jsme své odměny vzájemně prohlíželi. Děkujeme všem, kteří pro nás tuto pěknou akci připravili.
Velikonoce na pedagogické škole

A zase ten kouzelník!

Datum publikování: 26.4.2019
Vystoupení kouzelníka patří mezi nejoblíbenější programy ve školní družině. Veliká legrace, každý rok nová kouzla, každý rok nepochopitelné zmizení miláčka dětí, živého králíčka...Ale letos jsme ani my nezůstali pozadu a připravili jsme si pro pana kouzelníka překvapení - kouzlo s banánem, které jsme poctivě natrénovali. Měl z nás radost. A nám se jeho představení také moc líbilo. Těšíme se zase na příští rok!
A zase ten kouzelník!

Velikonoce

Datum publikování: 17.4.2019
Krásné Velikonoce všem přejí
děti a vychovatelky ze ŠD
Velikonoce

Beseda s ilustrátorem dětských knih a časopisů Liborem Drobným

Datum publikování: 26.3.2019
Měsíc březen vždy byl a stále je věnován knihám a čtenářům. Proto jsme si i my ve školní družině chtěli trochu rozšířit své znalosti o knihách. Do školy jsme tentokrát pozvali ilustrátora dětských knih, časopisů, učebnic a tvůrce komiksů pro děti, ale také filmového animátora, pana Libora Drobného. Během besedy s ním jsme se dozvěděli nejenom to, jak ilustrace do knih vznikají, co je to animace, ale měli jsme i možnost o autorovy knihy soutěžit. Řešili jsme různé hlavolamy a hádanky z jeho knížek a vítěz byl vždy knihou odměněn. Aby ani ostatní děti nebyly ochuzeny, odnášel si na konec každý domů nějakou knihu, učebnici či časopis. Radost to byla veliká. Beseda nás obohatila o nové poznatky a my se už zase těšíme na další taková setkání se zajímavými lidmi. Děkujeme!
Beseda s ilustrátorem dětských knih a časopisů Liborem Drobným

Hotel Transilvánia 3

Datum publikování: 26.2.2019
V pátek 22.února 2019 navštívila všechna čtyři oddělení naší školní družiny litomyšlské kino SOKOL. Promítali zde pro nás film Hotel Transilvánia 3. Protože jsme už znali předchozí díly, moc jsme se na tento nový těšili. A opravdu. Nezklamali jsme se. Film se nám moc líbil. Nasmáli jsme se, a dokonce jsme si na závěr i společně s filmovými hrdiny zatančili. Kino jsme opouštěli maximálně spokojeni a už se zase těšíme na další.
Hotel Transilvánia 3

Odpoledne plné her v naší školní družině

Datum publikování: 20.2.2019
V naší školní družině se nenudíme. Můžeme se bavit odděleně ve svých družinách, ale můžeme se pobavit i společně všichni dohromady. A takové bylo i naše společné odpoledne plné her, které pro nás připravily naše paní vychovatelky s panem Jandou ze Střediska volného času v Litomyšli. Vyzkoušeli jsme si zde nejenom svou obratnost a šikovnost, ale i svou bystrost a schopnost logicky uvažovat. Užili jsme si to báječně! Ani se nám nechtělo končit. Jako překvapení na nás na konci čekala i malá odměna. Už se moc těšíme na další takové odpoledne!
Odpoledne plné her v naší školní družině

Vánoční blahopřání

Datum publikování: 21.12.2018
Krásné a klidné Vánoce plné domácí pohody, do nového roku 2019 štěstí, zdraví, spokojenost …
přejí všem děti a vychovatelky ze školní družiny.
Vánoční blahopřání

13.listopad - Den laskavosti

Datum publikování: 14.11.2018
13.listopad - Den laskavosti ve školní družině
Máme rádi zvířata...
a nejenom své domácí mazlíčky, ale i volně žijící zvěř v našich lesích. A právě lesním zvířatům jsme se v naší školní družině rozhodli pomoci. Protože letošní letní sucho výrazně negativně zasáhlo i do jejich života. Zvířata neměla dostatek vody ani potravy, aby se mohla dobře připravit na blížící se zimu. Nezbývá, než jim tedy před blížící se zimou pomoci a pomoci i myslivcům, kteří je chodí přikrmovat. Nejdříve jsme si o lesních zvířatech ve družině hodně povídali a potom jsme se rozhodli, že se podle zvířátek i pojmenujeme a začneme sbírat suché podzimní plody jako žaludy, kaštany, bukvice a také suché zbytky pečiva. Naše družina má čtyři oddělení, proto vznikly i čtyři skupiny: Srnečci, Sojky, Lištičky a Veverky. Společnými silami se nám podařilo nasbírat veliké množství potravy pro zvěř. Dnes, 13. listopadu 2018, jsme ve škole vše předali myslivci panu Fabiánkovi, který za námi do školy přijel a o lesních zvířatech nám toho hodně zajímavého vyprávěl a přivezl nám ukázat i vycpaná zvířata a trofeje. Bylo to všechno moc zajímavé. Ale hlavně nás hřeje dobrý pocit, že jsme pomohli našim zvířátkům.
13.listopad - Den laskavosti

Celostátní soutěž o největší počet vyvěšených vlajek ke 100. výročí založení republiky

Datum publikování: 8.11.2018
Celá škola maluje a ani my v ŠD nejsme pozadu...
Celostátní soutěž o největší počet vyvěšených vlajek ke 100. výročí založení republiky

Školní běh ke 100. výročí založení Československé republiky

Datum publikování: 8.11.2018
100.výročí založení naší Československé republiky budeme mimo jiné slavit stominutovým během po okolí naší školy. Je tedy potřeba slavnostně vymalovat prostor před naší školou. My jsme se toho rádi ujmuli... otázkou zůstává, kdo byl barevnější? Dlažba, nebo my?
Školní běh ke 100. výročí založení Československé republiky

Podzimní tvoření

Datum publikování: 8.11.2018
A zvadlé listí zas šustí a svistí...tak proč si ho nenasbírat a nevyrobit si krásné dekorace na družinovou nástěnku? Podzimní kytička naše maminky také potěší...
Podzimní tvoření

Halloween ve školní družině

Datum publikování: 8.11.2018
A je tu konec měsíce října a s ním přichází Halloween a hned za ním naše české Dušičky... Pro nás je to příležitost proměnit se v nejrůznější příšerky a pořádně si to užít!
Halloween ve školní družině

Výstava k nakousnutí

Datum publikování: 8.11.2018
Podzim hýří barvami dozrávajícího ovoce...Na tuhle výstavu jsme se zkrátka museli vypravit, vždyť právě tam máme možnost i mnohé z vystavovaného ovoce ochutnat...
Výstava k nakousnutí

Kabaret v Popletově

Datum publikování: 8.11.2018
V září za námi do ŠD opět přijel dramaturg a moderátor dětských pořadů pan Jan Honza Petráš se svým kabaretem. Tentokrát si pro nás připravil pohádku O veliké řepě. Také z nás se opět stali spoluherci a byla to náramná legrace. Moc jsme se všichni nasmáli.
Kabaret v Popletově

Florida a Havaj

Datum publikování: 8.11.2018
8.října se všechna oddělení naší ŠD společně vypravila do KINA SOKOL na cestovatelský pořad manželů Motani. Tentokrát nám vyprávěli a promítali o své cestě po Floridě a Havaji. Jako vždy to bylo velmi zajímavé a dozvěděli jsme se i hodně nového. Pořad se nám moc líbil a kdo ví, třeba i z nás budou jednou velcí cestovatelé...
Florida a Havaj

Světový den zvířat

Datum publikování: 8.11.2018
4. října je v kalendáři zapsán Světový den zvířat. Protože i my máme zvířátka moc rádi, šli jsme se na ně společně podívat do sousední chovné stanice při Střední zahradnické a technické škole v Litomyšli. Moc se nám tam líbilo. Po návratu do ŠD jsme některá zvířátka namalovali...
Světový den zvířat

Zprávy ze školní družiny - dva měsíce zajímavých činností jsou za námi...

Datum publikování: 8.11.2018
Začátek nového školního roku nám přinesl i nové učebnice. A ty je vždy třeba obalit. My jsme se do toho pustili v naší školní družině a výsledek posuďte sami...
Zprávy ze školní družiny - dva měsíce zajímavých činností jsou za  námi...

Pohoda v ŠD

Datum publikování: 8.11.2018
Takovouhle pohodu ve školní družině by nám mohli mnozí závidět! Paní vychovatelka nám čte po obědě pohádku...
Pohoda v ŠD

Provoz školní družiny v pondělí 3.9.2018

Datum publikování: 30.8.2018
Provoz školní družiny v pondělí 3.9.2018 :
ranní družina : 6:15 - 8:00hod.
po skončení zahajovacího programu do 14:30hod.
Děti, které půjdou na oběd, si s sebou musí vzít kartičku nebo čip.

Sportovní odpoledne ve školní družině

Datum publikování: 29.6.2018
Závěr školního roku je potřeba řádně oslavit a čím lépe, nežli sportem. Ve spolupráci s panem Petrem Jandou z DDM Litomyšl jsme letos poprvé uspořádali sportovní odpoledne na zahradě naší školy. Všechny děti ze všech čtyř oddělení školní družiny si tak vyzkoušely své dovednosti a obratnost v netradičních sportovních disciplínách. Stříĺelo se z luků, běhalo se s míčky na podložce, podlézala se pozadu tyč, přecházelo se po špalících...Každý si tak přišel na své. Z celé podařené akce jsme měli o to větší radost, že den předtím, kdy se měla původně konat, nám vše propršelo. Moc také děkujeme skupinám žáků z osmé a z deváté třídy, kteří nám ochotně ve svém volnu s celou akcí pomohli. No, a na závěr všeho ani tentokrát nechyběla " třešnička na dortu" , sladká odměna v podobě zmrzliny. Každý účastník dostal také diplom a malý dárek - šňůrku na mobilní telefon. Všem, kteří se na úspěšném sportovním odpoledni podíleli, ještě jednou moc děkujeme.
Sportovní odpoledne ve školní družině
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | další > | >>