U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Společné akce

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Školní družina » Společné akce

Hotel Transilvánia 3

Datum publikování: 26.2.2019
V pátek 22.února 2019 navštívila všechna čtyři oddělení naší školní družiny litomyšlské kino SOKOL. Promítali zde pro nás film Hotel Transilvánia 3. Protože jsme už znali předchozí díly, moc jsme se na tento nový těšili. A opravdu. Nezklamali jsme se. Film se nám moc líbil. Nasmáli jsme se, a dokonce jsme si na závěr i společně s filmovými hrdiny zatančili. Kino jsme opouštěli maximálně spokojeni a už se zase těšíme na další.
Hotel Transilvánia 3

Odpoledne plné her v naší školní družině

Datum publikování: 20.2.2019
V naší školní družině se nenudíme. Můžeme se bavit odděleně ve svých družinách, ale můžeme se pobavit i společně všichni dohromady. A takové bylo i naše společné odpoledne plné her, které pro nás připravily naše paní vychovatelky s panem Jandou ze Střediska volného času v Litomyšli. Vyzkoušeli jsme si zde nejenom svou obratnost a šikovnost, ale i svou bystrost a schopnost logicky uvažovat. Užili jsme si to báječně! Ani se nám nechtělo končit. Jako překvapení na nás na konci čekala i malá odměna. Už se moc těšíme na další takové odpoledne!
Odpoledne plné her v naší školní družině

Vánoční blahopřání

Datum publikování: 21.12.2018
Krásné a klidné Vánoce plné domácí pohody, do nového roku 2019 štěstí, zdraví, spokojenost …
přejí všem děti a vychovatelky ze školní družiny.
Vánoční blahopřání

13.listopad - Den laskavosti

Datum publikování: 14.11.2018
13.listopad - Den laskavosti ve školní družině
Máme rádi zvířata...
a nejenom své domácí mazlíčky, ale i volně žijící zvěř v našich lesích. A právě lesním zvířatům jsme se v naší školní družině rozhodli pomoci. Protože letošní letní sucho výrazně negativně zasáhlo i do jejich života. Zvířata neměla dostatek vody ani potravy, aby se mohla dobře připravit na blížící se zimu. Nezbývá, než jim tedy před blížící se zimou pomoci a pomoci i myslivcům, kteří je chodí přikrmovat. Nejdříve jsme si o lesních zvířatech ve družině hodně povídali a potom jsme se rozhodli, že se podle zvířátek i pojmenujeme a začneme sbírat suché podzimní plody jako žaludy, kaštany, bukvice a také suché zbytky pečiva. Naše družina má čtyři oddělení, proto vznikly i čtyři skupiny: Srnečci, Sojky, Lištičky a Veverky. Společnými silami se nám podařilo nasbírat veliké množství potravy pro zvěř. Dnes, 13. listopadu 2018, jsme ve škole vše předali myslivci panu Fabiánkovi, který za námi do školy přijel a o lesních zvířatech nám toho hodně zajímavého vyprávěl a přivezl nám ukázat i vycpaná zvířata a trofeje. Bylo to všechno moc zajímavé. Ale hlavně nás hřeje dobrý pocit, že jsme pomohli našim zvířátkům.
13.listopad - Den laskavosti

Celostátní soutěž o největší počet vyvěšených vlajek ke 100. výročí založení republiky

Datum publikování: 8.11.2018
Celá škola maluje a ani my v ŠD nejsme pozadu...
Celostátní soutěž o největší počet vyvěšených vlajek ke 100. výročí založení republiky

Školní běh ke 100. výročí založení Československé republiky

Datum publikování: 8.11.2018
100.výročí založení naší Československé republiky budeme mimo jiné slavit stominutovým během po okolí naší školy. Je tedy potřeba slavnostně vymalovat prostor před naší školou. My jsme se toho rádi ujmuli... otázkou zůstává, kdo byl barevnější? Dlažba, nebo my?
Školní běh ke 100. výročí založení Československé republiky

Podzimní tvoření

Datum publikování: 8.11.2018
A zvadlé listí zas šustí a svistí...tak proč si ho nenasbírat a nevyrobit si krásné dekorace na družinovou nástěnku? Podzimní kytička naše maminky také potěší...
Podzimní tvoření

Halloween ve školní družině

Datum publikování: 8.11.2018
A je tu konec měsíce října a s ním přichází Halloween a hned za ním naše české Dušičky... Pro nás je to příležitost proměnit se v nejrůznější příšerky a pořádně si to užít!
Halloween ve školní družině

Výstava k nakousnutí

Datum publikování: 8.11.2018
Podzim hýří barvami dozrávajícího ovoce...Na tuhle výstavu jsme se zkrátka museli vypravit, vždyť právě tam máme možnost i mnohé z vystavovaného ovoce ochutnat...
Výstava k nakousnutí

Kabaret v Popletově

Datum publikování: 8.11.2018
V září za námi do ŠD opět přijel dramaturg a moderátor dětských pořadů pan Jan Honza Petráš se svým kabaretem. Tentokrát si pro nás připravil pohádku O veliké řepě. Také z nás se opět stali spoluherci a byla to náramná legrace. Moc jsme se všichni nasmáli.
Kabaret v Popletově

Florida a Havaj

Datum publikování: 8.11.2018
8.října se všechna oddělení naší ŠD společně vypravila do KINA SOKOL na cestovatelský pořad manželů Motani. Tentokrát nám vyprávěli a promítali o své cestě po Floridě a Havaji. Jako vždy to bylo velmi zajímavé a dozvěděli jsme se i hodně nového. Pořad se nám moc líbil a kdo ví, třeba i z nás budou jednou velcí cestovatelé...
Florida a Havaj

Světový den zvířat

Datum publikování: 8.11.2018
4. října je v kalendáři zapsán Světový den zvířat. Protože i my máme zvířátka moc rádi, šli jsme se na ně společně podívat do sousední chovné stanice při Střední zahradnické a technické škole v Litomyšli. Moc se nám tam líbilo. Po návratu do ŠD jsme některá zvířátka namalovali...
Světový den zvířat

Zprávy ze školní družiny - dva měsíce zajímavých činností jsou za námi...

Datum publikování: 8.11.2018
Začátek nového školního roku nám přinesl i nové učebnice. A ty je vždy třeba obalit. My jsme se do toho pustili v naší školní družině a výsledek posuďte sami...
Zprávy ze školní družiny - dva měsíce zajímavých činností jsou za  námi...

Pohoda v ŠD

Datum publikování: 8.11.2018
Takovouhle pohodu ve školní družině by nám mohli mnozí závidět! Paní vychovatelka nám čte po obědě pohádku...
Pohoda v ŠD

Provoz školní družiny v pondělí 3.9.2018

Datum publikování: 30.8.2018
Provoz školní družiny v pondělí 3.9.2018 :
ranní družina : 6:15 - 8:00hod.
po skončení zahajovacího programu do 14:30hod.
Děti, které půjdou na oběd, si s sebou musí vzít kartičku nebo čip.

Sportovní odpoledne ve školní družině

Datum publikování: 29.6.2018
Závěr školního roku je potřeba řádně oslavit a čím lépe, nežli sportem. Ve spolupráci s panem Petrem Jandou z DDM Litomyšl jsme letos poprvé uspořádali sportovní odpoledne na zahradě naší školy. Všechny děti ze všech čtyř oddělení školní družiny si tak vyzkoušely své dovednosti a obratnost v netradičních sportovních disciplínách. Stříĺelo se z luků, běhalo se s míčky na podložce, podlézala se pozadu tyč, přecházelo se po špalících...Každý si tak přišel na své. Z celé podařené akce jsme měli o to větší radost, že den předtím, kdy se měla původně konat, nám vše propršelo. Moc také děkujeme skupinám žáků z osmé a z deváté třídy, kteří nám ochotně ve svém volnu s celou akcí pomohli. No, a na závěr všeho ani tentokrát nechyběla " třešnička na dortu" , sladká odměna v podobě zmrzliny. Každý účastník dostal také diplom a malý dárek - šňůrku na mobilní telefon. Všem, kteří se na úspěšném sportovním odpoledni podíleli, ještě jednou moc děkujeme.
Sportovní odpoledne ve školní družině

Letní výstava květin

Datum publikování: 29.6.2018
Léto je v plném proudu, a tak všechno okolo nás kvete. S naší školní družinou jsme se vypravili podívat, jak krásně kvetoucí rostliny naaranžovali v okrasných školkách, kde právě probíhala výstava Rozkvetlá zahrada. Byla to krása!
Letní výstava květin

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Datum publikování: 24.6.2018
V pátek 29.6.2018 končí školní
družina ve 14,30 hod.
Děkujeme
ŠKOLNÍ DRUŽINA

Zábavné odpoledne v ŠD

Datum publikování: 6.6.2018
Také v naší školní družině jsme oslavili Mezinárodní den dětí. Tentokrát si pro nás paní vychovatelky pozvaly dramaturga a moderátora dětských pořadů pana Jana Honzu Petráše. Ten k nám přijel s Kabaretem v Popletově. Dlouho jsme se tak nenasmáli! Popletl opravdu všechno, co se poplést dalo. A my jsme měli co dělat, abychom to vše zase rozpletli. Pan Petráš z nás také udělal " spoluherce". Měl pro nás i rekvizity a doplňky, takže jsme připadali jako opravdoví herci v divadle. Odměnou nám byly i malé dárečky z jeho rukou. Moc, moc se nám jeho vystoupení líbilo.
Po představení pro nás měly naše paní vychovatelky ještě jedno překvapení v podobě slaďoučké zmrzliny z opravdového kornoutku. Ta na nás čekala v malé cukrárničce, která jako zázrakem vyrostla na naší školní chodbě. Také naše paní vychovatelky se "proměnily". Že jim to ale slušelo? Všem moc děkujeme.
Zábavné odpoledne v ŠD

V naší ŠD se nenudíme - praxe studentek pedagogické školy

Datum publikování: 6.6.2018
Ani koncem měsíce května jsme se v naší ŠD nenudili. Studentky střední pedagogické školy si pro nás na naší školní zahradě připravily zábavné odpoledne plné her a soutěží. Moc nás to bavilo, vyzkoušeli jsme si své dovednosti a obratnost. Úkoly byly navíc veselé, takže jsme se i zasmáli. Všem studentkám ještě jednou děkujeme.
V naší ŠD se nenudíme - praxe studentek pedagogické školy
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | další > | >>