U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Sportovní soutěže

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Výsledky našich žáků » Sportovní soutěže

Velmi pěkný úspěch v krajské soutěži v basketbalu

Datum publikování: 27.3.2019
V krajském kole soutěže v basketbalu v Pardubicích náš tým chlapců vybojoval hezké 3. místo. Školu reprezentovali Matěj Sádovský, Jaroslav Franc, Michal Kabrhel, Štěpán Ludvíček, Pavel Saqua, Marek Štegner, Kryštof Grujbár, Karel Píša a Josef Chlup.
Úroveň hráčů byla velmi vysoká. Blahopřejeme k úspěchu.
Velmi pěkný úspěch v krajské soutěži v basketbalu

Soutěž v basketbalu

Datum publikování: 27.2.2019
1. místo v soutěži v basketbalu
Soutěž v basketbalu

Plavecká soutěž

Datum publikování: 8.11.2018
Ve čtvrtek dne 8.11.2018 se konala v litomyšlském bazénu plavecká soutěž. Naši školu reprezentovali někteří velmi dobří plavci ze šestého a sedmého ročníku. V plavecké štafetě získali velmi pěkné druhé místo. Gratulujeme těmto žákům: Kateřina Doskočilová, Filip Zíma, Jan Radimecký, Jana Kopecká, Ema Mrkvičková, Jan Bureš, Nikola Šplíchalová, Tina Štyndlová, Matyáš Grus, Zuzana Hanusová, Markéta Kosinová, Daniel Bárta, Matěj Lidmila, Václav Coufal a Leoš Havel.
Budeme se těšit na další soutěž.
Plavecká soutěž

Atletický čtyřboj nejmladšího žactva - Litomyšl

Datum publikování: 5.6.2018
Máme bronzovou medaili !!!
Atletický čtyřboj nejmladšího žactva - Litomyšl

Krajské kolo ve štafetovém běhu žáků 1. - 5. tříd

Datum publikování: 18.5.2018
V úterý 15.5.2018 se na Městský stadion v Pardubicích sjeli nejlepší běžci z našeho kraje, aby ukázali, jak rychle zvládnou uběhnout trať 100 m a 200m ve smíšených štafetách po 8 žácích. Z původně přihlášených 16 družstev jsme měřili síly s 12. Konkurence byla vysoká a záleželo na každém z nás, jak naše družstvo dopadne v cíli. Dali jsme do toho vše a obsadili 10. místo. Matyáš Grus si odvezl zlato za nejdelší hod medicinbalem.
Krajské kolo ve štafetovém běhu žáků 1. - 5. tříd

Soutěž v basketbalu

Datum publikování: 28.2.2018
V úterý 28.1.2018 chlapci z 8. a 9. třídy vyhráli oblastní kolo v basketbalu. Nyní postupují do okresního kola. Blahopřejeme k úspěchu a doufáme, že opět vyhrají.
Soutěž v basketbalu

Soutěž ve florbalu v Lubné

Datum publikování: 6.4.2017
Ve čtvrtek 6.4.2017 se konala soutěž ve florbalu v Lubné. Týmy byly vyrovnané a při soutěži vládla sportovní atmosféra. Naši chlapci úspěšně změřili své schopnosti se školami obvodu Polička a Litomyšl. Naše škola nakonec bojovala o 3.místo s Dolním Újezdem, ale štěstí nakonec stálo na straně soupeře. V poslední minutě dostal náš tým gól, který rozhodl. Naši školu reprezentovali: Filip Špinka, Daniel Klusoň, Lukáš Tmej, Milan Malich, Štěpán Ludvíček a Matěj Sádovský. Chlapcům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích

Filip Špinka, kapitán družstva, 9.A
Soutěž ve florbalu v Lubné

Festival vědy a techniky (AMAVET)

Datum publikování: 13.2.2017
Dne 10. 2. 2017 se konalo okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež (AMAVET) v Lanškrouně. Letošního „festivalu“ se zúčastnili žáci ze 7.A se dvěma projekty. Marek Hošek s projektem na téma Jaderná elektrárna. Pavel Saqua s Matyášem Sedláčkem měli projekt s názvem Raketová věda.
Do krajského kola, které se koná ve dnech 16. – 17. 3. 2017 v Pardubicích postoupil Marek Hošek.
Gratulujeme!
Festival vědy a techniky (AMAVET)

Soutěž ve florbalu

Datum publikování: 27.11.2016
3. místo v oblastním kole v soutěži ve florbalu

V pátek dne 25.11.2016 se konala soutěž ve florbalu. Naši chlapci ve složení Filip Špinka, Pavel Chadima, Patrik Šplíchal, Ondřej Šlégr, František Lněnička, Lukáš Tmej, Jan Randa, Daniel Klusoň a Milan Malich vybojovali pěkné 3. místo. Kvalita týmů je velmi vyrovnaná a naši hoši florbal hrát umí. Přejeme jim hodně úspěchů v dalších postupových kolech soutěže.
Soutěž ve florbalu

3. místo v soutěži "Olympijský šplh na laně"

Datum publikování: 5.11.2016
Dne 4.11.2016 se konala kvalifikační soutěž na republikové finále ve šplhu na laně v Brně. Olympijský šplh na laně je náročná soutěž, ve které soutěžící šplhají pouze rukama, bez pomocí nohou do výšky 4,5 m. Startují ze sedu a nesmí se dotknout podložky. Čas je měřen elektronicky. Naši školu úspěšně reprezentovali Adam Vomočil z 5. třídy, Pavel Saqua ze 7. třídy, Pavel Chadima, Jiří Vychodil, Lukáš Kurka a Daniel Klusoň z 9. třídy. Adam Vomočil obsadil 8. místo. Pavel Chadima obsadil 5. místo. V soutěži družstev jsme získali pěkné 3. místo. Gratulujeme.
3. místo v soutěži "Olympijský šplh na laně"

Soutěž ve fotbalu Coca Cola Cup

Datum publikování: 5.11.2016
Dne 25.10. a 1.11.2016 se konala soutěž ve fotbalu. Naši chlapci sehráli vyrovnané zápasy se školami: ZŠ T.G.Masaryka Litomyšl, ZŠ Bystré, ZŠ Žamberk a ZŠ Dolní Újezd. Hoši obsadili celkově 3. místo. Školu reprezentovali Filip Špinka, Pavel Chadima, Patrik Šplíchal, Jan Randa, Ondřej Šlégr, Lukáš Tmej, Milan Malich, Ondřej Stodola, Matěj Sádovský, Štěpán Ludvíček, Jří Vychodil a Martin Čáp. Gratulujeme.
Soutěž ve fotbalu Coca Cola Cup

Soutěž ve stolním tenisu

Datum publikování: 5.11.2016
Dne 18.10. a 25.10.2016 se konalo oblastní a okresní kolo soutěže ve stolním tenisu. Naši žáci získali v obou soutěžích 3. místo. Školu reprezentovali: Pavel Chadima, Jan Randa, Filip Špinka, Daniel Klusoň, Milan Malich, Patrik Šplíchal, Jiří Vychodil, Ondřej Pohorský, Pavel Saqua, Daniel Císař, Martin Tmej, Václav Šoulák, Štěpán Ludvíček, Marek Štegner, Jiří Švanda, Jan Nekvinda, Jan Hrubeš, Michaela Pelcová a Lucie Švecová. Gratulujeme.
Soutěž ve stolním tenisu

T-Mobile Olympijský běh

Datum publikování: 22.6.2016
Na středu 22. června byl naplánován Olympijský běh, jehož sponzorem byl T-Mobile a Koh-i-noor. V 10 hodin na stanici Radiožurnálu zazněl oficiální start pro všech 200 registrovaných škol. Běhu se zúčastnilo celkem 40 tisíc žáků z celé České republiky. Také naše škola se snaží vést děti k pohybu, proto neváhala a do akce se zapojila. Běžela se trať dlouhá 1 km, která vedla okolím školy. Ani pár rozbitých kolen z rychlého startu nepokazilo báječnou atmosféru, jež běh provázela. Závod byl veden v duchu olympijského hesla "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se". Všichni běžci doběhli do cíle a dostali drobný dárek na památku.
Věříme, že se nám zrodila nová tradice.
T-Mobile Olympijský běh

3. místo mladých atletů

Datum publikování: 14.6.2016
Oblastní kolo atletické všestrannosti se nám vydařilo, svými výkony jsme vybojovali pěkné 3. místo.
3. místo mladých atletů

Fantastický úspěch našich sportovkyň ve vybíjené

Datum publikování: 9.6.2016
Ve dnech 6. – 7. června 2016 se zúčastnily naše žákyně 4. – 5. tříd Republikového finále ve vybíjené, které se uskutečnilo v kempu Pecka nedaleko Nové Paky. Sešlo se zde 16 nejlepších družstev z celé republiky. Hned první den si náš tým skvělou hrou zajistil postup do bojů o 1. – 4. místo. Ve hře „každý s každým“ jsme se utkali se školami z Teplic, Strakonic a Březnic. Výkony hráček v této skupině byly opravdu vyrovnané. Máme proto obrovskou radost, že se děvčatům podařilo po dramatických bojích získat úžasné 3. místo.
Dívkám gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.
Sestava družstva: Amálie Pakostová, Nikola Rybová, Michaela Pelcová, Adéla Karásková, Tereza Kovářová, Anna Samková, Barbora Šnébergerová, Klára Štarmanová, Iva Záleská, Anna Filipi, Jana Kopecká a Nikola Šplíchalová.
Fantastický úspěch našich sportovkyň ve vybíjené

Naše dívky ovládly Krajské finále

Datum publikování: 30.5.2016
Ve čtvrtek 26. května 2016 se v Ústí nad Orlicí uskutečnilo dlouho očekávané Krajské finále ve vybíjené 4. a 5. tříd. Čekaly nás tři zápasy na volejbalových kurtech. První zápas jsme odehráli se ZŠ Chrudim ( vždy velmi silný soupeř) a vyhráli jsme 12 : 5. Potom následoval zápas se ZŠ Pardubice- Pardubičky a ten jsme zvládli se skórem 11 : 2. Poslední boj nás čekal se ZŠ Choceň a ten začal velmi nérvozně, když první poločas skončil remízou, ale nakonec to naše skvělá děvčata zvládla a vyhrála 10 : 6.
Otevřela se nám tak cesta na Republikové finále, které se uskuteční 6 .- 7. června v Královehradeckém kraji - kemp Pecka. Již 9. rokem se tady utká 16 nejlepších týmů z celé České republiky o nejlepší umístění. Věřím, že naše dívky budou opět bojovat jako lvice a svou skvělou týmovou hrou budou vzorně reprezentovat naši školu, naše město, náš okres i celý náš Pardubický kraj.
Alena Bartošová
Naše dívky ovládly Krajské finále

OLYMPIJSKÝ BĚH - rozběhněte svoji školu

Datum publikování: 29.5.2016
Naše základní škola se připojila k mezinárodnímu Olympijskému dni, největší běžecké akci v České republice. V rámci T Mobile Olympijského běhu 2016 v jediný okamžik ve středu 22.června v 10 hodin vyběhne na různých místech přes 37 000 žáků z 200 škol na trať dlouhou 1km. Naše trať povede okolím školy.
Pro žáky budou připravené unikátní olympijské náramky a tematické dárky od partnera školních běhů společnosti Koh-i-noor Hardtmuth. Součástí běhu je i atraktivní soutěž o nejhezčí startovní rovinky.
OLYMPIJSKÝ BĚH - rozběhněte svoji školu

Plavecká školní liga Litomyšlska

Datum publikování: 12.3.2016
Ve čtvrtek dne 10. března se konala soutěž v plavání. Naši školu reprezentovali žáci ze šestých až devátých tříd ve složení: Julie Müllerová, Pavel Saqua, Andrea Szitaová, Matyáš Sedláček, Jaroslav Franc, František Lněnička, Ondřej Šlégr, Kateřina Beránková, Anna Vrabcová, Patrik Šplíchal, Lukáš Kurka, Jiří Vychodil, Pavla Horáčková, Pavel Holomek, Matyáš Kočí, Klára Kokešová a Veronika Havlíková. V kategorii 6. třídy, 7. třídy a 8. třídy jsme získali 3. místo. V celkovém hodnocení naše škola uspěla na 3. místě a získala cennou odměnu, kterou je 1 hodina plavání zdarma pro celou školu. Na tuto hodinu plavání zdarma zveme také rodiče.
Všem soutěžícím gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.
Plavecká školní liga Litomyšlska

3.místo mladých atletů

Datum publikování: 10.6.2015
V oblastním kole atletické všestrannosti 2.-5.tříd vybojovali naši kluci a holky krásné třetí místo. Seznámili se s atmosférou atletických závodů, kde nemohou myslet jen sami na sebe, ale musí vydat všechny síly za celý kolektiv. Vyzkoušeli si starty z bloků i to, jakým jsou pomocníkem tretry.
Závodníky moc chválím a doufám, že jim elán vydrží do příštího roku. Ptáčková Ivana
3.místo mladých atletů

Naše sportovkyně přivezly bronz z republiky!

Datum publikování: 2.6.2015
Celý školní rok navštěvují děvčata 1. stupně kroužek vybíjené a jejich snem bylo vítězně postupovat soutěžními koly tohoto sportu pořádanými AŠSK. Nejvyšší metou pro ně byla účast na republikovém finále, které se již tradičně koná v kempu Pecka, kam se naše škola již třikrát v minulých letech probojovala a získala příčky nejvyšší. Vítězstvím v oblastním, okresním a krajském kole si děvčata zajistila účast na tomto finále, které se konalo ve dnech 1. - 2. 6. 2015 s účastí 16 týmů z celé České republiky. Po velmi vyrovnaných zápasech se dívky umístily na krásném 3. místě. Velkou zásluhu na tomto úspěchu měla bojovnost děvčat a jejich týmová spolupráce. Gratulujeme!
Naše sportovkyně přivezly bronz z republiky!
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | další > | >>