U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Informace vedení školy

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Informace pro rodiče » Informace vedení školy

Olympiáda v anglickém jazyce

Datum publikování: 12.1.2018
V tomto týdnu proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce, ve kterém dvanáct žáků prokazovalo svou zdatnost v poslechu a pohovoru. V kategorii pro 8. a 9. ročník se nejlépe umístil Milan Záleský, druhé místo obsadil Jára Franc a třetí Marek Štegner. V kategorii do 7. ročníku obsadil první místo Matěj Markl, druhé Daniel Císař a na třetím se umístila Klárka Šoutová. Gratulujeme! Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola.
Olympiáda v anglickém jazyce

Vánoční besídky ve škole

Datum publikování: 21.12.2017
Vánoční besídky ve škole
Vánoční besídky ve škole

1. ANDĚLSKÁ NEDĚLE NA ZÁMECKÉM NÁVRŠÍ

Datum publikování: 7.12.2017
V neděli 3.prosince děti z naší školy vystupovaly na Andělském pódiu. V průběhu vystoupení se vystřídali nejmenší Čertíci, Sněhové vločky i Zimní princezny z kroužku Hýbeme se s hudbou. Tanečnice a tanečníky vystřídali naši prvňáčci s hudebním programem. Společně jsme přivítali období adventu. Dětem patří za jejich výkon obdiv a velký dík.
1. ANDĚLSKÁ NEDĚLE NA ZÁMECKÉM NÁVRŠÍ

Ředitelské volno

Datum publikování: 7.12.2017
Na pátek 22. 12. 2017 je vyhlášen den ředitele školy. Vyučování končí ve čtvrtek 21. 12. 2017, nástup do školy je 3. 1. 2018.
Přejeme příjemně strávené vánoční svátky a jen vše dobré v novém roce.
Ředitelské volno

Podzimní sběr papíru

Datum publikování: 3.11.2017
Od června do konce října probíhala další etapa sběru papíru, kterou jsme k poslednímu říjnu uzavřeli a vyhodnotili. Celkem žáci nasbírali 15 598 kg sběrných surovin. Děkujeme všem zapojeným žákům a jejich rodinným příslušníkům za podporu a pomoc při svozu papíru. Jednotlivé třídy budou finančně odměněny částkou, kterou využijí dle vlastního uvážení. V tabulce jsou třídy řazeny v pořadí dle počtu nasbíraných surovin na žáka.
Velkou výhodou je, že rodiče žáků mohou vozit sběr průběžně do sběrného dvora Recycling – provozovna Litomyšl (bývalý areál silnic). Opět od 1. 11. 2017 nemusíte skladovat papír doma a čekat do vyhlášení sběrové akce na jaře, ale můžete svážet suroviny do sběrných surovin. Tuto etapu završíme 30. 4. 2018.
Podzimní sběr papíru

Elektronická žákovská knížka - problém vyřešen

Datum publikování: 25.10.2017
Vážení rodiče,
problém s elektronickou žákovskou knížkou se podařilo společnosti Bakaláři konečně vyřešit. Můžete se tedy kochat známkami svých dětí. Přejeme Vám, ať Vám přinášejí hodně radosti.
Elektronická žákovská knížka - problém vyřešen

Elektronická žákovská - technický problém

Datum publikování: 11.10.2017
Velice nás těší Váš zájem o elektronickou žákovskou knížku. Bohužel registrujeme technickou chybu, kvůli které se nezobrazují známky a docházka u jednotlivých žáků. Tento problém usilovně řešíme s výrobcem programu a pracujeme na jeho odstranění. Za tento technický problém se omlouváme a o plné funkčnosti systému Vás budeme informovat.
Elektronická žákovská - technický problém

NOVĚ NA NAŠÍ ŠKOLE PŮSOBÍ ŠKOLNÍ PSYCHOLOG

Datum publikování: 29.9.2017
Z financí projektu Cestou vzájemného porozumění ve vzdělávání na území ORP Litomyšl je v tomto školním roce hrazena práce školního psychologa. Je to poradenský pracovník působící přímo na základní škole, který poskytuje podporu a pomoc třídám, žákům, pedagogům i rodičům. V naší škole začne od počátku října působit Karolína Šindelářová. Školní psycholog zajišťuje interaktivní programy pro podporu vztahů ve třídě, poskytuje osobní konzultace žákům, pedagogům i rodičům, poskytuje péči žákům ohroženým školních neúspěchem, žákům se specifickými vzdělávacími potřebami a žákům s individuálním vzdělávacím plánem, případně poskytuje krizovou intervenci (pomoc při akutní nepohodě). Více informací naleznete na nástěnce ve vestibulu školy a na webových stránkách školy, v sekci informace pro rodiče - informace vedení školy, dole v přiložených dokumentech.
NOVĚ NA NAŠÍ ŠKOLE PŮSOBÍ ŠKOLNÍ PSYCHOLOG

MANUÁL K ELEKTRONICKÉ ŽÁKOVSKÉ KNÍŽCE

Datum publikování: 29.9.2017
Vážení rodiče,
v tomto školním roce spustila naše škola kromě papírové žákovské knížky také elektronickou. Její výhodou je, že v ní vidíte všechny známky i s jejich hodnotou, naleznete tam i spoustu dalších důležitých informací. Vstupní kód obdržíte na rodičovských schůzkách 3. 10. 2017. Abyste se dobře orientovali, vytvořili jsme pro vás podrobný manuál. Naleznete ho v sekci informace pro rodiče - informace vedení školy - jako přiložený dokument (až úplně dole). Pokud by vám bylo cokoli nejasné, obracejte se na pana učitele Coufala (email coufal@skoluskol.cz ). Věříme, že si brzy zvykneme tuto formu využívat a přinese nám řadu výhod.
MANUÁL K ELEKTRONICKÉ ŽÁKOVSKÉ KNÍŽCE

PROJEKT EDISON

Datum publikování: 16.9.2017
Chcete vědět, co se nám vybaví, když řeknete projekt Edison?
Pak si přečtěte celou tuto zprávu.
PROJEKT EDISON

Adaptační kurz

Datum publikování: 15.9.2017
Video z adaptačního kurzu 6. tříd na Budislavi.
Adaptační kurz

Můžete podpořit své spolužáky!

Datum publikování: 6.9.2017
Několik žáků naší školy se účastní celorepublikové výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí. O vítězích soutěže rozhoduje odborná porota - výtvarník Kristián Kodet, ale i široká veřejnost online hlasováním. Máte-li chuť, podpořte své spolužáky na stránkách
text odkazu v kategorii Cena veřejnosti. Svůj hlas můžete dát každému z nich. Děkujeme.

Kategorie 6-10 let: Leoš Havel (1. strana a 37. strana), Lukáš Milde (2. strana), Jiří Vaněk (2. strana), Anna Valdhansová (3. strana), Viktorie Šmejdová (38. strana)
Kategorie 11-15 let: Amálie Nešporová (1.strana), Jaroslav Franc (2. strana), Josef Chlup (26. strana), Roman Mareš (27. strana), Jaroslav Fencl ( 28. strana), Felix Macek (29. strana), Linda Horáková (30. strana), Matyáš Sedláček (19. strana)
Můžete podpořit své spolužáky!

Slavnostní zahájení školního roku

Datum publikování: 4.9.2017
Už je to tady! Začala škola. Všechny nové tváře, které přicházejí poprvé k nám do školy, jsme přivítali již tradičním rituálem před naší budovou. Všichni jsme se rádi viděli, prvňáčci si odnesli památeční odznáčky a za potlesku všech je patroni z 8. a 9. tříd doprovodili na první cestě do školy. Nezbývá než popřát hodně chuti do práce, dostatek sil a také zasloužené úspěchy. Ať se všem daří!
Slavnostní zahájení školního roku

NABÍZENÉ KROUŽKY

Datum publikování: 1.9.2017
V tomto školním roce žákům opět nabízíme řadu kroužku. Jejich přehled naleznete v detailu této zprávy.

Učitelé opět tmelí kolektiv

Datum publikování: 1.9.2017
Vztahy v každém kolektivu jsou velmi důležité. Když se člověk potkává s lidmi, s nimiž si rozumí, má společné zážitky a s nimiž je mu dobře, má to vliv na celkový výkon. To platí v třídních kolektivech mezi dětmi, ale samozřejmě i v kolektivech dospělých lidí. Proto se náš učitelský sbor v přípravném týdnu opět vydal na společný výlet, tentokrát do Vranic, Toulovcových maštalí a na Budislav. Brouzdání přírodou jsme zakončili opékáním buřtíků. Vládla tak příjemná atmosféra, že si jen přejeme, ať nám dobrá nálada vydrží po celý rok.
Učitelé opět tmelí kolektiv

INFORMACE K ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

Datum publikování: 17.8.2017
Prázdniny končí a opět je před námi začátek školního roku, přinášíme proto důležité informace.
Děti nastupují do školy v pondělí 4. září 2017 v 8 hodin. První školní den proběhne pouze slavnostní zahájení, žáci s sebou nic nepotřebují a zdrží se jen chvíli. Další den budou probíhat třídnické práce a od středy 6. 9. už učíme podle rozvrhu. Pouze v prvních třídách bude ještě výuka zkrácena (časy se dozvíte od třídních učitelek).
Na pátek 8. 9. je domluveno focení tříd na dveře a individuální focení prvňáčků ve školní lavici. Rodiče si fotku nemusejí kupovat, pokud o ni nemají zájem.
Stejně jako v předchozích letech budou mít žáci možnost na naší škole navštěvovat kroužky. Jejich rozpis i s konkrétními daty dostanou děti hned první školní den. Kroužky poběží od počátku října do konce května a jejich cena je jednotná, platí se 100,- Kč měsíčně.
Opět otevíráme čtyři oddělení školní družiny, pokud zájem o ni i přesto převýší naše možnosti, budeme postupovat podle těchto kritérií - upřednostníme mladší žáky, budou mít přednost dojíždějící, děti plně zaměstnaných rodičů a přihlédneme i k pravidelnosti docházky.
Těšíme se na Vás a přejeme všem šťastné vykročení do nového školního roku!
INFORMACE K ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

Slavnostní ukončení školního roku

Datum publikování: 1.7.2017
Na pátek 30. června se těší všichni, kteří mají něco společného se školou, to proto, že začínají dny sladkých prázdnin. Abychom se rozloučili s uplynulým školním rokem a přivítali nastávající volno, sešli jsme se všichni ráno před školou a užili si již tradiční rituál. Byli oceněni všichni, kterým se podařilo dosáhnout nějakých úspěchů, svůj dojemný proslov přednesli žáci deváté třídy, pro které je to loučení poslední, neboť dnešním dnem uzavírají jednu důležitou kapitolu svého života a základní škola pro ně zůstane už pouze vzpomínkou. Na památku si odnesli absolventský list a jejich malí svěřenci z prvních tříd je za potlesku všech zúčastněných doprovodili na poslední cestě do naší školní budovy. Nezbývá, než poděkovat všem za odvedenou práci a popřát všem žákům, jejich rodičům i učitelům krásné prázdniny strávené v příjemné pohodě. Odpočívejte a čerpejte nové síly. V pondělí 4. září se na vás zase budeme těšit! :)
Slavnostní ukončení školního roku

SPORTOVNÍ DOPOLEDNE

Datum publikování: 29.6.2017
Ve středu 28. 6. se v tělocvičně naší školy uskutečnilo sportovní utkání mezi žáky 9. třídy a učiteli v pěti míčových hrách, kterými byly florbal, fotbal, lakros, házená a basketbal. Všechny tyto zápasy byly mezi oběma týmy vyrovnané, a proto po následné remíze přišly hody na koš, které pomohly učitelům k jejich vítězství. Za výhru dostali od deváťáků zlaté medaile v podobě chutných Fidorek.
Byla to skvělá akce, za níž patří dík jednomu z žáků 9. třídy - Patriku Šplíchalovi, který s tímto nápadem přišel a díky němuž si všichni zúčastnění sportovci, ale i přihlížející užili příjemně strávené dopoledne.
SPORTOVNÍ DOPOLEDNE

Běhání nás prostě baví!

Datum publikování: 21.6.2017
Již podruhé v tomto školním roce obula naše škola běžecké boty. Nejdříve jsme v květnu společnými silami překonali rekord běhu na 1117 km, naše číslo popisné. Ve středu 21. 6. 2017 jsme se stejně jako v loňském roce zapojili do akce T- Mobile Olympijský běh, který je pořádán pod záštitou Českého olympijského výboru. V 10.15 hodin stanice Radiožurnál odstartovala běh pro 50 000 žáků z celé České republiky. Běžci, kteří doběhli do cíle, dostali diplom a sladkou odměnu. Ti nejlepší dostali navíc věcné dary. Byli jimi Maruška Soukupová a Vláďa Perepelycja z kategorie 1. – 2. tříd, Ema Mrkvičková a Fanda Řehoř z 3. – 5. tříd a Pavel Chadima a Lukáš Kurka z kategorie 6. – 9. tříd. Gratulujeme!
Tak snad zase příští rok!
Běhání nás prostě baví!

ROZLOUČENÍ UČITELŮ SE ŠKOLNÍM ROKEM

Datum publikování: 19.6.2017
Nejen děti, ale také učitelé se těší na prázdniny a konec školního roku vítají. Letos ho náš učitelský sbor oslavil trošku netradičně, po vzoru dětí – školním výletem. Vyrazili jsme vycházkou na Chatu Maxe Švabinského, kde jsme si všichni pochutnali na dobrotách z grilu. Nemohli jsme si nechat ujít ani výhled ze zdejší rozhledny. Společné posezení se neslo ve velmi družném duchu, ani jsme si nevšimli, jak ten čas utíká. V noci jsme se vraceli do Litomyšle opět procházkou, osvětleni čelovkami. Sice nám na cestu pršelo, ale nikomu to nevadilo, provázela nás dobrá nálada. Nezbývá, než si přát, ať nám vydrží i v příštím školním roce. :)
ROZLOUČENÍ UČITELŮ SE ŠKOLNÍM ROKEM
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 10 | další > | >>

Tip: pro stažení souboru na disk klikněte na název souboru.