U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Akce třídy 9.A

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Naši absolventi » Třída 9.A r. 2014 » Akce třídy 9.A

A zase to "vaření" !

Datum publikování: 13.6.2014
Studená kuchyně v podání žáků 9.A.
A zase to "vaření" !

Školní výlet 9.A do Krkonoš

Datum publikování: 7.6.2014
Ve dnech 2.6. až 4.6.2014 uskutečnila devátá třída společný výlet do Krkonoš. Za tři dny jsme nachodili 60 km v národním parku. První den jsme vyjeli lanovkou na Medvědín a odtud šli pěšky na pramen Labe. Druhý den jsme vyjeli autobusem na Špindlerovu boudu a poté poznali úbočí Kozích hřbetů, Bílé Labe a okolí Špindlerova Mlýna. Podvečer byl věnován odpočinku v aquaparku, protože jsme se připravovali na noční výstup na Sněžku. Chtěli jsme vidět východ slunce na Sněžce. Na tuto cestu jsme s baterkami vyšli v 23.30 hodin. Byl to pro nás velký zážitek. Nejvyšší českou horu jsme zdolali ve 4.20 hodin. Východ slunce byl v 4.45 hodin. Bohužel jsme ho neviděli, protože v tuto dobu byla velká oblačnost, ale do krajiny bylo vidět daleko. Někteří z nás usnuli na Luční boudě únavou. Výlet se nám moc líbil.

Ludmila Škeříková a Denisa Zímová
Školní výlet 9.A do Krkonoš

Výměnný pobyt v Německu

Datum publikování: 27.5.2014
Většina žáků deváté třídy se zúčastnila výměnného pobyt v Burgsinnu v Německu. Němečtí přátelé pro naše děti uspořádali náročný a pestrý program plný zážitků.
Výměnný pobyt v Německu

Soutěž ve volejbalu starších žáků

Datum publikování: 4.5.2014
Ve středu 30. dubna 2014 se v Poličce uskutečnila okresní soutěž ve volejbalu starších žáků. Naši chlapci prokázali, že umí hrát nejen florbal, ale také volejbal. Do všech zápasů se pustili s chutí a velkým nasazením. Vybojovali pěkné třetí místo. Gratulujeme.
Soutěž ve volejbalu starších žáků

Exkurze do Českého muzea stříbra v Kutné Hoře

Datum publikování: 29.4.2014
Exkurze do Českého muzea stříbra v Kutné Hoře

V rámci projektu Evropské unie navštívili žáci deváté a sedmé třídy Kutnou Horu. Exkurze do muzea stříbra byla velmi zajímavá a poučná. Děti získaly mnoho poznatků o tom, jak se dříve stříbro těžilo a jak byla tato práce namáhavá. Kutná Hora je zároveň zajímavým a krásným městem Unesco. Žáci prošli celé historické jádro v centru města, kde viděli všechny historické památky.
Exkurze do Českého muzea stříbra v Kutné Hoře

Žáci deváté třídy fandili svým kamarádům

Datum publikování: 4.2.2014
Žáci deváté třídy fandili svým kamarádům při kvalifikaci na finále v Brně. Celá třída podpořila náš florbalový tým chlapců.
Žáci deváté třídy fandili svým kamarádům

Nácvik programu na školní akademii

Datum publikování: 27.11.2013
Dne 27.11.2013 žáci deváté třídy uskutečnili nácvik na školní akademii a upřesnili si závěrečný program, ve kterém připravovali průvodní slovo.
Nácvik programu na školní akademii

Noční škola

Datum publikování: 21.11.2013
Dne 21.11.2013 nocovali žáci deváté třídy ve škole. Během nocování nacvičovali program na školní akademii.
Noční škola

Squash a bowling

Datum publikování: 21.11.2013
Dne 21.11.2013 uspořádali žáci deváté třídy společnou soutěž v bowlingu a squah.
Squash a bowling

Exkurze do Ostravy

Datum publikování: 13.11.2013
Dne 13.11.2013 se žáci deváté třídy zúčastnili exkurze do Vítkovických železáren v Ostravě.
Exkurze do Ostravy

Výzkum třídy - průřezové téma: "Jsme Evropané"

Datum publikování: 23.9.2013
Žáci deváté třídy dělali výzkum mezi občany Litomyšle na téma Evropské unie.
Výzkum třídy - průřezové téma: "Jsme Evropané"

Výlet do Liberce

Datum publikování: 9.9.2013
Dne 9. září 2013 se společně zúčastnili žáci deváté třídy s partnerskou školou z Německa výletu do Liberce.
Výlet do Liberce

Deváťáci čtou prvňáčkům

Datum publikování: 5.9.2013
Dne 5. 9. 2013 proběhla první část projektu Počtení. Žáci 9.A organizovali pro prvňáčky různé hry. Děti prvních tříd plnily různé úkoly při šipkované a na závěr hoši a dívky četli dětem v Klášterních zahradách své oblíbené pohádky. Všem se akce moc líbila a už nyní se jistě malí školáci těší, až se role na konci roku otočí a oni budou moci přečíst na oplátku svým patronům.
Deváťáci čtou prvňáčkům

Máj

Datum publikování: 20.5.2013
Máj - jak si s tímto tématem poradili v hodinách výtvarné výchovy žáci 8. A ? Každý po svém a originálně!
Máj

Nocování ve škole

Datum publikování: 2.3.2013
Nocování ve škole

Naše třída 8.A zatoužila po dobrodružném přespání ve škole. Ve středu 27.2. večer jsme se všichni sešli u školy a těšili se, že společně strávíme večer. Šli jsme do sportovní haly, kde jsme hráli bowling a někteří z nás squash. Poté jsme se vrátili do školy, kde na nás čekala objednaná pizza. Večer se neobešel bez hororů a popcornu. Postupně jsme odpadali do spacáků, ale našli se i jedinci, kteří hýřili energií a usínali mezi posledními. Všem se přespání ve škole moc líbilo a rozhodně si ho někdy zopakujeme.

Bára Horáčková 8.A
Nocování ve škole

Lyžařský výcvik 8.A

Datum publikování: 21.1.2013
Lyžařský výcvik 8.A pod Pradědem v Jeseníkách
Lyžařský výcvik 8.A

Tvorba adventních věnců

Datum publikování: 28.11.2012
Všichni žáci osmé třídy se aktivně zapojili do tvorby adventních věnců. Práce se jim velmi dařila a připravili pro rodiče velmi hezké a zajímavé adventní věnce.
Tvorba adventních věnců

EXKURZE 8.A DO PRAHY

Datum publikování: 18.11.2012
Žáci 8.A se v pátek vydali na výlet do Prahy. Čekal je velmi pestrý program, který pro ně třídní učitel Vítězslav Vích přichystal. Kdo chce vědět více, může si rozkliknout tuto novinku, kde se dočte, co všechno absolvovali, jak je to bavilo, a také si může prohlédnout nějaké fotografie.
EXKURZE 8.A DO PRAHY

Trnkobraní v Městské knihovně v Litomyšli

Datum publikování: 6.11.2012
V Městské knihovně v Litomyšli probíhá každoročně v měsíci říjnu Týden knihoven, kterého se vždy aktivně účastní i žáci naší školy. Letos se žáci 8.A třídy pod vedením paní učitelky Drobné zapojili do výtvarné soutěže "Trnkobraní" uspořádané ke stému výročí narození Jiřího Trnky. A výsledek byl skvělý! Ve druhé věkové kategorii získali žáci P.Kovář a P. Petr, L. Škeříková a M. Daníčková úžasné 1. místo! Celá 8. A získala ještě i čestné uznání za všechny své výtvarné práce k Trnkově knize Zahrada.

V kategorii mladších žáků krásné druhé místo získali sourozenci M. a T. Vodehnalovi.

Z výsledků máme velkou radost a všem vítězům blahopřejeme!
Trnkobraní v Městské knihovně v Litomyšli

Exkurze do Brna

Datum publikování: 16.10.2012
Náš výlet se zdál zpočátku celkem nevinný, avšak po chvíli jsme zjistili, že se vydáváme na dobrodružnou cestu do Brna. Cílem byla prohlídka historických památek a návštěva muzea Antrophos. Do Brna jsme vyjeli ve čtvrtek ráno z autobusového nádraží. Po příjezdu jsme se šli občerstvit do Mc Donaldu v galerii Vaňkovka. Poté jsme pěšky procházeli historickým jádrem města, kde jsme viděli radnici, Zelný trh, Redutu, Petrov a Špilberk. Po dvou hodinách chůze jsme dorazili do muzea Antrophos. Muzeum bylo velmi zajímavé. Poznali jsme vývoj člověka od pradávných dob. Do Litomyšle jsme dojeli vlakem v podvečerních hodinách. Bylo to super!!! Těšíme se na další akci. Bára Horáčková a Michaela Průžková 8.A
Exkurze do Brna
<< | < předchozí | 1 | 2 | další > | >>