U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Akce třídy 8.A

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Stránky tříd » Třída 8.A » Akce třídy 8.A

TECHNOhrátky Vysoké Mýto

Datum publikování: 26.10.2018
8.A na TECHNOhrátkách ve Vysokém Mýtě
TECHNOhrátky Vysoké Mýto

Vítězství v soutěži...FRANCIE

Datum publikování: 25.6.2018
Jako odměnu za vítězství v soutěži Festival vědy a techniky pro děti a mláděž v Pardubickém kraji jsme se od 27.5.-1.6.2018 zúčastnili krátkodobé stáže ve Francii. Této cesty se zúčastnily žákyně 7.A Míša Pelcová a Áďa Karásková společně s paní učitelkou Zavřelovou. Ve Francii jsme navštívili nejkrásnější památky Francie, a to muzeum Louvre, katedrálu Notre Dame, Eiffelovu věž. baziliku Sacré Coeur a Palác objevů. Město Paříž jsme si prohlédli během dvou dnů. Na další dva dny jsme přejížděli do města Poitiers. Zde jsme navštívili zámek Amboise a nádherný zábavný park Futuroscope. Celý program cesty byl velmi bohatý, moc hezky připravený a všechno jsme si náramně užili a přijeli jsme nadšení, plni krásných vzpomínek.
Vítězství v soutěži...FRANCIE

Školní výlet 7.A

Datum publikování: 25.6.2018
Dne 21.6.2018 se třída 7.A vydala na školní výlet do Zoologické zahrady do Prahy. I přes tropické počasí jsme si všichni výlet moc užili. Žáci se dočkali i návštěvy McDonaldu, bez kterého by si výlet nedokázali představit:)
Školní výlet 7.A

Školní výlet 6.A

Datum publikování: 1.6.2017
Ve středu 31. 5. 2017 se třída 6. A vydala, společně s paní učitelkou Zavřelovou a Hanušovou, na školní výlet do Brna. Jako první jsme navštívili zábavné centrum Vida, kde jsme si vyzkoušeli celou řadu různých pokusů. Poté jsme se vydali na hrad Špilberk, kde jsme se podívali na zdejší kasematy z dob minulých. Netrpělivě jsme vyhlíželi naši poslední zastávku, a to McDonald. Zde jsme si uspokojili své chuťové buňky a spokojeně jsme odcházeli na vlak směřující k domovu. Díky pěknému počasí a dobré náladě jsme si výlet užili.
Školní výlet 6.A

Imaginárium

Datum publikování: 15.2.2017
Dne 15. 2. 2017 jsme se byli podívat na výstavu v Regionálním muzeu s názvem Imaginárium. Výstava oživuje výtvarné objekty, loutky, obrázky a divadelní dekorace. Mohli jsme se všeho dotýkat, hrát si a vše prozkoumávat. Všichni jsme si to užili.
Imaginárium

Bowling 21. 12. 2016

Datum publikování: 21.12.2016
Bowling
Bowling 21. 12. 2016

Vánoční Praha

Datum publikování: 6.12.2016
Dne 6. 12. 2016 se třída 6.A společně se třídou 7.A vydali na výlet do Prahy. Podívali jsme se do domu voskových figurín, kde se děti mohly podívat do očí známé osobnosti. Poté jsme si prošli adventní trhy na Staroměstském náměstí.
Výlet jsme si moc užili.
Vánoční Praha

Výstava patchworku

Datum publikování: 23.11.2016
Výstava patchworku
Výstava patchworku

Adaptační kurz 6.A

Datum publikování: 12.9.2016
Ve dnech 6.- 7. 9 se třída 6. A účastnila adaptačního kurzu na Budislavi. Velké díky patří panu učiteli Coufalovi, který pro třídu měl připravený bohatý program po celou dobu kurzu, v podobě her a soutěží. Hry se týkaly především spolupráce, důvěry, sebedůvěry, nechyběly ani kontaktní hry, kde jsme se velice zasmáli. Druhý den si děti vyzkoušely vylézt na horolezeckou stěnu. Děti si pochutnaly na výborném jídle připravené panem Coufalem st.
V úterý odpoledne nás přijela navštívit paní ředitelka, paní zástupkyně a paní učitelka Hanušová, kdy děti dostaly překvapení v podobě výborných buchet se švestkami. Adaptační kurz jsme si velmi užili a budeme na něj rádi vzpomínat.
Adaptační kurz 6.A

Výlet 5. A

Datum publikování: 21.6.2016
„Proč jsme nejeli do Brna“?
Výlet 5. A

Přírodovědná soutěž v poznávání přírodnin

Datum publikování: 23.3.2016
V pondělí 21. března se žákyně 5. třídy (Amálka Pakostová, Adélka Karásková, Nikča Rybová, Anička Filipi) zúčastnily soutěže v poznávání přírodnin v Domově dětí a mládeže v Litomyšli.
Přírodovědná soutěž v poznávání přírodnin

Plovárna a škola na zámku

Datum publikování: 16.6.2014
V červnu jsme byli my, třeťáci, pozváni na zámek. Při hodině čtení spojené s výtvarnou výchovou jsme se mnohé dozvěděli o tisku knih a také vyzkoušeli výrobu ex libris, kterým můžeme označovat nejenom naše sešity.
O několik málo dní později se k nám nastěhovala úmorná tropická vedra. Proto jsme rádi využili nabídku paní učitelky strávit dopoledne na koupališti v zajetí chladivých vln. Zopakovali jsme si plavecké styly, vyzkoušeli dobrodružnou jízdu na tobogánu," spapkali" něco dobrého na zub a ochutnali výtečného nanuka. Tak takový tělocvik si necháme líbit, podívejte se na foto...... Třeťáci
Plovárna a škola na zámku

Majálesové setkání

Datum publikování: 22.5.2014
Víte, kde je nejtajuplnější les plný přívětivých pohádkových postaviček? Květnové dny jsme si se žáky třetí a šesté třídy zpestřili výletem na Černou horu. Byli jsme pozváni studenty pedagogické školy na zábavné odpoledne s významnými postavami z pohádek, plnili jsme netradiční úkoly, opékali buřty, hráli jsme na hřišti hry. Děti na oplátku předvedly své vystoupení s flétničkami, pohybovou pohádku Mrazík a na závěr jsme si všichni zazpívali za doprovodu kytar, klavíru, flétniček a houslí dvě nádherné písničky v podání šesťáků. Opravdu jsme si to užili a naše velké poděkování patří studentům za vřelé přijetí.
Třeťáci a šesťáci
Majálesové setkání

Po stopách stezky

Datum publikování: 11.5.2014
Květnové události jsme si zpestřili putováním po stopách Trstěnické stezky až k pravěké tvrzi Hrutov. Jeli jsme jako ozbrojená skupina středověkých kupců po starobylé stezce nedbaje ozbrojených lapků, kteří na nás číhali v křovinách klikatící se řeky Loučné. Úspěšně jsme ochránili všechny ženy a děti a ve stínu vysokých rozložitých stromů pod májkou benátských chlapců jsme rozdělali oheň, opekli ulovenou zvěř, posílili tělo a poslali zboží na vorech po řece dál. Zase jeden den" odvážných bojovníků" byl z poloviny za námi....... celá družina třeťáků (a podívejte se dále)......
Po stopách stezky

Den Země

Datum publikování: 4.5.2014
O tom, jak jsme oslavili Den Země v naší třetí třídě, byste mohli hádat. Budete hádat? Správně, je samozřejmé, že tak, jak je nám, šikovným dětem, vlastní- slavili jsme soutěžemi, hrami, sportovním zápolením. Jak se nám dařilo, můžete se podívat dále na tři soubory fotografií. Najdete naše rozesmáté obličeje i to, jak usilovně zvládáme rozmanité úkoly. Lukáš a další provazochodci ze 3. třídy.
Den Země

Výlet odvážných třeťáků

Datum publikování: 21.4.2014
Velikonoční putování "Hluboko dolů"....
Veselou tečkou za naší bruslařskou sezonou byl březnový velmi vydařený karneval na ledě.
Dubnové zážitky ve škole jsme si zpestřili dvěmi návštěvami Smetanova domu, jedna byla písničkový koncert a druhá návštěva byla pohádková.
Před Velikonocemi nastal ten pravý čas na "Velikonoční putování hluboko dolů" do zámeckého sklepení spojené s návštěvou výstavy o velikonočních tradicích v knihovně. Velikonoční putování předpokládalo notnou dávku odvahy, kterou všichni třeťáci měli a povedlo se nám splnit jeden z největších úkolů a podepsat se na listinu "Odvahy". Po návratu do školy nás čekala velká soutěž pro šikovné holky a kluky, která zahrnovala úkoly jako např. poznávání utajeného symbolu Velikonoc, historie Velikonoc, počítání vajíčkové složené úlohy, velikonoční veršování a kreslení...docela jsme si to užívali a vzpomínali na předvelikonoční úklid ve třídě a na naše veselé úsměvy na "Škaredou středu". Zkuste se dále podívat................
A aby naše zprávičky byly kompletní, musíme se pochlubit, že máme za sebou úspěšnou účast v pěvecké soutěži - Jonýsek Beran z naší třídy plné šikovných dětí se umístil na krásném druhém místě s písničkou Ach, synku, synku....mezi třemi desítkami soutěžících ve své kategorii. Všichni gratulujeme a těšíme se na další soutěžení na Den Země.
Výlet odvážných  třeťáků

Takhle jsme si zasportovali

Datum publikování: 27.1.2014
Děti ze třetí třídy hrály turnaj ve vybíjené
Takhle jsme si zasportovali

Vánoční besídka ve 3.A

Datum publikování: 2.1.2014
Podívejte se, co všechno jsme prožili ke konci roku 2013 ve 3.A.
Vánoční besídka ve 3.A

Krátké pohyblivé zprávičky ze 3.A

Datum publikování: 15.10.2013
Podívejte se se třeťáky na zprávy za poslední měsíc.

Jak jsme začali ve třetí třídě

Datum publikování: 6.10.2013
Začátek ve třetí třídě byl pro nás ve znamení poutavého putování projektem Základní podmínky života. Načerpali jsme mnoho vědomostí v encyklopediích ve třídě, v knihovně jsme se dozvěděli mnoho o Slunci, průzračné vodě a čistém vzduchu a vyhovující podmínky života u nás ve městě jsme prakticky vyzkoušeli na dětském hřišti. Bylo to putování poučné a zároveň i zábavné. O tom se můžete přesvědčit prohlédnutím foteček i zhlédnutím dokumentu ve školní televizi. Šikovní třeťáci
Jak jsme začali ve třetí třídě
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | další > | >>

Přírodovědná soutěž v poznávání přírodnin

V pondělí 21. března se žákyně 5. třídy (Amálka Pakostová, Adélka Karásková, Nikča Rybová, Anička Filipi) zúčastnila soutěže v poznávání přírodnin v Domově dětí a mládeže v Litomyšli.

V kategorii 5. tříd se nejlépe umístila Amálka Pakostová.

Všem zúčastněným děvčatům patří veliká pochvala za jejich účast a odvahu.

Věřím, že v dalších ročnících se přihlásí více dětí a přípravě věnujeme větší píli i více času.

Všem přeji krásné velikonoční svátky.