U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Akce třídy 9.A

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Naši absolventi » Třída 9.A 2016 » Akce třídy 9.A

9.A pokořila Sněžku

Datum publikování: 17.6.2016
Ve středu 15.6.2016 se třída 9.A vypravila na svůj poslední školní výlet na základní škole. Brzy ráno jsme se rozjeli směr Krkonoše. První zastávka byla v Jičíně, kde jsme navštívili dům ševce Rumcajse. Po té jsme cestovali do Špindlerova Mlýna. Ubytovali se v penzionu Slávie. I když nás cestou doprovázel déšť, náladu nám nezkazil. Odpoledne jsme strávili v místním aquaparku. Druhý den na nás čekal výstup na nejvyšší horu ČR -na Sněžku. Ani to pro nás nebylo překážkou. Myslím si, že žáci si užívali každou minutu našeho výletu s humorem. Náladu nám nezkazil ani déšť, který byl poslední den velice vytrvalý. Děkuji své báječné třídě a paní učitelce Vendulce Hýblové za krásný výlet. Užili jsme si ho a budeme mít na co vzpomínat.
Lenka Ondráčková
9.A pokořila Sněžku

Den pro třídu

Datum publikování: 1.6.2016
Máme tu 1.6. a všechny děti slaví svátek. To je příležitost i pro naši třídu. Utečeme ze školních lavic a užijeme si den plný zábavy...
Den pro třídu

Karneval ve družině

Datum publikování: 5.3.2016
V pátek 4.3. se děti, které navštěvují naši školní družinu, loučily se zimou karnevalem. Jejich starší kamarádi pomohli s organizací a přitom si karneval velice hezky užili. Děkujeme za pomoc.
Karneval ve družině

Cesta za vysvědčením, aneb deváťáci předávají svým prvňáčkům vysvědčení

Datum publikování: 31.1.2016
Ve čtvrtek čekal na prvňáčky velký den. Jejich velcí kamarádi je doprovodili na zábavné cestě za svým prvním vysvědčením. Po té, co splnili všechny úkoly, vyluštili tajenku, jim žáci 9.A předali jejich první vysvědčení.
Cesta za vysvědčením, aneb deváťáci předávají svým prvňáčkům vysvědčení

Vánoční besídka

Datum publikování: 18.12.2015
Poslední den před vánočními prázdninami jsme měli nabitý zajímavým programem. Nejdříve jsme se všichni setkali v tělocvičně, kde mělo vystoupení naše školní divadlo Šmrnc, malí kouzelníci a i naše třída se zapojila a opět zatancovala. Potom jsme si nadělili dárky s prvňáčky a pak už na nás čekala nadílka v naší třídě. Pěkně jsme se pobavili. Pěkné Vánoce!
Vánoční besídka

Čertovská nadílka

Datum publikování: 4.12.2015
4.12.2015 přišel k nám do školy Mikuláš se svými andělskými a čertovskými pomocníky. Přečetli knihu hříchů, promluvili k dětem a nadělili všem žákům ovoce.
Čertovská nadílka

Pozdrav z Heidelbergu

Datum publikování: 17.10.2015
Posílám pozdrav z jazykového kurzu v Heidelbergu. Musela jsem vás vyměnit za tuto třídu. Už se mi po vás moc stýská. Těším se na vás. Tak ahoj za týden.
Lenka Ondráčková
Pozdrav z Heidelbergu

Máme nové kamarády . . .

Datum publikování: 6.9.2015
Náš poslední školní rok na ZŠ U Školek je tady. První den jsme zahájili společně s prvňáčky. Budeme je tento školní rok doprovázet na různých akcích a hlavně jim pomáhat. V pátek jsme si zahráli šipkovanou a došli do Klášterních zahrad, kde jsme jim četli z naší oblíbené dětské knížky. V červnu budou naši kamarádi číst nám. Už se těšíme na další společnou akci.
Máme nové kamarády . . .

Školní výlet do Rožnova pod Radhoštěm

Datum publikování: 23.5.2015
Náš výlet začal tím, že jsme se sešli před školou, kde na nás čekal autobus. Po dlouhém počítání a kontrolování všech žáků jsme vyjeli směr Rožnov. Dorazili do tamního Skanzenu a prohlédli si krásné starobylé domy a budovy. Po prohlídce následoval čas ubytování a vybalování. Odpoledne na nás čekal zábavný park Gibon s lanovými překážkami a trampolínami. I přes malá zranění absolvovali všichni žáci na jedničku. Večer si každý užíval po svém.
Druhý den ráno jsme po snídani opustili kemp a autobusem vyjeli na Pustevny. Došli jsme k soše Radegastu a dál až na Radhošť. Stejnou cestou jsme se vrátili zpět, protože na Pustevnách na nás čekaly koloběžky a 14 km dlouhá trasa. I přes jedno píchlé kolo a nějaké odřeniny jsme dojeli dolů do Rožnova.
Všichni jsme si výlet užili a budeme na něj dlouho vzpomínat.
Natka a Péťa
Školní výlet do Rožnova pod Radhoštěm

Těšíme se na budoucí prvňáčky

Datum publikování: 22.2.2015
Zápisu do prvních tříd se aktivně zúčastnili i žáci 8.A. Připravili si pro budoucí prvňáčky zábavný koutek, kde si společně pohráli, zasportovali a zpříjemnili tak čas před vlastním zápisem. Žáci 8.A se na své nové kamarády velice těší. Stanou se velkými patrony mladším spolužákům a budou je doprovázet celým školním rokem.
Těšíme se na budoucí prvňáčky

Lyžařský výcvik na Pradědu

Datum publikování: 24.1.2015
Máme za sebou nádherný týden na horách. Zde je pár vzpomínek .....
Lyžařský výcvik na Pradědu

Vánoční besídka 8.A

Datum publikování: 19.12.2014
Poslední školní den tohoto kalendářního roku měl nabitý program. Nejdříve jsem si užívali v tělocvičně vystoupení divadelního kroužku Šmrnc, ve kterém má i naše třída své výborné herce, Péťu a Máťu. Po vystoupení Jirka převzal od p.uč.Krejbychové dárkový poukaz. Později nás čekal stromeček s dárky v naší třídě. A to, že jsme si to hezky užili, vidíte sami na fotkách. Přání do nového roku Vám napsala na tabuli Péťa s Káťou. Krásné a pohodové Vánoce a šťastný nový rok!!! 8.A
Vánoční besídka 8.A

Čertovské dopoledne

Datum publikování: 5.12.2014
Dnešní dopoledne jsme měli ve škole velkou čertovskou návštěvu. Žáci přislíbili vzorné chování, zazpívali čertům a dostali sladkou odměnu.
Čertovské dopoledne

IQ Landia Liberec

Datum publikování: 25.10.2014
22.10.2014 navštívili žáci 8.A a 6.A IQ Landii v Liberci. Během prohlídky plnili úkoly zadané na pracovních listech. Znalosti z fyziky, chemie, přírodopisu, atd. si mohli ověřit praktickými pokusy. Zajímavý byl i film v 3D o prvních krocích kosmonautů na Měsíci a dalších výzkumech.
IQ Landia Liberec

Pasíčka - přírodovědná exkurze

Datum publikování: 20.10.2014
Ve středu 15.10.2014 se žáci 8.A zúčastnili přírodovědné exkurze do Záchranné stanice Pasíčka u Proseče. Prohlédli jsme si celý areál a vyslechli spoustu zajímavých informací o zachráněných zvířatech. Při instruktážním filmu jsme si připomněli, jak se máme chovat v přírodě a co dělat, najdeme-li poraněné zvíře.
Pasíčka - přírodovědná exkurze

Poznávací zájezd do Vídně

Datum publikování: 4.10.2014
V pátek 3.10.2014 se většina žáků naší třídy zúčastnila poznávacího zájezdu do Vídně. Navštívili jsme Hundertwasserhaus, Belveder, zámek Schönbrunn a zábavný park Prater.
Poznávací zájezd do Vídně

Průřezové téma v 8.A

Datum publikování: 2.10.2014
Minulý čtvrtek proběhla v 8.A výuka v duchu průřezového tématu "Multikulturalita". Na území ČR žije mnoho národností. Co o nich vlastně víme? Co mají s námi společného? Čím se liší? Co jsme se o nich dozvěděli nového? Jaký máme nyní na ně pohled? To vše jsme zachytili v naší závěrečné skupinové práci.
Průřezové téma v 8.A

Výtvarná výchova v 7.A

Datum publikování: 13.6.2014
Josef Váchal - mystik neklidný. Tak proč se tím "neklidem" neinspirovat? Výuka výtvarné výchovy byla hned pestřejší. Nakreslili jsme si i "své" obrázky inspirované tvorbou malíře, který,měl vztah k našemu městu a vtiskl mu svého "DUCHA".
Výtvarná výchova v 7.A

Rafťáci na Vltavě

Datum publikování: 9.6.2014
Je tu červen a to je měsíc ve znamení školních výletů. Svůj cíl výletu si tentokrát spojily dvě třídy dohromady, a tak se ve středu 4. června vypravila 7. A spolu s 8. B na vodácký výlet.
Rafťáci na Vltavě

Den pro třídu

Datum publikování: 10.5.2014
V pátek 9.5.2014 jsme vyměnili školní lavice za různá sportoviště. Tento den byl tzv. "Den pro třídu." Cílem bylo společně prožít různé sportovní aktivity, na které během školního roku nezbývá tolik času. Třída 7.A strávila dopoledne na bowlingu. A i když styly házení byly různé, výsledky však byly velice vyrovnané. Nejdůležitější však byla společná zábava.
Den pro třídu
<< | < předchozí | 1 | 2 | další > | >>
  • Vánoční cukroví
    Nejlepší recepty na vánoční cükroví, které pro vás připravily děti z 5. A
    Typ dokumentu: doc | velikost: 385.5 kB

Tip: pro stažení souboru na disk klikněte na název souboru.