U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Akce třídy 6.B

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Stránky tříd » Třída 6.B » Akce třídy 6.B

 

 Školní výlet- Macocha

28.5. vyjely děti z 5.A a 5.B na společný výlet do Punkevních jeskyní. Cesta byla adrenalinová, někomu nedělaly otáčky na silnici vůbec dobře, nicméně jsme dojeli včas. Jeskyně plné krápníků, projížďka lodičkami po ponorné řece Punvě, jízda lanovkou a prohlídka propasti Macocha- to vše bylo super. Na závěr jsme ještě navštívili Kateřinskou jeskyni. Výlet se opravdu povedl.

Třída 6.B uklízela Česko

Datum publikování: 8.4.2019
Ve dnech 3. 4. - 5. 4. 2019 se postupně celá naše škola zúčastnila akce "Ukliďme Česko, ukliďme svět".
Třídy z naší školy chodily po celé Litomyšli dle vybraných lokalit.
Naše třída se zaměřila konkrétně na kopec "Wembley".
Bohužel jsme dostali k dispozici jen tři modré pytle, takže jsme nemohli mnoho dalšího odpadu uklidit. Navzdory těmto nedostatkům jsme odklidili poměrně velkou část odpadu.
Větší předměty jsme odnést nemohli. Mezi větší předměty patřil domeček pána bez domova, dřevěné krabice nebo železné trubky.
Pytle jsme odnesli k nejbližší silnici, aby v pondělí 8. 4. mohly technické služby tento odpad odvézt.
Uklízení přírody nás bavilo a byli jsme rádi, že jsme se 2 hodiny neučili.

Lukáš Milde
žák 6.B
Třída 6.B uklízela Česko

Slavnostní vánoční mše pro hnutí Na vlastních nohou - Stonožka v Praze již poosmé

Datum publikování: 12.12.2018
Každoroční slavnostní vánoční mše pro hnutí Na vlastních nohou - Stonožka je určena všem, kteří svou obětavostí a laskavostí pomáhají dělat náš svět lepším. Naše škola je součástí tohoto jediného mezinárodního dětského hnutí již 24 let.
Pod vedením pana učitele Bogdana a paní učitelky Drobné jsme se tedy do Prahy vypravili i my, žáci 6.B a s námi i několik žáků ze 4.B.
Zažít slavnostní mši spojenou s koncertem dětských sborů ze stonožkových škol v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha pro nás bylo opravdovým zážitkem. Také jsme se zde setkali s prezidentkou našeho hnutí paní Bělou Gran Jensen, s generály AČR a dalšími významnými osobnostmi, které práci nás, stonožkových dětí, oceňují. Dojemným okamžikem bylo i to, když varhany zahrály obě dvě části naší státní hymny.
Po mši jsme se vydali do pražských ulic, abychom si užili i trochu té vánoční atmosféry...Společné foto pod rozzářeným vánočním stromem nesmělo chybět. Tak snad zase za rok...

Bližší informace na www.stonozka.org
Slavnostní vánoční mše pro hnutí Na vlastních nohou - Stonožka v Praze již poosmé

Světový den laskavosti

Datum publikování: 16.11.2018
13. listopadu se naše škola aktivně zapojila do projektu Světový den laskavosti. Naše třída šla uklízet na Šibeniční vrch. Za dopoledne jsme uklidili okolí odpočívadla a nasbírali mnoho různých odpadků. Našli jsme i kusy osobního automobilu zřejmě po nehodě. Sesbírané pytle s odpadky odvezly Městské služby v Litomyšli, za což jim děkujeme. Den venku na vzduchu jsme si užili a měli hřejivý pocit z toho, že jsme udělali dobrý skutek.

Zuzka Hanusová
žákyně 6.B
Světový den laskavosti

Exkurze do NTM v Praze

Datum publikování: 19.10.2018
Dne 17.10. jsme jeli společně se třídou 6.A na exkurzi do Národního technického muzea v Praze.
Brzy ráno jsme se sešli na autobusovém nádraží a jeli do České Třebové. Tam jsme přestoupili na vlak a pokračovali směr Praha.
V muzeu jsme si prohlédli stálé expozice, např. doprava, architektura, technika v domácnosti, měření času a mnohé další. V muzeu byla k vidění i výstava mapující historii jízdních kol značky Favorit - Fenomén Favorit.
Po prohlídce muzea jsme se prošli Letenskými sady, sešli k Vltavě a přes Čechův most a Pařížskou pokračovali na Staroměstské náměstí. V ulici Na Příkopě jsme se občerstvili v restauraci McDonald's. Prošli jsme Václavské náměstí a spěchali na nádraží, aby nám neujel vlak. Výlet do Prahy se nám vydařil, počasí nám přálo, takže jsme si to všichni pěkně užili.

třída 6.B
Exkurze do NTM v Praze

Adaptační kurz 6.B

Datum publikování: 10.9.2018
Začátek nového školního roku si žáci 6.B zpestřili dvoudenním adaptačním kurzem na Budislavi. Během kurzu jsme hráli seznamovací, důvěrové, kooperativní, kontaktní a dramatické hry. Při těchto aktivitách jsme lépe poznali naše nové spolužáky a utužili náš třídní kolektiv. Měli jsme možnost si vyzkoušet i lezeckou stěnu. Velký dík patří paní učitelce Míkové, která pro nás celý program připravila. Dva dny na Budislavi jsme si krásně užili. A do školy se vrací třída, která táhne za jeden provaz.
Adaptační kurz 6.B

Výlet na Suchou a fotbal golf 5.B

Datum publikování: 27.6.2018
Poslední školní týden před prázdninami jsme si zpestřili nejen návštěvou kina a pohádkou Ferdinand, ale i výletem na Suchou. Prohlédli jsme si stáje s koníky, seznámili se i s ostatními zvířecími mazlíčky a vyřádili se na dětském hřišti. Potom jsme se pěšky přes Strakov a Černou horu dostali na Primátorskou hráz, kde jsme svedli napínavý souboj ve fotbal golfu. Užili jsme si pohodový a příjemný den.
Výlet na Suchou a fotbal golf 5.B

Školní výlet- Macocha

Datum publikování: 28.5.2018
28.5. vyjela 5.A a 5.B společně na školní výlet do Punkevních jeskyní. Cesta byla adrenalinová, otáčky po cestě někomu nedělaly vůbec dobře, ale naštěstí jsme dojeli včas. Krápníkové jeskyně, projížďka lodičkami po ponorné řece Punkvě, jízda lanovkou- to vše bylo super. Na závěr jsme ještě navštívili Kateřinskou jeskyni. Výlet se opravdu vydařil!!
Školní výlet- Macocha

Vlastivědná exkurze v Praze

Datum publikování: 28.1.2018
O tom, zda je v Praze blaze a je opravdu stověžatá, zda měl Noe skutečně archu plnou zvířat, či jak žil T. G. Masaryk, o tom všem se jely přesvědčit i děti z 5.B. Již samotná cesta vlakem byla velkým zážitkem, návštěva Národního muzea též a třešničkou na dortu byla procházka Prahou, krmení holubů a občerstvení v Mac Donaldu. Výlet byl prostě prima.
Vlastivědná exkurze v Praze

Předměty s příběhem

Datum publikování: 10.1.2018
V rámci českého jazyka měly děti za úkol najít u prarodičů, rodičů či jiných příbuzných zvláštní předmět, který má svůj příběh a popsat ho. Že tyto retro předměty mají opravdu svou duši vyplynulo z krásných a dojemných slohových prací.
Předměty s příběhem

Vánoce

Datum publikování: 10.1.2018
I v 5.B proběhla předvánoční besídka, při které jsme se všichni hezky pobavili, zasmáli, zazpívali koledy a nadělili si společně dárky.
Vánoce

Čertovský bowling

Datum publikování: 4.12.2017
4.12. jste mohli ve Sportcentru Litomyšl potkat čerty a anděly. Nepřišli sem strašit, ale hrát pekelný bowling. Někomu se dařilo lépe, někomu méně, ale rozhodně jsme si všichni užili krásné odpoledne.
Čertovský bowling

5.B se učí nejen etiketě, ale i pečení

Datum publikování: 4.12.2017
Úterý 21.11.měli páťáci opravdu nabité. V dopoledních hodinách stihli lekci etikety ve Smetanově domě v pořadu Míši Dolinové Trapas nepřežiju aneb ten řízek nezvedej. Zde se naučili nejen vybranému chování, ale poslechli si i vystoupení Pavla Calty a Nelly Řehořové. Dále je čekalo pečení vánočních ozdob z vizovického pečiva. To se povedlo na jedničku, přijďte se přesvědčit.
5.B se učí nejen etiketě, ale i pečení

Divadlo ve Smetanově domě 5.B

Datum publikování: 9.11.2017
Po halloweenském dnu plném duchařských historek se ve středu 1.11. vydala 5.B do Smetanova domu na pohádku Čarodějův učeň. Moc se všem líbila, protože byla strašidelná, ale taky legrační.
Divadlo ve Smetanově domě 5.B

Výlet 4.B- Brno Vida

Datum publikování: 7.6.2017
7.6. jsme vyrazili do Brna. Jak odpálit vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku, to vše jsme mohli zažít v zábavním vědeckém parku VIDA! Navíc cestovat vlakem je také zábava. Výlet byl prostě super.
Výlet 4.B- Brno Vida

Den dětí v Nových Hradech-4.B

Datum publikování: 7.6.2017
4.B podnikla 1.6. výlet do Nových Hradů. Děti nejprve nakrmily daňky, pak navštívily zámek, labyrint a Muzeum cyklistiky. Počasí se vydařilo a nanuk k Mezinárodnímu dni dětí chutnal báječně.
Den dětí v Nových Hradech-4.B

4.B a 4.A beseda s Městskou policií

Datum publikování: 18.4.2017
V úterý 11.4. navštívil děti ze čtvrtých ročníků pan Tomáš Rádek, šéf Městské policie v Litomyšli. Besedovali jsme o bezpečnosti na silnici, o vybavení kola, o dopravních značkách, děti si mohly vyzkoušet policejní pouta a sednout si do policejního auta.
4.B a 4.A beseda s Městskou policií

Po stopách litomyšlské architektury- 4.B a 7.A

Datum publikování: 30.3.2017
Víte, ve kterém domě v Litomyšli se narodil Boženě Němcové syn Karel? Nebo který jediný objekt na náměstí má empírovou střechu? Našli byste dům, jehož ochranu zajišťuje obraz Ježíše Krista na fasádě? Rozeznáte barokní sloh, balustrádu, portál či fresku? Víte, že litomyšlský loket je delší než loket v jiných lokalitách? Že hotel Zlatá Hvězda byl původně Modrá Hvězda? Tyto a mnohé další informace získaly děti ze 4.B a 7.A 30.3. na výtvarné vycházce, kterou nás provázela p. ředitelka MěK Jana Kroulíková. Počasí nám přálo, proto jsme si mohli procházku Po stopách litomyšlské architektury náramně užít.
Po stopách litomyšlské architektury- 4.B a 7.A

Výstava Imaginárium a tvořivá dílna v muzeu

Datum publikování: 20.2.2017
V pátek 17.2. se děti ze 4.B a jejich maminky ocitly ve světě imaginace a výtvarných kouzel. Nejprve jsme prošli krásnou a zábavnou výstavu bratří Formanů, vyřádili se na peřině, poprali se se žralokem a zasmáli v obludáriu. Potom na nás čekala Masopustní tvořivá dílna, kde si děti vyrobily karnevalové masky. V tak inspirativním prostředí nebylo o fantazii nouze. Všichni- malí i velcí jsme si odpoledne moc užili.
Výstava Imaginárium a tvořivá dílna v muzeu

Čertovský bowling

Datum publikování: 6.12.2016
Čerti, čertice a andělé se 6.12.2016 sešli ve Sportovní hale v Litomyšli, aby změřili své síly v bowlingu. Zápas byl napínavý a zábavný. A kdo vyhrál? No přece všichni :-) . Nad regulérností klání dohlížel drsný pes Archie. :-)
Čertovský bowling

Plavecký výcvik

Datum publikování: 6.12.2016
Čtvrťáci dokončili výuku plavání a po 10ti lekcích se loučí s bazénem.
Plavecký výcvik
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | další > | >>