U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Akce třídy 6.A

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Stránky tříd » Třída 6.A » Akce třídy 6.A

 

 Vlastivědná exkurze v Praze 19. 4. 2017

video

Technické muzeum v Praze

Datum publikování: 21.10.2018
Ve středu 17.10. jsme společně se třídou 6.B odcestovali vlakem do Prahy. Naším cílem byla především návštěva Technického muzea v Praze. V muzeu na nás čekalo několik různých expozic. Po prohlídce muzea jsme se prošli přes Staroměstské náměstí až na Václavské. Sluníčko nám krásně svítilo na cestu, tak jsme prožili nádherný den.
Technické muzeum v Praze

Legoland Günzburg 2018

Datum publikování: 30.9.2018
Ve středu 26.9. před půlnocí jsme se vypravili k německému Günzburgu do Legolandu. Počasí nám přálo, a tak nám tento zábavný park umožnil během několika hodin procestovat kus světa. Ocitli jsme se v podmořském světě, proletěli jsme se na čínském drakovi, navštívili jsme egyptskou pyramidu a spoustu dalších atrakcí. Žáci 6. a 7. tříd úspěšně složili zkoušky a získali tak svůj první řidičský průkaz. No prostě všechno nám vyšlo na jedničku.
Legoland Günzburg 2018

Adaptační kurz 6.A

Datum publikování: 9.9.2018
Ve středu 5.9.2018 žáci 6.A odjeli na dvoudenní adaptační kurz. Cílem tohoto kurzu bylo především seznámit se s novými žákyněmi naší třídy, stmelit třídní kolektiv a navzájem se lépe poznat. Řešili jsme zajímavé detektivní úlohy, která pro nás připravila paní učitelka Martina Míková a hráli spoustu her a různých aktivit. Prožili jsme společně nádherné dva dny.
Adaptační kurz 6.A

Průřezové téma Objevujeme Evropu v 5. A

Datum publikování: 28.6.2018
V rámci průřezového tématu navštívila třída 5. A několik evropských zemí. Téma znělo Objevujeme Evropu. Žáci vytvořili skupiny a zvolili si sami evropský stát, který chtěli víc poznat a ostatním představit. Vyhledávali důležité údaje, objevovali charakteristické znaky jednotlivých zemí, které je na první pohled prozradí. Výsledkem byly závěrečné prezentace. První skupina dívek oblečených v italském stylu nám sdělila základní a zajímavé informace o Itálii, děvčata také navařila vynikající špagety s omáčkou pro celou třídu. Moc jsme si všichni pochutnali. Trojice sladěných Francouzek měla opravdu šarm. Dívky z této skupiny nám představily francouzskou zemi a daly nám ochutnat velmi chutný tradiční předkrm. Poté jsme zavítali do Velké Británie. Třetí dívčí skupina přestavila tuto krásnou zemi a připravila výborné anglické sendviče. Také chlapci pracovali s nasazením. Postupně jsme se dozvěděli důležité a zajímavé informace o Maďarsku, Švýcarsku a Řecku. Všichni žáci se aktivně zapojili do tohoto projektu a zaslouží si tedy velkou pochvalu.
Průřezové téma Objevujeme Evropu v 5. A

Školní výlet 5.A

Datum publikování: 29.5.2018
V pondělí 28.5.2018 jsme se vypravili na školní výlet. Zamířili jsme do Moravského krasu. Ten nabízí nesčetné množství kouzelných míst. Suchá a mokrá část prohlídky Punkevní jeskyně byla doplněna zajímavým výkladem. Lanovka nás vyvezla nad propast Macocha a při zpáteční cestě jsme si prohlédli ještě Kateřinskou jeskyně. Společně s 5.B jsme si užili bezva den.
Školní výlet 5.A

Příprava na školní akademii vrcholí ...

Datum publikování: 29.5.2018
Den D se blíží a my se snažíme doladit vše, co ještě lze. Přijďte se ve čtvrtek společně s námi pobavit do Smetanova domu.
Příprava na školní akademii vrcholí ...

Fenomén Masaryk – vlastivědná exkurze 5. tříd

Datum publikování: 23.1.2018
Ráno v 5.30 zvoní budík. „Ještě pět minut,“ ozývá se z postele. „Čeká Tě výlet,“ povídá mamka. Obléct, vyčistit zuby a hurá na autobus. Takto začíná Natálie Sovová své vyprávění o exkurzi, jejíž hlavním cílem bylo navštívit výstavu o T. G. Masarykovi v Národním muzeu v Praze. Tato expozice zprostředkovala žákům jeho životní příběh od dětství, přes školní a studentská léta, období první světové války a jeho úlohu v emigraci, až po návrat do Československé republiky a jeho zásluhy o nový stát. Jan Radimecký k tomu říká: „Co budu povídat, bylo to úžasný – vidět Masarykův stejnokroj, šavli, dobové obrazy.“ Žáci si také nenechali ujít další zajímavou výstavu nazvanou Archa Noemova. Prohlídka je zavedla do fascinujícícho světa živočichů, kteří obývají či obývali naši planetu. Navštívili polární oblasti, tropické lesy, ale i hlubiny mořských oceánů. „Inspirující, krásné a zajímavé, takto bych popsala tuto výstavu," zhodnotila Stella Chadimová. Po výstavách následovalo nutné občerstvení, poté procházka Prahou od Václavského náměstí až po Staré Město. Amálie Švecová zakončila svoji slohovou práci slovy:„Večer v 9 hodin jsem přemýšlela o tom, co jsem se svou fajnovou třídou zažila. Abych řekla pravdu, moc jsem si to užila. Bylo to vážně dobrodružství!“<
Fenomén Masaryk – vlastivědná exkurze 5. tříd

Návštěva planetária a muzea betlémů

Datum publikování: 17.12.2017
V úterý 12.12 2017 navštívili žáci 5.A a 4.tříd v rámci výuky Planetárium v Hradci Králové. Dozvěděli se zde spoustu zajímavých věcí. Škoda, že slunce nám ukryly mraky, a tak jsme si dalekohled pouze prohlédli. Výlet jsme si zpříjemnili návštěvou Muzea betlémů v Třebechovicích.
Návštěva planetária a muzea betlémů

Keramická dílna DDM - glazování

Datum publikování: 6.12.2017
Dnes jsme v DDM dokončili výrobu aromalampy. Děti si promyslely, jakou technikou dozdobí své výrobky a pustily se do práce. Nyní už jen vypálit a dárečky jsou hotové.
Keramická dílna DDM - glazování

1.adventní neděle

Datum publikování: 1.12.2017
Přejeme Vám všem příjemné prožití 1. adventní neděle. Sváteční náladu jistě pěkně doplní adventní věnce, které děti během pátečního vyučování samy vyrobily. Co věnec, to opravdu originál. Příjemné chvíle při zapalování první svíčky přeje 5.A
1.adventní neděle

Etiketa s Míšou Dolinou

Datum publikování: 28.11.2017
Dnes žáci 5. - 9. tříd navštívili velice zajímavé vystoupení ve Smetanově domě, kde je zábavnou formou Míša Dolinová za doprovodu Ladislava Ondřeje seznámila se základy etikety. Tento poučný, ale i zábavný program doplnil Pavel Callta a Nella Řehořová svým hudebním vystoupením a v závěru i autogramiádou.
Etiketa s Míšou Dolinou

Návštěva keramické díly

Datum publikování: 25.11.2017
Ve středu jsme s 5.A navštívili keramickou dílnu v DDM. Děti si vybraly motiv svého výrobku a vrhly se na výrobu aromalampy. Připravily si hlínu, promyslely tvar a celkový vzhled lampy a pustily se do práce. Po dvou hodinách práce byla vyrobena spousta krásných lampiček, které budou určitě milým překvapením.
Návštěva keramické díly

PŘELEZ - PŘESKOČ - RECYKLUJ

Datum publikování: 8.9.2017
Na Toulovcově náměstí byl pro žáky připravený ekologický program zaměřený na recyklaci elektra. Děti získaly spoustu zajímavých informací. Organizátoři měli připravené hry, kvízy, soutěž a drobné ceny.
PŘELEZ - PŘESKOČ - RECYKLUJ

Školní výlet do VIDY 4.A

Datum publikování: 8.6.2017
Ve středu 7.6. jsme vyrazili společně se 4.B do Brna do VIDY, cestování vlakem nás všechny bavilo, potom 2,5 km pěšky a nakonec super zábava ve VIDĚ. Výlet jsme si všichni parádně užili.
Školní výlet do VIDY 4.A

Fotbal golf na Den dětí ve 4.A

Datum publikování: 1.6.2017
Fotbal golf na den dětí ve 4.A
Fotbal golf na Den dětí ve 4.A

Návštěva městské knihovny 4.A

Datum publikování: 1.3.2017
1.3. jsme navštívili městskou knihovnu - téma Pohádky
Návštěva městské knihovny 4.A

Karneval na ledě 4.A

Datum publikování: 24.2.2017
karneval na ledě
Karneval na ledě 4.A

Bruslení

Datum publikování: 11.1.2017
Bruslení
Bruslení

Vánoční dílna v muzeu

Datum publikování: 20.12.2016
Vánoční dílna v muzeu
Vánoční dílna v muzeu

Návštěva městské knihovny v prosinci

Datum publikování: 19.12.2016
Knihovnu jsme navštívili v prvním pololetí dvakrát a vždy pro nás měli připravené hezké téma.
Návštěva městské knihovny v prosinci
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | další > | >>