U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Akce třídy 5.A

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Naši absolventi » Třída 9.A 2017 » Akce třídy 5.A

5.A vyrazila na výtvarnou a vlastivědnou exkurzi do Betléma v Hlinsku

Datum publikování: 15.4.2013
S úsměvem na tváři ani mráz nevadil...
žáci 5.A
5.A vyrazila na výtvarnou a vlastivědnou exkurzi do Betléma v Hlinsku

Jak se vaří knížka

Datum publikování: 23.10.2012
VÍTE, JAK SE VAŘÍ KNÍŽKA ?
Ne ? My už ano. 15. října jsme se to dozvěděli v městské knihovně.
Má-li spisovatel zajímavý nápad, napíše text (rukopis ) a nabídne ho nějakému nakladatelství. Přijmou-li jeho práci, redaktor ji zhodnotí a zkontroluje, ilustrátor k ní domaluje obrázky. V tiskárně knížku vytisknou, doplní obálkou a vazači ji svážou. Pak už se veze do knihkupectví, kde nám ji někdo třeba koupí. A když ne, nezoufejte. Pospěšte do knihovny, kde si ji můžete půjčit ( zamluvit ).
Snem každého spisovatele je napsat co nejlepší knihu, která přitáhne mnoho čtenářů. A to se prý u nás vytiskne 16 tisíc titulů ročně. Všechny je uchovává Národní knihovna v Praze.
Zdá se vám to vaření jednoduché ? Zkuste to někdy v budoucnu sami a uvidíte, co to dá práce. Třeba jako Krtečkovi, když toužil po kalhotkách s velkými kapsami. Ale to už je vlastně jiná knížka.
( Za 5.A Eliška Vodehnalová a tř. uč. Ivana Ptáčková )
Jak se vaří knížka

NONSTOP ČTENÍ

Datum publikování: 10.10.2012
V rámci Týdne knihoven se i naše třída - 5.A, zapojia do nonstop čtení. Donesli jsme si knížku, kterou společně čteme při hodinách češtiny, a postupně každý z nás kousek ostatním reprodukoval. Ukázalo se, že nám dělá problém udržet pozornost,když text nevidíme, proto jsme si dali za úkol stav zlepšit.
NONSTOP ČTENÍ

TĚLOCVIK NA HŘIŠTI

Datum publikování: 10.10.2012
Dokud nám počasí přeje, užíváme si hodiny tělocviku venku na čerstvém vzduchu.
TĚLOCVIK NA HŘIŠTI

NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY

Datum publikování: 10.10.2012
V pátek 14. září jsme vyrazili do městské knihovny.
Před vstupem do dveří nás paní učitelka upozornila na chování v budově. Vešli jsme do dveří, ty zaskřípaly a my, celá třída, jsme byli uvnitř. Viděli jsme dětské výtvory po stěnách, ale i vitríny s různými knihami. Vystoupali jsme po prudkých schodech a chodba nás zavedla okolo oddělení pro dospělé čtenáře k našemu cíli. Dětské oddělení !!! Po otevření dveří se naše zraky upnuly na koutek pro nejmenší a na věšáčky, na které jsme si pověsili naše bundy.
Ve druhé místnosti jsme si posedali na připravené židličky. Jééé, kdopak to přišel? Paní knihovnice Vomáčková, velmi příjemná a hodná paní. Vyprávěla nám o všem, co se týká knihovny. Dozvěděli jsme se o její historii, slavných osobách, které v Litomyšli žily, vysvětlila nám, co znamenají písmena, čísla i barevné proužky na knížkách. Ukázala nám velmi staré knihy, ale i ty nejnovější, které dostaly ocenění od dětské i dospělácké poroty. Představila nám i hromadu knížek vhodných pro náš věk. Z jedné jsme si přečetli i ukázku. Ukázalo se také, že i naše paní učitelka je velká čtenářka a má mnoho knížek přečteno.
Litovali jsme, že musíme spěchat zpět do školy. Několik z nás si ještě stihlo nějakou knížku půjčit domů. Vždyť všichni máme čtenářský průkaz ! A co vy ? Jací jste čtenáři ?
Za kolektiv 5.A Míša Janecká a tř. uč. Ivana Ptáčková
NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY

TAJNÝ VÝLET 5.A

Datum publikování: 10.10.2012
Dne 27. září se naše třída 5.A vydala do neznáma. Místa, která jsme navštívili, pro nás byla překvapením - Němčice, Svinná, Suchá a Černá hora. Cílem našeho výletu bylo lépe se vzájemně poznat, zasoutěžit si, pobavit se. Počasí nám přálo, otestovali jsme svoje chodidla, někteří si dokonce přinesli domů i puchýř! Přes prodloužený víkend jsme však svoje síly doplnili a už se těšíme na další putování. Žáci 5.A
TAJNÝ VÝLET 5.A

Ať žijí rozhledny a tajemná sklepení

Datum publikování: 28.6.2012
Odvážní kluci a holky za čtvrté A Vás zvou na kymácející se rozhlednu na Andrlově chlumu a do tajemného zámeckého sklepení.... pojďte se bát s námi!!!
Ať žijí rozhledny a tajemná sklepení

Výletníci ze 4.A v Praze a dovětek pro rodiče

Datum publikování: 26.6.2012
Jeden z nejkrásnějších letošních výletů byl bezesporu výlet autobusem a vlakem do Prahy. Za krásného dubnového počasí jsme prošli nebo projeli metrem a lanovkou nejzajímavější místa v Praze. Naše putování započalo u Národního muzea, prošli jsme Václavské náměstí se zastávkou u sochy patrona české země Sv. Václava, pokračovali jsme Národní třídou ke zlaté kapličce Národnímu divadlu s prohlídkou a s výhledem z terasy Národního divadla na Hradčany. Vyjeli jsme na Petřín s rozhlednou a s bludištěm a poté sestoupili na Pražský hrad, kde jsme navštívili nádherný chrám Sv. Víta. A pak už nás čekala pozoruhodná cesta po skvostném Karlově mostě s výhledem na Vltavu a Hradčany.Tady jsme si naplno uvědomili, v jaké krásné a starobylé zemi žijeme.

Vážení rodiče příp. prarodiče mých čtvrťáků,
dovolte mi, abych Vám právě na tomto místě poděkovala za úžasné čtyři roky Vaší vytrvalé spolupráce se mnou a za naprostou důvěru.....byli jste opravdu skvělí, velký dík!!!
Jana Morávková
Výletníci ze 4.A v Praze a dovětek pro rodiče

Návštěva koupaliště 4.A

Datum publikování: 25.6.2012
Začalo léto a my vám přinášíme malou ochutnávku v podobě návštěvy litomyšlského koupaliště.... i takto se dají prožít hodiny tělocviku! Dlouho jsme si takhle společně nezařádili a bylo znát, že vodu máme hóóóóóóódně rádi. Zkusili jsme velký bazén, malý bazén, skokánek, skluzavku i tobogán, plavání na výdrž i potápění, svedli jsme i vodní bitvu V létě bude určitě dost příležitostí na to, abychom si vodu na plovárně i jinde dostatečně užili a zdokonalili se ve všem, co již umíme. Čtvrťáci zdraví léto!!!
Návštěva koupaliště  4.A

Jak jsme byli úspěšní v soutěži, děti ze 4.A

Datum publikování: 20.6.2012
Jsme šikovná třída a při soutěži na oslavu Dne Země jsme vyhráli výborný dort. Chutnal i našim kamarádkám čarodějnicím, kterým jsme při hodině výtvarné výchovy dali opravdu hrůzostrašnou podobu.
Jak jsme byli úspěšní v soutěži, děti ze 4.A

Soutěžení k příležitosti Dne Země

Datum publikování: 2.5.2012
Jak umíme soutěžit v přírodě na oslavu přírody
Soutěžení k příležitosti Dne  Země

Vzpomínky na Velikonoce

Datum publikování: 15.4.2012
Vzpomínky na Velikonoce se zvířaty kolem světa aneb Jak mě kluci zřezali....
Vzpomínky na Velikonoce

Malování na obličej a na tělo

Datum publikování: 10.3.2012
Jak jsme se zmalovali ve 4. A i ve 4. B
Malování na obličej a na tělo

Konec bruslařské sezóny 4.A

Datum publikování: 10.3.2012
Bruslařskou sezónu jsme si opravdu užili.
Konec bruslařské sezóny 4.A

Výtvarné toulky minulostí

Datum publikování: 26.2.2012
Kreslíme a malujeme
Výtvarné toulky minulostí

Co všechno jsme prožili během prvních dvou měsíců ve škole - žáci 4. A

Datum publikování: 5.11.2011
Za první dva měsíce máme plno zážitků a rádi bychom se s vámi o ně podělili.
Co všechno jsme prožili během prvních dvou měsíců ve škole - žáci 4. A