U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Akce třídy 3.B

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Stránky tříd » Třída 3.B » Akce třídy 3.B

Výlet VIDA Brno-3.B

Datum publikování: 17.5.2019
Návštěva zábavního parku VIDA je vždy velký zážitek. Na ploše téměř 5000 m² se nachází přes 170 interaktivních exponátů, díky kterým můžeme objevovat, jak funguje svět kolem nás. Unikátní stálá expozice je rozdělena do pěti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět a Dětské science centrum. Děti rozpoutaly tornádo, pokusily se ustát zemětřesení, užily si účinky odstředivé síly a mnoho dalších fyzikálních jevů. Třešničkou na dortu byl naučný ekologický 3D film Oceány.
Výlet VIDA Brno-3.B

Hvězdárna Hradec Králové-3.B

Datum publikování: 13.5.2019
30.4. jsme navštívili Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové. A byl to opravdu veliký zážitek! Poutavé vyprávění o mlhovinách,planetách, galaxiích a družicích nás nadchlo, ale ještě větší dobrodružství nás čekalo při úžasné naučné pohádce Polaris, která seznámila děti s astronomickými zákonitostmi, jakými jsou důvody střídání ročních období, délky polární noci nebo podobnostmi Země a dalších planet. Byli jsme svědky okouzlujícího příběhu kamarádství dvou nepravděpodobných přátel, tučňáka Jamese a ledního medvěda Vladimíra. Spolu s nimi jsme se prolětěli ve vesmírné lodi Polaris k Saturnu a Marsu. Věřte tomu, stálo to za to!!!!
Hvězdárna Hradec Králové-3.B

Naděje pro všechny

Datum publikování: 29.4.2019
V pondělí 29. 4. se šly třetí třídy podívat do Naděje, což je nízkoprahové centrum pro děti a mládež.
Každý, kdo má zájem může centrum navštěvovat a pobavit se se svými vrstevníky, zahrát si hry nebo napsat domácí úkol. Často podnikají zajímavé akce, díky kterým děti zapomínají na své nepříznivé situace doma či ve škole.
Třeťáci si prohlédli budovu, rozdělili se do tří skupin, ve kterých si vytvořili své placky nebo magnetky, zahráli si deskové hry a v tělocvičně vyzkoušeli pohybové aktivity.
Naděje pro všechny

Ponožkoví plyšáci a Hustej internet 3.B

Datum publikování: 10.4.2019
Úterý 9.4. bylo vážně super. Do třídy přišla paní Kučerová a naučila třeťáčky vlastoručně ušít plyšového mazlíka- pejska z ponožek.I když navléknout jehlu, udělat uzlík na niti a zvládnout ozdobný steh nebylo vždy úplně jednoduché, nakonec každý ušil nádherného a naprosto originálního plyšáka. Děti z něho měly velikou radost.
A to nebylo vše! Ještě nás čekal preventivní program v Městské knihovně. Paní Eckertová nám představila svou knihu Hustej internet a poučila o nástrahách virtuálního světa a sociálních sítí.
Ponožkoví plyšáci a Hustej internet 3.B

Úklidová četa třeťáčků

Datum publikování: 4.4.2019
Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. I naše škola nezůstala pozadu. I 3.A a 3.B se chopila zodpovědnosti a dala se do zkrášlování svého okolí.Za 2 hodiny děti nasbíraly neuvěřitelné množství odpadků ( v lokalitě za Wembley, směrem na Osík).Do práce se děti daly s obdivující vervou a podařilo se jim najít a posbírat i takové kousky jako satelit, nárazník od auta, žárovky a další skvosty.Patří jim za to náš dík.
Úklidová četa třeťáčků

Plavecký výcvik

Datum publikování: 24.1.2019
Plavecký výcvik v dnešní době již není jen plavání bazénů sem a tam, ale i spousta her s rozličnými pomůckami, tobogan, vířivka. Děti hrají vodní polo, loví puky, plavou s ploutvemi.V šesté lekci si vyzkoušely plavat v oblečení, nacvičovaly záchranu tonoucího a dávaly si první pomoc.Byl to opravdu velký zážitek.
Plavecký výcvik

Předvánoční dobrodružství 3.B

Datum publikování: 2.1.2019
Ve čtvrtek 20.12.děti ze 3.B zažily nevšední den. Nejprve vyjely na výlet do Chotovic, aby si prohlédly osvětlený dům pana Trunce a podívaly se v kostele na výstavku betlémů. Potom je čekala vánoční pohádka ve škole, rozbalování dárečků u stromečku a večerní dobrodružná stezka odvahy, kterou připravili žáci 8.A. I samotné spaní ve škole bylo velikým zážitkem.
Předvánoční dobrodružství 3.B

Beseda s Petrou Braunovou

Datum publikování: 4.12.2018
3.12. se třeťáčci vydali do místní knihovny na besedu se známou spisovatelkou dětských knih Petrou Braunovou. Dozvěděli se spustu zajímavých informací: jak vůbec vzniká kniha, jak se spolupracuje s nakladatelstvím a ilustrátory, ale také zákulisní střípky k jednotlivým knihám. Paní spisovatelka svým poutavým vyprávěním děti seznámila především s jejím posledním dílem Ema a kouzelná kniha, přečetla nám napínavé úryvky a všechny nás naladila a motivovala ke čtení.
Beseda s Petrou Braunovou

Světový den laskavosti ve 3.B

Datum publikování: 13.11.2018
Tým 3.B Srdcaři se vydal na Světový den laskavosti udělat radost dědečkům a babičkám do Domova se zvláštním režimem Na Skalce. Děti zazpívaly pásmo písniček, Marianek zahrál na trubku a Alenka na zobcovou flétnu. Povedlo se jim vykouzlit na tvářích seniorů nejeden úsměv, ale i slzy dojetí. Ale to není vše! Tahle parta dětí zvládla i nachystat velikou sbírku dobrot pro pejsky v útulku Zelené Vendolí. Tímto bych chtěla poděkovat i rodičům- jste LASKAVCI.
Světový den laskavosti ve 3.B

Oslava 28.října- 3.B

Datum publikování: 31.10.2018
V pátek 26.10. proběhla v celé škole krásná a emotivní oslava 100 let Vzniku ČR. Děti měly možnost setkat se s prezidentem Masarykem, vyrobily desítky vlajek a získaly mnohé historické informace. Nálada byla opravdu vlastenecká.
Oslava 28.října- 3.B

Návštěva ZUŠ-3.B

Datum publikování: 31.10.2018
25.10. jsme se přesvědčili o tom, že třída 3.B je plná herců aspirujících na divadelní ceny Thalie. Pod vedením p.uč. Jany Paulové v ZUŠ si děti vyposlechly pohádku J.Čapka Jak pejsek s kočičkou slavili 28.říjen a posléze ji samy zdramatizovaly. Divadlo se jim velmi povedlo a všichni jsme se dobře bavili.
Návštěva ZUŠ-3.B

V závěru druhé třídy...

Datum publikování: 25.6.2018
V červnu jsme se mimo jiné vydali na Den s českými lesy do Klášterních zahrad, kreslili pexeso do soutěže a vzpomínali na Školní akademii...:-)
V závěru druhé třídy...

Výlet do ZOO

Datum publikování: 15.6.2018
Na výlet do ZOO v Olomouci jsme se moc těšili. Hned po příjezdu a po svačince jsme se vydali na cestu za zvířátky. V 10 hodin jsme měli objednaný vláček, se kterým jsme projeli celou ZOO i Safari. To se všem velmi líbilo. Užili jsme si nejenom zvířátka, rozhlednu, vláček a svačinky, ale i nákupy. Výlet se nám moc vydařil.
Výlet do ZOO

Karneval na ledě

Datum publikování: 2.4.2018
Bruslařskou sezónu jsme již tradičně zakončili karnevalem na ledě. Moc jsme si ho užili a slušelo nám to:-).
Karneval na ledě

Listopad a prosinec ve 2.B

Datum publikování: 23.1.2018
Máme za sebou plavecký výcvik a radost z mokrého vysvědčení, mlsáme vitamíny a vzájemně se poznáváme při preventivním programu... V prosinci nás také již tradičně navštívil Mikuláš s četry a andílky. Všichni se už těšíme na Vánoce...
Listopad a prosinec ve 2.B

Strašidelné úterý

Datum publikování: 2.11.2017
Strašidelné úterý v naší 2.B jsme si užili. Plnili jsme úkoly z českého jazyka, matematiky, čekal nás i strašidelný diktát a strašidelné puzzle. Byl to prima den.
Strašidelné úterý

Podzim ve 2.B

Datum publikování: 20.10.2017
Podzim je v plném proudu a my už jsme druháčci. Ve škole se nám daří a školní akce nás baví. Koukněte na fotografie...
Podzim ve 2.B

Závěrečné Počtení

Datum publikování: 29.6.2017
Na závěr školního roku jsme se vydali s našimi deváťáky do Klášterních zahrad. Naším cílem bylo dokázat kamarádům, že už umíme číst. Slíbili jsme jim to na začátku roku, když oni četli nám. A sliby se přece mají plnit. Společně jsme si potom zahráli hry a pochutnali si na zmrzlině. Bylo to fajn dopoledne.
Závěrečné Počtení

Školní výlet 1.B

Datum publikování: 14.6.2017
Naši prvńáčci se společně vydali na svůj první školní výlet. Cílem jejich cesty byl nádherný zámek v Častolovicích. Navštívili zámecké komnaty, zvěřinec, oboru i zámeckou cukrárnu. Výlet se náramně vydařil, což je vidět i na fotkách, tak neváhejte a rozklikněte :-).
Školní výlet 1.B

Pasování na čtenáře - 1.B.

Datum publikování: 7.6.2017
Ve středu 31. května jsme byli slavnostně pasováni na čtenáře. Akce proběhla v Městské knihovně v Litomyšli. Čekala nás pohádková cesta, na které jsme dokázali, že už umíme číst, a paní ředitelka nás proto mohla slavnostně pasovat. Den jsme si moc užili a odměnou nám byly diplomy, nové knížky, průkazky do knihovny a usměvavé tváře všech přítomných.
Pasování na čtenáře - 1.B.
<< | < předchozí | 1 | 2 | další > | >>