U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Akce třídy 3.B

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Stránky tříd » Třída 3.B » Akce třídy 3.B

Rozloučení s bazénem

Datum publikování: 27.2.2018
Třetí třídy zdárně ukončily plaveckou výuku. Žáci se zdokonalili v plaveckých dovednostech, ale také si užili spoustu zábavy. Každá hodina končila hrami v bazénu (nejatraktivnější bylo vodní pólo) nebo relaxací ve vířivce. Všichni dostali mokré vysvědčení a diplom za otužilost. Těšíme se na plavání v následujícím školním roce.
Rozloučení s bazénem

Předvánoční výlet do Olomouce 3.A, 3.B

Datum publikování: 4.1.2018
Před Vánoci se vydaly třetí třídy na výlet do Olomouce. Žáci si užili cestu vlakem a z vlakového nádraží šli pěšky do Galerie Šantovky, kde je uchvátila vánoční výzdoba a průchozí magický les. Natěšení byli především na kino, kde měli celý sál pro sebe a s popcornem v ruce si užívali animovaný film Maxinožka. Oběd nemohl být jinde než v McDonaldu. S plnými bříšky jsme se všichni vydali na procházku vánočně vyzdobené Olomouce a navštívili jsme trhy, kde jsme si nakoupili vánoční dárečky pro naše blízké. Cestu zpět jsme měli zpestřenou chytáním autobusu, který nám málem ujel. Nakonec jsme se všichni v pořádku a v dobré náladě vrátili domů, kde si žáky vyzvedli rodiče. Někteří rodiče však jeli ochotně na výlet s námi, patří jim poděkování za pomoc a doufáme, že si s námi výlet užili.
Předvánoční výlet do Olomouce 3.A, 3.B

Mikuláš ve 3.B

Datum publikování: 11.12.2017
V úterý jsme si povídali o tom, kdo to byl svatý Mikuláš, popisovali jsme si čerta a jelikož byla paní učitelka převlečená za anděla, chtěla, abychom nakreslili, jak si představujeme našeho strážného andílka a napsali k němu vlastnosti, které by měl mít. Své andílky jsme představili celé třídě a vystavili jsme si je na nástěnku. Všechny tři postavy jsme hned druhou hodinu viděli naživo. Zavítal k nám Mikuláš, andílci a rozzuření čerti, kteří některé děti odnesli v pytli pryč. Mikuláš nás chválil, ale také napomínal všechny nezbedníky. Po zazpívání písničky jsme se nadílky nakonec dočkali všichni.
Mikuláš ve 3.B

Keramika DDM 3.B

Datum publikování: 11.12.2017
V listopadu jsme navštívili DDM, abychom vytvořili dárky pro naše blízké. Všem šla práce dobře od ruky, bylo vidět, že děti maminkám často pomáhají při pečení, vyválet placku nebyl problém. Minulý týden jsme DDM navštívili znovu, čekalo nás glazování výrobků. Výslednou podobu výrobku neukážeme. Uvidí ji rodiče až pod stromečkem.
Keramika DDM 3.B

Bruslení 3. a 4. tříd

Datum publikování: 11.12.2017
Celý listopad chodily 3. a 4. třídy bruslit. Žáci trénovali nové dovednosti a hráli různé hry. Minulý týden žáci zahájili plaveckou výuku, byli rozřazeni do skupin a na závěr šli za odměnu odpočívat do vířivky, kde se všem velmi líbilo.
Bruslení 3. a 4. tříd

Návštěva MÚ

Datum publikování: 19.11.2017
V rámci průřezového tématu Výchova demokratického občana jsme navštívili Městský úřad v Litomyšli. V zasedací místnosti MÚ nás s úsměvem přivítala PhDr. Mgr. Milada Nádvorníková. Dozvěděli jsme se od ní mnoho zajímavých informací a nakonec nás rozdělila do skupin, ve kterých jsme zpracovávali otázky týkající se MÚ a města Litomyšle. Mohli jsme se pohybovat po celé budově MÚ, čímž jsme zdejším pracovníkům zpestřili pracovní den. Někteří si poradili a o odpovědi na otázky poprosili zaměstnance MÚ, jiní informace vyhledávali v prospektech nebo na nápisech dveří. Některé skupinky potkaly dokonce pana starostu a prosily ho o vizitku, ze které by získaly potřebné údaje. Po návštěvě MÚ jsme se vydali na prohlídku města, kde jsme si ukazovali významné památky a povídali si o nich. Druhý den jsme ve třídě ve skupinách zpracovávali nabyté informace. Každá skupina si vylosovala jednu památku a vyhledávala o ní podrobnější informace. Výsledné práce jsme si vystavili.
Návštěva MÚ

Projekt EDISON ve 3.B

Datum publikování: 25.9.2017
Od 11. záři se konal na naší škole projekt EDISON. V naší třídě nás navštívili vysokoškolští studenti z různých zemí světa. Seznámili jsme se s jejich zvyky, tradicemi a dozvěděli se mnoho zajímavých informací i o jejich osobním životě. S některými z nich jsme si zahráli zábavné hry a naučili jsme se podepsat jejich písmem či říci pár slov v jejich jazyce. Celý týden byl velmi přínosný, studenty jsme si oblíbili a při loučení ukápla nejedna slzička.
Projekt EDISON ve 3.B

Recyklace elektroodpadu - 3.B

Datum publikování: 25.9.2017
Dne 6. záři jsme se zúčastnili zábavně naučné akce na téma recyklace elektroodpadu, která se konala na Toulovcově náměstí. Prohlédli jsme si výstavu o recyklaci, odpovídali na kvízové otázky a vyzkoušeli jsme si zajímavé interaktivní hry. Nejvíce nás ovšem oslovila nafukovací závodní dráha pro dvojice. Snažili jsme se o osobní rekordy a nakonec jsme za ně byli odměněni.
Recyklace elektroodpadu - 3.B

Výlet 2.B - Toulovcovy Maštale

Datum publikování: 20.6.2017
Na výlet do budislavských lesů jsme nejeli jen tak, pozval nás k sobě Rytíř Toulovec. Paní učitelce přišel dopis, ve kterém stálo, že se v lesích pohybují zbojníci, kteří chtějí Toulovce připravit o poklad, ze kterého obdarovává chudé, nemocné a lidé v nouzi. Poprosil nás, zda bychom mu pomohli s údržbou lesa. Po cestě jsme sbírali odpadky, které jsme Toulovci nakonec odevzdali, počítali žluté značky, aby věděl, kolik jich zbojníci smazali, stavěli domečky pro malé živočichy, sbírali různé přírodniny, aby si mohl Toulovec udělat ohýnek a měli jsme si také zapamatovat názvy skal, které jsme potkali. Když jsme dorazili do Toulovcova příbytku, čekal tu na nás a ověřoval, zda si zasloužíme za splněné úkoly odměnu v podobě zlatých penízků. Položil nám také různé vědomostní otázky, které jsme s přehledem zodpověděli. Nakonec nás provedl svým skromným příbytkem a nechal nás potěžkat svůj meč. Poobědvali jsme na skále a pokračovali do Vranic, kolem Panského stolu až na Budislav. Po cestě jsme hráli hry a nakonec jsme si koupili nanuky, které nás po dlouhé cestě příjemně osvěžily. Čekání na autobus jsme si zkrátili dováděním na dětském hřišti a lezením na Velké Hradisko, odkud byl překrásný výhled na Budislav. O tom, že jsme si výlet všichni užili, se přesvědčíte z fotografií.
Výlet 2.B - Toulovcovy Maštale

Den dětí

Datum publikování: 5.6.2017
Na Den dětí šlo učení stranou. Nejprve jsme si zahráli ve třídě stmelovací kolektivní hry a poté jsme vyrazili na šipkovanou. Po cestě na nás čekaly různé úkoly, které jsme poctivě splnili. Za odměnu žáci dostali nanuky, které byly příjemným osvěžením. Nakonec si všichni hráli a dováděli v areálu za Sokolovnou. Moc jsme si tento den užili.
Den dětí

Pohádkové ostrovy

Datum publikování: 5.6.2017
V učebnici českého jazyka jsme si četli o ztroskotání Robinsona Crusoe. Dostali jsme úkol vymyslet vlastní pohádkový ostrov a napsat k němu příběh. Žáci pracovali ve skupinkách a vymýšlení i výroba ostrova je natolik nadchla, že jsme se tomu věnovali celý den. Každá skupinka nakonec odprezentovala svůj ostrov a příběh před celou třídou. Podívejte se sami, jak se práce žákům povedla.
Pohádkové ostrovy

Čarodějnická škola

Datum publikování: 9.5.2017
V pátek před Pálením čarodějnic jsme si ve třídě udělali čarodějnickou školu. Žáci měli za úkol přinést nebo vyrobit co nejoriginálnější kouzelnický předmět nebo čarodějnickou pomůcku a vymyslet, k čemu slouží. Někteří žáci byli za pomoci rodičů velmi kreativní. U představování kouzelných předmětů jsme se velmi pobavili. Žáci sami hlasovali pro toho, kdo se jim líbil nejvíce. V rámci tohoto dne jsme se také naučili zaklínadlo, přečetli jsme si, jak se míchá lektvar, vyrobili si létající čarodějnici, vymysleli vlastní čarodějnici a poslali jsme přihlášku do čarodějnické školy.
Čarodějnická škola

Výstava Imaginárium a divadelní představení Aladin

Datum publikování: 9.5.2017
Po Velikonocích jsme byli ve Smetanově domě na divadelním představení bratří Formanů s názvem Aladin. Děti zde viděly nádherné výtvarné dekorace, loutky nadměrných velikostí a stínohru. Nejvíce je nadchla obří postava kouzelníka, která byla strašidelná.
Tomuto představení předcházela výstava v Regionálním muzeu s názvem Imaginárium. Výstava oživuje výtvarné objekty, loutky, obrázky a divadelní dekorace. Mohli jsme se všeho dotýkat, hrát si a vše prozkoumávat. Moc jsme si to všichni užili.
Výstava Imaginárium a divadelní představení Aladin

Bruslení nás baví

Datum publikování: 7.2.2017
Od ledna chodíme bruslit na zimní stadion a žáky to velmi baví. Někteří z nich se od začátku velmi zlepšili. Kdo neuměl bruslit, bruslí už sám nebo s pomocí branky. Trénujeme na karneval na ledě, který nás čeká koncem února.
Bruslení nás baví

Vybíjená proti 2.A

Datum publikování: 7.2.2017
Před pololetními prázdninami jsme hráli vybíjenou proti 2.A. Děvčata z naší třídy dokonce vyrobila fanouškovský transparent a roztleskávací třásně, aby mohla povzbuzovat naše hráče. Hráli jsme 2 zápasy s konečným výsledkem 1:1. Zápas jsme zakončili přátelským podáním ruky se soupeři.
Vybíjená proti 2.A

Ochutnávka koktejlů, ovoce a zeleniny

Datum publikování: 7.2.2017
Před rozdáním pololetního vysvědčení bylo pro žáky připraveno ve cvičné kuchyňce překvapení. V rámci projektu Ovoce do škol se na naší škole konal vitamínový den, kde si žáci mohli ochutnat různé koktejly ze zeleniny a ovoce a na závěr si připravili zdravý špíz z toho, co jim chutná nejvíce, na kterém si velmi pochutnali. Velmi je nadchnul název koktejlu z červené řepy zvaný Upíří krev. Nejvíce si však všichni pochutnali na pomerančové šťávě.
Ochutnávka koktejlů, ovoce a zeleniny

Vánoční besídka v 2.B

Datum publikování: 2.1.2017
Poslední den před vánočními prázdninami bylo pro žáky připraveno představení Adolfa Dudka, které bylo velmi zábavné. Žáci s panem ilustrátorem kreslili Vánoce a vše, co k nim patří. Pan Dudek sršel humorem, žáci se hodně nasmáli. Po vystoupení jsme si udělali třídní vánoční besídku. Žáci přinesli na ochutnání cukroví, na jehož pečení se sami podíleli. Celý den byli všichni nedočkaví, jelikož se nám pod vánočním stromečkem nahromadilo velké množství dárečků. Na rozbalování jsme si však museli počkat. Naposledy jsme si zapálili svíčky na adventním věnci a při ochutnávání cukroví jsme si povídali o Vánocích. Vyzkoušeli jsme si také některé vánoční zvyky. U stromečku jsme si zazpívali koledy a pak už přišla ta chvíle, na kterou všichni čekali – rozbalování dárečků. Společně jsme se tak pozitivně naladili na Štědrý den.
Vánoční besídka v 2.B

Předvánoční Praha

Datum publikování: 23.12.2016
V úterý jela naše třída společně s 2.A a některými rodiči na předvánoční výlet do Prahy. Pro žáky bylo velkým zážitkem především cestování vlakem a metrem. V Praze jsme navštívili Divadlo Spejbla a Hurvínka, kde jsme zhlédli představení Štědrý večer u Spejblů. Žákům se vtipně pojaté představení velice líbilo. Poté jsme navštívili Pražský hrad, kde k našemu štěstí proběhlo střídání Hradní stráže. Jelikož byla zima, rozhodli jsme se navštívit McDonald, na který se žáci velmi těšili. Po nasbírání dalších sil a tepla jsme prošli přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde jsme obdivovali vánoční strom a někteří si nakoupili dárečky na vánočních trzích. Výlet se nám líbil, žáci z něj mají plno zážitků i vzpomínek. Děkujeme rodičům, kteří se odhodlali jet s námi jako další dozor, a doufáme, že si s námi výlet užili.
Předvánoční Praha

Poslední hodina plavání

Datum publikování: 2.12.2016
Minulý týden byli žáci naposledy plavat. S bazénem se jim loučit nechtělo, protože je plavecká výuka a zejména mokré přestávky velmi bavily. V poslední hodině žáci ukázali vše, co se naučili a dostali mokré vysvědčení.
Poslední hodina plavání

Projekt Moje rodina

Datum publikování: 20.11.2016
V pátek jsme se celý den věnovali tématu Moje rodina. Žáci nejprve psali na tabuli vše, co je napadne, když se řekne slovo rodina, poté jsme plnili úkoly na interaktivní tabuli. Zhlédli jsme také video z pořadu Kostičky, o kterém jsme následně vedli diskusi. Děti si samy zvolily téma, o kterém se chtějí něco více dozvědět a povídat si o něm, a to rozvod rodičů. Nechyběla ani práce ve skupinkách, ve kterých měli žáci zdramatizovat vybraná témata z běžného života. Ve třídě jsme si udělali na koberečku divadlo, každou scénku jsme ohodnotili a společně jsme vedli diskusi o tom, jaká plynou z příběhů ponaučení. Žáci si zkusili vytvořit rodinný strom a nakonec jsme celé téma výtvarně zpracovali. Ve fotogalerii se podívejte, jak se nám to podařilo.
Projekt Moje rodina
<< | < předchozí | 1 | 2 | další > | >>