U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Akce třídy 3.B

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Stránky tříd » Třída 3.B » Akce třídy 3.B

Projekt EDISON ve 3.B

Datum publikování: 25.9.2017
Od 11. záři se konal na naší škole projekt EDISON. V naší třídě nás navštívili vysokoškolští studenti z různých zemí světa. Seznámili jsme se s jejich zvyky, tradicemi a dozvěděli se mnoho zajímavých informací i o jejich osobním životě. S některými z nich jsme si zahráli zábavné hry a naučili jsme se podepsat jejich písmem či říci pár slov v jejich jazyce. Celý týden byl velmi přínosný, studenty jsme si oblíbili a při loučení ukápla nejedna slzička.
Projekt EDISON ve 3.B

Recyklace elektroodpadu - 3.B

Datum publikování: 25.9.2017
Dne 6. záři jsme se zúčastnili zábavně naučné akce na téma recyklace elektroodpadu, která se konala na Toulovcově náměstí. Prohlédli jsme si výstavu o recyklaci, odpovídali na kvízové otázky a vyzkoušeli jsme si zajímavé interaktivní hry. Nejvíce nás ovšem oslovila nafukovací závodní dráha pro dvojice. Snažili jsme se o osobní rekordy a nakonec jsme za ně byli odměněni.
Recyklace elektroodpadu - 3.B

Výlet 2.B - Toulovcovy Maštale

Datum publikování: 20.6.2017
Na výlet do budislavských lesů jsme nejeli jen tak, pozval nás k sobě Rytíř Toulovec. Paní učitelce přišel dopis, ve kterém stálo, že se v lesích pohybují zbojníci, kteří chtějí Toulovce připravit o poklad, ze kterého obdarovává chudé, nemocné a lidé v nouzi. Poprosil nás, zda bychom mu pomohli s údržbou lesa. Po cestě jsme sbírali odpadky, které jsme Toulovci nakonec odevzdali, počítali žluté značky, aby věděl, kolik jich zbojníci smazali, stavěli domečky pro malé živočichy, sbírali různé přírodniny, aby si mohl Toulovec udělat ohýnek a měli jsme si také zapamatovat názvy skal, které jsme potkali. Když jsme dorazili do Toulovcova příbytku, čekal tu na nás a ověřoval, zda si zasloužíme za splněné úkoly odměnu v podobě zlatých penízků. Položil nám také různé vědomostní otázky, které jsme s přehledem zodpověděli. Nakonec nás provedl svým skromným příbytkem a nechal nás potěžkat svůj meč. Poobědvali jsme na skále a pokračovali do Vranic, kolem Panského stolu až na Budislav. Po cestě jsme hráli hry a nakonec jsme si koupili nanuky, které nás po dlouhé cestě příjemně osvěžily. Čekání na autobus jsme si zkrátili dováděním na dětském hřišti a lezením na Velké Hradisko, odkud byl překrásný výhled na Budislav. O tom, že jsme si výlet všichni užili, se přesvědčíte z fotografií.
Výlet 2.B - Toulovcovy Maštale

Den dětí

Datum publikování: 5.6.2017
Na Den dětí šlo učení stranou. Nejprve jsme si zahráli ve třídě stmelovací kolektivní hry a poté jsme vyrazili na šipkovanou. Po cestě na nás čekaly různé úkoly, které jsme poctivě splnili. Za odměnu žáci dostali nanuky, které byly příjemným osvěžením. Nakonec si všichni hráli a dováděli v areálu za Sokolovnou. Moc jsme si tento den užili.
Den dětí

Pohádkové ostrovy

Datum publikování: 5.6.2017
V učebnici českého jazyka jsme si četli o ztroskotání Robinsona Crusoe. Dostali jsme úkol vymyslet vlastní pohádkový ostrov a napsat k němu příběh. Žáci pracovali ve skupinkách a vymýšlení i výroba ostrova je natolik nadchla, že jsme se tomu věnovali celý den. Každá skupinka nakonec odprezentovala svůj ostrov a příběh před celou třídou. Podívejte se sami, jak se práce žákům povedla.
Pohádkové ostrovy

Čarodějnická škola

Datum publikování: 9.5.2017
V pátek před Pálením čarodějnic jsme si ve třídě udělali čarodějnickou školu. Žáci měli za úkol přinést nebo vyrobit co nejoriginálnější kouzelnický předmět nebo čarodějnickou pomůcku a vymyslet, k čemu slouží. Někteří žáci byli za pomoci rodičů velmi kreativní. U představování kouzelných předmětů jsme se velmi pobavili. Žáci sami hlasovali pro toho, kdo se jim líbil nejvíce. V rámci tohoto dne jsme se také naučili zaklínadlo, přečetli jsme si, jak se míchá lektvar, vyrobili si létající čarodějnici, vymysleli vlastní čarodějnici a poslali jsme přihlášku do čarodějnické školy.
Čarodějnická škola

Výstava Imaginárium a divadelní představení Aladin

Datum publikování: 9.5.2017
Po Velikonocích jsme byli ve Smetanově domě na divadelním představení bratří Formanů s názvem Aladin. Děti zde viděly nádherné výtvarné dekorace, loutky nadměrných velikostí a stínohru. Nejvíce je nadchla obří postava kouzelníka, která byla strašidelná.
Tomuto představení předcházela výstava v Regionálním muzeu s názvem Imaginárium. Výstava oživuje výtvarné objekty, loutky, obrázky a divadelní dekorace. Mohli jsme se všeho dotýkat, hrát si a vše prozkoumávat. Moc jsme si to všichni užili.
Výstava Imaginárium a divadelní představení Aladin

Bruslení nás baví

Datum publikování: 7.2.2017
Od ledna chodíme bruslit na zimní stadion a žáky to velmi baví. Někteří z nich se od začátku velmi zlepšili. Kdo neuměl bruslit, bruslí už sám nebo s pomocí branky. Trénujeme na karneval na ledě, který nás čeká koncem února.
Bruslení nás baví

Vybíjená proti 2.A

Datum publikování: 7.2.2017
Před pololetními prázdninami jsme hráli vybíjenou proti 2.A. Děvčata z naší třídy dokonce vyrobila fanouškovský transparent a roztleskávací třásně, aby mohla povzbuzovat naše hráče. Hráli jsme 2 zápasy s konečným výsledkem 1:1. Zápas jsme zakončili přátelským podáním ruky se soupeři.
Vybíjená proti 2.A

Ochutnávka koktejlů, ovoce a zeleniny

Datum publikování: 7.2.2017
Před rozdáním pololetního vysvědčení bylo pro žáky připraveno ve cvičné kuchyňce překvapení. V rámci projektu Ovoce do škol se na naší škole konal vitamínový den, kde si žáci mohli ochutnat různé koktejly ze zeleniny a ovoce a na závěr si připravili zdravý špíz z toho, co jim chutná nejvíce, na kterém si velmi pochutnali. Velmi je nadchnul název koktejlu z červené řepy zvaný Upíří krev. Nejvíce si však všichni pochutnali na pomerančové šťávě.
Ochutnávka koktejlů, ovoce a zeleniny

Vánoční besídka v 2.B

Datum publikování: 2.1.2017
Poslední den před vánočními prázdninami bylo pro žáky připraveno představení Adolfa Dudka, které bylo velmi zábavné. Žáci s panem ilustrátorem kreslili Vánoce a vše, co k nim patří. Pan Dudek sršel humorem, žáci se hodně nasmáli. Po vystoupení jsme si udělali třídní vánoční besídku. Žáci přinesli na ochutnání cukroví, na jehož pečení se sami podíleli. Celý den byli všichni nedočkaví, jelikož se nám pod vánočním stromečkem nahromadilo velké množství dárečků. Na rozbalování jsme si však museli počkat. Naposledy jsme si zapálili svíčky na adventním věnci a při ochutnávání cukroví jsme si povídali o Vánocích. Vyzkoušeli jsme si také některé vánoční zvyky. U stromečku jsme si zazpívali koledy a pak už přišla ta chvíle, na kterou všichni čekali – rozbalování dárečků. Společně jsme se tak pozitivně naladili na Štědrý den.
Vánoční besídka v 2.B

Předvánoční Praha

Datum publikování: 23.12.2016
V úterý jela naše třída společně s 2.A a některými rodiči na předvánoční výlet do Prahy. Pro žáky bylo velkým zážitkem především cestování vlakem a metrem. V Praze jsme navštívili Divadlo Spejbla a Hurvínka, kde jsme zhlédli představení Štědrý večer u Spejblů. Žákům se vtipně pojaté představení velice líbilo. Poté jsme navštívili Pražský hrad, kde k našemu štěstí proběhlo střídání Hradní stráže. Jelikož byla zima, rozhodli jsme se navštívit McDonald, na který se žáci velmi těšili. Po nasbírání dalších sil a tepla jsme prošli přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde jsme obdivovali vánoční strom a někteří si nakoupili dárečky na vánočních trzích. Výlet se nám líbil, žáci z něj mají plno zážitků i vzpomínek. Děkujeme rodičům, kteří se odhodlali jet s námi jako další dozor, a doufáme, že si s námi výlet užili.
Předvánoční Praha

Poslední hodina plavání

Datum publikování: 2.12.2016
Minulý týden byli žáci naposledy plavat. S bazénem se jim loučit nechtělo, protože je plavecká výuka a zejména mokré přestávky velmi bavily. V poslední hodině žáci ukázali vše, co se naučili a dostali mokré vysvědčení.
Poslední hodina plavání

Projekt Moje rodina

Datum publikování: 20.11.2016
V pátek jsme se celý den věnovali tématu Moje rodina. Žáci nejprve psali na tabuli vše, co je napadne, když se řekne slovo rodina, poté jsme plnili úkoly na interaktivní tabuli. Zhlédli jsme také video z pořadu Kostičky, o kterém jsme následně vedli diskusi. Děti si samy zvolily téma, o kterém se chtějí něco více dozvědět a povídat si o něm, a to rozvod rodičů. Nechyběla ani práce ve skupinkách, ve kterých měli žáci zdramatizovat vybraná témata z běžného života. Ve třídě jsme si udělali na koberečku divadlo, každou scénku jsme ohodnotili a společně jsme vedli diskusi o tom, jaká plynou z příběhů ponaučení. Žáci si zkusili vytvořit rodinný strom a nakonec jsme celé téma výtvarně zpracovali. Ve fotogalerii se podívejte, jak se nám to podařilo.
Projekt Moje rodina

Keramická dílna v DDM

Datum publikování: 20.11.2016
Dne 16. 11. jsme byli tvořit vánoční dárečky v DDM. Děti si vyzkoušely tvarování, krájení a válení keramické hlíny, což bylo průpravou pro pomáhání maminkám při pečení vánočního cukroví. Abychom neprozradili, na co se můžou rodiče těšit pod stromečkem, přikládáme pouze fotografie ze zpracování keramické hlíny.
Keramická dílna v DDM

Halloween ve 2. B

Datum publikování: 1.11.2016
Tématem naší pondělní výuky byl Halloween. Povídali jsme si o tomto svátku, ukazovali jsme si fotografie originálních masek a plnili úkoly, za které jsme získávali rozstříhanou koledu Trick or treat. Vyráběli jsme si strašidelné škrabošky, učili jsme se anglická halloweenská slovíčka a počítali matematické příklady, které nám pomohly zjistit, kdo nám nechal ve třídě odměnu za úspěšnou práci. Byl to hrabě Drákula, který nám za koledu Trick or treat, kterou jsme společně odříkali, nechal ve třídě za odměnu své upírské zuby.
Halloween ve 2. B

Poznáváme ovoce a zeleninu všemi smysly

Datum publikování: 30.10.2016
Téma Ovoce a zelenina v prvouce jsme pojali interaktivně. Nechyběla ani diskuse o tom, proč jsou ovoce a zelenina důležitou potravinou. Žáci měli nejprve za úkol poznávat zrakem obrázky ovoce a zeleniny na interaktivní tabuli. Poté prověřili svůj hmat, čich a chuť se zavázanýma očima. Hruška a mrkev jim velmi chutnala, s chutí si chodili přidávat. Nezapomněli jsme ani na náš sluch, žáci měli uhádnout hádanky týkající se daného tématu. Náš hmat a zručnost jsme prověřili při modelování a na závěr jsme si namalovali šťavnatá jablíčka.
Poznáváme ovoce a zeleninu všemi smysly

Začínáme plavat

Datum publikování: 18.10.2016
Dne 18.10. začala druháčkům plavecká výuka. Žáci se na ni velmi těšili, ani začínající plavci se vody nezalekli a s pomocí plaveckého pásu a hranolu se odvážili přeplavat velký bazén. Žáci byli rozřazeni do skupin podle svých plaveckých dispozic, seznámili se se svými vyučujícími plavecké výuky a plavání mohlo začít. Nejprve se žáci seznamovali s vodou - dělali do vody bublinky, omývali si obličej a potápěli se. Následovalo rozplavání, začínající plavci se seznámili s plaveckými pomůckami a váleli sudy po plaveckých deskách, pokročilí si dokonce vyzkoušeli skákat šipku. Za odměnu šli žáci do vířivky a hráli si v malém bazénku. Už teď se všichni těší na další plaveckou lekci.
Začínáme plavat

Sladký závěr roku u prvňáčků

Datum publikování: 28.6.2016
Dnešek jsme zahájili kinem a po pohádce nás čekala sladká odměna za celoroční práci. Podívejte se, jak nám chutnalo :-)
Sladký závěr roku u prvňáčků

Prvňáčci četli svým patronům

Datum publikování: 27.6.2016
V září jsme s našimi osmáky vyrazili do Klášterních zahrad, kde starší kamarádi přečetli svým prvňáčkům ze své knížky, kterou měli nejraději, když jim bylo asi 6 let. Dnes se role otočily a svou oblíbenou knížku si přinesli prvňáci, aby tak ukázali svým patronům, co se za celý rok naučili. Bohužel nám počasí nepřálo a museli jsme zůstat ve škole. Každá dvojice si našla své místečko, kde se jí dobře četlo, a děti si tak užily společně prima hodinu, kterou ukončily vzájemným vyprávěním a ilustrací ke knížce. Patronům děkujeme a přejeme i příští rok prima kamarády mezi novými prvňáčky.
Prvňáčci četli svým patronům
<< | < předchozí | 1 | 2 | další > | >>