U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Akce třídy 2.A

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Stránky tříd » Třída 2.A » Akce třídy 2.A

Výlet 2. A do ZOO

Datum publikování: 23.6.2018
Ve čtvrtek 14. 6. jsme už o půl osmé odjížděli autobusem na školní výlet do ZOO do Olomouce. Moc jsme se všichni těšili a nemohli jsme se dočkat. V ZOO jsme vláčkem projeli Safari a viděli hodně zvířátek. Kdo se nebál a vystoupil na rozhlednu, viděl všechna zvířátka ještě z výšky. Nakonec jsme si nakoupili dárečky na památku. ZOO jsme si náramně užili a výlet se nám všem líbil.
Výlet 2. A do ZOO

Vánoční nadělování ve 2. A

Datum publikování: 9.1.2018
Poslední den před vánočními prázdninami jsme si ve škole příjemně užili. Už nebylo žádné učení a úkoly, ale povídali jsme si o Vánocích, rozdali dárečky, snědli dobré cukroví od maminek a pak už jsme se těšili na Vánoce doma.
Vánoční nadělování ve 2. A

Předvánoční čas ve 2. A

Datum publikování: 20.12.2017
Moc už se těšíme na Vánoce a abychom si předvánoční čas ve škole pěkně užili, společně jsme si ozdobili stromeček a vyrobili krásné vánoční přání.
Předvánoční čas ve 2. A

Návštěva muzea

Datum publikování: 20.12.2017
Na návštěvě v Regionálním muzeu jsme si nejdříve prohlédli výstavu a seznámili jsme se vánočními zvyky a tradicemi. A potom jsme si v pracovní dílničce vyráběli "ježečka" z jablíčka a sušeného ovoce.
Návštěva muzea

Čerti a Mikuláš ve 2. A

Datum publikování: 7.12.2017
Podívejte se, jak druháčci byli odvážní, když za nimi přišel Mikuláš s čerty.
Čerti a Mikuláš ve 2. A

Máme další vysvědčení, tentokrát "mokré"

Datum publikování: 7.12.2017
V říjnu a listopadu chodili druháčci na plavecký výcvik. Hodně se zdokonalili v plavání, hráli různé hry ve vodě, zvládli uplavat štafetu. Velká zábava byla plavat v pyžamech. Všechny děti dostaly velkou pochvalu a samozřejmě mokré vysvědčení.
Máme další vysvědčení, tentokrát "mokré"

Strašidelný den ve 2.A

Datum publikování: 1.11.2017
Podívejte se, jak jsme si báječně užili v úterý 31.10. ve škole strašidelný den.
Strašidelný den ve 2.A

Říjen ve 2. A

Datum publikování: 29.10.2017
I druhý měsíc ve škole jsme se naučili hodně nových věcí. Lépe čteme a tak jsme společně začali číst knihu Povídání o pejskovi a kočičce. V matematice počítáme do 20, v českém jazyce rozpoznáváme věty a píšeme za nimi správná znaménka. S Tondou Obalem jsme se učili správně třídit odpad, dozvěděli se, jak vzniká skládka a proč je nebezpečná. Také jsme se zúčastnili zábavného výukového programu o životě dravců a sov.
Říjen ve 2. A

První měsíc ve 2. A

Datum publikování: 26.9.2017
Naše první velké prázdniny nám rychle utekly, jsou z nás druháčci a už se zase dozvídáme nové věci, počítáme, píšeme, čteme, vyrábíme, kreslíme, cvičíme...V týdnu projekt Edison jsme poznali 6 studentů z cizích zemí, kteří nám vyprávěli o tom, kde žijí. Mohli jsme si pohrát s jejich hračkami a hráli různé hry.
První měsíc ve 2. A

Recyklace elektroodpadu

Datum publikování: 7.9.2017
Ve středu 6. 9. jsme se na Toulovcově náměstí účastnili zábavně naučné akce na téma recyklace elektroodpadu. Nejdříve jsme si prohlédli výstavu o recyklaci, plnili úkoly a odpovídali na hodně těžké otázky. Velká zábava pro nás byla speciální závodní dráha, kterou jsme museli co nejrychleji proběhnout a překonat na ní překážky.
Recyklace elektroodpadu

Jak jsme si užili cvičení IZS

Datum publikování: 30.6.2017
Ve čtvrtek 22. června se celá naše 1.A třída zúčastnila cvičení složek INTEGROVANÉHO ZÁCHRANNÉHO SYSTÉMU. To bylo zážitků! Tolik jsme toho viděli na vlastní oči: vojenská, hasičská i policejní auta, sanity, ukázky bojových cvičení i zásahové akce se psy i bez nich...Nejvíce jsme ale obdivovali nádhernou modrou helikoptéru, která přistála kousek od nás. Mohli jsme se také zapojit do nejrůznějších dopravních soutěží a získat tak drobné odměny. Speciálním přístrojem jsme si také nechali změřit, jak rychle běháme. Zkrátka, bylo toho hodně a my jsme si všechno krásně užili.
Jak jsme si užili cvičení IZS

Naše práce na výstavě o pravěku v Městské knihovně v Litomyšli

Datum publikování: 21.6.2017
Téma pravěku se nám natolik zalíbilo, že jsme se k němu vrátili ještě jednou v hodině českého jazyka a psaní. Své práce jsme potom poslali za našimi obrazy nástěnných maleb na výstavu o pravěku v Městské knihovně v Litomyšli. Máme velikou radost, protože z knihovny jsme dostali krásný dopis.
Přečtěte si, co nám paní knihovnice napsala: Za vše vám moc děkuji, je to ÚŽASNÉ. Vše je již vystaveno a dětem moc děkujeme za krásné výtvory.Tiše doufám, že od září budeme pokračovat v tom čarovném tvořeníčku. Krásné prázdniny, hodně radosti a pohody dětem i Vám.
S pozdravem R. Dubjáková MěK Litomyšl
 No, a my, děti, máme velikou radost z toho, co už umíme, a že se naše práce líbí i ostatním. Za krásný dopis paní knihovnici moc děkujeme a už nyní se těšíme na další spolupráci v příštím školním roce.
Naše práce na výstavě o pravěku v Městské knihovně v Litomyšli

Náš výlet do Častolovic

Datum publikování: 21.6.2017
V úterý 13.června se naše třída 1.A vydala na toužebně očekávaný školní výlet v závěru školního roku. Navštívili jsme zámek a mini ZOO v Častolovicích. A protože jsme se toho v první třidě opravdu hodně naučili, dokázali jsme my, žáci první třídy, sami o našem krásném výletu napsat několik vět. ( Naše hodná paní učitelka nám trochu pomohla s pravopisem.) Tady jsou:
Byli jsme v ZOO, viděli jsme zvířátka. Nejvíc se mi líbila prasátka. Líbily se mi lamy a kozy a mohla jsem si je pohladit. Líbili se mi králíčci a papoušci, morče, páv a kůň. Mně se líbilo i hřiště, rybník a dělo.
Líbil se mi zámek Častolovice, byl hezký.Viděl jsem tajnou šatnu. V zámku byly obrazy a erby. Byly tam polštáře z vlčí kůže. Viděl jsem brnění a meče. Mně se líbily diamantové lustry a pověst o Černé paní. Bylo to tam krásné a zajímavé. A to je všechno.
Náš výlet do Častolovic

Beseda o knížkách

Datum publikování: 7.6.2017
Tento týden je v naší 1.A plný překvapení. Dnes k nám přišla na besedu o knížkách paní knihovnice z Městské knihovny v Litomyšli. Přinesla celou kupu krásných knížek a moc hezky si o nich s námi povídala. Nalákala nás tak k přečtení mnohých z nich. Dokonce nám dávala i malé úkoly, které nás moc bavily. My jsme se však nejvíce těšili, až jí ukážeme naše pravěké malby, které jsme zatím tajně rozprostřeli na chodbě za dveřmi. Po besedě jsme paní knihovnici poprosili, aby zavřela oči a se zavřenýma očima jsme ji zavedli před naše malby. Když potom oči otevřela, stála úplně v úžasu, jak se jí naše práce líbily. Moc nám za ně poděkovala a všechny si je odnesla na výstavu do knihovny, kam se na ně můžete jít podívat i vy.
Beseda o knížkách

Stopy pravěku

Datum publikování: 7.6.2017
Protože jsme už byli pasováni na opravdové čtenáře, napadlo nás, že bychom se mohli zúčastnit akce, kterou vyhlásila Městská knihovna v Litomyšli. Śkolní děti mohou vytvořit - namalovat - pravěké jeskynní malby. Ty se potom stanou součástí výstavy obrazů Zdeňka Buriana, nejznámějšího malíře pravěku. Pustili jsme se tedy do práce. Moc nás bavila. Inspirovaly nás reprodukce opravdových jeskynních maleb, které nám paní učitelka ukázala. Pracovali jsme jako opravdoví pralidé uhlíky a barevnými hlinkami, v našem případě křídami. Ze všeho nejlepší ale bylo nastříkávání stínů našich rukou. Paní učitelka nám vyprávěla, jak to doopravdy dělal pračlověk, ale my jsme si pomohli rozprašovačem. Při malování jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o pravěku. Báječně jsme si to užili, i když po té pravěké malbě musela následovat důkladná současná očista nás i lavic!
Stopy pravěku

Jak jsme si užili Den dětí

Datum publikování: 7.6.2017
1. červen - Den dětí! To je ve škole vždycky spoustu radosti, protože v tento den necháme školní aktovku s učením doma a vezmeme si batůžek s dobrotami na výlet.
Naše 1. A se vypravila společně s kamarádskou 1.B na malý výlet do nedalekého Nedošína. Nejprve jsme si vyzkoušeli cestu opravdovým autobusem MHD. V Nedošíně nás čekalo velké překvapení. Navštívili jsme totiž místní chov pstruhů! Tam jsme si mohli prohlédnout různé druhy chovaných ryb, dokonce i veliké vycpané trofeje. To bylo údivu! Mnozí z nás viděli něco takového poprvé. Dokonce jsme si mohli vyzkoušet i krmení rybek granulemi. Moc se nám to líbilo. Po vydatné svačině jsme pokračovali cestou k Nedošínskému háji. Obešli jsme i část Velkého Košíře a pozorovali přírodu kolem nás. Bylo krásně, sluníčko svítilo a my jsme vesele dováděli na louce. Zahráli jsme si několik her a už byl čas vydat se na zpáteční cestu. Moc jsme se na ni těšili, protože nás čekala jízda vláčkem, a to je pro mnohé z nás vzácnost. Celý výlet jsme si krásně užili, budeme na něj dlouho vzpomínat.
Jak jsme si užili Den dětí

Pasování prvňáčků na čtenáře

Datum publikování: 6.6.2017
Ve středu 31.5.čekala naše prvňáčky velká slavnostní akce. V Městské knihovně v Litomyšli byli pasováni na čtenáře! Opravdové čtenáře, kteří už dokážou sami přijít do knihovny a vypůjčit si knížky, které si sami vyberou. Na prvňáčky v knihovně čekalo také plnění čtenářských úkolů. Zvládli je hravě. Teprve potom byli paní ředitelkou naší školy Mgr. Miroslavou Jirečkovou slavnostně pasováni na čtenáře. Radost to byla veliká! O to větší, že na své děti se přišli podívat také jejich maminky, tatínkové, sourozenci, ale i babičky a dědečkové...Děti si celou tu slávu krásně užily.
Pasování prvňáčků na čtenáře

Prvňáčci v čarodějné škole

Datum publikování: 1.5.2017
Jako v čarodějné škole. Na fotografiích můžete vidět, jak se děti z 1.A změnily na čaroděje a čarodějnice...
Prvňáčci v čarodějné škole

Co prožili prvńáčci ve škole v dubnu?

Datum publikování: 1.5.2017
Umíme lépe číst, přečteme si už i krátkou pohádku, složíme větu ze slov. Učíme se psát psacími písmenky, napíšeme slovo i celou větu.
Také jsme vyrobili přání a popřáli svým velkým kamarádům hodně úspěchů u přijímacích zkoušek.
Co prožili prvńáčci ve škole v dubnu?

Děti z MŠ na návštěvě u prvňáčků

Datum publikování: 20.4.2017
Také do 1.A přišly na návštěvu děti z mateřských škol. Byly mezi nimi i ty, které se chystaly k zápisu do první třídy. Na vlastní oči se tak děti mohly přesvědčit, jak to ve škole vypadá, co všechno se už žáci první třídy od začátku školního roku naučili. Celá řada dětí zde také měla své sourozence nebo kamarády. Návštěva to byla milá, všechny děti byly spokojené a věříme, že předškoláci se už do té své první třídy těší.
Děti z MŠ na návštěvě u prvňáčků
<< | < předchozí | 1 | 2 | další > | >>