U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Akce třídy 1.A

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Stránky tříd » Třída 1.A » Akce třídy 1.A

První vysvědčení

Datum publikování: 31.1.2019
Ve čtvrtek čekalo na prvňáčky jejich první vysvědčení. Nejdříve ale museli splnit deset úkolů v cestě za vysvědčením. S úkoly jim pomáhali velcí kamarádi - deváťáci. Při plnění úkolů se dobře bavili malí i velcí.
První vysvědčení

Sáňkování prvňáčků

Datum publikování: 30.1.2019
V úterý jsme si pořádně zadováděli na sněhu.
Sáňkování prvňáčků

Před Vánocemi v 1. A

Datum publikování: 26.12.2018
V pátek před Vánocemi jsme přišli do školy slavnostně naladění a moc se těšili. Nejdříve jsme si rozkrojili jablíčka a všichni v něm našli hvězdičku. Otevřeli jsme poslední okénka v adventním kalendáři. Celé dopoledne jsme zpívali koledy a spolužačka Liduška nám zahrála na flétnu. Ale největší radost jsme měli z dárečků. V jednom dárku bylo pero, kterým jsme si hned zkusili psát. Dopoledne ve škole rychle uteklo a my se dočkali vánočních prázdnin.
Před Vánocemi v 1. A

Co nového v 1. A?

Datum publikování: 12.12.2018
I další měsíc jsme si ve škole náramně užili. Byli jsme se podívat do školní knihovny, tvořili jsme vánoční výrobky a trénovali vystoupení s deváťáky na Advent ve škole. Společně jsme si ozdobili stromeček. Také nás navštívil Mikuláš, andělé a čerti.
Co nového v 1. A?

Výlet 1. A v Pasíčkách

Datum publikování: 18.11.2018
I děti z 1. A se zapojily do celoškolního projektu ke Světovému dni laskavosti. Pečlivě sušily pečivo, sbíraly kaštany, žaludy, kukuřici, oříšky. S projektem nám hodně pomohli i rodiče zakoupením velkého množství dobrůtek pro zvířátka. Rodičům moc děkujeme! A právě 13. 11. 2018 navštívily děti záchrannou stanici Pasíčka a dárky dovezly zvířátkům. Program v Pasíčkách si děti krásně užily a zároveň měly příjemný pocit z dobrého skutku.
Výlet 1. A v Pasíčkách

Strašidelná škola

Datum publikování: 3.11.2018
V pátek 2. 11. jsme si užili strašidelnou školu. Všichni prvňáčci se proměnili v čaroděje, čarodějky, duchy a upíry. Plnili jsme úkoly ze strašidelného čtení, psaní, počítání. Nakonec jsme pili kouzelný lektvar, který jsme si sami připravili.
Strašidelná škola

Prvňáčci v říjnu

Datum publikování: 3.11.2018
Druhý měsíc ve škole je za námi a my už toho umíme zase o něco více. Podívejte se na fotky, jak jsme se ve škole učili.
Prvňáčci v říjnu

Prvňáčci na výstavě hub

Datum publikování: 21.10.2018
V prvouce jsme se učili o houbách a tak jsme se šli podívat na opravdické houby na výstavu. A protože bylo krásné počasí, šli jsme si ještě pohrát na hřiště. Sluníčko svítilo a my jsme si užili hezký den.
Prvňáčci na výstavě hub

Zdravé zoubky

Datum publikování: 24.9.2018
I s dětmi z 1. A si studentky povídaly o tom, jak se o zoubky starat, aby je děti měly stále pěkné a zdravé.
Zdravé zoubky

První výlet dětí z 1.A

Datum publikování: 9.9.2018
V pátek 7. 9. jsme byli s našimi patrony deváťáky na prvním společném výletě. Šli jsme po šipkách, po cestě plnili úkoly a v cíli našli poklad. Potom nám naši kamarádi četli ze své oblíbené knihy a hráli si s námi.
První výlet dětí z 1.A

Jsou z nás školáci

Datum publikování: 9.9.2018
Už týden jsme opravdoví školáci. Naučili jsme se první písmenko - velké A, umíme přečíst i napsat své jméno, rozpoznat číslice do šesti. Navštívili nás skauti a zahráli si s námi hry. Šli jsme na prohlídku celé školy a navštívili jsme paní ředitelku a také kamarády a sourozence v jiných třídách.
Jsou z nás školáci