U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Základní škola Litomyšl, U Školek 1117, okres Svitavy

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl

                sbor16-17

Vítejte na webových stránkách Základní školy Litomyšl, U Školek 1117. Rozkliknete-li jednotlivé položky v modrém menu, zobrazí se Vám články dané sekce. Kliknete-li na nadpis článku, uvidíte detaily, případně fotografie. Na úvodní stránce jsou chronologicky seřazeny novinky všech sekcí, stačí sjíždět směrem dolů. O veškerém dění Vás podrobně informuje přehledný plánovací kalendář. Rozkliknete-li jednotlivé dny, zobrazí se Vám detaily akcí.  Ať se Vám u nás líbí!

  Ocenění společnosti
Scio  facebook    MAPmap

      56publicitaucime digitalne     logo_jazyky

Lyžaři na Pradědu

Datum publikování: 16.1.2017 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Zasíláme další pozdrav z hor. Máme za sebou dopolední lyžování a výborný oběd. Již všichni zvládají na vleku a poradí si na sjezdovce. Tak ve dvě opět hurá na svah.
Lyžaři na Pradědu

Pozdrav z Pradědu

Datum publikování: 15.1.2017 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Zdravíme z prvního dne LVK na Pradědu. Odpolední lyžování jsme zvládli bez problémů. Sníh je kouzelný. Tak hurá zítra na svah. Srdečně zdraví lyžaři z Červené.
Pozdrav z Pradědu

Leden - naše smysly a zimní radovánky

Datum publikování: 15.1.2017 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.A » Akce třídy 2.A
Při prvouce jsme si vyzkoušeli naše smysly - nejdříve jsme podle hmatu poznávali jablko, citron, pomeranč. Zrakem jsme zkoumali, jak které ovoce vypadá. Na řadu přišel i náš mlsný jazýček a kousky ovoce jsme ochutnali. Každý kousek ovoce jsme také očichali. Na sluch jsme nezapomněli - zazpívali jsme si písničky a vyřešili hádanky.
A protože nám paní zima letos přeje, využili jsme ve čtvrtek sníh na stavění sněhuláků. Postavili jsme krásné tři sněhuláky a užili si spoustu legrace.
Leden - naše smysly a zimní radovánky

PSÍ SPŘEŽENÍ

Datum publikování: 14.1.2017 / Umístění: Školní družina » Společné akce
Ve středu odpoledne jsme s dětmi prožili
velmi zajímavé odpoledne.
Čekalo na nás psí spřežení tažené
huňatými SAMOJEDY. Naše pozvání přijal
pan Lněnička ze Strakova. Děti si nejdříve vyslechly
krátké povídání o severských psech a samotném mushingu.
Mushing je odborný název pro jízdu se psím spřežením.
Potom už děti nasedly na saně a chlupáči je
vozili po školní zahradě.
Velmi děkujeme p. Lněničkovi a jeho rodině za báječný a
nezapomenutelný den a těšíme se zase na příště.
PSÍ SPŘEŽENÍ

Školní kolo Olympiády v anglickém jazyce

Datum publikování: 11.1.2017 / Umístění: Výsledky našich žáků » Ostatní soutěže
V pátek 6.1.2017 proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích – 6.a 7. ročník a 8. a 9. ročník. Jejich úkolem bylo správně doplnit informace z poslechu a popsat obrázek, popř. odpovědět na otázky. Do nižší kategorie se přihlásili tři žáci - Marek Štegner, Matěj Markl a Dan Císař. Na prvním místě se umístil Matěj Markl a na druhém Marek Štegner. Do vyšší kategorie se přihlásilo 7 žáků – Martin Čáp, Pavel Chadima, Petr Rosa, Andulka Dostálková, Anička Leksová, Míša Janecká a Káťa Škeříková. První místo obsadil Petr Rosa, druhé Káťa Škeříková a třetí Martin Čáp. Do okresního kola postupují vítězové obou kategorií. Nejen jim gratulujeme. Všichni totiž prokázali, že je jejich angličtina na velmi dobré úrovni. Do dalšího kola přejeme vítězům hodně štěstí.
Školní kolo Olympiády v anglickém jazyce

Praha, bowling, besídka - takový byl prosinec v 7.A

Datum publikování: 8.1.2017 / Umístění: Stránky tříd » Třída 7.A » Akce třídy 7.A
Začátkem prosince jsme vyrazili vlakem z České Třebové do Prahy. Prohlédli jsme si voskové figuríny v Grévinu a prošli si vánoční stánky na Staroměstském a Václavském náměstí. Počasí nám přálo, byl to krásný zimní slunečný den.
Před vánočními prázdninami jsme získali povolení spát ve škole. Neodradila nás ani velká zima. V předvečer jsme se sešli před školou, odložili jsme tu naše věci a vyrazili na bowling. Pak jsme si dali pizzu a vrátili se zpět do školy. Ve třídě jsme všichni zpívali koledy a rozbalili si dárky. Pak nám spolužák na počítači pouštěl písničky a skoro všichni jsme tancovali. Po diskotéce někteří usnuli, jiní si ještě povídali. Druhý den nás čekala besídka a malování v tělocvičně. Byly to moc pěkné dny a všem se moc líbily.
Marek Hošek, 7.A
Praha, bowling, besídka - takový byl prosinec v 7.A

Závěr roku ve 3.A

Datum publikování: 3.1.2017 / Umístění: Stránky tříd » Třída 3.A » Akce třídy 3.A
Poslední měsíc roku 2016 byl plný akcí a krásných zážitků.
Hned na začátku adventu jsme psali Ježíškovi, co bychom si přáli, abychom našli pod stromečkem a co by se mělo stát. Mysleli jsme na rodiče a vyráběli jsme pro ně v DDM krásné keramické andílky.
Poznávali jsme známé i nám neznámé druhy citrusů.
Skončilo nám plavání, a tak jsme šli rádi bruslit.
Závěr roku ve 3.A

Vánoční besídka v 2.B

Datum publikování: 2.1.2017 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.B » Akce třídy 2.B
Poslední den před vánočními prázdninami bylo pro žáky připraveno představení Adolfa Dudka, které bylo velmi zábavné. Žáci s panem ilustrátorem kreslili Vánoce a vše, co k nim patří. Pan Dudek sršel humorem, žáci se hodně nasmáli. Po vystoupení jsme si udělali třídní vánoční besídku. Žáci přinesli na ochutnání cukroví, na jehož pečení se sami podíleli. Celý den byli všichni nedočkaví, jelikož se nám pod vánočním stromečkem nahromadilo velké množství dárečků. Na rozbalování jsme si však museli počkat. Naposledy jsme si zapálili svíčky na adventním věnci a při ochutnávání cukroví jsme si povídali o Vánocích. Vyzkoušeli jsme si také některé vánoční zvyky. U stromečku jsme si zazpívali koledy a pak už přišla ta chvíle, na kterou všichni čekali – rozbalování dárečků. Společně jsme se tak pozitivně naladili na Štědrý den.
Vánoční besídka v 2.B

Vánoce v 1. A

Datum publikování: 28.12.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 1.A » Akce třídy 1.A
Poslední školní den před vánočními prázdninami jsme prožili i ve škole vánočně. Nejdříve jsme se poveselili s ilustrátorem Adolfem Dudkem. Také nás navštívili naši velcí kamarádi z 9. třídy. S nimi jsme si zazpívali koledy a předali si dárečky. Potom jsme si rozbalili dárečky od spolužáků. Pod stromečkem jsme našli i nové pero. Už se těšíme, jak se nám s ním bude hezky psát.
Fotografie prvňáčků můžete vidět i u článku Vánoční škola.
Vánoce v 1. A

Vánoce v 2.A

Datum publikování: 27.12.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.A » Akce třídy 2.A
Po zdařilém předvánočním výletě do Prahy a divadelním představení Štědrý den u Spejblů jsme prožili Vánoce i ve škole. Poslední školní den před prázdninami na nás čekalo milé vánoční překvapení - beseda s ilustrátorem Adolfem Dudkem. Po besedě jsme už ale nedočkavě pospíchali do třídy, kde na nás čekaly dárečky. Před rozdáváním dárků jsme si připomněli některé vánoční zvyky, zazpívali známé vánoční koledy a ochutnali vánoční cukroví od maminek.
Krásné vánoční prázdniny a budu se těšit v úterý 3. ledna.
Vánoce v 2.A
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100 | 110 | 120 | 130 | další > | >>