U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Základní škola Litomyšl, U Školek 1117, okres Svitavy

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl

15-sbor

Vítejte na webových stránkách Základní školy Litomyšl, U Školek 1117. Rozkliknete-li jednotlivé položky v modrém menu, zobrazí se Vám články dané sekce. Kliknete-li na nadpis článku, uvidíte detaily, případně fotografie. Na úvodní stránce jsou chronologicky seřazeny novinky všech sekcí, stačí sjíždět směrem dolů. O veškerém dění Vás podrobně informuje přehledný plánovací kalendář. Rozkliknete-li jednotlivé dny, zobrazí se Vám detaily akcí.  Ať se Vám u nás líbí!

  Ocenění společnosti
Scio  facebook

      56publicitaucime digitalne     logo_jazyky

Jak jsme vyrazili do Tonga

Datum publikování: 30.5.2016 / Umístění: Školní družina » Společné akce
V pátek 27. května jsme za pěkného počasí odjeli na družinový výlet do Hradce Králové.
Děti ze všech oddělení ŠD si užívaly nejen příjemnou cestu dvěma autobusy p. Rojara, ale hlavně atrakce v jedinečném zábavném parku. Tongo nabízí nezapomenutelné chvíle plné zábavy,
pohybu a nejrůznějších her. Děti navštívily pohádkové útesy, ostrov s vulkánem apod. V neposlední řadě také utratily své kapesné za občerstvení, cukrovinky a dárečky. Zpáteční cesta ukázala, jak nepřeberné množství zážitků děti zmohlo, protože některé dokonce v autobuse usnuly.
Výlet se nám velmi zdařil a již nyní přemýšlíme nad cílem a motivem výletu pro příští školní rok.

A. Bartošová
Jak jsme vyrazili do Tonga

Naše dívky ovládly Krajské finále

Datum publikování: 30.5.2016 / Umístění: Výsledky našich žáků » Sportovní soutěže
Ve čtvrtek 26. května 2016 se v Ústí nad Orlicí uskutečnilo dlouho očekávané Krajské finále ve vybíjené 4. a 5. tříd. Čekaly nás tři zápasy na volejbalových kurtech. První zápas jsme odehráli se ZŠ Chrudim ( vždy velmi silný soupeř) a vyhráli jsme 12 : 5. Potom následoval zápas se ZŠ Pardubice- Pardubičky a ten jsme zvládli se skórem 11 : 2. Poslední boj nás čekal se ZŠ Choceň a ten začal velmi nérvozně, když první poločas skončil remízou, ale nakonec to naše skvělá děvčata zvládla a vyhrála 10 : 6.
Otevřela se nám tak cesta na Republikové finále, které se uskuteční 6 .- 7. června v Královehradeckém kraji - kemp Pecka. Již 9. rokem se tady utká 16 nejlepších týmů z celé České republiky o nejlepší umístění. Věřím, že naše dívky budou opět bojovat jako lvice a svou skvělou týmovou hrou budou vzorně reprezentovat naši školu, naše město, náš okres i celý náš Pardubický kraj.
Alena Bartošová

OLYMPIJSKÝ BĚH - rozběhněte svoji školu

Datum publikování: 29.5.2016 / Umístění: Výsledky našich žáků » Sportovní soutěže
Naše základní škola se připojila k mezinárodnímu Olympijskému dni, největší běžecké akci v České republice. V rámci T Mobile Olympijského běhu 2016 v jediný okamžik ve středu 22.června v 10 hodin vyběhne na různých místech přes 37 000 žáků z 200 škol na trať dlouhou 1km. Naše trať povede okolím školy.
Pro žáky budou připravené unikátní olympijské náramky a tematické dárky od partnera školních běhů společnosti Koh-i-noor Hardtmuth. Součástí běhu je i atraktivní soutěž o nejhezčí startovní rovinky.
OLYMPIJSKÝ BĚH - rozběhněte svoji školu

Basketbalový turnaj O ZLATOU LILII

Datum publikování: 26.5.2016 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Ve čtvrtek 26. 5. se uskutečnil pátý ročník basketbalového turnaje základních škol žáků 1. - 4. tříd. Turnaje se zúčastnily školy z Litomyšle a okolí. Naše škola měla na turnaji 2 týmy. A-tým tvořený žáky 4. tříd obsadil 2.místo, B-tým tvořený žáky 3. tříd a dvěma žáky 1. třídy se na turnaji "okoukal" a nasbíral spoustu zkušeností, aby příští rok všechny porazil. Letos skončil na 5.místě. Všichni hráči bojovali a zaslouží si velkou pochvalu.
Složení A týmu: Adam Pilař, Kryštof Grujbár, Jan Šimek, Adam Vomočil, Jan Bureš
Složení B týmu: Jan Radimecký, Matyáš Grus, Jan Žatečka, Lucie Lacmanová, Jolana Jánová, Adam Dvořák, Pavel Vacek
Basketbalový turnaj O ZLATOU LILII

Návštěva rodného domu B. Smetany 3.A a 3.B

Datum publikování: 24.5.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 3.A » Akce třídy 3.A
Návštěva rodného domu B. Smetany
Návštěva rodného domu B. Smetany 3.A a 3.B

Školní televizní noviny č. 41 (20. 5. 2016)

Datum publikování: 21.5.2016 / Umístění: Školní televize
Po delší odmlce další díl Školních televizních novin od štábu Dvojka 2 TV.
Školní televizní noviny č. 41 (20. 5. 2016)

8.A získala perníkovou popelnici!

Datum publikování: 17.5.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 8.A » Akce třídy 8.A
Dnes navštívil naši školu pan starosta s paní Nádvorníkovou. Přišli pogratulovat žákům 8. třídy k vítězství. Této třídě se totiž podařilo společnými silami za rok 2015 nasbírat více než 6 tun starého papíru. Dostali krásnou (a výbornou! :)) perníkovou popelnici a mají slíbenou i finanční odměnu. Věříme, že je to báječná motivace i pro ostatní do příštích let. Třídě gratulujeme a panu starostovi děkujeme!
8.A získala perníkovou popelnici!

Naše video pohlednice je druhá nejlepší z Čech a Slovenska

Datum publikování: 17.5.2016 / Umístění: Výsledky našich žáků » Ostatní soutěže
Dne 12. května se na MŠMT konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Video pohlednice z mého města. Byly sem pozvány nejlepší týmy, aby přebraly ocenění za svoji práci. Naši školu reprezentoval snímek Beauties around Litomyšl, který vytvořiĺo 13 žáků z 8.A. Jmenovitě se na tvorbě podíleli Žaneta Belfi, Anežka Beníšková, Anička Dostálková, Pája Horáčková, Pavel Chadima, Míše Janecká, Lucka Jůzová, Dan Klusoň, Lukáš Kurka, Anička Leksová, Káťa Škeříková, Filip Špinka a Patrik Šplíchal. Získali krásné umístění – jejich projekt byl druhý nejlepší z Čech a Slovenska. Srdečně gratulujeme ke stříbrné medaili, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme i do budoucna hodně úspěchů! Snímek můžete zhlédnout v detailu této novinky.
Naše video pohlednice je druhá nejlepší z Čech a Slovenska

Ještě jednou čtvrťáci na exkurzi v Praze

Datum publikování: 16.5.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 4.A » Akce třídy 4.A
Film z našeho výletu z Prahy jste si již prohlédli. Nyní se můžete podívat také na fotografie. Celý výlet jsme si užili, viděli jsme a zažili jsme toho hodně...
Ještě jednou čtvrťáci na exkurzi v Praze

Naše škola je zapojena do MAP

Datum publikování: 16.5.2016 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Naše škola se stala součástí realizace projektu s názvem „Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území ORP Litomyšl“.
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100 | 110 | další > | >>