U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Základní škola Litomyšl, U Školek 1117, okres Svitavy

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl

                 sbor 2017-18               

Vítejte na webových stránkách Základní školy Litomyšl, U Školek 1117. Rozkliknete-li jednotlivé položky v modrém menu, zobrazí se Vám články dané sekce. Kliknete-li na nadpis článku, uvidíte detaily, případně fotografie. Na úvodní stránce jsou chronologicky seřazeny novinky všech sekcí, stačí sjíždět směrem dolů. O veškerém dění Vás podrobně informuje přehledný plánovací kalendář. Rozkliknete-li jednotlivé dny, zobrazí se Vám detaily akcí.  Ať se Vám u nás líbí!

  Ocenění společnosti
Scio  facebook    MAPmap

      56publicitaucime digitalne     logo_jazyky

Výlet na vodě i ve vodě

Datum publikování: 19.6.2018 / Umístění: Stránky tříd » Třída 8.A » Akce třídy 8.A
V pondělí 11.6. brzy ráno se 8.A sešla na vlakovém nádraží.Po cestě vlakem přes Choceň a Týniště jsme dorazili do Kostelce nad Orlicí, a po chvíli chůze jsme došli do kempu, kde jsme si postavili stany. Kolem desáté jsme se vydali na vodu, za doprovodu dvou paních učitelek a instruktora. Naším cílem byla obec vzdálená 16 km. V lodi jsme byli po dvou, většinou nováček a zkušenější. Řeka byla celkem mělká, takže jsme každou chvíli vyskakovali z lodi a odstrkovali ji. Když jsme měli pádlování plné zuby, zastavili jsme na krátkou přestávku a hned se vrátili na řeku. Odpoledne jsme se zastavili v kiosku, kde jsme opět posílili své chatrné síly, překonali jez a poté jsme asi po dvou hodinách dopluli do Týniště, odkud jsme dojeli vlakem do kempu. V kempu jsme se postupně zotavovali z předchozího výkonu. Navečer jsme si sedli k táboráku a vydrželi u něj dlouho do noci. Kdybyste si náhodou mysleli, že bylo celou dobu krásné a sluníčkové počasí, tak jste se hodně zmýlili. Tedy přes den ano, to není nač si stěžovat, ale kolem půlnoci začala bouřka, která trvala dle našich odhadů asi pět hodin. Někteří kvůli hromům a bleskům nemohli spát, jiné vyplavil silný déšť, takže probíhali noční přesuny do jiných stanů. No zkrátka bylo veselo. Ráno kolem šesté se po improvizovaném tábořišti začaly ozývat budíky a tak nám nezbylo než vstát. Rozlámaní jsme se nasnídali, užívali si toho, že neprší a naivně si začínali myslet, že dnešní den na lodích bude bez deště. Kdepak! Jen co přijelo auto, které mělo odvést batohy do městečka, odkud jsme měli vyjíždět, spustil se déšť. Nadšení touto změnou počasí jsme se vydali na vlak. Než jsme tam stihli dojít, byli jsme mokří až na kost. No co nevadí. Jelikož nám vlak měl jet až za několik minut, pustili jsme se do přemýšlení, zda se vrátit domů, jet navštívit Potštejn, nebo to risknout a sednout do lodí. Všechny meteorologické stanice předpovídali déšť až do odpoledne, takže jsme si hromadně odsouhlasili cestu domů. Po několika přestupech, dvouhodinovém čekání na vlak v Týništi (což je mimochodem krásné město) a cestě autobusem, jsme dorazili do Litomyšle. I přes to, že jsme se vrátili o pár hodin dříve a počasí nám nevyšlo úplně na jedničku, jsme si výlet užili a máme z něj spoustu zážitků. Obě paní učitelky hodně situací zvládly s úsměvem, za což jim patří velký dík.
Amča Nešporová 8.A
Výlet na vodě i ve vodě

POMÁHÁME NEMOCNÝM DĚTEM

Datum publikování: 18.6.2018 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Žáci z naší školy se zapojili do charitativní akce na pomoc vážně nemocným dětem v pražské Fakultní nemocnici v Motole. Snad pro každého je těžké vzdát se své oblíbené hračky, k níž se váží mnohé vzpomínky. Přesto mnohé děti dokázaly darovat plyšové i jiné cennosti na pomoc těm, kteří potřebují v době nemoci potěšit. Jak velké množství hraček se podařilo shromáždit, vidíte na přiložených fotografiích. Kéž přinesou radost! VŠEM ZAPOJENÝM PATŘÍ VELIKÉ PODĚKOVÁNÍ!
POMÁHÁME NEMOCNÝM DĚTEM

Výlet do ZOO

Datum publikování: 15.6.2018 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.B » Akce třídy 2.B
Na výlet do ZOO v Olomouci jsme se moc těšili. Hned po příjezdu a po svačince jsme se vydali na cestu za zvířátky. V 10 hodin jsme měli objednaný vláček, se kterým jsme projeli celou ZOO i Safari. To se všem velmi líbilo. Užili jsme si nejenom zvířátka, rozhlednu, vláček a svačinky, ale i nákupy. Výlet se nám moc vydařil.
Výlet do ZOO

SEZNAMOVACÍ ODPOLEDNE BUDOUCÍCH ŠKOLÁČKŮ

Datum publikování: 14.6.2018 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Ve středu 13. června se uskutečnilo seznamovací odpoledne budoucích prvňáčků. Poznali nejen své spolužáky a paní učitelku, ale také staršího kamaráda, který jim bude v příštím školním roce pomáhat. Při plnění několika úkolů si vyzkoušeli, jak se jim bude spolupracovat. Společně strávená hodinka se nesla ve velmi příjemné atmosféře a utekla jako voda. Věříme, že už se všichni zúčastnění těší na další setkání v září.
SEZNAMOVACÍ ODPOLEDNE BUDOUCÍCH ŠKOLÁČKŮ

Výlet třetích tříd - Westernové městečko

Datum publikování: 13.6.2018 / Umístění: Stránky tříd » Třída 3.B » Akce třídy 3.B
Dne 4. 6. jsme se vydali autobusem na výlet do Westernového městečka v Boskovicích. Zde pro nás měli organizátoři připravený celodenní program. Nejprve jsme zhlédli koňskou show a poté dostaly děti dvouhodinový rozchod. V tomto čase mohly nakoupit suvenýry a navštívit různé atrakce jako je pastva kozy, hledání pokladů v písku, střelba šípem, házení tomahawkem atd. Následovaly různé soutěže, kde naše škola vyhrála dvě ze tří hlavních cen a to byly kovbojské klobouky. Celý den byl zakončen divadelním představením s názvem Tenkrát v Arizoně. Zpět do Litomyšle jsme přijeli přesně na čas v 16:15 hod. Po výletě žáci napsali pěkné slohy o tom, jak si výlet užili a nyní pracujeme na našem westernovém městečku, které tvoříme z odpadového materiálu a barevných papírů.
Výlet třetích tříd - Westernové městečko

Dětský den na Toulovcově náměstí v Litomyšli

Datum publikování: 8.6.2018 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Ve čtvrtek 7. června 2018 jsme uspořádali na Toulovcově náměstí u příležitosti Dne dětí přehlídku vystoupení některých našich kroužků. Nejprve se svojí Pohádkou z kouzelného klobouku vystoupily děti ze školního divadla Šmrnc - tedy žáci 1. až 4. třídy. Poté tančily děti z kroužku Hýbeme se s hudbou a pak diváci zhlédli dvě pohádky z knížky Zlobilky v provedení školního divadla Double Šmrnc, které tvoří žáci 5. a 6. tříd. O průvodní slovo se postarala paní učitelka Tereza Dejdarová.
Během celé akce se mohly děti zapojit do lepení řetězu přátelství, kterého vzniklo úctyhodných 45 m a 75 cm. Vyzdobíme si jím školu, aby nám připomínal zdařilé odpoledne.
Veliké poděkování si zaslouží všichni herci, tanečníci i jejich paní učitelky, jež s nimi celý rok poctivě pracují. Ale ruku k dílu přiložili i žáci 8. a 9. ročníku, kteří nanosili na Toulovcovo náměstí a pak zase zpět židle, stoly a spoustu rekvizit. A neobešli bychom se ani bez našeho bývalého žáka Vojty Tomana, který nám celou akci ozvučil.
Včerejší odpoledne bylo krásnou ukázkou toho, jak na naší škole spolupracujeme. Díky všem!
Dětský den na Toulovcově náměstí v Litomyšli

Zábavné odpoledne v ŠD

Datum publikování: 6.6.2018 / Umístění: Školní družina » Společné akce
Také v naší školní družině jsme oslavili Mezinárodní den dětí. Tentokrát si pro nás paní vychovatelky pozvaly dramaturga a moderátora dětských pořadů pana Jana Honzu Petráše. Ten k nám přijel s Kabaretem v Popletově. Dlouho jsme se tak nenasmáli! Popletl opravdu všechno, co se poplést dalo. A my jsme měli co dělat, abychom to vše zase rozpletli. Pan Petráš z nás také udělal " spoluherce". Měl pro nás i rekvizity a doplňky, takže jsme připadali jako opravdoví herci v divadle. Odměnou nám byly i malé dárečky z jeho rukou. Moc, moc se nám jeho vystoupení líbilo.
Po představení pro nás měly naše paní vychovatelky ještě jedno překvapení v podobě slaďoučké zmrzliny z opravdového kornoutku. Ta na nás čekala v malé cukrárničce, která jako zázrakem vyrostla na naší školní chodbě. Také naše paní vychovatelky se "proměnily". Že jim to ale slušelo? Všem moc děkujeme.
Zábavné odpoledne v ŠD

V naší ŠD se nenudíme - praxe studentek pedagogické školy

Datum publikování: 6.6.2018 / Umístění: Školní družina » Společné akce
Ani koncem měsíce května jsme se v naší ŠD nenudili. Studentky střední pedagogické školy si pro nás na naší školní zahradě připravily zábavné odpoledne plné her a soutěží. Moc nás to bavilo, vyzkoušeli jsme si své dovednosti a obratnost. Úkoly byly navíc veselé, takže jsme se i zasmáli. Všem studentkám ještě jednou děkujeme.
V naší ŠD se nenudíme - praxe studentek pedagogické školy

POZVÁNKA NA TOULOVCOVO NÁMĚSTÍ

Datum publikování: 5.6.2018 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Srdečně zveme všechny ve čtvrtek 7. června 2018 na Toulovcovo náměstí, kde od 16 hodin můžete zhlédnout pohádky, které nacvičila naše školní divadla Šmrnc a Double Šmrnc, a také vystoupení kroužku Hýbeme se s hudbou. Budete se moci zapojit i do tvorby řetězu kamarádství a dodatečně tak s námi oslavit Den dětí.
POZVÁNKA NA TOULOVCOVO NÁMĚSTÍ

Atletický čtyřboj nejmladšího žactva - Litomyšl

Datum publikování: 5.6.2018 / Umístění: Výsledky našich žáků » Sportovní soutěže
Máme bronzovou medaili !!!
Atletický čtyřboj nejmladšího žactva - Litomyšl
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100 | 110 | 120 | 130 | 140 | 150 | 160 | 170 | další > | >>