U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Základní škola Litomyšl, U Školek 1117, okres Svitavy

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl

15-sbor

Vítejte na webových stránkách Základní školy Litomyšl, U Školek 1117. Rozkliknete-li jednotlivé položky v modrém menu, zobrazí se Vám články dané sekce. Kliknete-li na nadpis článku, uvidíte detaily, případně fotografie. Na úvodní stránce jsou chronologicky seřazeny novinky všech sekcí, stačí sjíždět směrem dolů. O veškerém dění Vás podrobně informuje přehledný plánovací kalendář. Rozkliknete-li jednotlivé dny, zobrazí se Vám detaily akcí.  Ať se Vám u nás líbí!

  Ocenění společnosti
Scio  facebook    MAP

      56publicitaucime digitalne     logo_jazyky

Sportování na závěr školního roku

Datum publikování: 26.6.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 1.B » Akce třídy 1.B
Předposlední týden školního roku byl pro všechny prvňáčky ve znamení sportu, přesněji běhu. Ve středu 22. 6. se děti zúčastnily 1km dlouhého olympijského běhu v okolí školy a v pátek 24. 6. jsme se všichni vydali na Černou horu, kde museli malí běžci zdolat 1,2km a navíc si zapamatovat a v cíli nakreslit 10 obrázků, které cestou potkali. Tento den neměl pouze sportovní náplň, ale rozvíjeli jsme i naši tvořivost a fantazii při stavění domečků pro lesní skřítky, a také jsme si vyrobili malířskou paletu barev přírody. Užili jsme si společně moc prima dopoledne.
Sportování na závěr školního roku

BĚH NA ČERNÉ HOŘE

Datum publikování: 25.6.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 1.A » Akce třídy 1.A
V pátek 24. června jsme utekli před horkem do stínu lesa a stali se z nás orientační běžci. Na trase dlouhé 1,2 km jsme si museli zapamatovat 10 obrázků a ty v cíli ve správném pořadí nakreslit. Někteří z nás to zvládli úplně bez problémů a zaslouží si velkou pochvalu. Malá odměna čekala v cíli na každého. Konec roku se nezadržitelně blíží a my si užíváme poslední dny před prázdninami.
BĚH NA ČERNÉ HOŘE

T-Mobile Olympijský běh

Datum publikování: 22.6.2016 / Umístění: Výsledky našich žáků » Sportovní soutěže
Na středu 22. června byl naplánován Olympijský běh, jehož sponzorem byl T-Mobile a Koh-i-noor. V 10 hodin na stanici Radiožurnálu zazněl oficiální start pro všech 200 registrovaných škol. Běhu se zúčastnilo celkem 40 tisíc žáků z celé České republiky. Také naše škola se snaží vést děti k pohybu, proto neváhala a do akce se zapojila. Běžela se trať dlouhá 1 km, která vedla okolím školy. Ani pár rozbitých kolen z rychlého startu nepokazilo báječnou atmosféru, jež běh provázela. Závod byl veden v duchu olympijského hesla "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se". Všichni běžci doběhli do cíle a dostali drobný dárek na památku.
Věříme, že se nám zrodila nová tradice.
T-Mobile Olympijský běh

TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ OSMÝCH TŘÍD

Datum publikování: 21.6.2016 / Umístění: Výsledky našich žáků » Testování
Každoročně si žáci osmých tříd testují, jak jsou na tom v porovnání s jinými školami, aby zjistili, co ještě potřebují vylepšit, než budou skládat přijímací zkoušky. Svoje síly poměřili v obecných studijních předpokladech, v matematice a českém jazyce. Jak dopadli v porovnání s ostatními, se můžete podívat v přiložených grafech.
TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ OSMÝCH TŘÍD

Náš školní výlet

Datum publikování: 21.6.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 6.A » Akce třídy 6.A
Minulý pátek jsme vyrazili na školní výlet. Připraveny byly dvě varianty. Po dlouhém váhání jsme se rozhodli pro cestu na Dolní Moravu. Náš výstup na Stezku v oblacích byl opravdu bezkonkurenční. Celé tři kilometry jsme stoupali v mlze do prudkého kopce, a když se konečně před námi objevila Stezka, byli jsme rádi. I přes nepřízeň počasí jsme si vyzkoušeli zkratku lanovým tunelem nebo jsme si lehli na lanové dno. Kdyby bylo vidět, asi by to pro nás bylo náročnější. Takhle jsme si tu hloubku pod sebou ani neuvědomovali. Cesta dolů byla, v porovnání s výstupem, procházka růžovým sadem :-). Nakonec si každý z nás vyzkoušel bobovou dráhu a se sluníčkem v patách jsme mohli vyrazit k domovu. Přeci jenom to byl super výlet, na který budeme rádi vzpomínat.
6.A
Náš školní výlet

Výlet 5. A

Datum publikování: 21.6.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 5.A » Akce třídy 5.A
„Proč jsme nejeli do Brna“?
Výlet 5. A

Ředitelské volno - 23. 6. 2016

Datum publikování: 20.6.2016 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Vážení rodiče, vedení školy vyhlašuje z důvodu konání smutečního obřadu na rozloučenou s dlouholetým kolegou Karlem Benešem na čtvrtek 23. 6. 2016 ředitelské volno. Pro mladší žáky ( i ty, kteří nenavštěvují ŠD) nabízíme možnost pobytu ve školní družině od 6.15 do 16.30hod.

Mlsáme zdravě- 2.B.

Datum publikování: 20.6.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.B » Akce třídy 2.B
Celý rok je naše škola zapojena do akce Ovoce do škol. Každých 14 dní dostává každý žák na prvním stupni zdravou svačinku složenou z ovoce nebo zeleniny. A nejenom to, na ochutnávku jsme dostali bedýnku plnou dobrot a zúčastnili se akce, při které jsme si vyrobili ovocný špíz.
Mlsáme zdravě- 2.B.

Rodný byt Bedřicha Smetany - 2.B.

Datum publikování: 20.6.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 2.B » Akce třídy 2.B
V rámci hudební výchovy jsme navštívili rodný byt Bedřicha Smetany a dozvěděli se tak spoustu zajímavostí z jeho života. Když už jsme byli na zámku, vyzkoušeli jsme si, jaké to je sedět v hledišti operního festivalu Smetanova Litomyšl. Nakonec jsme zavítali do muzea na výstavu o pohádce Tři bratři.
Rodný byt Bedřicha Smetany - 2.B.

Exkurze do pstruhárny v Nedošíně

Datum publikování: 20.6.2016 / Umístění: Stránky tříd » Třída 3.B » Akce třídy 3.B
V rámci průřezového tématu z environmentální výchovy o vlivu vody, slunce a čistého ovzduší na život člověka jsme navštívili nejenom chráněné území Nedošínský háj, ale i pstruhařství v Nedošíně. Vše pro nás bylo velmi poučné a zajímavé.
Exkurze do pstruhárny v Nedošíně
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100 | 110 | 120 | další > | >>