U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Základní škola Litomyšl, U Školek 1117, okres Svitavy

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl

                sbor16-17

Vítejte na webových stránkách Základní školy Litomyšl, U Školek 1117. Rozkliknete-li jednotlivé položky v modrém menu, zobrazí se Vám články dané sekce. Kliknete-li na nadpis článku, uvidíte detaily, případně fotografie. Na úvodní stránce jsou chronologicky seřazeny novinky všech sekcí, stačí sjíždět směrem dolů. O veškerém dění Vás podrobně informuje přehledný plánovací kalendář. Rozkliknete-li jednotlivé dny, zobrazí se Vám detaily akcí.  Ať se Vám u nás líbí!

  Ocenění společnosti
Scio  facebook    MAPmap

      56publicitaucime digitalne     logo_jazyky

Pozvánka na Vítání jara

Datum publikování: 27.2.2017 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
Základní škola U Školek zve všechny na školní akci Vítání jara, která se uskuteční v neděli 19. března 2017 od 13 do 17 hodin v budově školy. Těšit se můžete na pestrý program dětských vystoupení s jarní tematikou, dílničky na výrobu pomlázek a dalších jarních výrobků, samozřejmě nebude chybět občerstvení ani drobné dárkové předměty. Také proběhne premiéra Ušaté pohádky v podání školního divadla Šmrnc. Celou akci zakončíme společným průvodem a vhozením Morany do řeky Loučné. Přijďte se s námi naladit na jaro!
Pozvánka na Vítání jara

IMAGINÁRIUM

Datum publikování: 26.2.2017 / Umístění: Školní družina » Školní družina - 2. oddělení
Ve středu naše školní družina zavítala do muzea
v Litomyšli. Čekala nás výstava s názvem
Imaginárium, která nás zavedla do kouzelného
světa radosti a fantazie prostřednictvím
divadelních kulis a předmětů z různých
představení divadla Bratří Formanů.
Největší úspěch měla obří peřina Jany Paulové.
Po zhlédnutí výstavy si ještě děti pohrály v zimní
herně, kde na ně čekaly různé aktivity, hry a tvoření.
Návštěva muzea byla jako vždy velmi hezká.
IMAGINÁRIUM

Kouzelník a karneval ve školní družině

Datum publikování: 24.2.2017 / Umístění: Školní družina » Společné akce
Děti ze všech čtyř oddělení ŠD čekalo po pololetním vysvědčení velké překvapení. Do školy za nimi přijel kouzelník! To bylo radosti! A nebyl to jen tak ledajaký kouzelník. Tenhle byl zaručeně " pravý ". Nad jeho kouzly nám všem zůstával rozum stát. Po kouzelnickém vystoupení měly děti ještě dost času vydovádět se na karnevalu v tělocvičně naší školy. Na fotografiích si prohlédněte, jak jim to slušelo. vychovatelky ŠD
Kouzelník a karneval ve školní družině

Bruslení 8.A

Datum publikování: 24.2.2017 / Umístění: Stránky tříd » Třída 8.A » Akce třídy 8.A
Ve středu 22.2. 2017 jsme si šli zabruslit. Kluziště jsme měli téměř jen pro sebe, tak jsme si to pěkně užili. Moc se nám tam líbilo. Už se těšíme, až půjdeme zase.Bruslařská sezóna se pomalu chýlí ke konci, ale snad to ještě stihneme.

Maruška Tobková
žákyně 8.A
Bruslení 8.A

1.A v muzeu

Datum publikování: 23.2.2017 / Umístění: Stránky tříd » Třída 1.A » Akce třídy 1.A
Dnes se naše třída vypravila do muzea. Hodně jsme se toho dozvěděli - co je masopust, jak vypadá masopustní průvod masek, a dokonce jsme si některé masky mohli vyzkoušet. Potom nás už čekala výtvarná dílna. Nejprve jsme se zase dozvěděli něco o zvycích našich prapředků a pak už jsme se pustili do práce. Výsledkem byl pro každého z nás vlastnoručně vyrobený "vrkoč" na velikonoční výzdobu. Měli jsme obrovskou radost, jak se nám všem vrkoče povedly a těšili jsme se, jak doma svým výrobkem všechny překvapíme.
1.A v muzeu

Masopust v muzeu

Datum publikování: 23.2.2017 / Umístění: Stránky tříd » Třída 1.B » Akce třídy 1.B
V úterý 21. února jsme navštívili Regionální muzeum v Litomyšli a dozvěděli se, co je to Masopust. Vyzkoušeli jsme si masky, zahráli hmatovou hru a vyrobili si vrkoč. Jestli nevíte jak vrkoč vypadá, podívejte se na naše fotografie.
Masopust v muzeu

Pečujeme o své zdraví

Datum publikování: 23.2.2017 / Umístění: Stránky tříd » Třída 1.B » Akce třídy 1.B
V prvouce se učíme o našem těle a jak správně pečovat o své zdraví. Zahráli jsme si i na lékaře a pacienty a ve výtvarné výchově si vyrobili lékařský kufřík.
Pečujeme o své zdraví

Zeměpisná olympiáda

Datum publikování: 22.2.2017 / Umístění: Výsledky našich žáků » Ostatní soutěže
Dne 21.2.2017 se uskutečnilo okresní kolo v zeměpisné olympiádě ve Svitavách. Celá soutěž byla rozdělena do čtyř věkových kategorií, ve kterých společně změřili své vědomosti žáci základních škol a gymnázií.
Z naší školy se vypravili tři žáci, a to Pavel Chadima z 9.A, Amalie Nešporová ze 7.A a Michaela Pelcová z 6.A. Naši zeměpisci řešili tři části testu - práci s atlasem, vědomostní část a závěrečnou, velmi důležitou praktickou část. Konkurence mezi žáky je vždy velmi vysoká a vědomosti žáků obdivuhodné. K vítězství stačil Pavlu Chadimovi jen 1 bod a ostatním jen několik bodů. Naši žáci bojovali o přední příčky a uspěli v konkurenci mnoha základních škol a gymnázií okresu Svitavy.
Nejlépe z našich reprezentantů si vedl právě ten nejstarší, Pavel Chadima, který obsadil krásné 3. místo. Amálka se umístila na pěkném 7. místě a Míša na 8. místě. Pro všechny zeměpisná olympiáda přinesla mnoho nových poznatků a byla to zajímavá zkušenost.
Všem soutěžícím gratulujeme!
Zeměpisná olympiáda

Výstava Imaginárium a tvořivá dílna v muzeu

Datum publikování: 20.2.2017 / Umístění: Stránky tříd » Třída 4.B » Akce třídy 4.B
V pátek 17.2. se děti ze 4.B a jejich maminky ocitly ve světě imaginace a výtvarných kouzel. Nejprve jsme prošli krásnou a zábavnou výstavu bratří Formanů, vyřádili se na peřině, poprali se se žralokem a zasmáli v obludáriu. Potom na nás čekala Masopustní tvořivá dílna, kde si děti vyrobily karnevalové masky. V tak inspirativním prostředí nebylo o fantazii nouze. Všichni- malí i velcí jsme si odpoledne moc užili.
Výstava Imaginárium a tvořivá dílna v muzeu

Den otevřených dveří

Datum publikování: 15.2.2017 / Umístění: Informace pro rodiče » Informace vedení školy
15. února 2017 se konal na naší škole Den otevřených dveří. Dopoledne mohli rodiče či jiní zájemci navštívit výuku, odpoledne proběhl program určený předškolním dětem. Tematicky byl tentokrát zaměřen na Šmouly. Děti si procvičily grafomotoriku, matematiku, ale i mnoho dalších dovedností a seznámily se se školní budovou, budoucími patrony i paními učitelkami. Také rodiče využili čas a příležitost a nechali si zodpovědět otázky, které jim v souvislosti se zápisem a nástupem jejich dítěte do školy nebyly jasné. Nezbývá, než dodat, že se na předškolní děti těšíme ještě v březnu na programu Hrajeme si na školu a pak v dubnu při zápisu.
Den otevřených dveří
<< | < předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100 | 110 | 120 | 130 | další > | >>